59
The way of the warrior (A harcos útja)
  • Falcon87
    #59
    Én is ezt tenném, ha ilyen lenne a forgatókönyvem xDDD.
  • Animefox
    #58
    Most nézem a Google-n enyhén szólva nem erről szól a Bushido Way of the Warrior kifejezés.... igen igen a képek alapján én is ezt látom...
  • Animefox
    #57
    Gery Albright a kedvencem..... áldozatát elkapja és supflex!!! paff neki csapja gynútlan áldozatát a földnek!!!! utána újra! és újra! újra újra!!! :D muhahahha
    Ejnye ti meg az egyetemi tanárnak szúrkoltok????
  • Strahd_
    #56
    Nincs igazad, mert tényleg alakult egy ilyen néven egy küzdösport... bár a "lovagiassághoz" semmi köze
  • bens
    #55
    bushido=harcos útja. magában foglalja a filozófiát, életformát, meg a fizikai harcot is.

    amúgy + nem kva mindegy, h mit hogy hívnak?? az a karate, amit most európában oktatnak az sem az a karate, amit japánban oktattak 200 éve. mégis így hívják, és senkit nem zavar.
  • Takezó
    #54
    igen, sajnos ez így van, bár bizonyos szempontból még jobb, mint egyes "furcsa" erkölcsi értékeik a múltból :Ð
  • hykao #53
    pofátlanság vagy nem...de ez van...nézd meg a mai japánokat...a tradícionális értékeket rég megölte az amerikai tőke...maradt az idiótizmus és a gagyi..........még szerencse, hogy itthon még sokáig nem AIBO kutyákat fogunk sétáltatni... :)))

    Amúgy ha már japán kamubunyó, akkor mindenképp említést érdemel a főbohóc: Antonio Inoki... :) (anno még Alival is összehozták egy kamubunyó erejéig...)
  • Takezó
    #52
    szvsz nem tanítják iskolában, én 2 éve még gimibe jártma, és egy szóval nem említették sosenem -.-
  • Takezó
    #51
    hülyegyerek -.-
  • Takezó
    #50
    amúgy nem tiltanád ki ezt a majmot? csak mert 2. nickje, első meg örökbanon van :Ð
  • Takezó
    #49
    jogos, hogy ezt külön versenysportágnak nevezik ezen a néven, h Busidó... mint említettem, sztem ez pofátlanság és visszataszító számomra, hogy egy ilyen bohóckodást így hívnak :\
  • hykao #48
    Vélhetően majd te is kinövöd ezt a bohóckodást...addig is vajon meddig lesz aktív ez a nicked?! :P
  • Takezó
    #47
    nem is rossz... de pofátlanság így nevezni, mivel köze nincs a busidóhoz :\
  • Ibron2
    #46
    nem kell itt semmit se átnevezni:P..senki nem kérte,hogy ide told a képed úgyhogy kuss és marad Bushido:P.
  • Cat #45
    éljen
    átnevezhetné vki a topicot "Pankráció" ra, és ezt a nagy vitát törölhetnénk
  • hykao #44
    Lol má' ha jól olvastam az első hozzászólást itt most az a pankráció szerű kamu a téma amit BUSHIDO néven sugároznak a sportcsatornán.
    Hogy jön ehhez, hogy eredetileg mit jelent a BUSHIDO fogalom??? És miből gondolod, hogy senkinek sincs halvány lila gőze sem róla??? ...de ha egyszer nem az a téma...
    Amúgy a Sógun sorozat nem a '80-as évek végén ment a TV-ben? A '80-as évek elején meg az "Öld meg a Sógunt" c. mozifilm...akkoriban még az utcán kígyózott a jegyért ácsingózók sora...s a mozik falán hetente új festett plakát díszelgett...

    A pankrációt még élvezni tudtam a '80-as évek végén, amikor elterjedtek a műholdas adások a lakótelepeken...de mára már roppant uncsinak találom...

    Egyébiránt a PrideFC-nek is van BUSHIDO nevű bajnokságsorozata, bár általában a B kategóriás és kis-középsúlyú meccseket nyomatják benne, de azok legalább nem kamubunyók...
  • Ibron2
    #43
    Pedig nem volt szó ott Bushidoról:P...szidd le a töri tanárom akkor.
  • Punker
    #42
    hihetetlen tudatlan emberek vannak, nem hiszem el hogy töri órán már nem tanítják, japánnal kapcsolatban ipari fejlődésnél tuti volt órán.
  • Punker
    #41
    #18
  • Cat #40
    egyébként meg vagyok lepve, senki nem látta pl. a Sógun sorozatot közületek? 90'es években szinte egész magyarország azt nézte - tuti fel sem merülne ez a sporttéma
  • hykao #39
    Mit?
  • Cat #38
    te se kezd :)
  • hykao #37
    Jaj ez csak nem az a pankráció szerű kamu???
    Már azt hittem valami komolyabb téma lesz...de aztán hamar megakadt a szemem a topiknyitó nick-jén...

    Ibron: nick duplikálásért szintén banán jár ám!
  • Cat #36
    szóval köze nincs a sportokhoz, egy életszemlélet, filozófia
    még csak nem is harcmuvészet, vagy ilyesmi, hanem olyan, mint európában a lovagi kódex, csak ez keleti verzióban.
  • Cat #35
    [b]http://en.wikipedia.org/wiki/Busido
  • Ibron2
    #34
    ...én se..de ezt a kettőt megjegyeztem és igyekszem a többit is.Takada amúgy elvilleg az egyik legjobb Bushido-s muksó jelenleg vagy mi.
  • Gorvik #33
    Sajnos nem vagyok otthon a nevekben, de régebben csak Albright miatt néztem. Vártam, hogy mikor győzik már le végre... :)
  • Ibron2
    #32
    ...ő se semmi...nekem egyenlőre nincs kedvencem,de,ha választani kell,na,akkor legyeeeen...Nobuhiko Takada...ha meg úgy van,hogy egy japán harcol valamelyik másik nemzetiségű ellen,akkor én mindig a japánnak szurkolok.
  • Gorvik #31
    Egyenlőre Albright rulz! :/
  • Ibron2
    #30
    Erről beszéltem...grr...inkább maradjon csendben mindenki péntekig és,akkor,aki szerint ez sportág,az szépen idejön és beszélünk majd az összecsapásokról...aki meg nem,azértelemszerűen ide se pislog.
  • Ferro
    #29
  • Punker
    #28
    így folytatod megy a kukába ez a topic.....
  • Ibron2
    #27
    ...köszi neked is,elolvasom még ma és vagy alkotok róla ide véleményt,vagy nem...mindazonáltal a Bushido akkor is sportáááág:P...sport2-t nézzétek és majd meglátjátok,hogy igazam volt:P..de nektek feltétlenül itt kell okoskodnotok ezerrel,hogy neem és minek merészeltem topikot nyitni róla...
  • Punker
    #26
    A BUSHIDO mint kultúrára jellemző értéktár
  • Ibron2
    #25
    remek és kösz.
  • Ferro
    #24
    SZUKITS az egy könyvkiadó az ISBN-t pedig azért írtam, h kereshess. Igen magyar nyelvű a könyv...
  • Ibron2
    #23
    na akkor.

    1.igen,a japán iskolában,de nem a magyarban.én legalábbis nem találkoztam vele a 8osztály folyamán a Bushidoval és még most se említették...

    2.miért?ez az én topikom:P
  • Punker
    #22
    1 általános iskolában tananyagban meg van említve a Bushido
    2 ne kezdj itt el flémelni!
  • Ibron2
    #21
    és magyar? mer,akkor semmi akadálya az elolvasásának,de,ha kis japán izé jelek vannak,na akkor hagyom...
  • Ferro
    #20