67
  • hellboi
    #67
    Nagyon vicces 'LMAO', de én komolyan kérdeztem!!
  • winnie
    #66
    az, hogy lehúzott 10 évet a hetedik mennyorszégban, szerintem.
  • hellboi
    #65
    Szevasztok szriller fanok:)
    Lenne egy kérdésem Beverley Mitchell karaktérnek mi volt a "bűne" hogy Jigsaw bevette a "játékába" ??
  • dave85
    #64
    Ezek szerint nem....:-)
    Csak beírtam a keresőbe, h fűrész 2 (kíváncsi voltam mások véleményére), kidobta ezt a cikket, elolvastam a hsz-eket, aztán gondoltam hozzászólk én is....
    Bocs...:-)
  • winnie
    #63
    .A lényeg:lesz 3. rész (micsoda meglepetés...)

    elolvastad az sg-cikket, amiben leírták?
  • dave85
    #62
    Sziasztok!

    Ma néztem meg a filmet, igaz már letöltöttem 2 nappal az amerikai premier után, de a moziig csak ma jutot el nálunk.
    Szerintem az első jobb volt, ebből vhogy hiányzozz vmi..talán a karakterek felépítése, bemutatása, ami az elsőben megvolt...
    Mindegy...A lényeg:lesz 3. rész (micsoda meglepetés...)

    http://www.imdb.com/title/tt0489270/

    Elvileg Halloweenkor megy majd le ez is....
  • szanics
    #61
    Szerintem viszont ez volt a jobb!
  • vortel
    #60
    Cső mindenki! szeritnem az első sokkal jobb volt, de tény, hogy nézhető volt ez is! Remélem cisnálnak egy 3. még jobb részt majd!!
  • Pemp
    #59
    Ez a film igazán király!!!!Olvastam valahol,hogy a költségvetése se volt olyan magas,ahhoz képest én tuti kasszasikernek mondom. Tényleg vajon az Oscar-ra jelölhetik? Folytatás 100%,hogy lesz. Kiváncsi leszek,hogy a tanítvány felülmúlja e a mesterét?!
  • Edem2000
    #58
    Sztem nagyon király a film. Méltó folytatása az első résznek. Nagyot hasaltam a végén mikor közölte a csaj h mi is van. Végeredményben sztem eszméletlen jó.
  • Zro
    #57
    Ha leírjátok egy film tartalmát, akkor előtte jelezzétek a szövegben, hogy akit még nem látta, ne olvassa tovább...
  • aidamn
    #56
    Amanda....Ripley McLaren....ez is túlélő, mint az Alienek Riley-je, még ha ez nem is az, Ripley lánya volt Amanda Ripley MClaren, :))
  • aidamn
    #55
    Most néztem meg a filmet, és kikúrt tetszett!
    Az ember eltemeti elevenen mikor meglátja, hogy második rész, de ez jobban seggbe rúg, mint az első, a végén egy gyönyörű csavarral!
    Igen, a harmadik rész várható...
    " Hello Amanda, i wanna play a game":)))
  • Yoz
    #54
    Horror: látványban erős, gyomor kell hozzá.
    Thriller: erős idegzet kell hozzá mert a pszichédre hat, kevésbé gyomorforgató.

    Szerintem is jobb az első résznél, ez valóban ritka és ráadásul trilógia gyanus nekem a vége...
    Aki szerette az első részt nézze meg mindenképpen!
  • soulhunter
    #53
    nos...
    én is láttam :)
    yuhuuu,lehet tapsolni :)
    vélemény:
    az ALIEN 2-n kivül még nem láttam olyan filmet,aminek a 2. része jobb volt az 1.nél...
    eddig...
    EZ A 2. RÉSZ TYŰŰŰŰŰŰHAAAAAA :)

    szal átnyálaztam 52 hsz-t
    OFF (mingyá lesz ON is) :)
    vki - aki nem látta mind a 4 részt- irta,h az ALIEN filmek le vannak zárva,van végük...

    na akkor (1 kis kötekedés):
    a 4. rész abszolute nincs lezárva,nem értek haza biztonságban,csak a Föld közelében vannak ("hazafelé"),de természetesen tudjuk,h 1 ALIEN KIRÁLYNŐ csücsül a nénikében,tehát az valszeg vmikor ugy dönt,h ki akar / fog kelni... FELTEHETŐLEG a FÖLD NEVŰ BOLYGÓN (ami nem lenne hátrány)... :)de mivel S.W. nem vállalta X millio dolcsiér ujra a szerepet,ez még kérdés marad... (ez feltételezi,h látta a forgatokönyvet,és nem akar meghalni,amikor kikel az ALIEN) :)

    továbbá 1ik rész sincs lezárva,mert 1 rész végén sem értek vissza a Földre,tehát ez már alapbol magában hordozza azt a tényt,h nem érhet véget a történet ugy,hogy vmi hibernáló kamrában utaznak az ürben IDEGEN GALAXISBAN... ez igy hülyeség lenne valljuk be :)

    ezzel kapcsolatban a flém elkerülése érdekében PÜ-ben várom a válaszokat

    ON:
    ez a film überkirályszuperkuuulaaabbb,mint az 1. rész :)
    a végén belefolytam a székbe,amikor megláttam az utolso helyszint :)
    sztem kötelező darab,a felirat is tökéletes, és ez a film tényleg leköti az embert :) (csak az elején gyujtottam rá, aztán csendben ropit majszolást is elfelejtve ültem a sötét szobában,és néztem,mint Jani a moziban :) annyira lekötött,h a ropi se fogyott,meg a cigim se) :)
    deeeee tisztázzunk le vmit:
    NEM HORROR, SZIMPLÁN THRILLER

    na,ha horrort akartok látni,akkor nézzétek meg: Fortress - 33 emelet mélyen a pokolban c. filmet :) -ide vehetők az ALIEN filmek is

    szal mindenkinek csak ajánlani lehet,mert ez: jobb,pörgösebb,meglepőbb,rejtélyesebb,logikusabb,és tényleg csak és kizárolag a végkifejletben jön le az embernek,hogy mi is volt ez,mikor volt ez,és mire is volt jó ez az egész hercehurca :)

    GAME OVER ;)
  • bigfoot
    #52
    nem attól függ mi horror mi nem hogy milyen brutális
    pl van benne természetfeletti mint a többi horrorban (szellem,démon,zombi,vámpír) nincs,
    pl a hetedik is thriller, a bárányok hallgatnak is pedig abban is vannak durva dolgok
  • ghost2
    #51
    bigfoot sztem ez horror csattanoval ! itt majdnem mindenki meghal, gonosz győz ,hapi lefürészeli a saját lábát!meg a nyakábol kivág egy bőr darabot!meg ki kell a hapinak nyomnia a saját szemét hogy ne haljon meg! sztem inkább horror mint thriller ,még a plakátját is betiltották ,ujatt kellet csinálni
  • Skyline
    #50
    A Saw épp azért volt jó mert a film vége totál kiszámíthatatlan volt...Ezt a másodikban is hozták szal grat,megint meglepős volt:)

    Amásik fele hogy cenzúra az ritkásan láttam,ebben is vannak nem gyenge pillanatok ha ez nem 18+-os akkor valami elégnagy error van értékelésekben:)
    Szerintem simán van olyan jó mint az első rész,szal grat féltem hogy szar lkesz nem lett,nem érvényesül a folytatás mindig szar eset:)

    Azt meg hogy nem győz a jó és a gonosz sem pusztul vele....Körülbelül leszarom ha a vége királyos a filmnek:)
  • bigfoot
    #49
    mind2 thriller de mind1...
  • bigfoot
    #48
    kurva jó film!
    aki még nem látta az ne olvassa el a kommenteket ,mert eléggé lelövik benne a poént
  • ghost2
    #47
    Kicsit meglepet hogy a végén jigsaw meghalt
    de azért igen faxa lett
  • winnie
    #46
    ráadásul nagyon torzít jigsaw dumája. alig értettem...
  • Ayumi
    #45
    én elkezdtem nézni, meg is néztem az első fél órát de inkább várok a magyar feliratra...
    tudok angolul, de az angolt jobban megértem olvasva. ^^
  • imate01
    #44
    a fürész a cool
  • ghost2
    #43
    sztem ha több pénzt forditanának a reklám kampányra ,akkor még több lenne a bevétele!
  • ghost2
    #42
    olvasom hogy valaki a torrentröl a 1gb-osat szedte le ,ami tudtommal a 2cd-s versio(TS.SVCD)
    és mpg formátumban ,szal ez kamerás ,aminek nagyon szar a mínősége ,inkább az 700mb-os Avi(xvid)-t szedjétek le,mert annak jobb a minősége , maVen versiot ,aki nem hiszi az nézze meg a Sample-ket a http://www.vcdquality.com/index.php?page=sample&id=56248 webcímen , a magyar felirat elméletileg ma este fog megjelleni a http://feliratok.tx.hu/ weblapon ,de már a portugál fordítást,le lehet szedni ,(aminek nem látom értelmét h az elöbb megvan mint a magyar)
  • winnie
    #41
    ha már lovagolunk a műfajokon, akkor fordítva.

    az első rész az leginkább a hetedikhez hasonlít, az ihlette a filmet. a hetedik pedig egy sorozatgyilkosos thriller/krimi.
  • xy21
    #40
    amúgy a fűrész 1 horror
    a fűrész 2 pedig thriller

    Ennyi ezt tudom,és kész
  • Blasta
    #39
    "Tudod van az ismeretségi körömben, olyan akit amúgy normális embernek ismertem meg és egy beszélgetés folyamán nagy vidáman mesélte, hogy amikor még gyerek volt, milyen jópofa dolog volt egy macskát benzinnel leöneni és felgyújtani élve, aztán röhögött!"

    Őőőőőőőőő....és? Hogy jön ez ide??????

    "És igen, a jónak kell mindig győznie!"

    Szép álmokat!
  • winnie
    #38
    mert a filmet kihozó stúdiója így döntött, vagy mert a thriller ronda magyar szó:)

    ja, és mert sok benne a vér:)
  • csomi
    #37
    Tovabbra sem ertem ezt miert titulaljak horrornak. Valaki vilagositson mar fel!
  • winnie
    #36
    Én azokat szeretem aminek a vége nem fejeződik be rendesen.mert így tudom hogy lesz folytatás.

    ez nem igaz. ha egy filmet nyitva hagynak, akkor nem feltétlenül lesz, csak LHETE folytatás is. rengeteg ilyen végű filmnek nincs folytatása - ha bukott volna a saw, akkor neki sem lenne.

    Így is készül saw3(fűrész3)

    természetesen még szó sincs arról, hogy készülne, de mérget lehet venni rá, hogy lesz.
  • Alkarcsont
    #35
    A 4-es képen kár, hogy nem látszik mit csinál a fickó! Én tudom jujj
  • Athlon64
    #34
    A Fülke-t szerintem jól megcsinálták, mert habár a tettes elpályázik a végén, mégis olyanokra vadászik akik mások életét tették tönkre.
    Szóval amolyan igazságosztó.
  • Athlon64
    #33
    "Miért, hogy lehet egy filmet máshogyan nézni, mint "FILM"??????????"

    Hát mindenesetre egy ilyan műfajban készűlt filmről, olyan forum hozzászólást írni, hogy "nekem nagyon tetszett! aki szereti az ilyen mozikat, annak kötelező darab" vagy "Az eslő rész nagyon jó volt. A második remélem az is ilyen durva lessz!".
    Hát lehet, hogy nem csak a rendezés és a szinészi alakítás az amit értékel, hanem maga a brutalitás.

    Én egyébként az ilyeneket még ha tetszett is a rendező-író reális sztoria, csak egyszer néztem meg, mert így is annyi a mocsok a világban,hogy szörnyű!

    Tudod van az ismeretségi körömben, olyan akit amúgy normális embernek ismertem meg és egy beszélgetés folyamán nagy vidáman mesélte, hogy amikor még gyerek volt, milyen jópofa dolog volt egy macskát benzinnel leöneni és felgyújtani élve, aztán röhögött!

    Egyébként a Fűrész-ben is volt egy-két dolog ami sántított és érezni lehetett, hogy a rendező a gyilkos vagy micsoda kedvére alakítja a sztorit.

    A StarWars-okat meg kifejezetten rühellem, de mindegy.

    És igen, a jónak kell mindig győznie!
    Pl.: az ALIEN mind a négy része nagyon jól meg lett csinálva. Minden eggyes rész egész és lezárt és mégis van összefüggés közöttük!

  • xy21
    #32
    Én azokat szeretem aminek a vége nem fejeződik be rendesen.mert így tudom hogy lesz folytatás.Mert most abban mi a jó hogy a végén a jó győz????mi????
    Semmi akkor minek nézed meg a filmet ha tudod úgy is a jó győz???
    Így is készül saw3(fűrész3)
    Már le van foglalva a honlap
    www.saw3.com;)
  • Blasta
    #31
    "Azt nem mondanám, hogy tetszett de mint filmet nézve egész jó"

    Miért, hogy lehet egy filmet máshogyan nézni, mint "FILM"??????????

    "csak a végét kritizálom, hogy miért nem lehet egy sztorit lezárni..."

    Te úgy érzed, csak akkor van LEZÁRVA egy film, ha a gonosz a végén írtózaztos kínok között megmurdál????? Csakis hepiend lehet a befejezés?
    Ezek szerint pl. a Birodalom Visszavág, a Közönséges Bűnözők vagy a Bárányok Hallgatnak(ami ugye az általad említett jók között van, mint Hannibál film) sem jók?????
  • csomi
    #30
    Lehet azert palyazik el, hogy egy ujabb reszben visszapalyazhasson :).
  • Athlon64
    #29
    zet filmek ezért nem tetszenek
  • Athlon64
    #28
    Hát az első részt láttam.
    Azt nem mondanám, hogy tetszett de mint filmet nézve egész jó csak,... ottvan az a csak!

    Én az olyan filmeket értékelem jónak az ilyen műfajben ahol azért a jó, ha nem is győz, de minimum vele pusztúl a rossz is! És persze közbe azért egykét durva jelenett is van, de ez a műfaj része ugye.
    Hogy csak a legismertebbekből említsek néhányat: Hannibal fimek, 8mm.
    Persze vannak kivételek -pl.: Fülke és a Fűrész sem rossz - amiknél a tettes szépen elpályázik a végén, de ezeknél is csak a végét kritizálom, hogy miért nem lehet egy sztorit lezárni...

    Az ilyen be nem feje