2027
Avagy miért jobb nekik ha hazugsággal rejtik a valóságot?
  • IXEMGabeo
    #2027
    dehogy is:)

    night
  • chhaya #2026
    Hááát nekem ezek természetes dolgok, lehet ezért hiszem, hogy nem ritka ez a hozzáállás..
    Mondjuk tényleg mindenkivel kedves vagyok meg aranyos, ezért nem veszik észre ill. rossz néven, hogy mindenből igyekszem kihúzni magam :D
    Meg finoman diszkréten is el lehet küldeni valakit a búsba, anélkül hogy mufurcnak vagy ellenségesnek tartanának.

    ... szóval elkezdtem értelem nélkül zagyválni, ezek szerint hullafáradt vagyok, mentem aludni, jóéjt :D
  • gercse
    #2025
    Így van, aki ittasan flörtöl, az józanul is flörtölne, csak nincs meg hozzá a mersze, és inkább nem mondja el Julcsinak sem, hogy milyen volt az este, hanem mutat magáról egy képet, ami nem ő...
  • IXEMGabeo
    #2024
    ja jó, láttam, értettem csak tisztázni akartam gyorsan:D
  • IXEMGabeo
    #2023
    sokan akkor képesek igazán őszinték lenni. Drága jó tesóm is ilyen. Önző nagyon, hallgatag, de, ha iszik akkor nagyon megnagyobbodik a pofája.

    chhaya: Igen sokan így vannak vele valóban, mindenki, mindenkitől rosszul van csak az a különbség, hogy én ezt ritkán titkolom max akkor, ha el szeretném kerülni a konfrontációt. Alapból viszont nemet mondok, ha valaki bele akarna vinni valamiba és hangot is adok annak, ami nem tetszik persze kulturáltan...
  • gercse
    #2022
    ja azzal, hogy azt mondom, hogy "csinálod", nem arra utalok, hogy konkrétan te csinálod, hanem, általánosan az ember,

    csak így szoktam fogalmazni
  • gercse
    #2021
    ittasan sem véletlen csinálod azt amit, csak erre akartam kilyukadni,
    szóval nem túl nagy mentség a pia sem
  • chhaya #2020
    Hát pl. én is erősen introvertált vagyok, az embereket zömétől rosszul vagyok, és jobban szeretek itthon lenni, mint bárhol máshol.
    De aranyosan kedvesen mosolygok és jól titkolom. :D
  • IXEMGabeo
    #2019
    akár hiszed akár nem marha ritkán találkozom olyannal, aki ennyire zárkózott lenne, mint én. Szinte mindenki nyílt, akit ismerek innen onnan. Persze most, hogy nagy a facebook és a közösségi oldalak mániája mindenki megoldja egy lájkkal...és persze kevesebbet érnek rá az emberek is....
  • chhaya #2018
    Ja én csak azzal nem tudok mit kezdeni, ha valaki hangoztatja magáról, hogy ő mennyire egyedien gondolkodik. :)
    Amúgy szerintem ezek amiket leírtál, annyira nem megy ritkaságszámba..
  • IXEMGabeo
    #2017
    amúgy meg baszottul karrierista vagyok, csak éppen munkahely sehol sincs Magyarországon az emberi kapcsolataim pedig semmit nem érnek...
  • IXEMGabeo
    #2016
    aha:D

    én is csak felületesen ismerlek, én sajnos nehéz eset vagyok. Motiválni, ösztönözni kell, mert, ha nem könnyen bedepizem, magamba forduló vagyok, mindenkit elemzek kívülről, nem járok el sehova, ha igen érdekes módon olyan helyre ahol jól érzem magam, tehát tömeg által se hagyom befolyásolni magam. Van, hogy a legjobbnak mondható "barátommal" is ritkán találkozunk, mivel én ritkán keresem ő keres és akkor megyünk el max valahova és, ha persze van program. És stb...stb sok eszmei és emberi felfogással nem értek egyet, amit a "többség" képvisel ettől még nem érzem magam használhatatlannak, (csak néha):D
  • chhaya #2015
    Lehet, hogy jól tetted. Akinek nem inge, tudod. :P
  • IXEMGabeo
    #2014
    én azt nem vettem magamra, de akkor ezekszerint nekem címezted...

    Kössz szépen.;)
  • chhaya #2013
    Jaaa... just because you are unique, doesn't mean you are useful..
    Sokat mondogattad, hogy mennyire egyedi a gondolkodásod, és adta magát a dolog :D
    Am nem tudhatom, nem ismerlek.
  • IXEMGabeo
    #2012
    de ezt nem én csináltam ez példa volt:D

    ha ittas az ember a külső tapasztalatok alapján olyanokat is csinálnak az emberek, amikre önmaguk se számítanak. Valaki tudja magát kontrollálni józanul, egyes emberek csak a "flörtig viszik el" a dolgokat mások pedig az ágyas jelenetekig...

    Chhayanak igaza volt különbözőek vagyunk, de a nők többet hazudnak:DDDDDDDDDDD
  • IXEMGabeo
    #2011
    múltkor linkeltél egy képet, hogy "én különlegesnek érzem magam" valami ilyesmi volt és az 5 villából az egyik le volt rohadva:)))

    Megértettem a kép mondandóját
  • gercse
    #2010
    "poénból", "akár ittasan"

    Semmit nem csinálunk "csak úgy", nincs olyan, hogy poénból vagy ittasan,
    valahogy eszedbe jutott, hogy csináld, szóval ezen érdemes elgondolkodni.
  • chhaya #2009
    Ha kifejted, hogy mit takar ez a kifejezés, akkor lehet, hogy tudok válaszolni :D
  • IXEMGabeo
    #2008
    ez kérdés volt eddig?:D

    Remélem azért te nem az "elrohadt villa" kategóriába sorolsz engem:D
  • chhaya #2007
    Értem. :)
    Hát nagyon különbözünk.
  • IXEMGabeo
    #2006
    úgy vagyok vele. Ha menni akar menjen...

    Ha rákérdezek konkrétan és az ellenkezőjét állítja az bezony hazugság. Szakítás után (most konretizálom a példát) oda is vágtam hozzá (Írtam, mivel novemberben találkoztunk utoljára akkor volt meg a szakítás) odavágtam hozzá mennyire hazug volt, hogy bezony a munkatársa bejött neki holott konkrétan rákérdeztem nincs-e másik pasi a képben. Sejtettem, hogy nem várhatom el h ilyeneket bevall, pedig nem haragudtam volna mivel én kezdeményeztem a szakítást.

    Úgy vagyok vele, ha flörtölgetett, de csak poénból én meg nem kérdezek rá, mert megbízom benne és nem látom rajta, hogy bűntudata van akkor még semmi gond nincsen...

    Tudod chhaya végtelenségig nincs olyan, hogy minden kapcsolat tökéletes. Ráadásul a sok fiatal, aki eljárkál buliba teljesen mind1 mennyire őszintének, megbízhatónak, hűségesnek vallja magát az alkohol sok mindenen dob és olyan dolgok történnek, amikre még a "bűnös" se számít. Ha viszont az illető tudja hol a határ, ha én nem kérdezek rá és ő nem mondja akkor részemről nem hazudott, legfeljebb nem mondott el olyan apró részleteket, amik abszolút nem voltak befolyásoló tényezők a kapcsolatunk szempontjából.

    Ennyi.
  • chhaya #2005
    Kicsit személyesebb síkra terelve a kérdést - csak a könnyebb átérzés kedvéért - te díjaznád, ha a barátnőd ilyeneket művelne a hátad mögött, de te lennél az utolsó, aki tudna róla?
  • IXEMGabeo
    #2004
    most Jóskapista minek menjen bele olyan vitába, mely felesleges kettejük kapcsolatát tekinve pláne úgy, hogy nem történt semmi maximum "hevesen" flörtölgetett valakivel poénból, akár ittasan is.
  • IXEMGabeo
    #2003
    ha Jóskapistának nincs emiatt bűntudata, mert nem csinált semmi rosszat el is mondhatná igen, de mivel tudja előre, hogy Julcsi kiakadna ezért nem mond semmit, ami nem egyenlő a hazugsággal.
  • gercse
    #2002
    Tehát kerülni kellene a konfrontációt?...máris jobb ha Jóskapisti és Vargajulcsi útjai kettéválnak.
  • chhaya #2001
    Szóval az őszinteség e szerint a gondolatmenet szerint addig elfogadható a párkapcsolatban, amíg nincs belőle hiszti? :)

    Amúgy én tényleg nem sok különbséget látok a kettő között. Mármint hogy hogy ha nem kérdez rá a másik, akkor elfogadható az elhallgatás. Mert végülis az egyik esetben úgy vezeti félre a párját, hogy hallgat, a másikban pedig úgy, hogy szavakat mond ki. A végeredmény ugyanaz, mindkét esetben tisztán van vele, hogy félrevezeti a másikat, nem?

    De asszem eléggé kitárgyaltuk, különbözünk ebben a kérdésben. :)
    És asszem még sok másban is. :D
  • IXEMGabeo
    #2000
    ez nem megcsalás és mivel Jóskapista nem érezte, hogy bűnös mi a fenéért kellene neki feleslegesen idegesítenie ilyen hülyeségekkel a párját? Ha "igazat" mondott volna azaz Jóskapista magától elkezdte volna mondani, hogy ja hát fűzögettünk csajokat na így véleményem szerint a párja Julcsi eléggé ideges lenne ezek után pedig a kapcsolatuk sem biztos, hogy a régi lesz mivel Julcsa egyre féltékenyebb lesz és korlátozni kezdi a párját...Ha Jóskap nem mond semmit, azaz nem idegesíti a párját azzal, hogy nem mondja el a teljes történetet az nem hazugság mivel Julcsa nem kérdezett rá. Az más kérdés, hogy akkor mi van, ha Julcsa rákérdezne utána már lehetne elemezni azt a tényt mi az, ami hazugságnak számít és mi az, ami nem...
  • chhaya #1999
    Atyaég, hát ki gondol ilyen zokni szintű nemszólásokra? Ne sarkítsunk már ennyire.

    Olyan kaliberű dologra gondolok péééldául, hogy mondjuk Jóskapista azt mondja a barátnőjének, a Vargajulcsának, hogy este (fiú)haveri társasággal házibuliba megy. Napközben változik a program, valami szórakozóhelyen kötnek ki, ahol csajokat fűzögetnek. Megcsalásig nem jutnak el.

    Másnap Vargajulcsa abban a hiszemben érdeklődik Jóskapista estéje felől, hogy élete szerelme zárt házibuliban időzött. Jóskapista úgy dönt, hogy mivel nem csalta meg a barátnőjét, s felesleges hisztit sem akar, csak annyit válaszol, hogy "nagyon jól telt az este". Ennyiben maradnak.

    Technikailag Jóskapista nem hazudott ugye. Szóval szerinted ilyesmi és ehhez hasonló kaliberű dolgok elfogadhatóak egy kapcsolatban, mert hát a másik nem kérdezett rá? Mert szerintem nem. Ez félrevezetés.
  • IXEMGabeo
    #1998
    Igen te mondtad ki az igazságot. Nem mind1, hogy zokni hiány vagy pedig politikai kérdésekben hazudik az ember. Párkapcsolati hazugságok meg pláne nem hiányoznak senkinek sem...
  • IXEMGabeo
    #1997
    nem értek egyet, mert, amit valóban nem kérdeznek és nem mondod el magadtól egyáltalán nem számít hazugságnak...Egyébként minden attól függ, hogy az adott téma, vagy élethelyzete mennyire magas prioritást élvez...

    Nyilván nem számít akkora "hazugságnak" az, ha a zoknimat kint hagyom az erkélyen és nem szólok semmit, hogy ott van.
  • Fullos Gigolo
    #1996
    azért hazudnak mert büdösek
  • chhaya #1995
    Hazugság = félrevezetés
    Hallgatás = elhallgatás = félrevezetés

    Csak önnyugtatás, ha valaki arra hivatkozik, hogy "nem kérdezte, én ezért nem mondtam semmit, tehát nem hazudtam".
    A végeredmény ugyanaz, az már lényegtelen, hogy hallgatással vagy szavak kimondásával történt (szerintem).
  • videobaby
    #1994
    megértelek:) hallgatni akkor nagy hiba, ha a másiknak tudnia kell a dolgoról valami okból kifolyólag, de nem szólsz, mert félsz/nemtörődöm/felületes/lusta vagy.
  • videobaby
    #1993
    itt a lényeg, bár azzal is jó tisztában lenni, hogy van-e joga tudni valamit az illetőnek.
  • IXEMGabeo
    #1992
    ha valakit nem kérdeznek róla, és magától nem is mondja el a dolgokat az még nem hazugság, csak hallgatás:D
  • chhaya #1991
    Hááát nem tudom... Kegyes hazugság, féligazság, vagy az igazság elhallgatása, nekem ez mind egyre megy. Tudom sokan szeretik megkülönböztetni az árnyalatokat, mondván: "nem mondtam erről semmit, tehát nem is hazudtam", de ez bőven benne van a félrevezetés kategóriájában. Mindegy hogy hazugsággal vagy hallgatással történt, ha egyszer tudod, hogy a másik fél egészen más hiszemben van, de mégsem világosítod fel. Ugyanaz.
  • DaemoonHunter
    #1990
    Meglepő, de a nők egyik fontos jellemzője a konfliktus elkerülése, kezelése, csökkentése. Évezredek óta kiegyenlítő, békítő szerep, és nem csak családon belül. A kegyes hazugság pont az egyik fő eszköz erre, de nem kizárólag a női nemre igaz ez természetesen, viszont a férfiaknak jóval nehezebb dolguk van több szempontból is ha ezt az utat választják, persze tisztelet a kivételnek.
    Nem szabad összekeverni a megrögzött hazudozókkal mindezt, ami viszont mindkét nemnél erősen gyakori.

  • videobaby
    #1989
    kegyes hazugság is üt, ha kiderül. nem ugyanaz, ha féligazságot mond valaki, vagy inkább nem is mond semmit valamivel kapcsolatban, mintha kegyes hazugsággal áltatja a másikat.
    egyébként meg szerintem a hímneműek pont úgy hazudoznak, mint a nők. egyik sem különb a másiktól.
  • chhaya #1988
    Ez így van... Mondjuk szerintem egy-egy jó cél érdekében bevetett "kegyes hazguság" vagy kis ferdítés belefér, de azokkal is csínján kell bánni... De az őszinteség mindig jobb.