71
Battletech táblás játék LVL2 Számítógépen multira kihegyezve
  • Bucser
    #31
    :D na most nekem lépnem kell mert holnap ZH-t írok:) majd még visszanézek ide este:)
  • Thanatos
    #30
    hát jah, ha beszélsz vele vagy hasonlo akkor sok siekrt neki :)
  • Thanatos
    #29
    az is többek között de nekem macerás is :D én Libribe szoktam vásárolni iylet mert az van közel és egy lyukasóra alatt is be tok doa ugrani :D
  • Bucser
    #28
    Zeke diplomázik ha jól tudom meg államvizsgázik szal szerintem MM-ezni van a legkevesebb ideje:D
  • Thanatos
    #27
    jah és ha valaki feljönne megamekre ott most Cowboybean néven vagyok :DDDDD (és Liao :P)
  • Bucser
    #26
    nem macerás csak drága:D
  • Thanatos
    #25
    miért hagytad? nekem eprpill magyarbol az összes emgvan addig amit modntam, de tervezek beszerezni angolul is regényeket csak az macerás :D
  • Thanatos
    #24
    Kid_Zeke tényleg tolja, bár msotanába nem láttam , de lehet azé mert én vok ritkán :(
    Storm nem nyomja a kapaign-t hanem a magyar btech odlal szervezésében lévő valami ligában vannak aszem, Gzsa tényleg nyotma msotanába őt se láttam , Lio ha nyomta is akkor az már nagyon rég lehetett 8amugy régenlehet Storm is nyotmam ezt is, de az is már akkor nagyon rég :P) utolsó négy illetőt sajnos nem ismerem :(
  • Bucser
    #23
    regényeket a malicious Intentig olvastam:) (amikor Kathrine szétválasztja a Fed.Com-ot. aztán hagytam a fenébe:D de a story-t vágom azért:)
  • Thanatos
    #22
    jah én nem a magyar állást néztem bocsi :D
    dark age nem a legjobb bár én azt is olvasom még ha fanyalogva is :D amugy msot épp le vok kicsit maradva sajna :( mi votl az utolso regény ami kijött? nekem az ucso ami kijött az "A sólyom felemelkedése"
  • Bucser
    #21
    Lionheart Storm Gzsa tudtommal tolja Aztán más magyarok Kid_Zeke, G.O.Killer, Leon ward a listáról is járnak oda de Emprise is meg néha PHoenix Wolf is járt arra szóval vannak azért maradok:) Zeke valamelyik konkordátum vezetésében van pl:)
  • Bucser
    #20
    hát igazából a 4. örkösödési háborúknál kapcsolódunk be a történésekbe:) Az pedig 3029 a sztori mostani állása pedig 3065 éppen azt hiszem ez az amikor Kathrine Steiner Davion-t elfogják majd 3080-ban jön a Word of Blake (egy szektaszerű izé ami a Comstarból kivált) leigázza az egész IS-t és klánokat (Stackpole papa eképzelései szerint) aztán polgárháborúk jönnek ahol szétnyomják a World of Blake fejét ami 3100 körül elhull és anarchia van a galaxisban ahol a mechek tök ritkák és kezdődik a Battletech Dark Ages ami valami borzalmasra sikerült:( Ilyen warhammer 40k szerű gyűjtögetős borzadály lett belőle:(
  • Thanatos
    #19
    amugy shu-bol egyedül gzsa-val találkoztam anno, na meg rpyde, de őt már én csábitottam be :D
  • Thanatos
    #18
    jah és probáld leszedni legújabb megameknet klienst akkor engedni fog elvileg, először beirsz akármilyen nevet, apss-t nem, akkor beenged, aztán megbelülről tudsz regizni
  • Thanatos
    #17
    megsugok neked valamit: shu-bol egyetlen ember se tolja ott rajtam kivül és énis egyre ritkábban, levlisteseket nem ismerem :( mongyuk magyarok van hogy senki nincs van hogy többen is, ilyen hullámokban támadnak :D utoljára pl egy német gyerekel beszéltem aki eprfektül tud magyarul mert a szülei magyarok, vagy legalábbis az egyik :)
  • Thanatos
    #16
    30 évnél azért jóval több nem? mármint a regényekben és a játékokban szereplő rész is..., maga az univerzum történelme ugye jóval nagyobb bár sok dologra csak utalások vannak az is tény :)
  • Bucser
    #15
    Megameknetre próbáltam nemrég regelni és nem engedte:( a régi regem meg elveszett valahol:( sokan vannak ott ismerősök a SHU -ból is tolják meg a BT lev listről.
  • Bucser
    #14
    Több mint 30 éves történelem van jelen a játékban minden mechtípusnak külön története van az oldalaknak a nagy házaknak a comstarnak a Klánoknak tulajdonképpen egy egész univerzumnyi világ van kitalálva:) Sok sok politikával és cselszövéssel. Kb 30-40 könyv jelent meg a világhoz a beholder kiadó által magyarul. (ezek mind külföldi könyvek fordításai melyek néhol erősen borzalmasak sajnos.) (bár ez a fő szerzőnek köszönhető Michael A. Stackpole-nak aki csatát írni nem tud ezért mindig lerendezi 3 oldalban őket a többi pedig politika nála)Újra kiadogatják őket és szépen fogynak is.
  • Thanatos
    #13
    vagyis elejével is egyetértek csak apró félreértés van benne :)
  • Thanatos
    #12
    ucso mondatal egyetértek, de az elejével nem :D
    mivel amit te belinkeltél az csak a megamek kliens amiben nicns meg a campaign rész, az csak a mekwars-ban és a megamek.NET-ben van (utobbi még tuti nem ezt a verzióju megameket hazsnálja a csatákhoz de az elsőbe se vagyok biztos, bár az nincs anyira lemaradva...)

    ami a linkben szerepel az csak ip-ip alapon, vagy esetleg bot-tal játszhtó és csak a taktikai rész, akit a lobby-s részleg érdekel annak vagy mekwars kell vagy emgameknet attól függően melyik kor érdekli belőle :) (amugy van már mekwars-ra épülő lvl1 szerver is, good od ddays néven, de az peprillanat nem oylan népszerű még alig vanak rajta páran :( )
  • Thanatos
    #11
    ;)
    énis gondolkoztam rajta anno hogy kéne csinálni de mint eddig is kiderült egyszerüen ez a game nem a 10éves iqfightereknek készült sajna :( szal itt nem elsz sikere az tuti :D
  • Bucser
    #10
    :) Igen hasonló csak itt minden kiszámolható előre ez egy táblás körökreosztott stratégiai játék melynek megvannak a maga szabályai könyvalakban. VAn egy hatalmas lobby szerű hely ahol különböző frakciókra bontva vannak emberkék (kb mint egy nagy chatszoba) ebben a szobában tudjak kihívni egymast szektort támadni és haladni előre a háborúban és minden interaktív. Szóval ha elbuksz a csapatodból pár mechet akkor az elveszett csak idővel kapsz majd utánpótlást:) De lehet kérni Battle Armorokat gyalogságot és tankokat is. A terepviszonyok beszámítanak a lövésekbe a tűz a füst ami a célt tévesztett találatokból származnak szintén beleszámolódnak. Valamint lehet fedezékbe menni lehet indirect fire-t csinálni (tehát egyik meched látja a célt a másik pedig lő egy távolabbi szektorból)

    Valamint nem egymás mellett lőnek hanem akár 20-30 hexről is lőnek egymásra a gépek ha látják egymást.. messze összetettebb és szórakoztatóbb mint pl a panzer general volt:) (figyelni kell a gépek hőmenedzselésére mert ha túlmelegszik felrobbanhat a lőszer leáll a gép egy bizonyos hőmennyiség felett és minden hőbe kerül és mozgáspontba:)


    Szerintem a világ legjobb startégiai játéka:)
  • Thanatos
    #9
    de imádom az iylen csupa értelem beszólásokat az olyanoktól akiknek halvány lilájuk nincs az ehez hasonlo gamekról és/vagy a btech-ről... :P
    szal emgint a ha halgattál volna bölcs maradhattál volna esete áll fent :)
  • Iori
    #8
    miez? lecserélték a bigmacet vagy mi?
  • Thanatos
    #7
    jah hasonlo csak nagyon más :D azok inkább stratégiai szinten játszodnak mig ez inkább taktikai szinten, bár van campaign-os verzió is amiben van elég micromanagement is azért :D
    tulképp btech fanoknak kötelező, másokat sajna elretenthet a grafika :(
  • ReTeK
    #6
    szóval ez oljasmi mint a B.Isle2 vagy Panzer csak multiban ?
  • Bucser
    #5
    ^csak láttam nincsen topic gondolatm cisnálok:) Meg nézegetem a field bookokat neten, hogy mi történt 3060 óta:)
  • Thanatos
    #4
    ha nem teccik byez :) amugy a megamek szvsz veri a legtöbb msotani stratégiát mint olyat :P
  • Thanatos
    #3
    izé, t enem is megamekezel nagyon nem? vagy tévedek? :P
  • Bliblibli
    #2
    jó, köszönjük,,,
  • Bucser
    #1
    A Battletech.rpg.hu oldalról egy hír:

    "MegaMek 0.30 Stable
    2005-08-22 00:00:00

    Es meg egy fontos hir a mult het vegerol.

    Teljes ket evi fejlesztes es hibakereses utan a nyitva levo hiba-bejelentesek listaja kb. 10 korulire csokkent (es azok nagy resze is nem reprodukalhato, oprendszer-specifikus, stb.), igy Suvarov kibocsatotta a kovetkezo stabilnak tekintett verziot, a 0.30-ast.

    Az epuletek kivetelevel minden level 2 cucc mukodik benne, elmeletileg hibatlanul: Arrow IV+TAG, hagyomanyos tuzerseg (on-board/off-board), indirect fire+spotting, az osszes uj, Combat Equipmentes csatapancel felszerelesei, helikopterek, felszini hajok, mindenfele aknamezok (Thunder spec. loszerek is, pl. Thunder-Active, Thunder-Augmented), es meg sok minden mas."

    Innen leszedhető.

    A program a Battletech világában lévő táblás játékra épül alapvetően JAVA-s a táblás játék teljes harcászati és szabályrendszerét ültették bele (a nemzetközi és hazai versenyeken használt összes szabály megtalálható benne). Ezen világ alapjaira épült a Mechwarrior című játéksorozat. Jó olvasgatást.