337
Vajon miért romlottak a szupermarketben kapható élelmiszerek?
  • roli613
    #337
    A tej mindig romlott ba*meg,csak ha nincs nyitva a spar akkor veszünk tescod,de szerencsére mindig nyitva van
  • Max7
    #336
    [coruier]Csontkukac :) jó az, álítólag fehérjedús és a vörös szárnyú keszeg imádja de a dévér keszeg is :)[/courier]
  • Met
    #335
    Ma a Kaiser's-be mentünk tojást venni, 10db-os dobozos nem a legolcsóbb valami sárga dobozos talán farm tojás. Mindíg belenézünk, hogy nem e törött vagy szaros az egyik tojás, most az egyiknek be volt törve a teteje és belül nyüzsögtek a kis kukacok. Étvágygerjesztő látvány volt...
  • Met
    #334
    szavatossági idő szerint még bőven jónak kellett volna lennie
    mindíg azt nézem mikor jár le
  • Hajnalcat
    #333
    Egyértelmű, hogy a sarki kisboltban érdemes csak húsárut vásárolni. Mondjuk a vákumcsomagolt magyar húsnál meglepődtem, hogy lehet penészes, mert általában az még megbízható árucikk, de ezek szerint létezik kivétel néha... Mindenesetre mindig érdemes megnézni a szavatossági időt is, mert sokszor hagynak kinnt rég lejárt árut. Ami meg egy-két nap múlva jár le, hát, azt se nagyon érdemes már megvenni...ki tudja.
  • Met
    #332
    Valszeg a Lehel piac lesz belőle
  • Max7
    #331
    [courer]A sarki kisboltban 20-30-40ft-tal drágábban! vagy piacon ami 80%-ban jobb terméket árul maximum nem azok a higénikus kürölmények között mint mondjuk az áruházakban de romlott húst biztosan nem adnak és hát a marhahóst is mielött főzöd megmosod szal....[/courier]
  • TomBond
    #330
    Nagy boltokban sosem vettünk húst! Van 2 bejáratott bolt az egyikben csak szárnyashúst a másikban csak disznó- és marhahúst veszünk. Bár más nincs is a boltban.
    Szóval húst csak húsboltból.
    Felvágottat pedig megvesszük rúdban és magunknak úgy szeleteljük ahogy nekünk tetszik.
  • Met
    #329
    kezd tele lenni a f@szom a boltokkal

    Szombaton vettünk a Kaisers-ben egy előre szeletelt vákumfóliás szeletelt Báthory szalámit.
    Vasárnap este kinyitjuk és ott ahol a csomagolás papírja eltakarja, szép penészes.
    Vettünk pulykamell filét, be mélyhűtő, később kivesz, mire kiolvad a hűtőben nyálkás a hús.

    Ma vettünk a Smatch-ben csirkemellet, filézzük ki és a közepe jeges.
    Kitudja, hogy hanyadszorra lett lefagyasztva és nem e romlik meg másnapra a hűtőben.

    Hol lehet vásárolni?
  • TomBond
    #328
    Király!!! :-)
  • Hajnalcat
    #327
    Tecskorulez
  • Max7
    #326
  • TomBond
    #325
    Részlet a Tesco weboldaláról (FAQ)

    12. Hogyan kezeljük a megvásárolt húst?
    * A megvásárolt terméket hűtés nélkül (+4°C felett) max. 20 percig hagyjuk – javasoljuk, hogy a hús kiválasztását hagyjuk a vásárlás végére.
    * A hústerméket ne tegyük ki hőhatásnak és napsugárzásnak.
    * Vákuum-csomagolt termék esetén a hús sárgás árnyalata, vagy halványabb színe, mely a termék felszínén látható, a kibontás után 8-10 perc múlva eltűnik, és a hús visszanyeri eredeti színét.
    * Védőgázas csomagolás esetén ha a terméken a fedő fólia behorpad, akkor ez a védőgáz kisebb mennyiségére, vagy a termékben történő megkötődésére vezethető vissza, ami nem azt jelenti, hogy a termék nem fogyasztható, hanem elsősorban esztétikai problémát jelent.
    * Az előrecsomagolt termékeknél (mind védőgázas, mind vákuum csomagolt) a húsnál megszokottól kicsit eltérő illat fordulhat elő, mely a szabad levegő érintkezésével 6-8 perc alatt eltávozik, és a hús fajtájára jellemző illatú lesz.
  • Yossarian
    #324
    tegnap a debreceni volt olyan büdös, hogy a kutyának sem mertem odaadni. Pedig egész jól nézett ki. Mivel zacskóba kúrják, csak otthon veszed észre a bűzét :-/
  • Hajnalcat
    #323
    Fújjjj!
    Ilyet hogy mernek egyáltalán árúsítani? Hisz látványosan undorító. Miért nem záratják már be ezeket a Tescokat?
  • Max7
    #322
    hát igen ezt íg szokás a tescoba nézz el a gombák felé amikor melóztam ott akkor nekem a gombákat kellet leárazni de olyan gombát aminek már szaga volt.....
  • TomBond
    #321
    Hát itt az ideje felfrissíteni az oldalt, ez a 2 kép 2006-07-29 18:44-kor készült. Gratulálok!




  • Aspyrin
    #320
    Hahaha, egy kis ontopic: homár.
  • Max7
    #319
    mibe dolgozik? boltba! nem kukáben hanem kukába mivel nem volt kérdés hogy hol ezért tökmindegy hogy adok választ
  • Yossarian
    #318
    ez net, itt ne kérd számon a helyesírást, mindenki ott spórol meg egy karaktert ahol tud... Sőt asszem a netikett is írja, hogy legalább annyira looser dolog, mint helyetlenül írni :)
  • Butthead
    #317
    A "hol?" kérdésre -ban, -ben a végződés, tehát boltban lehet dolgozni, boltba csak menni! Könyörgöm, adjunk már magunkra egy kicsit!
  • Yossarian
    #316
    végülis ez boltonként változik :)
  • Max7
    #315
    ez faxság anyum is boltba dolgozik és ami megromlik a hátsó udvarban lévő kutyának adják és nem marad a polcon max véletlenül!
  • Yossarian
    #314
    Húgom dolgozott kb másfél évig egy kicsi boltba. Na pont az ilyen kicsik nem engedhetik meg maguknak, hogy az árút kidobják. És ha nem fogy el a készlet időben, akkor ők is trükköznek. Persze, az ilyen kisboltban tényleg nem veszel büdös tálcás darálthúst, mert az a másik véglet...
  • bociub
    #313
    A teszkót nem értem miért kell szidni!!! Én pl ott vettem a discmenem és volt rá egy év garancia. A garancia lejárta után egy héttel eltünt a kijelzőjéről a kép majd másnap má az egész be volt dögölve.
    Apám ott vette a mikrot a Hifijét meg a TV-jét. A mikro a garancia után 1 hónappal döglött be(javitási ktg:7000) a hifi 1,5 hónappal élte túl a garanciát(javitási ktg:5000) A tv idáig 3x döglött be de még mindig a garancia időn belül van (mivel az mindig hoszabbodik a javitás után...)
  • Punker
    #312
    hát kb, illetve nagyon kis boltba kell akkor menni ahol nincs annyi készlet ami megromolhatna.
  • Mike at home
    #311
    gondolom a sok okos fikázó persze odajár
  • EvilDevil
    #310
    a kisboltokban is előfordulhat romlott áru...ráadásul jóval drágábban árulják ugyanazt..

    amugy meg kell nézni mit veszel és akkor nem érhet kellemetlen meglepetés!
  • EvilDevil
    #309
    szerintem először legyél tisztába a kommunista szó jelentésével... utána használd kis suttyó

    A témához szólva romlott étel bárhol előfordulhat, ahol nagytételben árusítanak, egyrész a nemtörődömség, vagy esetleg szándékosság miatt is...
  • Max7
    #308
    minden bevásárló központ szar! éljenek a kisboltok
  • DEXTER92
    #307
    Miért mondjátok ezt a TESCO-ra?! Úgy tesztek mintha a CORA nem lenne legalább ilyen xar, igénytelen :)
  • tpM
    #306
    Sorry, hogyha esetleg má' írta volna valaki : TESCO= Teljesen Elcseszett Selejtes Cuccok Osztálya :DDD
  • Max7
    #305
    szolni kéne az alatvédő ligának :D:D:D:D no meg az áruházat se ártana bezáratni :)
  • Max7
    #304
    az nem kép videó szegény egér :(
  • akyyy
    #303
    mikor linkeltem, nem volt ott kép, most meg, pfuuuj.......
  • Max7
    #302
    gáz nagyon az összes nagy bevásárló központ!
  • akyyy
    #301
    Most néztem az Rtl híradót, egyik hírében romlott tojásokat mutatott a tescobol, a másikban pedig ami kicsit kiborított a képek láttán, egér a húsban.
  • Mike at home
    #300
    a Tesco kommunista? o.O
    na ez új
  • Mike at home
    #299
    vegyél kocsit
  • Max7
    #298
    amig az első két szálítás meg nem történik és befejezik az ellenörzéseket!