19
  • goodboy1987
    #19
    CsabiDuke
    "Elfújta a napszél, ide a földre átfujta?"
    Igen miután a napszél elérte a Marsot, visszakanyarodott a Földre, mert ezt a bolygót kihagyta, és lőn így lett a Chocapic. :)
  • BiroAndras
    #18
    A lemeztektonika motorja az olvadt mag. A víznek nem sok köze van hozzá.
  • CsabiDuke
    #17
  • CsabiDuke
    #16
    Elfújta a napszél, ide a földre átfujta?
  • lokko
    #15
    A Marsnak már rég nincs mágneses mezeje, lemeztektnikája sincs, ami nincs benne a cikkben, az nem más mint, hogy a lemezmozgások kenőanyaga a felszíni víz, a földön is csak a tengerek alatt tud belesülyeni egy lemez a köpenybe ... míg volt mágneses mező addig volt sűrű légkör, mikor az megszűnt jó 3-4 milliárd évvel ezelőtt azóta haldoklik majd halt meg a Mars ... elfújta a napszél a légkört (nem védte a mágneses pajzs) elpárologtak az óceánik az csökkenő nyomás következtében, ami víz marad maz meg megfagyott idővel ... MARS RIP
  • Nonoo
    #14
    Ezt mondom! Sokkal könnyebb valami olyasmit vizsgálni amit látunk! Sokkal többet tudnánk a Földünkről is, ha belátnánk a minden egyes zugába!
    Bár ki tudja mit rejtegetnek előlünk a "nagyok" ???
    Az igazság talán odaát van??
  • lindemann
    #13
    Hát én az embertársaimról se tudok sokat... :D noha vannak olyan "emberek" akikre nemnagyon illik ez a szó
  • sonicXX
    #12
    Természetesen van a marsnak mágneses mezeje, bár folyamatosan gyangül. Erről már több cikk is beszámolt. Gyengül, és ezért évente rengeteget veszít a légköréből.
    Én érdeklődve figyelem a Marssal kapcsolatos fejleményeket, mert a lakhatóvá tétele izgalmas projektnek tűnik. Szerintem nem menthetetlen az a sivataggolyó, csak az a gond, hogy idővel elszáll a légköre javarésze és gyakorlatilag, mú. "elhasználódik" a bolygó.

    Amennyire tudom, az egyik teória szerint a Mars valamikor egy kisbolygó méretű objektummal ütközött (sőt egyesek szerint kettővel is), és végsősoron (asszem az utolsó eset) elferdítette a bolygó forgástengelyét, ami normális esetben függőleges, vagy ahhoz közelítő kéne hogy legyen. A mágneses pólusok ezért nem működnek úgy, ahogyan kéne. Mondom: ezt a teóriát csak hallottam, nem állítom hogy igaz, de fantázia van benne. Állítólag a Föld is átment egy ilyen kisebb találkozáson még a korai szakaszban, és ezért ferde a mi tengelyünk is. Ezekkel a teóriákkal nekem csupán annyi bajom van, hogy nem bizonyíthatóak, gyakorlatilag nem többek okoskodásnál. Elgondolásnak érdekes, és én ezért jobb híjján ezt a magyarázatot tartom elfogadhatónak.
  • Pukkár
    #11
    Ez nem azt állítja, hogy van még mágnesessége. Csupán a kőzeteknek van. Ugyanis a mágnesezhető fémek, mikor megszilárdulnak megőrzik az akkori mégnesesség irányát. Ezt a Földön is használják, pl. kőzetek korának meghatározására. (Paleomágneses módszer).
  • Dinosaur
    #10
    Ezt még hányszor írják meg vazz???
  • Epikurosz
    #9
    Érdekes cikk.
    Én úgy tudtam, hogy a Marsnak már nincs mágneses mezeje.
    ezek szerint mégis van.
  • Windforce
    #8
    Kapaszkodjunk! lol
  • Looserke
    #7
    Semmilyen távérzékelő műhold nem lát a víz alá. Az elektromágneses hullámok nagyrészét elnyeli a víz. Max. a mágneses anomáliákat tudják mérni vagy a nehézségi térerősséget graviométerekkel, bár ezt még csak most kezdték el.
  • Mice
    #6
    "és mégis mozog a föld..." najó, mozog. és akkor mi van?
  • Csacsis
    #5
    IgaZ!
  • norbre
    #4
    Ezek szerint minden bolygón ahol lemezmozgás van olyan mint a Föld???? ez nekem elég furán hangzik. De pontosan miben hasonlít? Merha csak ebben akkor ez még sztem kevés a hasonlósághoz.
    Ez nekem úgy hangzik mintha az mondanák hogy azért hasonlít rám valaki mert rövid a haja. Másnak is van rövid haja de nem hasonlít, ill vannak biztos akik hasonlítanak, de hosszú a hajuk. pl
    szerintem
  • Nonoo
    #3
    Hát, elég könnyű úgy megfigyelni, ha nincs víz ami eltakarná a terület 80%-kát!
    Lehet hogy vannak jó műholdjaink, de nem hinném hogy belátnak 10000 méteres mélységre!!!
  • sonicXX
    #2
    Hamarosan elérjük hogy a Marsról többet fogunk tudni mint a Földről ahol élünk ...

  • OrioN the S
    #1
    Csodás!