114
OKJ -s tanfolyamokról mit tudtok?
  • Narancs
    #74
    Már csak költségtéritésesre lehet beadni :(
    Úgy tudtam az OKJ az teljesen külön megy a felvételitől, akármilyen. Nem tudtam erről a köcsögségről, hogy a 2 éves rendes cuccra ugyanúy felvételi van...
  • I.C.ram
    #73
    Pótfelvételivel jelentkezhetsz ezekre. Szerintem nem sok ember van, aki ezeket bejelöli.
  • Punker
    #72
    pótfelvételi?
  • Narancs
    #71
    "Az OKJ-s szakképzések az ország számos képzési központjában elérhetőek. A Felvételi Tájékoztatóban megtalálható felsőfokú szakképzésekre az egyetemi és főiskolai szakokhoz hasonlóan kellett jelentkezni, és a ponthatár rendszer is ugyanúgy működik. Ha a jelentkező még nem rendelkezik OKJ-s papírral, és államilag finanszírozott szakképesítésre adta be jelentkezését, akkor a képzés ingyenes lesz."

    Tehát ugyanúgy kell(ett) jelentkezni, mint a rendes, normál felvételire? Ha nem adtam be Felsőfokú Szakképzésre a B lapot akkor már ezt is elbuktam? Sagítsetek plz, nem lehet vmi információs központot felhívni, akik mindent vágnak az OKJ-ről?
  • Skynet85
    #70
    Olvasgattam itt a hozzászólásokat én elvileg egy felsőfokú számítógép rendszerprogramozó okj-s papírt szereztem 4-es elmélet 5-ös gyakorlat de véleményem szerint és 1 év egyete után ez a papír semmit se ér pedig elvileg ez kemény szak....
  • Mr Csé
    #69
    az hogy emelt szint szart sem ér :(
  • Narancs
    #68
    Egyébként mi a különbség a normál - emelt szintű - felsőfokú képzések között? Tehát mondjuk a normál a fél éves, emeltszintű az egy, és felsőfokú meg a két éves cumó? Vagy ezek egymásra épülnek?
  • Narancs
    #67
    1000 köszönet!
    Ahogy látom, rengeteg helyen tartanak OKJ-s képzést, szerintetek melyik a legjobb budapesti suli? Ahol tényleg jó.
  • Dj Faustus #66
    "Nem tudtok, egy olyan oldalt, ahol fel van sorolva az összes?"


  • Narancs
    #65
    Hellász!
    Újra visszatérnék a kérdésre. Nem tudtok, egy olyan oldalt, ahol fel van sorolva az összes? Vagy egy olyan tanfolyamot ,ami tényleg jó, 2 éves és van gyakorlat is?
  • Rafaelo
    #64
    :O
  • maxtor
    #63
    letezik olyan felsofoku tanfolyam ami felevkor indul es diakot es iskolalatogatasit ad?
  • bigfoot
    #62
    megvannak vkinek a neten a Külkereskedelmi tételek??
    nagyon fontos lenne!!
  • Mike at home
    #61
    reklámmendzser is annyi van, mkint égen a csillag
  • Bandi 18
    #60
    thx nem voltam tisztában vele
  • Tuvok #59
    Nem .
  • Bandi 18
    #58
    Az tényleg igaz hogy az OKJ-s papírt csak diplomával együtt lehet használnikülönben semmit sem ér?
  • oneal1
    #57
    hali!
    én is OKJ re járok.
    Közgazdasági informaituks a szak!
    ezt végülis könnyen meglehet csinálni de egykét tárgyra azér oda kell figyelni mint pl: számvitel!
    ha nincs ECDL vizsgád akkor 2 év után megkapod automatikusan.
  • Bandee1987
    #56
    igen(bár ez most csak a jelenleg érettségizetteknek van indítva)
  • Bandee1987
    #55
    Persze nem mindent, hisz nincs olyan tanfolyam, amivel mindet meg tudnád tanulni. Ja, és arra is rá akar minket vezetni ez a tanár(avagy rendszergazda) hogy ha szembekerülünk vmilyen ismeretlen dologgal, programmal, akkor ha elolvassuk a readme-jét vagy akármilyét, akkor annak a segítségével tudjunk kezdeni vmit.
    Egyébként pl. mondta, hogy ő sem kérdezné vissza azt, amit ő nem tud.
  • Narancs
    #54
    Ez elég keményen hangzik. Ez is 2 éves, ugye?
  • Bandee1987
    #53
    Nemtom miért hiszed azt, hogy semmitcsinálásból áll az egész, mikor keményen dolgozunk, hidd el...most indult ez az egész egy olyan ember vezetésével aki tulajdonképp nem tanár végzettségű (villamosmérnök), de kb. 15-20 éve benne van a szakmában, szóval nem kis tudás áll mögötte. Ő összeválogatta az iskola olyan tanárjait, akik képesek arra, hogy olyan anyagot tanitsanak, ami használható (ezért ők is folyamatosan tanulnak). Itt nem egy sima leszarom az egészet csak legyen meg a papirom tanfolyam folyik. Megmondta nekünk, hogy amennyi anyagot itt megtanit, az jóval több, mint amennyi a vizsgára kéne, mert ő arra is szeretne megtanítani, hogy mi a faszt kezdjünk ezzel az egésszel, ha kikerülünk innen. Persze hozzátette, hogy ezután fontos lenne elmenni fősulira/egyetemre még.

    Egyébként az MCSA vagy az MCSE vizsgákon már én is gondolkodtam, de a felkészitő tanfolyamok ára ezekre a vizsgákra kurva drága...
  • Bandee1987
    #52
    Nem, mert semmilyen hálózati operációs rendszert nem tanulnak mélyen. Sőt, egyáltalán nem, az ő hatáskörük a szoftverek telepitésében, max oprendszerek telepitésében kimerül, míg a rendszergazdának sokkal komolyabb azért a feladata.
  • Bandee1987
    #51
    rendszerinformatika

    Linux ismeretek keményen (főleg a rendszergazdai rész), Photoshop, Flash, Actionscript,Html, Php, Mysql, jövőre lesz asszem Java is. Van még Novell, aztán lesz Windows Server 2003 is. Ja, programozás is van : c++
    Sőt, jövőre még további dolgok lesznek, pontosan nemtom mik még.
  • deniels
    #50
    Én jelenleg az Elte progmat szakára járok. Az egyetem előtt elvégeztem egy php és flash okj tanfolyamot, és amikor állást kerestem, mint weblap készítő, feladtam egy hirdetést amire a mai napig tefonálnak, pedig eltelt 6 hónap. Itt megdől az a nézet,hogy az informatikai szakembereket nem keresik. Nem titok, hogy 250-e keresek egy légkondis munkahelyen. Csak azokat az embereket nem szeretik, akik elvégezték a sulit,vagy tanfolyamot de nem értenek hozzá (szakbarbárok.) Azt tudom javasolni,hogy bármibe is kezdesz az apró betűs részeket is tanuld meg, ezzel a tudáson kívül magabiztosságot is szerzel. Mellette egy középszintű angol nyelv sem árt, ami a suliba is elengedhetetlen és a pontszámot is megdobja. A felvételihez pedig javasolom az emeltszintű érettségit
  • Tuvok #49
    Na igen, a kreativitás nagyon fontos, illetve a jó beszélőke, ha netán PR területre kerülnél, lukat kell beszélni a partner hasába . Aminek még nagy hasznát veszem, az az előző szakmában megtanult, sőt beidegződött precizitás, azaz mindent jegyzetelni, szisztémákat kialakítani . Gyakorlati feladatként reklámkampányokat állítunk össze, célcsoport kiválasztása, mivel lehet megfogni őket, stb .
    Sajna néhány reklám - annak ellenére, hogy kiváló reklámszakemberek vannak - valóban gyengére sikerül, sok elemzést kell írni reklámokról, véleményezni kell, pro-kontra, általában ezek hibái mögött a rosszul összehangolt piackutatás van, azaz vagy túl burkoltan akarnak megfogni valakit, vagy már pengeélen táncolnak az "elültetős" reklámokkal, nézd csak meg a Csodafone kérészes reklámját . Van értelme ? Na, de nem ide tartozik . :)
    Szép szakma, főleg ha kifogsz egy nagyon jó szakmabeli tanárt, nekem szerencsém van, egy 3 diplomás, médiát, üzleti életet megjárt fiatalos, rendkívül művelt hölgy a tanárom, nagyon jó vele dolgozni .
    Még van olyan, hogy statisztika, jog, ezek kicsit szárazak, de egy jó tanár javít rajta, illetve van esztétika és művészettörténet tantárgy, hát ez nagyon tanárfüggő, a tanár egy művészettörténész, kicsit komolyabban veszi szerintem, mint kéne, szal kell egy kis affinitás a művészetek iránt, érdemes utánanézni 1-2 neves piktornak, költőnek, szobrásznak, de valahol ennek is megvan a maga szépsége . :)
  • Narancs
    #48
    Köszi az infót! Ez a reklámos egyreinkább tetszik, de gondolom jókora kreativitás és képzelő is szükséges, ha jó marketinges akarok lenni. Bár amilyen izzadságszagú reklámokat látni...
  • Tuvok #47
    Informatikát egyáltalán nem ajánlom, teljesen telített a szakma, minden szakközépiskolának van már valamilyen szintű informatikus képzése, képtelenség elhelyezkedni, rengeteg diplomás programozót ismerek, akik minimálbérért tengődnek egy iskolában mint rendszergizda, vagy egy poros műhelyben 10-12 óráznak annyiért ...
  • Tuvok #46
    1 éves, ha valahol van, akkor a 2 éves reklámmenedzser mégjobb, ez felsőfokút ad .
    El lehet vele, aránylag könnyen, hisz reklámok mindenhol vannak . Legjobb egy reklámirodához, ügynökséghez elhelyezkedni vele mint reklámmenedzser-asszisztens, de azok (nekem sajna) főleg Pesten vannak, viszont jól fizet .
    De lehet még vele menni médiába piackutatónak, reklámszerkesztőnek, ill . az újságok is tárt karokkal várják a reklámosokat, a legjobb talán egy grafikus mellé bekerülni, neked megadják az alapötletet, de kidolgozod, és leadod a grafikusnak, aki formába önti, nagyon szép és kreatív szakma .
    De alkalmas még rendezvényszervezésre és ügynökmunkára is, vagy nagyobb bevásárlóközpontokhoz, ahol meg is fizetik (van egy marketinges ismerősöm a Metro áruháznál, 200 fölött keres) .
  • Narancs
    #45
    Amúgy ezzel is szemezek: számítástechnikai programozó
    OKJ azonosító: 54 4641 04

    Van valaki esetleg erre jár, és megosztaná tapasztalatait? Mennyi alaptudás szükséges a programozásról az elkezdéséhez? Mert nekem nincs sok...:(
  • Narancs
    #44
    Marketing és reklámügyintéző (OKJ szám: 52 3435 04)

    Engem ez érdekelne. Ha jól láttam egy egy éves, igaz? El lehet ezzel helyezkedni, vagy önmagában kevés szerinted?
  • Tuvok #43
    Elektronikai műszerész (OKJ szám: 51 5223 01)

    Mechanikai műszerész (OKJ szám: 33 5237 02)

    Háztartás-elektronikai műszerész (OKJ szám: 51 5223 02)

    Távközlési szaktechnikus (OKJ szám: 54 5424 01)

    Ipari elektronikai technikus (OKJ szám: 52 5423 02)

    Híradásipari technikus (OKJ szám: 52 5423 01)

    perpill: Marketing és reklámügyintéző (OKJ szám: 52 3435 04)
  • Narancs
    #42
    Tuvok, Bandee ti konkrétan mit tanultok/tanultatok?
  • Thanatos
    #41
    *tied
    *véleményem
    sorry :)
  • Thanatos
    #40
    mi a töed? én arra válaszoltam amit ott leirtál hogy arról mi a vléeményem, azt nem tom hogy te is arra jársz e vagy nem amiről szó vlt bár abbola hsz-ből ezt vettem ki, nem biztos hogy helyesen :)
  • Montanosz
    #39
    mármint az enyém? ez csak féléves, de igaz mindennapos
  • Thanatos
    #38
    szerintem meg felet se vagy még anyit se, de ugye kinek a pap kinek a paplan, akinek az a célja hogy minimális tudásal belője magát valami hasonló helyre melegedni annak biztos hogy jó :)
  • Tertovan
    #37
    szerintem akkor sem er 2-evet.
  • Montanosz
    #36
    "...A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik alkalmasak a számítógépes rendszerek üzemeltetési feladatainak ellátására.."

    én ebből ezt vettem ki, ráadásul aki előttem végzett hívták vásárhelyre egy suliba rendszergazdának.
  • Thanatos
    #35
    de, de csak kispolszkira...