750
  • Inquisitor
    #88
    Engem az a mitokondrium (jól írtam?) rész lepett meg a most olvasott könyvemben. Elég érdekes, ahogy az emberi génszerkezetbe "idegen" dolgok épültek ... vírusgénmaradványok, baktériumok, az embertől eredetileg teljesen különálló dolgoké.
  • Epikurosz
    #87
    "valami itt nincs rendben...."

    No, mesélj. Lehet, hogy te tudsz valamit, amit mi nem. (?)
  • valamit
    #86
    persze, hogy nincs kollektív tudat. az én tudatom is, gondolom sejt szinten nem jelenik meg, csupán így egészbe, bennem. persze sok sejt együtt adja ki azt amire én azt mondom, hogy én. erre mondom, hogy az egész több mint amit részeket külön-külön megnézve látnánk
  • roliika
    #85
    Sziasztok. Darwini elméletben nem hiszek. Pontosabban tudom hogy nem helyes. Gondoljunk a DNS bonyolult felépítésére. Magától nem jöhetett létre! Maximum az egyszerű fehérjék. Valamint a mutációval sem stimmel valami de nagyon. Gondoljunk az őshüllőkre és a tehénre mondjuk. Nincs olyan kövület ami a 2 állat átmeneti állapotát tartalmazná! És ez a legtöbb állatnál eljáttszható volna.Persze léztezik evolúció, de me a helyzet azokkal a fajokkal amik eltűntek és azokkal amik a semmiből jöttek létre, valamint azokkal amik a mai napig változatlanok?! De már az ember fejlődése is hibás. Léteznek csővezetékek amelyek 30-40ezer évesek. Valamint az "ősember" a sziklarajzokat olyan szurokkal készítette amit ma is nehéz előállítani...valami itt nincs rendben....
  • Epikurosz
    #84
    A szuperorganizmusok léte valóban tény. Ilyenek az algák, hangyabolyok, méhkolóniák, termeszkirályságok.
    DE vannak bizonyos szempontok, amelyeknek teljesülniük kell, pld. az egyedek génállománya egyforma legyen, vagyis egy fajról legyen szó.

    Ezenkívül vannak persze szimbiózisok (cápa + bojtorjánhal, pld.), parazitizmusok is. Aztán ott van a biocönózis. Utána jön az ökoszisztéma.
    Legfelül pedig, amiről te beszélsz, a bioszisztéma. De ebben nincs semmi misztikum. Nincs szó itt kollektív tudatról, hanem egy rendszerről.
  • valamit
    #83
    nem mondom, hogy épp a Föld lenne szuperinteligencia (de lehet, a legegyszerűbb kézenfekvő példa), csak arra akartam vele célozni, hogy könnyen lehet, hogy bár mi nem látjuk, csupán részei vagyunk egy nagyobb rendszernek... nem hiszem, hogy a testemen élősködő baktérimnak meg nekem sok közös gondolatunk lenne, vagy akár, hogy tudna rólam, mint emberről, ugyanez meglehet tőlünk felfele is, ahol mi vagyunk azok, akik nem tudjuk azt, hogy amiben élünk, az valójában alkot egy nagyobb egészet, ami már több mint amit mi látunk
  • Epikurosz
    #82
    Igen, a majmoknál (most hirtelen nem ugrik be, hogy melyik faj) is van olyan, hogy egyes nőstényleányok a háremenen kívülre szorult kóborló hímfiúkkal kettyintenek egyet, dugiban.
    Numera közben nagyon kell ám figyelni, mert ha gyűn az alfahím, lesz haddelhadd. Mégis sok csaj és facér fiú bevállalja a rizikót.
  • Inquisitor
    #81
    Ez igaz, csak sok idióta a saját korában megpróbálta felhasználni a Darwini elmélet kifacsart verzióit.
    Biztos ismeritek az agybeteg fasiszta metódust, hogy "mindíg a legerősebb" ...
    Pedig tudjuk, hogy az ember igen silány mondjuk egy medve izmaihoz, egy tigris karmaihoz, vagy akár egy strucc bazi erős és gyors lábaihoz képest. Azt meg senki se vitatja, hogy egy T-Rex erősebb VOLT. :)

    Megint csak másrészt a megfigyelések szerint pl. az elefántoknál a nőstények (ha nincs a közelben vezérhím), szépen elcsalják a gyengébb egyedeket is, és ez így van rendjén, hogy elkerüljék a beltenyészetet. ;)
  • Epikurosz
    #80
    "Ja vki irta a newtoni dolgot."

    Mi az, hogy valaki. Neked én eccerűen valaki vagyok? Fel vagyok háborodva. :-)
  • Epikurosz
    #79
    Semennyit. Miért kérded?
    Lemaradtam vmiről?
  • assdf
    #78
    Ja vki irta a newtoni dolgot. Pont erről beszélek. Vannak bizonyos dolgok amikre lehet használni az evoluciót. De van rengetek rés. Ha már Newtonról beszélünk, akkor ez ott is igaz. A századelőn azt hitték hogy már mindent tudnak. Aztán jött a kvantumfizika és kiderült hogy atomi szinten minden teljesen(sőt sokszor irracionálisan) máshogy viselkedik mint normál méretben. Egyszerüen nem alkalmazhatók a Newtoni képletek. Mi most az evoluciónál ezt a newtoni szintet ismerjük és pont ezért recseg ropog az egész evolució elmélet.Rengetek rés van amire nincs magyarázat.Most kérek ne mindenkit ne menjünk bele olyanokba hogy ki tudja jobban hogy 20 vagy 25 ezer éve élt e egy adott ösember, tökmindegy.
  • Epikurosz
    #77
    "sőt az is meglehet, hogy a Föld egy nagyon fejlett szuperinteligenica"
    Gaia stb.
    Én ilyen misztikus dolgokban nem hiszek. Ez már nem tudomány, hanem mítosz.
    Sajnálom.
  • Inquisitor
    #76
    "Tudni kell, hogy Sagan már a végét járta ekkor, és ha jól sejtem elkezdett foglalkozni a kabalisztikával. Ez pedig könnyen elviszi az embert téves utakra is, akár."
    Ööö, te mennyit foglalkoztál vele? :)
  • Epikurosz
    #75
    Hát én miről beszélek, te nagyokos?
  • valamit
    #74
    kreacionizmus... hm, ez így azt jelenteni, hogy kreálás, létrehozás, de már máshol is leírtam, könnyen lehet, hogy mi csak valakinek a salakanyagából jöttünk létre, annak tudtán kívül... mint ahogy általában ahol sokat trágyáznak jobb a termés is... meg ahogy az ember is tudtán és főleg akaratán kívül hat az élővilág más tagjaira is
    sőt az is meglehet, hogy a Föld egy nagyon fejlett szuperinteligenica, míg a környező bolygók nem azok, így húzott magára egy ruhát és ez az élővilág :) de igazából ha olvastad az előző hírhez a hozzászólásaimat akkor tudod kb. hogy gondolom...
  • Adam II
    #73
    Na jó én alszom ,de vajon mi értelme ennek az egésznek mi szükség van az életre egyáltalán csak van valami oka de mi....Jó éjszakát
  • Inquisitor
    #72
    "Miért ne működne molekuláris szinten? Ha egy önreprodukcióra képes molekula megváltozik valamilyen hatás folytán (pl. rádioaktivitás) és a belőle létrejövő új példányok jobban megfelelnek az adott közegnek, akkor azok jobb eséllyel fognak tovább sokszorozódni. Ennyi."

    "Hogy teljesen véletlenszerűen éppen a megfelelő fehérjék alakuljanak ki, annak az esélye TÍZ a NEGYVENEZREDIKEN ... Fred Hoyle brit csillagász egyik híres mondása szerint az élet spontán kialakulásának lehetősége akkora, mintha azt várnánk, hogy egy roncstelepen végigsöprő forgószél egy működőképes Boing 747-est hagyjon maga után."
    Ez mondjuk pont egy olyan könyvből van, ami az élet spontán létrejötte mellett teszi le a voksát, de azért gondoltam érdekes. És ezek a sorok még nem az élet leketkezéséről szólnak, hanem pusztán az "önmásoló" fehérjeszálak felépítéséhez elengedhetetlen összetett fehérjék kialakulásáról. :)
    Nem mellékesen egy fura ismerősöm járt sokat egyetemi előadásokra, és egy igen hosszún azt taglalták, hogy Darwin elmélete már régen túlhaladott, de még mindíg tukmálják az emberekre.
    (Nem arról van szó, hogy rossz, csak nem elég jó. Mint pl. megmagyarázza minimálisan az atomok világát az őskori Bohr féle atommodel, és még tanítják is, de azóta vagy tucatnyi finomított verzió volt már ...)

  • Adam II
    #71
    jah
  • assdf
    #70
    Senkise beszélt a mutálódásról nem tudom honnét vetted hogy azt mondtam nem létezik a mutáció???
  • Epikurosz
    #69
    muslica
  • Adam II
    #68
    Ráadásul mostanság kínában egy rakás tollas dinoszaurusz maradványt találtak.
  • Adam II
    #67
    muslinca
  • aki kérdez
    #66
    Vannak azok az apró legyek, hirtelen nem is tudom a nevét, azon szokas kisérletezni, hogyha kicsit belepiszkálnak a génállományba akkor a kifejlődő egyed mas alaku, méretű szárnnyal, testtel stb stb -vel fog rendelkezni. Innentől kezdve nem igazán értem miért lehet egyáltalán megkérdőjelezni a mutálódás lehetőségét... Persze ezer+1 másik példa is van.

    A talált csontok, maradványok mennyisége pedig messze nem elég egy részletes és pontos kép kialakításához, ebbe könnyű belekötni Mr. Sherlock Holmes...
  • Epikurosz
    #65
    k=m
  • Adam II
    #64
    Bocs rosszul fogalmaztam ,néha kiírtanak közülünk néhány milliót így kellet volna írni.
  • Epikurosz
    #63
    Bocs, tévedtem:

    "1918-19-ben a "spanyolnátha" idején az Egyesült Államokban 500 000, világszerte közel 20 millió ember halt meg. Ez volt mindeddig a legnagyobb halálozással járó influenzajárvány."

    (Ajánlok követni: ha tévedünk, ismerjük el, ne kössük az ebet a karóhoz.)
  • assdf
    #62
    Bocsi igazad van akkor ugy fogalmazok ahogy ő:Járjon sürün önismereti órákra ahol megtanulhatja az emberi lélek rejtelmeit és rájöhet arra hogy milyen hülyeségeket ir.
  • Epikurosz
    #61
    A víurosk már többször kiirtottak belőlünk pár milliót.
    1920-ban a spanyolnátha (influenza vírus) kb. 50 millió embert vitt el.
    Ez - gondolom - számodra is elég nagy szám.
  • Epikurosz
    #60
    Persze, én magam nem nagyon hiszek a kreacionizmusban sem.
    Nincs elég adat. Várni kell.
    A mindennapokra pedig az evolúcióelmélet használható.
    Az evolúcióelmélet a biológia Newtoni mechanikája.
  • Adam II
    #59
    Igazad lehet a vírusok akár lehetnek a természet kompenzátorai egy napon kiirtanak néhány milliót belőlünk majd leállnak.
  • Epikurosz
    #58
    tiszteld a vitapartnert, ez alapkövetelmény, még ha nem is értesz vele egyet.
    Az idiótázókkal én nem/sem állok szóba.
  • valamit
    #57
    nem állítom, hogy ki lehet zárni. az előző hírhez leírtam, szerintem az evolúció és a mesterséges tervezés megfér egymás mellett.
    sőt, azt is el tudom képzelni, hogy jelenleg is egy felsőbbrendű környezet vesz körül minket, amiről mi tudomást se veszünk, csupán részei vagyunk, de az evolúciót ez se zárná ki. persze lehet, hogy hat rá vagy annak érdekében... mind1, messzire vezet
  • Adam II
    #56
    A Darwini elmélet nem öndicsőítés ,te csak a Föld keretei között gondolkozol itt valóban mi vagyunk a legfejlettebbek de az elmélet nem zárja ki azt ,hogy más bolygón nálunk jóval fejlettebb fajok léteznek.
  • assdf
    #55
    Te vmi nevetségesen egoista vagy. Méghogy a virusok és baktériumok nem veszélyesek. Mást nem tudok rád mondani mint hogy idióta. Ha olyan okos lennél mint állitod akkor tudnád amit minden biológus és orvos tud, hogyha a virusok agresszivek lennének az emberrel szemben, már rég nem lenne ember. Igy is van pár agressziv virus. Mondok példát: ebola, pestis,marburg virus. Nesze neked csökkenő trend...
  • Epikurosz
    #54
    Különben, Carl Sagan egyetlen regényében azzal a gondolattal kacérkodik, hogy a DNS-be (ami ugye sajnos nem a primőr, mert az RNS régebbi nála) maga a Teremtő rejtett el valamilyen kódolt üzenetet.
    Tudni kell, hogy Sagan már a végét járta ekkor, és ha jól sejtem elkezdett foglalkozni a kabalisztikával. Ez pedig könnyen elviszi az embert téves utakra is, akár.
  • valamit
    #53
    á-á, lehet, hogy a természet fog alkalmazkodni, pl. ezért olvadnak a jégtáblák, ezért vannak erdőtűzek portugáliában, ezért áradnak a folyók és ezért vannak rekord szám hurrikánok... persze egyenlőre ez a fajt nem veszélyezteti, épp ezér írtam korábban, ez a sok beszéd csak addig tart, amíg nem kerülünk a kipusztulás szélére vagy nem kerül fölénk egy belőlünk táplálkozó élőlény. ez egy kellemes vita, mer amíg erről vitázhatunk, addig az előbb említettek nincsenk :)
  • Adam II
    #52
    Szerintem sem lentebb már említettem az Egyiptomiakat és a Görököket azok tudtak dolgokat amiket még ma sem tudunk vagy nem vagyunk képesek bizonyítani. Isten bármi lehet ,hiszen csak egy fogalom.
  • Epikurosz
    #51
    Szerintem abban tévedsz, és erre magam egyik előző kérdésére is válaszolok, hogy: az evolúció nem toleráns. Tehát, ha valami sikeres, akkor az kinyírja a többit.
    Én szentül megvagyok pld. győződve róla, hogy a Neandervölgyi-embert a Homo sapiens irtotta ki.
    Sajnos, túl jól ismerem a H. sapienst. Sok disznóságra képes. :-)
  • kukacos
    #50
    Az RNS nem alkot kettős spirált. A DNS csak egy molekuláris "újítás", ami stabilabbá teszi az örökítőanyagot, és könnyűvé a lemásolást. Azért nehéz továbbmenni, mert nyilván csak elméleteink lehetnek, tesztjeink nem, és nagyon keveset tudunk a zsenge Föld körülményeiről. Mindenesetre én nem zárom ki, hogy egyszer laborban is sikerül majd megismételni a molekula-reprodukció nyitó lépéseit. Többet tudnánk, ha ismernénk Földön kívüli életet, pl. a marsit.
  • assdf
    #49
    Nem azt mondtam hogy az evolució nem létezik,hanem azt hogy sok helyen lyukas az elmélet.Persze szép elmélet és szép öndicsőités hogy az ember mellékágakon annyira jól fejlödött hogy hipp hopp egyszer csak hiper szuper csucsragadozó lett mert már minden ki volt fejlődve csak nem használta az eszét.. És persze hogy ehhez a természet nem tud alkalmazkodni...