750
  • Epikurosz
    #128
    Kedves Inquisitor!
    A sejt kétségtelenül érdekes kis biogyár, de nem az élet alapköve.
    A DNS-ig és az RNS-ig mentünk már vissza.
    A sejt az evolúcióval simán kimagyarázható.
    Talán az RNS is, csak nekem nincsenek elég infóim.
  • roliika
    #127
    Elküldve, de ha elolvastad, légysz írd meg hogy hölye vok, vagy nem annyira, stb. Ok?:-) Na jóéjt! És csajról lenne jó álmodni.:-))
  • Inquisitor
    #126
    Nekem meg inquisitor(kukac)index.hu ;)
  • assdf
    #125
    Továbbra is fogadd öszinte részvétemet. Szerintem már a nevedben is benne van a fajtád
  • Inquisitor
    #124
    "Hát sajna a wáákum energiában sem hiszek. :-))"
    Rekontra: Én meg a vákuumban se ;)
    Lásd virtuális részecskék, és "quantum hab".
  • Epikurosz
    #123
    mazarin07(kukac)yahoo.com

    Én vagyok a szürke eminenciás. :-))
  • Inquisitor
    #122
    "Mert az intelligens tervezés nem hiszem, hogy mindenféle hulladékot belepasszírozott volna a sejtekbe."
    Szerintem nem mond ellent. Egyébként az a "vicces", hogy ezek a részek nem hulladékok, például az immunrendszer részét is képzik, vagy emésztést, tápanyagfeldolgozást, stb.
  • roliika
    #121
    Epi. Nincs levédve. Nem is lehetne itt Mo-n. mail címed kéne.
  • valamit
    #120
    először is, leszögezem: nem vagyok hívő
    viszont a Biblia sok tekintetben nagyon is jó útmutató, csak éppen, ahogy te is írod, nagyon sok mindent bele lehet magyarázni, ezért aztán sokan visszaéltek ezzel, és az emberek elvesztették vele szemben a realitásérzéküket...
    ja és nem jóslatként tekintenék a helyedben a Bibliára, mer korántsem az (igen, tudom, hogy van olyan része, ami a jövőre utal, ezzel együtt is ezt mondom)
  • roliika
    #119
    Epi..ha van erről magyar anyag szívesen elolvasnám.:-)
  • Molnibalage
    #118
    Nos nézzük kicsit máshogy. A Földön minden embernek szinte azonosak a fizikai(agyi paraméterei). Minden ember genetikailag kb. annyira hasonlít egymáshoz, mint két alma egymáshoz. Ez párezer éve is így volt.

    Ehhez képest, ha végigmész az emberiség történelmén az elmúlt kb.8000 évben azt látod, hogy egyes embercsoportok ELŐNYRE tettek szzert a többivel szemben valami új találmánmnyal, felfedezéssel, pedig GENETIKAILAG AZONOS fajba tartoztak. Egész kultúrák tűntek így el.
    Vagy nézd meg ma egyes vadon élő embereket, pl: busmanok.
    Ugyanazok mint mi, de "kulturális" hátránya van velem szemben puszán azért, mert máshol születtett. Nekem csak MÁR ezért sokkal nagyobb a túlélési esélyem és hogy géneimet tovább örökítem.

    Na akkor el lehet képzelni, hogy a valami/valaki EVOLÚCIÓS értelemben is "jobb",az mit eredményezhet.

    pl: ellenláll betegségeknek, hamarabb éri el a felnőttkort és értelmi szintet,ivarérettséget (generációk közötti idő kisebb) az beza előny.

    Írnék még,de kicsit nehezen megy. Majd holnap folytatom...
  • Epikurosz
    #117
    Ahogy gondolod. Gondolom a szabadalmi hivatalnál már be van jegyezve, így nem tom lekoppntani. :-)
    Különben aludj jót, álmodj fehér űrhajókon száguldozó csillagszemű ufonautákról. A nemet majd eldöntöd te. :-))

  • roliika
    #116
    Jóéjt nektek.
  • roliika
    #115
    Na mek lassan aludni. Epi! Ha kell elküldöm mailba. Tényleg nem nagy szám.
  • roliika
    #114
    Ennyi erővel akár a János vitéz be is. Jó, szép mű, vannak benne alapigazságok...de ennyi. Nem több. Útmutatás a kor emberének. mikor az egyháznak nagy volt a hatalma és megmagyarázták hogy van pokol meg menny és golgozz halálodig amivel az egyház vagyonát gyarapítod...
  • Epikurosz
    #113
    Le vagy maradva roliika.

    A húrelmélet megbukott, helyette itt van a membránelmélet, 11 dimenzióval, és párhuzatos univerzumokkal.
  • Epikurosz
    #112
    " Egyszerű kütyü nem nagy szám...de határozottan működőképes."

    A zseniális ötletek mindig egyszerűek. :-))
  • roliika
    #111
    A Bibliával az a baj, mint bármilyen jóslattal, hogy bármi belemagyarázható.
  • roliika
    #110
    assdf-nek...Newton óta jelenleg a húrelméletnél tartunk amivel eggyesíthető minden erő...mármint fizikailag
  • valamit
    #109
    :)
    egy dolog látni a betüket, meg egy másik olvasni, de ebbe ne menjünk bele
  • kukacos
    #108
    Hát ez szép. Idiótának nevez valaki, akinek láthatóan gőze nincs a témához, de beleszól, de nem ám óvatosan, hanem ex katedra kijelentésekkel :) Tudod, nem a koroddal van a baj, hanem a hozzáállásoddal. Én elhiszem, hogy olvasol, de hogy itt érdemben hozzászólj, ahhoz bizony ebben a témában is kellene. Az már inkább a korodból fakad, hogy nem tiszteled az evolúciót sem annyira, hogy adj neki egy esélyt. Aztán majd gondolkodj el mondjuk az énekórádon vagy az irodalomórádon azon is, hogy vajon miért volt az, hogy az összes híres zenészt és családtagjaikat tüdőgyulladás vitte el huszonévesen kétszáz éve, ma pedig alighanem egy ujjadon meg tudod számolni, hány korodbeli ismerősöd fekszik a temetőben. Mindenesetre a részemről a továbbiakban egy szeretetteljes ignore, de úgy látom, úgyis kezd az ovi elszabadulni, szóval nyugodtan egyezzetek meg arról, hogy Darwin bűzlik. Azért majd egyszer olvassatok el egy evolúcióelméleti könyvet is, biztos, ami biztos.
  • roliika
    #107
    Hát sajna a wáákum energiában sem hiszek. :-)) Ha lenne pénzem ezzel menne a bojler igen. Egyszerű kütyü nem nagy szám...de határozottan működőképes.
  • roliika
    #106
    fizikából és biológiából is érettségiztem, sejtem miről van szó...Olvastam a Bibliát igen. De tudod-e hogy keletkezett? És hogy a "jobb " részeket kihagyták ezek az apokrif iratok. És van összehasonlítási alapom hogy mi van ott és mi a valóság, mert pl beszéltem pár emberrel aki "meghalt" leállt a szive és újraélesztették, érdekes dolgokat meséltek, és a Bibliában nagyon nem az van. Persze a kor embere nem is tudta volna másképp megmagyarázni, ezért ők nem hibásak.
  • Epikurosz
    #105
    Gondolom, ez az energetikai írás a vákuumenergia megcsapolásáról szól.
    Esetleg már ezzel megy otthon a bojler?
  • Epikurosz
    #104
    Tényleg? Én nem láttam ezt a filmet, de biztos érdekes lehet.
    Én csak az 5. elemet láttam, Liluval, akinek kb. 124.532x több génje van mint az embernek. Pörgött is a nyelve úgy, mint egy beszipózott mai tinédzserlánynak. :-))
    Egyébként, nemrég láttam a Különvéleményt, és az volt a gyanúm, hogy Agathe, a prekog szerepét is Lilu játszotta.
    Ki is ábrándultam Spielbergből, meg Cruiseból.
    Szerintem a vénülő Spielberg ezeknek a kis libáknak csak azért ad főszerepet, hogy két forgatás közben megdugghassa őket. Hiába, emberek vagyunk.
  • roliika
    #103
    Nem wolt 15 évesen netem, és nem is szoktam írni. Ez ven. Van 1 energetikai írásom+ 1 ufológiai. De tervezek csinálni 1 jó kis web oldalt tanulom most a flasht ezért. Amúgy programozó leszek nemsokára.
  • valamit
    #102
    a Bibliából miket olvastál?
    vagy csak hallottad, hogy a teremtést hogy írja le, kiröhögted és ebből levonva általánosítottál rá?
  • valamit
    #101
    más a fizika és más a biológai. pl. téged apud és anyud nehezen reprodukálna, de azért mégis összehozott ;)
  • Epikurosz
    #100
    Oké, akkor érvelj a teremtéselmélet mellett. Jó az is, ha saját írásaidra mutató linkeket adsz, mert feltételezm, hogy 15 év alatt írtál is a témáról.
  • roliika
    #99
    szeretek olvasni+szoktam is...és ha valami érdekeset találok igyekszem személyesen megbizonyosodni benne..na de ez a fórum nem rólam szól.
  • kukacos
    #98
    Ó, ezt én még valami régi scifiben láttam... :) kioldották az intronok génexpresszióját, és a pacák hátán egy térkép jelent meg, ami alapján eltalátak az idegenek űrhajójához :)
  • roliika
    #97
    Ufó háló tagja vok, Több 100 magazin+ilyesmi...
  • roliika
    #96
    23...de tényleg...15 éve biztos foglalkozom ilyenekkel.
  • roliika
    #95
    Szerintem az emberek 80%a nem hisz a Darwini zagywaságban, de akik tanítják, hivatalból nem tehetnek mást, akik+kutatják és "híresek" nem tehetik kockára a karrierjüket....
  • Epikurosz
    #94
    Hány éves vagy, kedves?
    Ti-haton túl?
  • valamit
    #93
    te olvastad a Bilbliát legalább?
    mer az bizony eléggé a valóságról szól, mégha nem is pont a benne leírt teremtést értem ez alatt
  • Epikurosz
    #92
    Ez viszont ellenmond a teremtéselméletnek, vagy nem?
    Mert az intelligens tervezés nem hiszem, hogy mindenféle hulladékot belepasszírozott volna a sejtekbe.
    Mert te már a sejtekről beszélsz, ez nyilvánvaló.
  • roliika
    #91
    Epi..mióta tudom az eszem ilyen dolgokkal foglalkozom..fórum erre nem lenne elég...
  • Stormreaver
    #90
    Natehát. Nekünk a műszaki egyetemen az egyik előadó azt tanította, hogy természettudományos szempontból (ellentétben pl. a társadalomtudományokkal) csak az a valamilyen (bármilyen) jelenséget magyarázó elmélet tekinthető elfogadottnak, ami nem pusztán csak
    a) elméletileg hibátlan levezetéssel bír, de
    b) kísérlet(ek)el is igazolható és (ami itt most különösen lényeges!)
    c) ezekkel a kísérletekkel az adott jelenség (megfelelő körülmények kialakítása mellett) bármikor reprodukálható!

    Mármost ha ez valóban így van, akkor én nem értem hogy lehet az evolúciót természet tudományosan "bizonyított"-ként elfogadni. Ehhez ugyanis az kellene, hogy egy majomból -mondjuk egy laboratúriumban, kialakítva az 1-2 millió évvel ezelőtti környezet (ami már önmagában is problémás, mert azt is igazolni kellene előbb hogy az a környezet valóban megegyezik az ember kialakulásának természeti feltételeivel- a szemünk láttára fejlődjön ki egy ember (vagy akárcsak mondjuk a tigrisből a házimacska)!

    Én azt gondolom, amíg ezt nem tudjuk megcsinálni, addig az evolúciós elmélet sem több, mint mondjuk egy történésznek (akiket -érthető okoból- egy-egy elméletük bizonyítottként való elfogadásához nem kötnek ilyesféle szigorú feltételek mint a természettudósokat) valamelyik nagy ókori birodalom bukásának okait bizonygató elmélete. (Ami akár lehetett úgy is, ahogy a történész magyarázza, csakhogy ezt már soha a büdös életben nem lehet majd kísérletekkel vissza is igazolni...és hát ezért nem is természettudomány a történettudomány).
  • roliika
    #89
    Aki meg a bibliával példázódik /amit nagyon útálok/ ez neki szól. A Bibliát tekintsük össznépi remekműnek mintsem a valóság dekrétumának!