145
Ki van benne egy kis szemétszedésben?
  • blackgamer
    #25
    szoktak ilyet szervezni, keress rá, tuti találsz szemétszedő mozgalmat valahol
  • blackgamer
    #24
    vonat is mindig kietlen szemétdombos részeken megy, oda amíg sinek vannak mindig lerakják a szemetet, a szél meg viszi szanaszét
  • Compulsory
    #23
    Én arra gondoltam nem csak beszélni, cselekedni kéne... (ha pár ember összefog, az már valami, a szavak azok csak szavak...)
  • jefferson83
    #22
    Bocsi az utak mellett.
  • jefferson83
    #21
    Na és ami a McDónácok környékén az utakon vannak, attól mindig kiakadok.
  • blackgamer
    #20
    általános suliban mi a környéken összeszedtük a szemetet
    ne tudjátok meg miket találtunk, szegény csöves biztos meglepődött amikor észrevette, hogy elvittük az "ágyát" (jah, kesztyűt használtunk)

    inkább azokat kéne tényleg büntetni, akik erdő szélére lerakja a fél teherautónyi szemetet

    vagy amikor az orrát kifújja és látom hogy kidobja a kocsiból, legszivesebben felképelném
  • hmhm
    #19
    Előbb jónéhány embert kéne eltakarítani :/
  • jefferson83
    #18
    Akkor ott a Tisza :)
  • jefferson83
    #17
    Itt is ezt kellene, és miért ne működhetne.
  • hmhm
    #16
    200 km, sry
  • jefferson83
    #15
    Épp tegnap találkoztam egy középkorú nő a kuka mellett (kb 10 cm) dohányzott, de a csikket földre dobva taposta el és természetesen ott is hagyta. Megszóltam, az persze nem tetszett neki. Ilyen emberekkel lehetetlenség valamit is kezdeni, csak úgy megbüntetni, hogy legközelebb azért elgondolkodjon.
  • Ch_Slater
    #14
    jah, Londonban voltam 1 évet és ott pont akkor vezettek be valami olyasmit, hogy ha a belvárosban valaki elhajít szemetet, akkor 50-100 font büntit kaphat. ha nem fizet, akkor még többet.
    nem tudom, hogy azóta ez behalt vagy bejött-e ott...
  • Ch_Slater
    #13
    a legdühítőbb, amikor egy laza csuklómozdulattal elhajítja valaki a szemetet, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne...
  • jefferson83
    #12
    Ezért kell iskoláztatni. Sajnos jobb ötletem nincs. Azt viszont tudom, hogy magyar embert legjobban a pénztálcáján keresztül lehet megfogni és nem pedig ész érvek alapján. Addig legyen a kiszabható és behajtható büntetés, akár a cigicsikkekért is.
  • akos
    #11
    Baszhatod, amíg az új generáció a bunkó szüleitől azt látja, hogy eldobálják a szemetet.
  • akos
    #10
    De nem figyelnek oda.
    Mert az uccaseprők azért vannak, hogy felszedjék utánuk a szemetet. A közterületesek meg azért, hogy a kutyájuk szarát összeszedje.
    Mit is várhatnánk itt, a balkánon?
  • jefferson83
    #9
    De csak fel kell nevelni egy új generációt és megvárni míg a mostani eltűnik. Sajnos...
  • Compulsory
    #8
    Attól még nem lesz tisztább a világ...
  • Hunter of Deer
    #7
    Ennyi!
  • jefferson83
    #6
    Mindenkinek csak magára kellene odafigyelnie.
  • tigeroo
    #5
    naugye?
  • neuro
    #4
    Na inkább be is fejezem, mert csak felhúzom magam rajta :)
  • neuro
    #3
    Másik tipp: a bagósok ne dobálják el a csikkeket, mert minden buszmegálló úgy néz ki mint egy szemétdomb... ja és hogy lehet valaki annyira bunkó állat, hogy a szemetet, építési hulladékot képes kivinni a zöldterültre és ott hagyni, mert túl drágának találja a szemétlerakók díját?
  • Aquir
    #2
    nem sok ember nyitott volna ilyen topikot, grat hogy ennyire környezetvédő vagy :)
  • Compulsory
    #1
    Azért nyitottam ezt a topikot, mert támadt egy ötletem: fogjunk össze, és szedjük már össze a Dunaparton a szemetet. Sztem mindenki jobb kedvvel menne le, ha nem lenne ennyire koszos. Ki vállalná be velem?