64
  • CzBazs
    #64
    Hali!Megszeretném kérdezni,hogy honnan szedted le a Vistát?Mert engem is érdekelne.Megirnád ide a fórumba,vagy e-mailba(bazs.cz kukac gmail com).Előre is köszi!
    Üdv.
  • CzBazs
    #63
    Hali!Szeretném megkérdezni,hogy honnan szedted le a vistát?Engem is érdekelne.Ide a fórumba vagy e-mailba megirnád?([email protected])Előre is köszi!
    Üdv.
  • eagle161
    #62
    Hy all! Azt szeretném megkérdezni azoktól akik már próbálgatják a windows vista-t, hogy érdemes-e felrakni, csak az lenne nekem nagy lényeg hogy a játékok (programok) elindulnak-e úgy rajta, mint az XP-n?
    Mellesleg mi a különbség a 32bit és a 64bit között, bár én már a 32-est szedtem le, mert nekem aszonták azt kell felraknom!!! Előre is kösy
  • IoIa
    #61
    Szájhősökkel és elvakultakkal nem érdemes vitázni.
  • dokar
    #60
    Ha annyira elégedett vagy az os-eddel, akkor miért nem cseréled le a logód Pista-ról XP-re?
  • NuCLEARScoRp
    #59
    Tévedsz akkor is itt voltam... de te meg ne vedd 100%-ra azt amit itt olvasol... mert sokszor a blikket megszégynítő hazugságokat/féligazságokat írnak...

    golyókapkodó: aki egy kicsit is ért a Windows-hoz tuti nem mondott ilyeneket...

    blakshep: a nyugodj meg, negogy ssívrohamot kapj nekem...

    lola: nemmondod?

    Enkil: Ha valakinek 3 havonta újra kell raknia az XP-t arról csak saját maga tehet... nekem most lesz 1 éves az XP-m!! 20 másodperc alatt beboot-ol, gyors, hibamentes... folytassam?

    Ha valakit kihagytam szóljon!! :DD
  • blakshep
    #58
    én is még mindig nagyon jól elvagyok a win2k-mal. majd váltok xpre ha 64bites prockóm lesz
  • kbupdate
    #57
    mivel NTFS-re épül. na mindegy.
  • FTeR
    #56
    :) nem...
    a winFS-t ígérték, de az nem egy új egyedülálló fájlrendszer. ennél világosabban már nem megy.
  • Enkil
    #55
    de igértek
  • FTeR
    #54
    sosem igértek új fájlrendszert, mi olyan nehéz ezen felfogni?
    a 3d fejlesztést meg a WGF (avalon) hivatott könnyíteni, és az benne is lesz.
  • Enkil
    #53
    én nem ntfs ről beszélek hanem egy teljesen újfajta fájlrendszeről amit ígértek ha 3d grafikával programozással és egyébb ilyen dolgokkal foglalkoznál akor tudnád hogy millió dolgot muszáj kipróbálni felteni stb
    sajnos a sok 18 év alatti öli az itteni hozászólásokat
  • FTeR
    #52
    látom marhára nem vagy képben. sosem ígértek új fájlrendszert. amiről te beszélsz az az ntfs-re épülő adatbázis rendszer volt és korlátozott formában benne is lesz a vistában.
    az első bejelntésnél 4 új alap pillérről beszéltek, ebből a winfs-t leszámítva minden az eredeti tervek szerint benne lesz.
    a kissebbek (nem alap pillérek, pl monad) közül sem marad ki egyik sem, csak a fejlesztések elhúzódása miatt az első piacra kerülő változatban nem lesznek benne. a monad is az igéretek szerint az sp1ben már elérhető lesz, a longhorn szerverben meg már első megjelenéskor is.

    ha nem vagy képben, legalább ne próbálj okoskodni.
  • FTeR
    #51
    jómagamat a pro júzerek közé sorolom és 2001 úta nem telepítettem új xp-t. tod ésszel kell használni és nem minden szart feltelepíteni. nem kell észnélkül kattingatni a tovább gombon.
    egyébként nem 1 olyan program van ami minden változást regisztrál és utaná akár maradéktalanul eltávolítja a nem kívánt alkalmazást. azoknak ajánlatos akik minden letöltött szart egyből telepítenek.
    már 2000nél is csak urban rumour volt ez az 1-2 havonta újratelepülősdi.
  • Enkil
    #50
    igértek régen a vistáról egy csumó dolgot új fájrendszer stb de ugylátom csak a kinézet változik meg bele másoltak a foráskódba 1 két régi de használható dolgot (mármint más oprendszeren már régen van)
  • dokar
    #49
    A Norton Systemworks WinDoctora néha segít kitolni a 2 XP telepítés közötti időszakot.
  • FTeR
    #48
    ej, sajna nem volt netem egy hétig, de ha nem az sg lenne az egyetlen autentikus hírforrásod, akkor tudnád, h ez a "hír" vagy 2 éves. azért csúszik már több mint másfél éve az új win boltokba kerülése, mert az előrejelzésekkel ellentétben a hw fejlődés igencsak megakadt, így az eredetileg "Blackcomb"nak indult fejlesztésből átnyergeltek a longhornra (ez lesz a vista), mint1 áthidaló verzióra. sok-sok változást eszközöltek, a fícsör lista is ezért szűkült (messze nem annyira mint egyesek megpróbálják beállítani).
    egyébként az általad említett cikk, olyan mértékben elfogult volt és olyan hatalmas baromságokat próbált beadni az olvasóknak (ahogy látom nem is olyan sikertelenül), hogy lehet ha van netem akkor sem reagálok rá.

    Tehát nem a legújabb longhorn verzióról beszélt, hanem egy közel 2 évvel korábbiról. Ezért is késik. Remélem elég világos boltam.
    (a cikknek max az ad némi aktualitást, h vezetői szintről eddig nem volt _hivatalos_ állásfoglalás)
  • Enkil
    #47
    az átlag felhasználónak jól megy az xp de aki csinál is rajta valamit anak már rutin szerü hogy vagy 3 havonta újra rakja mert egymást ütik a különböző dolgok és hiába uninstal hiába bármi
  • HerrKiss
    #46
    Rohadjak meg, de én nem látom azt a rohadt nagy grafikus áttörést sem (nem látom a sok ablaktól a csicsát... ) Az XP nekem nagyon bejött, igaz valószínű azért, mert az otthoni gépen, ahol használom, nincs net, így nem kell a biztonsági rések miatt halálra aggódnom magam... Viszont nem t'om ki hogy van vele, de nekem iszonyú stabil. Idejét sem tudom, mikor fagyott utoljára. Nem kell 2-3 havonta újratelepítgetnem, mint anno' a WIN 98-at. Kíváncsi leszek, miben mutat újat ezek után a Vista.
  • Hegyikecske
    #45
    Nahh és helyesbítésül: azér a külsőt nézem, mer a belsőt még nem naon lehet, de nekem az xp jobban teccik így elsőre is!
  • Hegyikecske
    #44
    jaja, előállt az a helyzet mint anno a 2000ről xpreváltásnál, de az xpnék ahhoz képest több előnye volt mint a vistának az xphez képest. Ráadásul most variálgatnak a vistán, lehet jobb is a kinézet (tipikusan az olyam amatör usereknek akik nem értenek semmihez) de sokkal nagyobb a vas igénye is... Marad az xp!
  • dokar
    #43
    és jó lenne, ha nem kellene hozzá codec
    (ezt már másodjára írom be, az előbb beírtam, aztán eltűnt
  • dokar
    #42
    Az is jó lenne, ha nem kéne hozzá semmilyen codec és nem fogná annyira a gépet.
  • Fenjoy
    #41
    Jó lenne ha a 11 es normálisan tudná kezelni a feliratokat, nekem ez hiányzik belőle, remélem benne lesz:)
  • aliens
    #40
    húha ezt jó megmondtad
  • dokar
    #39
    Én egy Windows 2000-et konfigoltam be meglehetősen jól. Szinte már retro érzésem van, mert valahogy egyre sűrűbben használom ezt a gépet, mint amelyiken az XP van.
    M$ Pista-ra jeleneg nincs szükségem.
  • Evil Merodak
    #38
    Már javában megy a flame.
  • device
    #37
    Ehhez a temahoz annyit szeretnek hozzaszolni hogy aki a monologjaban izombol fikazza a linuxot, az annyira jelentektelen , hogy nem erdemli meg hogy vitatkozzunk vele arrol , miert jo es miert szar az uj vista, miert jobb es miert lesz sokkal jobb mindig is a linux egy olyan felhasznalo szamara aki nem sajnalja az idejet arra hogy normalisan beconfiguraljon egy rendszert es azt utana evekig hasznalja is, anelkul, hogy barmifele gondja legyen vele.
    Na tessek lehet flame elni
  • GulaSoft
    #36
    Na Vistának üzenem, hogy pár napja volt egy hír, hogy az egész Vista el lett b@szva, előlről kéne kezdeni az egészet, és a kód 70%-át ki kéne dobni.
    Érdekes akkor nem láttam a nagy Vista logódat.
    Azoknak is üzenem akik jaj de várják már hogy megjelenejen, hogy gyűjtsenek a hardverre, mert kelleni fog neki.
    Ez megint egy microfos kapkodás. Jó hogy kiadják, így a hackereknek lesz elég idejük feltörni. (2 nap)
  • Golyókapkodó
    #35
    Gondolom akik most halálra dícsérik a Vistát, hogy milyen jó, meg új, meg forradalmi, azok valószínűleg benyalták azt is, hogy a Win311 oprendszer, meg hogy a Win95 egyáltalán nem a DOS-ra épül... :)))))
  • Hades01
    #34
    Hogy lehet ilyenen így összekapni hisz ugyis mindenki azt az op rendszert fogja használni ami neki tetszik és neki bejön! én pl. uhu linuxot meg xp t ! így nem lehet annyira belémkötni :)
    Nah by
  • immovable
    #33
  • blakshep
    #32
    nuclearscorp kérlek szépen vegyél vissza magadból, nem hiszem, hogy offline is ezt küldöd, különben gyakran törnének csontjaid
    vagy vegyünk elő megint konkrétumokat? mert attól elég jól be tudsz kushadni, úgy vettem észre
  • IoIa
    #31
    A logód árulkodik anélkül is rólad, hogy egy szót leírnál...
  • szombat
    #30
    nem baj.

    Mindenképpen belém kell kötni?

    Én örülök neki. Nekem tetszik a tiger, és a Vistáról készült mostani képek is szépek.

    Skoda:

    Nekem egy skoda 120L van. 2.0 VW FSI motorral, erősített kasztnival, és IV Golf felfügesztéssel.
    17" Technomagnezio alufelnikkel.

    Talán majd meggondolom a Superbbet.
  • NuCLEARScoRp
    #29
    szerintem várj még vele... December 7-én megjelenik a végleges Beta 2 amit bárki letölthet!!

    De torrenten (Torrentspy.com, Piratebay.org) megtalálod a legújabb 5231-es Build-ot..
  • NuCLEARScoRp
    #28
    Ha igy lenne nem beszélnél badarságokat....
  • IoIa
    #27
    A véleményem azért olyan amilyen, mert alaposan a dolgok mögé néztem. Engem már nem lehet csupán üres marketingdumával és hazugságokkal megetetni.
  • kbupdate
    #26
    netán az is baj?

    Amúgy ha jobban belegondoltok, a Skoda 120L és Skoda Superb kozott is csak csicsa a különbség, semmi más:DDD

    Jó nektek a skoda 120L, olcsóbb is, el lehet menni azzal is ide-oda, minek kéne egy Superb?:D Hiszen az drága, és csak a csicsáért minek többet kiadni? Nem?
  • szombat
    #25
    Olyan TIGER-es....