971
Itt beszélgethetünk a töténelemről
  • Tomalak
    #91
    Én meg Palesztina és társait nem vágom egyáltalán :D
  • Zsolo007
    #90
    Csak figyelj, olvass és tanulj a nagyoktól!

    [nagyképűség off]
  • alberto 15
    #89
    jól elvagytok ketten. semmit sem értek, amit itt beszéltek :D
  • alberto 15
    #88
    jól elvagytok ketten. semmit sem értek, amit itt beszéltek :D
  • Tomalak
    #87
    Miket megne mtud az ember nekem mintha azt mondák volna szétverték őket mondjuk órán nem voltam csak jegyzetből olvastam.
  • Zsolo007
    #86
    Dehogynem. Nekünk rossz. És akkor mindennek ami nekünk rossz volt örültek nagyon az "elnyomottak"....
  • Tomalak
    #85
    Csak a románok szatak rá már bocsánat Károlyi Kun Béla előtt volt közvetlen aki elment Szerbiába(nem biztos de arrafelé) áá igen Szarajevóba beszélgetni egy francia parancsnokkal megnem mondom a nevét a békéről csakhát süket fülek effektus.
  • Tomalak
    #84
    Az alsó szlávok jókutyák voltak de a felső szlávok? Meg a románok is tovább jöttek mint szabadott volna. Vmi olyasmit kellet volna csinálnunk mint a törököknek. De azt még mindig nem értem miért volt érdekük tömbökben élő magyarokat határon kívül rakni az elvileg senkinek nem jó.
  • Zsolo007
    #83
    Károlyi később vagy korbban volt már nem tom.

    A Vörös Hadsereget (igen Kun Béla) nem győzték le, kifejezetten jól végezte dolgát, főleg Északon, csak aztán be lettünk fenyegetve, meg ígértet is kaptunk hogy majd a francik visszafogják a románokat, és akkor megszeppentek a Vörösök és úgy döntöttek feloszlatják magukat :) hát gratula nekik
  • Tomalak
    #82
    Nem Károlyi oszalatta fel hihetelen naivitásában a sereget bízva szövetségesek jófejségében? Úgyemléxem a Vörösöknek volt vmi seregük amit később legyőztek a románok aztán Kun Béla és népi zenekara felült a vonatra egyenesen Bécsbe. Lehet tévedek de mintha így lett volna.
  • Zsolo007
    #81
    Mondjuk azt is vedd figyelembe, hogy mi is nagy balfaszok voltunk még akkor is. Ha a Vörösök nem oszlatják fel a hadsereget, akkor a határ nagyobb valószínűséggel húzodott volna az eredetileg kijelölt demarkációs vonal mentén.....Persze a konferencián azoknak volt szavuk akiknek volt erejük...
  • Tomalak
    #80
    Jójó ez igaz de a mi szempontunkból Magyarország az érdekes. És ha azt vesszük a szlovákok is velünk voltak mégis ők jutalmazva lettek, persze tudom hogy ez nem teljesen álja meg a helylét de ha egy szlovák nemzetiségű katona sem volt a fronton akkor megeszem a nemlétező kalapom.
  • Zsolo007
    #79
    Rosszul értelmezed még mindíg a dolgot itt nem arról van szó, hogy kinek hisz. ez állt érdekükben. És mivel nekik (szlávok) megíygérték hogy kapnak valmait amiért jó kutyák voltak, így kézenfekvő volt hogy azt fogadják el amit ők mondtak pluszba amellé amit ők elképzeltek...
  • Tomalak
    #78
    Amugy valamennyire én is megértem az ""ellenséget"" hogy csak a szövetségeinek hisz nem pedig a legyőzöttnek. De ez a első vh t lezáró dolgok akkor is övönaluliak voltak hogy legyőzöttel megsem beszélték mondjuk meg is kapták a második vh-t. Foch is megmondta.
  • Zsolo007
    #77
    [Istenem a magyar oktatás]

    Nemtudom tudjátok e, (nekem töritanárom mesélte a dolgot) hogy a két háború közt mivel kezdték az órát a diákok suliban? Egy kis mondókával:

    Csonka Magyarország nem ország, Nagy Magyarország mennyország!

    Így tanították beléjük a hazafiasságot! (Hogy ez jó e vagy rossz azt most ne tárgyaljuk meg)


    Szóval itt nem a magyarok voltak lenézve, az összes vesztes ország le volt nézve (kivéve Németország, pont az általad említett okok miatt nem).



    UI.: Ott a franciák is csak azért tudtak ugatni igazán, mert az Angolok hátradöltek és hagyták...
  • alberto 15
    #76
    hát nem sok közük, az biztos
  • Zsolo007
    #75
    Végül is német segítséggel le lettek gyűrve gyorsan :)
  • Zsolo007
    #74
    Ebben egyetértünk!
  • Tomalak
    #73
    Nem is véletlenül :)
  • Zsolo007
    #72
    Hát ha jól emléxem mi nem voltunk hitegetve, az ENSZ napirendre tűzte a magyar kérdést (és még sokáig az is volt). De aztán a Szuezi válság miatt elterelődött a figyelem. Az viszont valóban érdekes, hogy meghívta Busht....nem sok közük van a dologhoz..
  • Tomalak
    #71
    Szerintem hanyagoljuk a Történelem topicban az aktuál politikát.
  • Tomalak
    #70
    Tudtommal a Clemeceau leugott Lloyd ot tehát ezuttal inkább francia akarat érvényesült és szerintem ne mvolt reális félni való Magyaro. tól hiszen Németország is kora egyik legerősebb gazdasága maradt a történtek ellenére is. Azt is tanultuk hogy gyakorlatilag semmibe vették a magyarokat és lenézték.
  • Zsolo007
    #69
    Hát a Bulgáris részben igazad van, és lehet hogy félt is a Románoktól, de mindezt azért mert nem érezte elég felkészültnek az országot...
  • alberto 15
    #68
    mit szóltok hozzá, hogy gyurcsány meghívta jövő évi 1956-os megemlékezésre Georg Busht-t. Pont az amcsik szartak le minket a legjobban ebben az időbbe.
    hitegették hogy így sgítenek, meg úgy aztán semmi se lett belőle :)
  • Tomalak
    #67
    Dehogynem félt a románoktól aztán Bulgária csatalkozásával ment bele legalábbis igy tanultuk.
  • Zsolo007
    #66
    Rosszul látod egyébként a dologot ez nem arról szólt, hogy "Na büntessük meg jól a magyarokat amiért ilyen szemetek voltak és "elindítottak" egy háborút". Itt komoly politikai/gazdasági érdekek voltak terítéken. Közép-Kelet-Európa sorsát a nagyok (és főleg Anglia) határozták meg ettől kezdve és ezután. Akkor pedig Angliának nem állt érdekében, hogy egy nagy és erős ország álljon itt, ezért "hagyta" hogy az legyen ami lett.
  • alberto 15
    #65
    na, Salamon volt a 2. uralkodója palesztínának.: Ő volt az első korlátlan uralkodó, adókat vezetett be, mikor meghalt 2 részre szakadt palesztína:
    észak: Izrael, Dél: Júdea
    Asszíria megtámadta Az északi részt, elhurcolák asszíriába az embereket, megszűnt az északi részt. júdeát meghagyták, mert behódolt és adót fizetett. Fővárosa: Jeruzsálem. Aztán júdeát leigázták az óbabiloniak, jeruzsálemet kifosztották, bebilóniai fogság, a lakosság egy részét bebilonba vitték. A perzsák megdöntötték az óbabiloni birodalmat és elengedték a zsidókat.
    Ennyit írta a füzetbe :)
  • Zsolo007
    #64
    Tisza nem ellenezte a háborút! Csak azt mondta, hogy korai még az ország (illetve a monarchia) nicns felkészülve egy komolyabb háborúra. Ő azt javasolta az uralkodónak, hogy várjunk még. Aztán megváltoztatta a véleméynét és végül i ő is a háború mellé állt amikor kitört.... (ha jól emléxem, ebben az uccsó részben nem vok biztos)
  • Tomalak
    #63
    pardon sok szerintem csak már faradt vagyok
  • Tomalak
    #62
    Tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal de attól függetlenül a magyarok határontulra "dobálása" óriási kicseszés volt. Annyi erővel amennyivel Szabadka román lett annyierővel burgerland maradhatott volna magyar. Legalább Sopront meggyőzték a fehérek :D Azt is megnézve hogy Tisza eleinte ellenezte a háborút (igaz a románok miatt, de ezt nem tudták) szerintem nem érdemeltünk ekkora büntetést szerintem.

    Csak beszéljünk róla!
  • alberto 15
    #61
    biztps, most írok egy kicsit palesztínáról
  • Zsolo007
    #60
    Nekem csak most esik le én a helyszínt keverem szerintem. A Palesztinokat palesztinával, nem? :)
  • alberto 15
    #59
    12. század akart lenni. nemtom hogy volt-e változás, már rég tanultam
  • Zsolo007
    #58
    Vazzze a kre 15. század már elmúlt egy ideje..azóta nem volt változás? :DD
  • alberto 15
    #57
    te nem vagy képbe! ez van leírva a füzetbe:
    palesztína: Lakói kánaánnak hívták, kr.e. 15.század, Zsidók-héberek lakták
    Biblia ószövetségben bennevan stb...
  • Zsolo007
    #56
    Akkor most nem vagyok képbe...miért is harcolnak akkor Izraellel ha ők is zsidók? Egyáltalán miért akarnának saját országot ha ők is zsidók?
  • Zsolo007
    #55
    negatív hozzáállás....nemszabad! :)
  • alberto 15
    #54
    palesztínába zsidók laknak, ők kánaánnak hívták
  • alberto 15
    #53
    azt nemtom :), ezt csak modntam. gondoltam hogy lesz benne hülyeség :)
  • Zsolo007
    #52
    Hát a dátum szerintem rendben van (dehát hol van már a töriórák izgalma, felejtek én is, fősulin nicns töri... :((( pedig imádom a törit), de hogy jönnek a palesztinok a zsidó államhoz? (Azon kívül hogy mellette vannak :) )