971
Itt beszélgethetünk a töténelemről
  • Zsolo007
    #211
    Ez marhaság. A kommunizmus esküdt ellensége volt a fasizmus, és fordítva.... Könyörgöm hogy férne meg egymás mellett egy szélsőbal meg egy szélsőjobb diktátor???
  • Zsolo007
    #210
    Nekik nem tetszettek a határok? Dehisz ők húzták meg őket. Vazze, beteg vagy :D. Meg ahhoz képest, hogy háborút akartak érdekes módon nem készültek rá, épp ellenkezőleg seregleépítés volt sokáig...
  • Tomalak
    #209
    Én úgytudtam hogy Sztálin nagyon szimpatizált Hitlerrel és mindeképpen szövetségre akart lépni vele csak Hitler szart tá már bocsánat. Nem én találtam ki hanem könyvekből olvastam.
  • Zsolo007
    #208
    Figyelitek, hogy beférkőztünk a sok játék közé? :)

    Legnépszerűbb témák
    1. F.E.A.R.
    2. Battlefield 2
    3. Történelem
    4. World of Warcraft
    5. Partyarcok
    6. A Pc-s játékoknak leáldozott
    7. Humoros és aranyos képek
    8. Tibia
    9. rFACTOR
    10. Serious Sam 2
  • Magic Boy
    #207
    Ezt egy történelemtasnár mondta nekem!
  • Tomalak
    #206
    Ez sem teljesen igaz sztem Hitler mindenképpen kirobbantotta volna azért elég agresszív politikát folytatott.
  • Zsolo007
    #205
    Amúgy ebben tévedsz szerintem. Nagyon.
  • Zsolo007
    #204
    Antant? LOL az az I. VHban volt :DDD
  • Magic Boy
    #203
    Ez igaz!
  • Zsolo007
    #202
    Jaja, ez is valami!!!
  • Magic Boy
    #201
    Ez nemteljesenigaz!
    A2. Viláháborut az Antant askarta,mert nemtetszettek nekik a határok(nézz utána nyugodtan)Hitler csak kapórajött nekik!!
  • Zsolo007
    #200
    Ez sem igaz. Ha Hitler nem támad, Sztálin támadt volna, egy évre rá tervezte a saját offenziváját....nem szerették ők egymást, Molotov-Rippentropp csak időhúzás volt, ezt mindkét fél tudta...
  • Tomalak
    #199
    Ő legalább beismerte hogy csapnivaló hadvezér.
  • Zsolo007
    #198
    Igazából az oroszok előnye az volt hogy az ő technikájuk egyszerűbb volt, sokkal egyszerűbb mint a német, és ennek ellenére is elérte annak szintjét....
    Hiába a csodálatos német technika és tervezés ha más hasonlót csinál egyszerűbben...
  • Tomalak
    #197
    Nem ők keresték a bajt (oroszok).
  • Arvind
    #196
    Na jó de úgy könnyű, hogy legalább 6 szoros túlerőben voltak, és mindenféle egyéb technikai készletből is volt bőven.
  • Zsolo007
    #195
    jójó, de ők nem voltak jelen a támadáskor, sztálinbának idő kellett mire rájött hogy bizony csúnyán el lett árulva :)
  • Tomalak
    #194
    Azért az oroszoknak szerintem bőven jó fejlesztései voltak Sztálin Jóska kettes vagy a jó öreg T34. És az elit orosz sereg egyáltalán nem volt rossz és Zsukov sem volt kutya.
  • Zsolo007
    #193
    A vicces az ha nincs hitler nicns 2.vh, szal hitler kell cak katonai dolgokba nem kellett volna beleszólnia
  • Magic Boy
    #192
    Teljesen egyetértünk a koalicció eréjével kapcsolatban,de ez a koalicció simán nyeri a 2. világháborut,ha nincs Hitler!
  • Zsolo007
    #191
    nono túlbecsülöd a németeket.

    az oroszok azért nem tudták megállítani a német offenzívát eleinte, mert korábban megvolt a kellemes kis lefejezés, másrész ebből is következően felkészületlenek voltak.

    japán elbizakodottak voltak (nekik a "hitükből" adódóan)

    az olaszok meg túlbecsülték magukat

    abban az axisban a németek voltak a húzóerők, és ők sokkal jobbak is lehettek volna ha hitler nem szól bele a katonai dolgokba

    Franciaország csak azért mérvadó,mert ott volt az Egész szövetséges erő(kivéve az Amerikaiak)amit a Németek tengerbeszórítottak

    Nemérted hogy ez semmit sem jelent? Egy fejletlen rosszul szervezett és irányított haderőt nem nehéz tengerbe verni, főleg nem úgy hogy én páncéloskra fekszek ők meg a gyalogságra, vazze..
  • Magic Boy
    #190
    Franciaország csak azért mérvadó,mert ott volt az Egész szövetséges erő(kivéve az Amerikaiak)amit a Németek tengerbeszórítottak(Hitler döntése szinte aranyhidat biztosított nekik)és övék volt Európa!
    Én nemmondtam,hogy egyedül,de Németország a szövetségeseivel(Jappán,Olaszország,stb....)akkor bárkit képes volt legyőzni!
    Nrm mellékesen az Oroszok nemakartak kikezdeni a Németekkel,mert a seregük elmaradott volt aminek a menyisége volt az egyetlen ereje!
    Ez be is bizonyosodott hiszen nemtudtak komoly ellenálást kifejteni és,ha nincs téltábornok akkor a Német-ek meg se álnak az óceánig!
  • Tomalak
    #189
    Jaja a francia meg a lengyel offenziva semmi nem volt csak olyna mintha felrugnám a macskáimat szvsz.
  • Zsolo007
    #188
    Itt nem csak erről van szó
  • Tomalak
    #187
    Mert nem volt hülye, ugye az ellenséget sosem szabad alábecsülni..
  • Zsolo007
    #186
    Jó volt ő (angol volt ugye?) csak háttérbeszorult Patton meg Eisenhower mellet...
  • Zsolo007
    #185
    A franci offenzíva nem mérvadó... a szövetségesek nem voltak felkészülve, hadseregük elmaradott volt, fejletlen, I. VHs taktikát/stratégiát alkalmaztak, és alábecsülték a németeket. A németeknek csak azért jött ki olyan jól az eleje, a háború elején még közel sem volt kiemelkedő a német technika, de annak felhasználása még egyedülálló volt.

    Hogy Európa németeké? nemhiszem Rommel sem isten. De ha rendes supportot kap akkor Észak Afrikát tuti megnyerik.....és az már valami, de az oroszok ellen még ő is kevés lett volna...
  • Magic Boy
    #184
    Na azért ez nemteljesen igaz!
    Az tény,hogy a nlémeteknek elfogytak a készletei és egyemlő feltételek mellett Montgomery nemér fel Rommel-hez,de ne feledd el,hogy Rommel is tisztelte,becsülte és méltó ellenfelének tartotta Montgomery-t!
  • Tomalak
    #183
    Mindeki annka állította be hogy hmm jól elverte rommelt meg micsoda nagy tábronok ami valóságban arról szotl hogy a németeknek elfogyott lőszere és visszavonultak ez volt neki a nagy győzelme. Most más nem jut eszembe mert dühös vagyok :D
  • Magic Boy
    #182
    Na ja!
    Ha Hitler támogatja Rommel-t ma valószínüleg a Németeké Európa sőtt lehet,hogy az egész világ(Már A Fraci offenzivában rommáverte az egész szöveséges haderőt(Kivéve az Amerikait)!
    Szerncsére nemígy történt!
  • Zsolo007
    #181
    Ezt indokold pls
  • Tomalak
    #180
    Sztem ez nem vitatéma az volt és kész :D Inkább az a vitatéma hogy Montgomery mekkora egy szar volt :D
  • Zsolo007
    #179
    Köszi a részletest leírást, itt volt egy pár dolog amit nem tudtam róla....

    Amúgy abszolút egyetértek veled, a 2. Vh egyik legnagyobb generálisa volt, csak Hitler hülyesége miatt nem tudott érvényesülni... kár érte :(
  • Magic Boy
    #178
  • Magic Boy
    #177
    A téma lehetne Rommel!
    Vitaindítónak ott a 176-os és az én állításom,hogy mindenidők egyik legjobb hadvezére aki,ha nem Német-nek születik akkor a ztisztek példaképe lenne még ma is!
  • Magic Boy
    #176
    ROMMEL, Erwin Johannes Eugen (1891-1944)

    Német tábornagy. Harcolt az elsõ világháborúban, megkapta a legmagasabb német kitüntetést. A két világégés között írt egy fontos mûvet a gyalogsági hadviselésrõl, késõbb viszont páncélosparancsnokként vált világhírûvé. A franciaországi hadjárat során a 7. páncéloshadosztály(szellemhadosztály)élén egészen Cherbourg-ig tört előre. 1941 februárjától 1943-ig az Észak-Afrikában harcoló német csapatok (később az ún. Afrikakorps, Afrika-hadtest) parancsnoka. Nagyszerű taktikai készsége és ravaszsága miatt kapta a Sivatagi Róka nevet az angoloktól. Röviddel Afrikába érkezése után megállította Wavell támadását, 1942 nyarán viszont az õ elõnyomulását tartóztatta fel az Auchinleck vezette brit sereg. A gyakran változó hadiszerencse ezt követõen ismét a németeket segítette, ám az el-alameini csatában végül Montgomery döntõ gyõzelmet aratott(a Német utánpótlás szinte nemlétezett,lestrapált technika),ezután az Afrikakorps állandó hátrálásra kényszerült, ám eközben kemény ellenállást tanúsított. A végsõ vereség elõtt Hitler hazarendelte, új megbízatása a franciaországi védelem megszervezése volt. Kiderült számára, hogy a propagandaszólamokkal ellentétben az Atlanti Fal nem létezik. Lázasan kezdett dolgozni a védelem megerõsítésén, de nem kapott kellõ támogatást Rundstedt-tõl. A szövetségesek partraszállásakor ismét szembekerült régi ellenfelével, Montgomeryvel és az eleve kevés reményt mutató győzelem ellenére olyan hevesen ellenált,hogy a szövetségesek ráragasztották a Normandia Oroszlánja nevet.Ő volt az aki előre jelzett Hitlernek egy esetleges Normandia-i partraszálást.Július 17-én súlyosan megsebesült és 1 Montgomery nevü településen ápolták.A kezdetben a Führert bálványozó Rommel nevét összefüggésbe hozzák az 1944. július 20-i Hitler elleni merénylettel(az összesküvők őt akarták Hitler utódának.Nem bizonyított,hogy aktívan részt vett volna az összeesküvésben, mindenesetre tudott róla, és egyetértett céljaival. Ezen okok miatt 1944 októberében öngyilkosságra kényszerítették. A hivatalos indoklás szerint sebesülésébe halt bele, és hõsöknek kijáró temetést kapott(Az igazság kardja Németország exkalibura eltört írják valahol a haláláról).
  • Zsolo007
    #175
    Vitaindító hol marad?
  • Tomalak
    #174
    Énaztán nem :D De tőlem legyen :) Pl Hitler
  • Zsolo007
    #173
    dobj fel te témát te nyitottad a topicot :D
  • Tomalak
    #172
    Miva? nem pörög a topic :) vmi téma?