36
  • Dante73
    #36
    Itt fogalomzavar van....
    Ez nem kalózkodás, vagy warezolás! Nem maguknak, max egy-két havernak szedték le a cuccot, hanem nagy tételben hamisították! És ez más kategória, szerintem. Csak az a baj, hogy a RIAA és társaik összemossák a két fogalmat....
    Ezek, bőven megérdemlik, amit kapnak. Viszont ha magadnak szeded le a cuccot akkor is egy kalap alá vesznek a hamisítókkal, pedig a WAREZ A POLGÁRI ENGEDETLENSÉG, nem a hamisítás.
  • mrzed001
    #35
    Nekem a zene és film CD-k jártak a fejemben, nem a progikra gondoltam
    Persze teljesen más az arány a játékok, illetve programok esetében, de ha csak a zenét/filmet nézed, ott speciel tényleg igaz, hogy a terméket előállító (magyarán zenész) csak <20%-ot kap az eladott termék árából
  • pemga
    #34
    Jogdíj alatt én a szellemi terméket, mint olyan értettem. Ld: Ugyanazt a terméket közel ugyanolyan minőségben állították elő OLCSÓBBAN és fogyott, tehát sztem max az eladásonkénti (eredeti kiadónál szereplő) szerzői és előadói jogdíj kifizetése az, amivel tartoznak. (Ezt Te írtad. Felteszem, hogy a Symantec a saját programjait árusítja :)). A tartalom tehát a szerző, előadó, grafikus, studiós, meg mindenki aki tényleg részt is vett a termékben. A gyártás az a hordozó-val kapcsolatos rész (ő a hardware úgymond), a többi meg a kereskedő + állam. Ebből a legnagyobb rész a tartalomé (én ezt jogdíj + tulajdonjog néven illettem a postomban). Ha figyeltél, írtam is, hogy nem tudom hol van a Mahasz példájában a szerző/előadó. De ez a gyártás költségein nem változtat. Magyarország egyébként elég speciális példa, US-ben az állam szeletkéje minimális, mondjuk 25% helyett 1-3%-al számolj.
  • mrzed001
    #33
    Igazad van, hogy a gyártási költség 10% alatti, de a jogdíj is csak 900 Ft, ami 20% alatt van :))

    Amiről én beszélek egyébként a kiadók monopólhelyzetének eltörlése :)
  • pemga
    #32

    Mahasz szerint egy 5000Ft-os cd-ből 300Ft a gyártási költség, bőven 10% alatt van :).
  • pemga
    #31
    A jogdíj? Dehogyis, legalább 50%. A többi haszon az a különféle kereskedelmi árrésekből származik. Az előállítási költség van 10% alatt :). Eleve már a nyersanyagon van jogdíj (pl. a DVD esetén asszem a pionyírnak kell csengetni csupán amiatt, hogy az ő formátumát használod, ez kb. 50cent. (Ez nem összekeverendő az Artisjus kategóriával, az azon felül van.) A korong és a vele való bíbelődés tételszámtól függően valahol 10-20cent körül van.) Erre jön rá tartalom jogdíja vagy tulajdonjoga (jópár dollár), ami a legtöbb. A Mahasz is kiadott ilyesmi összetétel leírást a zenei cd-kről, csak kicsit gyanús, mert abban a zene, vagy a szerző/előadó mint olyan nem szerepel :))).

    Ők biza rányomták, hogy Symantec, sőt imitálták a csomagolást, a cd-n a feliratokat (nem írott cd-k voltak), és a kézikönyvet is. Ezért ez hamisítás, mivel az eredeti terméknek akar látszani és megtéveszteni. Sőt, ez még csak nem is a Noke cipő meg Adios poló kategória, mert ők keményen az eredeti néven adták el.

    Amiről Te beszélsz az a technológia "használata", az teljesen más. Az a patentek világa. (Pl. a kerék mint olyan használata járművek továbbhaladásában).
  • mrzed001
    #30
    Biztos vagy benne, hogy ez adja a termék árának jelentős részét ???
    Nem csak 10% alatti ez neagyúristen véletlenül?!
    Ismétlem, kapitalizmus van. Kitalálsz/gyártasz valamit és sikeres, akkor más is elkezdi gyártani, és aki jobban megoldja, az talponmarad, aki nem, elbukik.
    Az más kérdés, hogy márkanévvel visszaélés, de ha nem azt nyomatják rá, hogy XY kiadó, akkor azzal sem élt vissza, előadónak meg olymindegy, hogy ki adja neki a dellát... :p
  • pemga
    #29
    Valóban, pontosan ezt nem fizetik meg. És ez adja a termék árának jelentősebb részét (több mint a felét). Ha így jobban tetszik: engedély nélküli márkahasználat. Akkor képzeld így: valaki a nevedben kezd el postolni és másokat anyázni. Ha valaki erre begurul, Téged fog megverni :).

    Nem tudom Te pl. örülnél-e ha hamisított, szar minőségű dvd-ket vennél, mert a Verbatim logó miatt úgy gondoltad, eredeti. Aztán egyet sem tudsz belőle megírni.
  • [HUN]Stanlee
    #28
    Emberek, a cikk lenyege, hogy a kis kinaiakat elfogtak, mert nagy tetelben masoltak es eredetikent adtak el a dolgokat. Ez szerintem buntetendo.
    DE: ha nekem olyan gondolatom van, hogy le akarok tolteni egy filmet, zenet, akkor azert ne buntessenek meg. Mert ugye kart nem okozok senkinek. Itt megvan a lehetosegem, ha nem tetszik a dolog letorlom. ha eredetin megveszem, a boltban nem adjak vissz az arat. tehat pech.

    Az elottem szolok vitaja a cd-masolasrol, buncselekmenyekrol: otthon egy ket cd-t masolni nem bun - az erkolcsom azt mondja, ez nem rossz. Pedozni, nemi eroszakolni, embert olni az erkolcsom szerint bun es buntetendo. Szoval az vessen ram eloszor kovet, aki szerint egy britney cd masolsaert, letolteseert annyi buntetest kell kapnom mint egy kisgyerek, no megeroszakolasaert - mert akkor nala valami tenyleg gond van, ha a cd fontosabb, mint a gyerek, meg no...
  • mrzed001
    #27
    A második részben igazad van, én még mindig ezen röhögök:



    No és most térjünk át az első részre:
    Termékhamisítás. Nos igen. Ugyanakkor azt is mondhatnám, hogy kapitalizmus van. Ugyanazt a terméket közel ugyanolyan minőségben állították elő OLCSÓBBAN és fogyott, tehát sztem max az eladásonkénti (eredeti kiadónál szereplő) szerzői és előadói jogdíj kifizetése az, amivel tartoznak
  • pemga
    #26
    Ha elolvasod ezt a cikket, itt tömeggyártásról van szó, nem házi letöltöm-hogy-megnézzem-érdemes-e-megvenni dologról. Ráadásul nem is akármilyen gyártásról szól, hanem az eredetit minél jobban megközelítő minőség előállításáról (szitázott préselt lemezek, nyomdai úton előállított színes dobozokban és kézikönyvekkel). Ez erősen erősen a termékhamisítás körbe tartozik.

    Az, hogy a cikkbe (az eredetibe is, nem az sg hibája) kalóz került szerintem a "blikkesítő" filter miatt van, mert akkor valamelyik értelemben (esetleg mindkettőben) rosszul használják ezt a kifejezést. Tudtommal a kalózok, utonállók azok, akik feltartóztatnak teherszállítmányokat és elrabolnak rakományokat engedély nélkül. Wikipedia szerint jelenleg kedvenc fegyverük az AK47-es. (Legutóbb az Eradicate hadművelet során láttam ilyet, de az FBI kezében, amikor Kínában másoltcd boltokra csaptak le.) Ennek sajnos fogalmam sincs mi köze ehhez a tevékenységhez :).
  • Enkil
    #25
    inkább megdicsérték volna őket :)
  • Enkil
    #24
    legalább ha DVD let volna
  • mrzed001
    #23
    Hát, nem én figyelek büntiponttal kisöreg (ha már mindenképpen személyeskedésbe kezdtünk )

    A polgári engedetlenség pedig a kizsákmányolt polgár utolsó lehetősége szembeszállni a hatalommal és azok "támogatóival" te kis butus :p
  • onimusha
    #22
    Ye Teng Wen (29), Hao He (30) és Yaobin Zhai (33) milyen szép tipikus AMERIKAI nevek
  • archkoven
    #21
    "Polgári engedetlenség.
    Mond ez neked valamit?"
    -persze mond. Engedetlenkéedjél csak nyugodtan!
  • archkoven
    #20
    Húhaaa!
    Te öreg annyira komolytalan vagy, hogy a billentyűleütésekért is kár amiket rád pazarolok.
  • mrzed001
    #19
    Sztem álomvilágban élsz, szóval felesleges vitatkozni veled

    Késelésért letöltendőt? Hát, te se jártál a bíróság közelében sem. Felfüggesztett 1 év max, visszaesőknek ezen túl is csak felfüggesztett.

    Ugyankkor 20 progit felértékelnek 5-10 misi kátértékre (esetleg összeköttetésbe hoznak vmi másoló brigáddal és akkor már az ő általuk "okozott" kárt is leverik rajtad is + átminősítenek visszaesőnek letöltendő ....)
  • NEXUS6
    #18
    "-ez egy egyszerű gazdasági bűncselekmény aminek a célja az anyagi haszonszerzés. Mit kell ezt ragozni?"

    Azt hogy szerinted miért nem kell ragozni ugye kifejtetted a #14-es hozzászólásodban.
    De ez akkor viszont a BAM tipikus esete ugye;)
    (bagoly mongya verébnek)
    Másképp: bort iszik és vizet prédikál.
    Ha ez benned nem kelt egy kicsit se furcsa érzéseket, akkor tényleg nincs miért ragoznom a dolgokat.

    "Egyébként meg a gyilkosságot és a nemi erőszakot sokkal nagyobb tételekkel sújtja a törvény, persze nem mintha ez bármit is számítana."
    Erre egy jó ügyvéd persze csak annyit mond: Az attól függ!!!;)))

    "Egy felnőtt épeszű embernek a saját pillanatnyi érdekeitől függetlenül is értékelni kell tudni, hogy egy adott cselekmény törvényes vagy törvénytelen. Tehát attól, hogy én cd-t másolok vagy éppen adót csalok még nem jelenti azt, hogy én ezt törvényesnek is kell hogy értékeljem."
    Polgári engedetlenség.
    Mond ez neked valamit?
    Ezt is felnőtt emberek csinálják, főleg akkor ha az erkölcsi érzékük mást diktál mint a törvények. És ugye demokráciában ez is jogában áll a polgárnak.
  • archkoven
    #17
    Csak annyit értek te vagy egy komplett idióta vagy, vagy az utóbbi néhány évtizedet valami másik bolygón töltötted.

    Azt a képtelenséget akarod most itt nekem és mindannyiunknak beadni, hogy az anyagi károkozást jobban bünteti a törvény mint a gyilkosságot, a fegyveres rablást, a nemi erőszakot, súlyos testi sértést stb.
    Valamint szerinted a CD-másolók kézrekerítésére nagyobb erőket mozgósít a rendőrség mint a késelőkére.

    A következő megállípításod önmagában elég lenne egy elmegyógyintézeti beutalóhoz.
    "A bíróságokon még rosszabb a helyzet, mert többet kapsz 20 másolt progiért, mint ha megkéseltél 3 embert!!!"
    -20 másolt progiért pénzbüntetést kapsz, a késelésért (hacsak nem volt önvédelem) azonnal letöltendőt. Szóval szerinted a pénzbüntetés súlyosabb mint a börtönbüntetés. Gratulálok!

    Te apám valami álomvilágban éltél eddig, ideje lenne kinyitnod végre a szemedet, mert ennyi gyerekes gondolat még egy ötéves szájából is ritkaság.
    Feltételezem már rég elmúltál öt évés. Ideje lenne végre felnőnöd a korodhoz!
  • mrzed001
    #16
    Nem érted. No megpróbálom kézzel lábbal elmagyarázni, hátha akkor neked is leesik a tantusz.
    Szóval vannak ezek a sztem piti ügyek, mint pl ez a másolásos, warez, meg egyéb szerzői és szomszédos jogokkal kapcsolatos szarakodások. Ez miatt még nem halt meg senki, ez CSAK anyagi kár okozása
    VISZONT, ott vannak a komoly ügyek: gyilkosság, fegyveres rablás, nemi erőszak, késelés,... szóval az EMBERÉLET ELLEN I.R.Á.N.Y.U.L.Ó. (lassan mondom, hogy megértsd :p) bűntények.
    Míg az első elleni küzdelmet hatalmas pénzekkel és szervezetekkel támogatják (és a rendőrség is kiemelten kezeli), addig a második esetben gyakran sz.rik rá a teljes Police.
    A bíróságokon még rosszabb a helyzet, mert többet kapsz 20 másolt progiért, mint ha megkéseltél 3 embert !!!
    Érted már??
  • archkoven
    #15
    Kurvára nem értem, hggy miért fejtegeted ennyire a bűn és az erkölcstelenség közötti különbséget! Erről senki nem beszélt.

    "Szerintem a CD másolás (mégha nagytételben is csinálják) össze nem hasonlítható egy jó kis nemi erőszakkal, vagy egy gyilkossággal. A törvény még is mindkettőt kb ugyan olyan bünti tételekkel sújtja."
    -ez egy egyszerű gazdasági bűncselekmény aminek a célja az anyagi haszonszerzés. Mit kell ezt ragozni?
    Egyébként meg a gyilkosságot és a nemi erőszakot sokkal nagyobb tételekkel sújtja a törvény, persze nem mintha ez bármit is számítana.

    Egy felnőtt épeszű embernek a saját pillanatnyi érdekeitől függetlenül is értékelni kell tudni, hogy egy adott cselekmény törvényes vagy törvénytelen. Tehát attól, hogy én cd-t másolok vagy éppen adót csalok még nem jelenti azt, hogy én ezt törvényesnek is kell hogy értékeljem.
  • archkoven
    #14
    Hol olvastad, hogy veri magát? A hír arról szólt, hogy a rendőrség elfogta az elkövetőket, nem olvastam benne dicshimbuszokat a rendőrségről.
    Annak meg, hogy nekem mennyi pénzem van és hogy eredeti szoftvereket használok-e a dologhoz semmi köze. Attól, hogy másolt cd-ket hallgatok és kalóz szoftvereket használok még nem gondolom azt, hogy ez törvényes és legalizálni kellene, csak azért mert nekem a pillanatnyi érdekeim éppen azt mondatják.
  • worldwideweb
    #13
    Én nem azt mondom hogy pártolja hanem azt hogy hiába veri magát egy-egy kisebb nagyobb fogással úgysem fogja érdemebn megváltoztani a világot!
    Ja és gondolom neked se minden cuccod eredeti hacsak nem vagy kibaszott gazdag. Lehet hogy megváltozna a véleményed a jogvédő szervezetekről ha elmennének hozzád és felforgatnák a házad.
  • NEXUS6
    #12
    Bűn az ami a törvények szerint bűnnek számít.
    Erkölcstelen az ami az emberek szerint annak!

    Másolni, bűn, mert a vállalatok átnyomták a törvényt, de egyáltalán nem erkölcstelen (bár valszeg te vagy az egyetlen Mo-n aki nem így gondolja)

    A törvények megváltoztathatók, az erkölcsök viszont nem annyira.

    Szerintem a CD másolás (mégha nagytételben is csinálják) össze nem hasonlítható egy jó kis nemi erőszakkal, vagy egy gyilkossággal. A törvény még is mindkettőt kb ugyan olyan bünti tételekkel sújtja.

    De attól szép a világ hogy nem mindenben értünk egyet, nem igaz?;)))
  • archkoven
    #11
    Az SG idióta tagozata újra és újra aktivizálja magát amikor a hamisítás szóbakerül:
    "Most biztos nagyon büszkék magukra ... sőt talán még a BSA-RIAA is megveregeti a vállukat egy kis keményvalutával.
    SZÁNALMAS !"
    "Szted tényleg ez a legfontosabb és legsürgetőbb bűnügyi probléma az amcsiknál?
    Tényleg ennek a felderítésére kell $misiket szánni, és nem a bűnözés visszaszorítására, pl hogy ne lőjjenek le fényes nappal NY-ban csak úgy??"
    "Hű de büszkék lehetnek arra hogy lenyomtak 3 embert a több százezerből.Hamisítás van, volt, lesz."


    Szóval a sok okostojás szerinte a rendőrségnek nem üldöznie kellene a hamisítást, hanem támogatnia vagy legalábbis megveregetni a hamisítók vállát "jól van fiúk! Megy egyedül is, vagy segítsünk?".

    Hihetetlen, hogy mennyi hülyegyerek írogat ide a fórumra!
  • Béla bácsi
    #10
    Az igazi amerikai nevek valahogy úgy hangzanak hogy Winnetou, Pontiac meg hasonlók. Aki ilyen nagy tételben, megélhetésből csinálja, azokra meg érvényes a mondás: aki hülye, haljon meg.
  • pemga
    #9
    Igaz, nemtom miért emlékszem úgy, hogy ilyet olvastam :). Az eredeti cikk írja is, hogy magyon örültek milyen pipec kis gépezeteket sikerült lefoglalniuk: volt közötte csomagoló, nyomdai gépek, meg kétezer "stamper" (darabja 25e$) amivel állítólag nagy tételben lehet nyomni lemezeket. Tud valaki mutatni egy ilyet? :). Elég nagy hangár lehetett ahova ez befért :).
  • worldwideweb
    #8
    Hű de büszkék lehetnek arra hogy lenyomtak 3 embert a több százezerből.Hamisítás van, volt, lesz.
  • rgranc
    #7
    Amerikai nevek ugye? :)))

    penga: nem írta hogy íróval csinálták. Ekkora mennyiségben már szinte biztos hogy nyomták a lemezeket, nyomják a borítót is, átlagfelhasználó észre sem veszi hogy nem eredetit kapott. Nem is a nyomás a gond, akár egy rendes CD/DVD-gyárban is lehet (napközben 8 órát megy a legális meló, éjjel a fusi), inkább elsózni a hamisított lemezeket (itt jön a képbe a lefizethető boltvezető, az ebay, stb.)
  • mrzed001
    #6
    Szted tényleg ez a legfontosabb és legsürgetőbb bűnügyi probléma az amcsiknál?
    Tényleg ennek a felderítésére kell $misiket szánni, és nem a bűnözés visszaszorítására, pl hogy ne lőjjenek le fényes nappal NY-ban csak úgy ??
  • awender
    #5
    CD íróban is lehet gondolkodni. Léteznek ipari CD írók, melyeket akár kisebb cégek is megvehetnek. Betöltesz 100 CD-t egy hengeres toronyba. Majd beindítod a másolást. A másolás végén még nyomtat is a lemezre. Tokozást azt nem végzi el.
  • awender
    #4
    Azt gondolom büszkék lehetnek a REACT tagjai. Ugyanis ők nem a John-t vagy Edward-ot keresik, aki a szomszédnak is átmásolta az új Depeche Mode albumot, hanem olyanokra vadásznak, akik a lemezeket hamisítják, majd eredetiként - eredeti áron - forgalmazzák.

    Vagyis a boltban kapott CD - amire büszke vagy hogy jogtiszta - lehet, hogy az Ő műhelyükben készült.
  • izb
    #3
    ne cd íróban gondolkodj.
    Nem azzal csinálták elhiheted.
  • pemga
    #2
    Ezt mind sufniban másolták le egyenként? Nem semmi, már kilóra sem egyszerű, ez egy kamion... Hát még megírni. 5 perccel is kb. 1130 napig tart ezt legyártani (24órával számolva). Nem tudom mennyire lehet párhuzamosítani az írást (csak kézzel cserélgetik a korongokat is, 20-30 író talán?), pláne 3 emberrel számolva. Nomeg gyanítom valaki a kereskedelemmel is foglalkozott, csak nem írtak mind éjjel-nappal. És ez csak a bedöglött raktárkészlet... Ez azért nagyon húzós, biztos nem volt ott valakinek komolyabb üzeme?
  • mrzed001
    #1
    Most biztos nagyon büszkék magukra ... sőt talán még a BSA-RIAA is megveregeti a vállukat egy kis keményvalutával.
    SZÁNALMAS !

    Inkább keresnék már meg Osamat, az bezzeg nem megy