11
  • Piscator
    #11
    Na igen, a Google kitünik a többi cég közül!

    Hasonló a Danone: szivesen támogatok mindenkit, de reklámfogásnak minősítem a rákos gyerekes reklámjait, amennyiben ezért veszik többen a termékeiket, ugye milyen aljas és ügyes?
  • Piscator
    #10
    Vigyázat, nagy üzlet, nagy reklám a karitítivság is manapság, de örülök, hogy a világ szegényeinek csepegtetnek pár fillért.

    Nemzetiszocilaista fröcsögés: szerintem érdemesebb lenne a saját országunknak adományozni, nem távoli idegeneknek, azoknak alig seígt, szívtelenség tán, de a hazai adomány visszaforog, nekünk soha se segítenek, a felszabadítást nem nevezném annak.
    Visszás szociólógiai jelenség, ami nálunk van: küldünk pár smst- lelkiismeret nyugtatásul, de MAGYAR hajléktalanra nem költünk, túl közeli és éles a probléma.
  • benczurzs
    #9
    Az emelt díjas sms fele a szolgáltatóé.
    A maradékból osztozik a "tulajdonos", és az operátor.
    Az az operátor, aki szerződésben áll a telefonos cégekkel.
    Ezért a "tulajdonos", aki csinálja / csináltatja az egészet, ezért kap keveset. Az operátortól függ, mennyit.
  • BlackRose
    #8
    Na így esetleg OK, de azért ez nem az amit a cikkben olvashatunk...
  • Cat #7
    "We committed one percent of our profits and equity toward that vision."

    "We established the Google Foundation, funded it with $90 million and have made a few initial commitments."

    http://googleblog.blogspot.com/2005/10/about-googleorg.html
  • Inquisitor
    #6
    Biztos ez az 50%? Valaki olyat regélt, hogy egy 180Ft-os SMS-ből a címzett valami 40-et kap meg csak ...
  • Macc
    #5
    raadasul, az SMS-ek dijabol 50% a szolgaltatoe, tehat ugy tamogattak ~12 millioval a karosultakat, hogy kozben ugyanennyit zsebre is tettek!!! Hu micsoda nemes cselekedet!
  • Macc
    #4
    Azok csak mondanak egy szot, ok meg penzt utalnak. De lehet en vagyok naiv.
  • Macc
    #3
    Hat itt altalaban bajok soktak lenni a szamokkal:)
    Amugy a Google-t ilyen szempontbol szeretem, teccik amiket tamogat.

    Mas: a magyar tevkozlesi szolgaltatok meg bekaphatjak, lof***t sem tamogatnak, lehetoseget adnak, hogy az emberek tamogassanak ennyi. Nem forditottak a nyeresegukbol 2 fillert sem adomanyozasra!!!!
  • Axon
    #2
    "Az alapítvány három fő területre akarja koncentrálni a tevékenységét: a szegénység elleni harcra, az alternatív energiák népszerűsítésére és a környezetvédelemre"

    Ez számomra nagyon úgy hangzik, mint amikor a szépségkirálynő választáson a szőke nullagyú cicababák kijelenetik, hogy ők a világbékéért kűzdenek :-)
  • BlackRose
    #1
    "A Google.org tőkéjét a Google részvényeinek egy százalékából biztosítják. Ez hozzávetőleg 90-92 millió dollárt jelent, mivel a részvények összértékét jelenleg 920 millió dollárra becsülik"

    na itt valami nem jó, ugyanis 90-92 milla az nem 1% a 920 millionak, meg a Google részvényei a jelenlegi 300 dolláros áron összessen 84 milliárd dollárt érnek, aminek az 1% kb. 840 millió USD lenne...