143
  • gz8
    #23
    Őszintén: 20 év alatt hol nem indul be a természet, ha megszűnik az emberi beavatkozás?
  • longobard
    #22
    Megint van mit kutatni, megint van min vitatkozni.
  • k9duli
    #21
    Micsoda hülye kocka!
    Tényleg jöhetne már
  • megrab
    #20
    Majd arra leszek kíváncsi, hogy jönnek-e abból az erdőből godzillák meg hasonlók.

    Egyébként nem aggódom: ha az ember még 400000 évig nem teszi be oda a lábát az lesz a legjobb hely a világon!......
  • sz4bolcs
    #19
    Jé.. Én is ezt vallom. Amikor mindenki föl van háborodva, hogy az ember elpusztítja a természetet... Bárhogy átalakíthatjuk a környezetünk, ugyanúgy nem vagyunk természetfelettiek, vagy kívülállók, csak a részei.
  • Atomreaktor
    #18
    Pár év múlva nem lesz dzsungel, amiből ki tudjon sétálni...:(
  • Mostly Harmless
    #17
    mikor lesz már kész a stalker?
  • Dömsödi
    #16
    Azért is indult burjánzásnak, mert nem volt a környéken jelentős emberi tevékenység.
    20 év még nagyon kevés a robbánás káros hatásainak megitéléséhez.
    Azt kellene vizsgálni, hogy milyen genetikai elváltozások történtek, és ezek milyen hatást fejtenek ki az öröklödésre.
    Lehet, hogy a meglévő magok nem pusztultak el, de az ezekből kifejlődő növények magjai nem biztos hogy képesek normálisan fejlődni.
  • Kis-Bob
    #15
    Azértvan, hogy mindenki meglepődik, mert egy nagyon egyszerű és "ordító" dolgot figyelmen kívűl hagyott a sok laikus, és sok esetben még tudós is. Mindenki az ember által elviselhető sugárzási szinttel számost. De még ha ez nem is így volt, akkor sem mérte meg sokáig senki sem, hogy egy nővény, vagy az állatok meddig bírják a "terhelést". Természetesen később ez bekövetkezett, és ez nem most volt, tehát sokak számára ez a cikk nem újdonság.
  • akyyy
    #14
    kár hogy nem volt iraknak atomfegyvere, szétdobhatta volna a világnak, és mindenhol csodaszép növényzet lenne

    atómot a marsra, ott is ez lesz:D
  • Sheltem
    #13
    Ez nagyon sz*r volt, inkább magadnak a füzetbe írkálj ilyen párbeszédeket nálad biztos nagyobb sikere van mint éppeszű emberek körében
  • firstman
    #12
    Ember: - Né má fa, vágjuk ki.
    Föld: - Ne csináljátok má, vazeg nem lesz ennek jó vége.
    Ember: - Né má kő, termeljük ki.
    Föld: - Na ne, túlzásba fogjátok ezt vinni.
    Ember: - Né má, csillogó kő, vágjunk ki a maradék fát és olvasszuk meg ezt a csillogó valamit
    Föld: - Gyerekek, nem kéne ezt feszegetni.
    Ember: - Né má, fekete valami gyün a födbű, termeljük ki és égessük el, jó nagy füstöt csinálva.
    Föld: - Most már lassan elég legyen.
    Ember: - Né má, ez sugárzik és ha jól csináljuk energiát ad.
    Föld: - Én szóltam.
    BUMMM, BUMMM, BUMMM !!!
    Ember: - jaaaj, jaaaaj, mind meghalunk.
    Föld: - Na végre, ezt megúsztam. Ilyen mocskos sáskanép sem vágott még ennyire gallyra, mint ez a kétlábon járó bolygópusztító emlős.
  • noss
    #11
    na és van már arra lakópark mer vennék?!
  • pipaxy
    #10
    Szerintem egyszerűen csak túlbecsülték a környéken leülepedő radioaktív anyag mennyiségét.
  • hmhm
    #9
    Akkor azt nem az ember következő evolúciós lépésének tekinthetjük, hanem mi vagyunk a zsákutca :)

    A sugárzáshoz alkalmazkodtak az élőlények, vagy a sugárzás csökkent le nem várt módon?
  • Macc
    #8
    jajjdejo, akkor atomot mindenhova hamar ilyen jo az...
  • tomykav
    #7
    "...állatvilága rendkívüli virágzásnak indult"

    Hmmmm. Ez elgondolkodtató...
  • s1lkforrent
    #6
    Természet része.. peersze.
    Le vagy maradva. Azóta már az ember a természet, Isten, meg egyébként is minden fölött áll.
    Legalábbis úgy viselkedik, mint ha miután maga alá szart, és tönkretette a már meglévőt, egyszerűen rittyenthetne magának egy másik bolygót, hogy tovább emberkedhessen.
    Hát inkább ma egy luxuslimuzin, mint holnap némi friss víz nem?
  • s1lkforrent
    #5
    Majd jól láncraverjük és a TV-ben meg az állatkertben mutogatjuk jópénzé..
  • Caro
    #4
    Mi van, ha a dzsungelből egyszer csak kisétál az ember következő evolúciója?
  • Cactus
    #3
    úgy is kiírtjuk magunkat, csak idő kérdése. Persze túlélők mindig lesznek, de addig lesz ideje a természetnek rendet rakni...gondolom :D
  • Seaweed
    #2
    Hacsak azt nem nem nezed hogy az ember is a termeszet resze, es talan igy van megirva a "nagy evolucios konyben".....
  • lesliehun
    #1
    az élet él és élni akar!

    Ebből is látszik hogy az emberi felelőtlen beavatkozás a természetbe rosszabb, mint egy atomkatasztrófa.