10
  • Inquisitor
    #10
    Most mondták, hogy kb. 2,5 millió embernek nincs most otthona Pakisztánban.
  • Sammen
    #9
    miért rasszista a "fekete"? olyan színű és kész!
  • szombi
    #8
    pedig a híradóban szinte csak afroamerikaiakat láttam...(nem fekete amerikaiak, mert ez a kifejezés is rasszista!)
  • k0zi
    #7
    Azért ha fekete amerikaiak vannak bajban akkor nem ugranak olyan gyorsan :)
  • Inquisitor
    #6
    10.000 ember?
    A TV-ben vagy 2 millióról beszéltek, vagy félrehallottam?
    Az tuti, hogy minimum 40.000 halott és legalább 2x annyi sebesült van, tehát úgy 120-130.000 embernek tuti összedölt a tető a feje felett.
  • assdf
    #5
    Hát azért kicsit furcsa dolog ez. Ha amerikában egy házat lesz.r egy légy, egyből százan ugranak segiteni, de ha a világ más táján meg összedöl egy város és az amcsik a fülük botját sem mozditják. Különben meg katasztrófák esetén sztem tök mindegy hogy melyik állam milyen nézeteket vall. Lásd pl Kathrina, még Kuba is felajánlotta a korlátaihoz képest a segitséget, pedig nem mondhatni hogy jó viszonyban vannak. Forditott helyzetben azért kiváncsi lennék...
  • pasy01
    #4
    Én a mtroban láttam egyetlen képet most. ott van azért egy kettö emeletes ház...szerintem több lakás is van nem csak ház... gáz..
    Az elmult egykét évben hihetetlen hogy mik történnek... cunami..Katrina..Rita..földrengés..nem beszélve taivan és környéként a nemrégiben(talán már levonulo) átvonulo tájfun...az se semmi... stb.
  • sonicXX
    #3
    ez-az. ha 10000 ember vált hajléktalanná, az nagyjából 2000 lakást jelent. Ha a körzetben nem számottevőek az emeletesházak, akkor ez egyben nagyjából 1900-2000 házat is jelent... Nem tudom mekkora a népsűrűség, de így a katasztrófa súlytotta terület méretét a sejtéseim alapján olyan fél Budapest méretűre tippelném.

    Remélem hogy tévedek és kisebb...
  • pasy01
    #2
    azért szépen tarolhat egy 7,7-es földrengés...
    én is gyanaxom a Amcsik pakisztán iránti szeretetteljes kapcsolatokra
    képeket még nem láttam a földrengésröl..de gondolom ez-az összedölt
  • mrzed001
    #1
    Lehetséges, hogy esetleg rasszista, antiterrorista nézeteik miatt nem támogatják épp pakisztánt amcsi vállalatok