114
Ps2 HD Loader
  • pspguru
    #114
    HAli a HD loadert nem muszály megvenni eredetibe?
    lehet netről is letölteni?
  • pspguru
    #113
    HALI megvan a ps2-őm, hogyan tudnám beszerezni ezeket a cuccokat hozzá ami kell a winchesteres ps2őhöz?
  • pistike75
    #112
    Valaki tudna nekem segíteni, mielőtt agyvérzést kapok? Megcsináltam rendesen az usb advance lemezt, a vinyóra feltoltam a gémeket. Minden rendben, működik is, egészen addig, amíg kiválasztom a játékot... Akkor kattintok, írja, hogy várjak és nem történik semmi...

    ps2 slim verzió+chip, külső usb ház, usb advance free version, usb extreme amivel pc-n a vinyóra pakolom a játékot... és ennyi, nem műx tovább... próbáltam már eredeti és másolt játékkal egyaránt.

    Valakinek van vmi okos ötlete?
  • FoToS
    #111
    Nem igazán látom át ezt az oldalt nem eggyértelmü számomra mi milyen beéllitásokkal müxik.
  • Fefe
    #110
    Ezt az oldalt ismeritek ps2 hdd compatibility Szerintem nagyon jó és ahogy elnézem rendesen van frissítve
  • FoToS
    #109
    http://homepage.ntlworld.com/casey.miller/HD%20Loader%20Compatibility.htm

    egy ilyet kellene csinálni.
  • FoToS
    #108
    True Crime: New York : alap
  • BONO
    #107
    Amugy van megoldás, hogy ne USB-n nyomulj vinyóval be köl szerezni egy PsTwo Network Adaptert!

    Itt meg tudod nézni!

    Ámbár sztem ha mükxik neked a cuccos igy USB-n keresztül akkor fölösleges megvenned!
  • BONO
    #106
    Sztem néz utánna a PS2 menüjében ott kell vmit álítani! Egyébként nincsmit!
  • pistike75
    #105
    Király... Úgy néz ki, hogy megy a dolog. (bár game még nem indult el, de oda már eljutottam, hogy sikerült megformázni a vinyót, most meg másolom rá a játékot. Kipróbálok 1 eredetit és egy másoltat. Ha minden oké, akkor kiri, és akkor már csak egy dolog marad.

    Vajh miért nem megy a hálózat? Összekötöm a routert és a ps2-t és nem látja. Ill már a router sem írja ki, hogy csatlakoztatva van hozzá valami. Olyan, mintha be sem lenne dugva.

    Bono: Köszi a linket...

    István
  • BONO
    #104
    USB Extreme-es topicban kaptam ezt a linket amit már azóta bannoltak (mármint a topicot)! Ez az USB Extreme-es szoftwarrel mutatja be, hogy hogyanis mükxik ez a dolog de azért hasznát fogod venni mert sztem a szoftwaren kivül minden beállítás megegyezik a HD Loaderes cuccal szemben de a USB Extreme & a HD Loader között én mint laikus sztem nincs olyan nagy eltérés beállítás meg használat terén! Gondolom ezt én de ha nem igy van akkor kérem valaki javítson ki THX!
  • pistike75
    #103
    Bono: akkor adhatnál nekem vmi tanácsot, ha Te már kaptál :-)

    Most itt ülök, usb advance elindult, de mikor formázni akarom a vinyót, azt írja ki, hogy "USB device is required".

    Viszont a vinyóm meg rajta van a kompatibilitási listán

  • BONO
    #102
    Ha sokan nem szeretik az USB-s megoldást akkor miért van az, hogy itt a fórumon is akárhányszor hozzászoltam a ilyen vinyós játékos topicokban mindig USB-s megoldásos linket kaptam akkor most, hogy van ez...?
  • pistike75
    #101
    Nem is dícsérni szándékoztam, csupán ugye ehhez a szériához csak így lehet csatlakoztatni vinyót... Tehát ez van, ezzel kell boldogulnom :-)
  • KillYou
    #100
    Hát olyat még nem hallotam aki dicsiérte volna az USB-s megoldást.
  • pistike75
    #99
    Sziasztok!

    Köv helyzet van: Ezt a topicot végigolvastam, meg egy másikat is, de nem látok még tisztán. Vettem egy PS2-őt, megajó, chippelve... (700004-es széria) Van hozzá USB rackem, 200GB vinyó - a lista szerint kompatibilis ugye. Mi kell még nekem ahhoz, hogy működjön. Az a gond, hogy általában mindenki még az adapteres gépekről beszél, usb csatlakozásról alig van valami.


    Más: Olvastam alább, hogy fel kéne tenni egy oldalra listát. Ha valaki megcsinálja wordben az elképzelést, akkor én szívesen megcsinálom html, vagy valami kis adminos oldal formájában, hogy lehessen folyamatosan upgrade-elni.

    Előre is köszi a segítséget,

    István
  • Fefe
    #98
    én is egy 100-asnál áltam meg.
  • BONO
    #97
    Hátt vazz de éppen ezért választottam konzolt a PC-m helyet mert nem kell vele szarakodni...! És kiss hanáznkban nem lehet kézhezkapni ezt a kis cuccost?
  • KillYou
    #96
    Szerintem a chipre 18 at a jó beszerelésre 10 et számolj.
    Ne ilyedj meg mire össze rakod a gépet egy 100 asnál tartasz.
  • petyka2
    #95
    cca.:12+szállitás-posta 2,tnt dhl 10,beszerelés 5-10e...De megéri-mennyi egy eredeti játék?
  • BONO
    #94
    És egy ilyen DMS4 pro mennyibe kerül és mennyiért szerelik be igy általában?
  • KillYou
    #93
    DMS4Pro nak saját oprendszere van :) ToxicOS
    Nem kell HD loader mert van benne saját. Chipről bootolhat közvetlenül és csak kiválasztod mivel akarsz játszani semmi lemez semmi nyomkodás az elején.
    Mondhatnám azt hogy kulturált megoldás nagyon.
  • BONO
    #92
    Aha és melyek azok a chipek amik ezt a háromszögnyomogatós HD Loader inditós technólógiát támogatják szted!

    Gondolom a listán szerepel a DMS4 vagy valamely Matrix chip is nem!?
  • FoToS
    #91
    Szerintem ez atól füg milyen masiknát fogsz ki mert nekem több mint egy éve megvan és kapott rendesen semmi baja nincs. KOPP KOPP
  • BONO
    #90
    Csak az írott cd-k basszák el az olvasó fejet tuttommal nem?
  • FoToS
    #89
    Az a pláne,hogy nem kell a cd a gépbe hanem egy 800kb programot kell feltenni a memória kártyára és onnan tölti be nem kell hozzá cd nem bassza el az olvasó fejet.
  • BONO
    #88
    "betöltés kozben nyomod a háromszöget és a memória kártyára kitett HD loadert onnan inditja el."

    Ennek mi a lényege amugy mi ebben a pláne???
  • BONO
    #87
    Én nagyon jól tudom, hogy mivel jár egy chippelés DE ÉN NEM FOGOM kichippeletni a gépem engem az érdekel, hogy chip nélkül mükxik e igy de már megtudtam, hogy müködik tehát kösz mindent!
  • FoToS
    #86
    akkor pár ezer forintért megchippelik a gépet onnantól kezdve még az mp3 meg a divx-et is lefogja játszani. Illetve,ha olyan chippet tesznek bele akkor még olyan lehetőség van,hogy betöltés kozben nyomod a háromszöget és a memória kártyára kitett HD loadert onnan inditja el.
  • BONO
    #85
    Hát én nem fogok felrakni másolt játékokat ez tutti ugyanis nincs chip de sztetek a HDLoader a legtuttib ilyen vinyos progi?
  • FoToS
    #84
    igen a játékok 80% elindul vagy alap beállitással vagy némi módositással. A tört játékokat szoktuk feltenni vincsire proba aztán ha jó marad ha nem törlés.Én legalább is igy szoktam :-)
  • BONO
    #83
    Én ugy halottam, hogy a gammák 95% mükxik vele ez reális?
  • Neme.
    #82
    Igen. Viszont van egy olyan hátránya az eredeti HDLoader-nek, hogy kevesebb játék indul el vele, mint a házilag javítgatott, módosítgatott változattal.
  • BONO
    #81
    Tehát akkor ennek >>> #76 mennie kell ha beszerzem a hozzávalókat igaz?
  • Neme.
    #80
    Úgy értem, hogy amikor a PS2-es vinyóra kerül egy játék, akkor azon már semmilyen fizikai védelem nincs, hiszen a fizikai védelem az eredeti CD-be ill. DVD-be van belenyomva. Tehát ha egy másolt játékot, vagy egy ISO image-et másolsz fel a vinyóra, az 100%-ig megegyezik az eredetivel (az esetek többségében). S akár PC-ről is lehet a vinyóra játékot másolni.

    De önmagukban a vinyón csücsülő játékok semmire sem jók, kell valami, ami átveszi a CD/DVD meghajtó szerepét, és lefuttatja a játékokat a vinyóról, ezt teszi a HDLoader. Tehát ha el tudjuk indítani a HDLoadert, akkor már átvettük a PS2 felett a vezérlést, és tudunk vinyóról játszani. Az eredeti HDLoadernek ez nem gond, mivel eredeti lemezen van, és így a HDLoader futtatása meg van oldva.
  • BONO
    #79
    Nem vagyok hülye félre ne értelmez! De ezt leírnád mégegyszer értelmezhetően ha megkérlek?
  • Neme.
    #78
    Mindegy, hogy honnan és milyen módon kerülnek a vinyóra a dolgok, az egyedüli dolog, amire képesnek kell lenni, az a HD Loader futtatása. Ha az meg van oldva, akkor szabad a pálya a vinyóról történő játszásnak, akár chilpelt a gép, akár nem.
  • BONO
    #77
    Még vmi több olyan programot láttam már amivel ez a folyamat megoldható ti sztetek melyik a legjobb ezek közül esetleg a HD Loader? Vagy inkább ugy kérdezem melyiket ajánlanátok a legjobban...?
  • BONO
    #76
    Én tudod eredeti gammákat szerezni kölcsönbe >>> tehát megszerzem ezeket a játékokat megveszem ezt a HD Loader-t és már mehet is a gamma ja és igy, hogy eredeti gammák vannak a vinyón igy nem kell chip igaz?
  • FoToS
    #75
    Winhippel kell feltenni vincsire a játékokat,ha adz egy mail cimet akkor elküldöm neked.