101
Kedvenceket,izgalmasaskat,furcsákat,és egyszerűeket,bonyolultat,becsapósat,stb.
  • Guilty01
    #1
    kinek melyik a kedvence?
  • Dynamic
    #2
    Kiskoromban Rodolfó akartam lenni, ezért megtanultam egy csomót.Ma már egyre sem emlékszem.Azaz egyre.Pofon egyszerű, de nagyon hatásos.
  • Guilty01
    #3
    hát mond!!!
  • Dynamic
    #4
    Nem tudom le lehet-e írni, mert "speciális" kézmozdulat kell hozzá(de mondom, nagyon egyszerű), azért megpróbálom.

    Kel hozzá:kés, pakli kártya

    Szóval az összekevert paklit odatartod valakihez, akit megkérsz, hogy a lapok mentén a kést dugja be akárhol.Amit bedugja a kártyát te máris megmondod, hogy melyik lapnál dugta be.Felemed a késnél és tényleg az a lap van ott.

    Magyarázat:
    Amint összekeverted a paklit és beszélsz közben és észrevétlenül megnézed a LEGALSÓ lapot.Amint bedugta a kést szemből, két oldalt megfogod a paklit bal kézzel, jobb kézzel pedig felülről ráfogsz 4 ujjal, hüvelykujj meg alul.Bemondod, hogy melyik lap lesz az, vagyis a LEGALSÓ lapot mondod.Miért is?Egy gyors mozdulattal magd felé lehúzod a fél paklit(vagyis ahol a kést bedugta) úgy, hogy közben az alsót is húzod a hüvelykujjal!!Nyílván az a lap lesz ott amit hüvelykujjal is húztál, azaz az egész pakli legalsó lapja.

    Leírva kicsit bonyolult, de nagyon egyszerű és hatásos.Még senki nem vette észre a csalást:)
  • Guilty01
    #5
    Hát szerintem simán érthető volt,sőt már meg is csináltam a húgommal,és télleg nem vette észre,pedig előtte nem is gyakoroltam,állati jó trükk:)
    Nekem is van egy,bár ez annyira egyszerű,hogy ennél talán már nem is lehet könnyebbet.Szal:
    Mielőtt elkezded a trükköt,megjegyzed valamelyik jellegzetes helyen levő lapot,én általában az utolsó előtti lapot szoktam.Mondjuk legyen a zöld 9-es.
    Leteszed a paklit az asztalra és mondod az alanynak,hogy húzza ki a pakliból neked a zöld kilencest,de mivel csak tippelni tud,mond azt neki hogy fejjel lefele adja oda neked,úgy,hogy ő nem nézi meg.Mondjuk odaadja a makk királyt.Erre azt mondod:add ide a makk királyt,persze megint úgy,hogy ő nem nézi meg,mit ad ide,ez mondjuk a tök ász lesz.A végén pedig ezt mondod:Én most kihúzom a tök ászt,majd kihúzod a trükk előtt megjegyzett lapot(jelen esetben az utolsó előttit),és láss csodát,az a három lap van a kezedbe amit kértél...
    Ez is elég primitív trükk,és egy logikus gondolkodású ember simán rájön,de sztem egész jó:)
  • ffxi
    #6
    Én vagyok David Blane:))

  • F1re
    #7
    Nem tudtok valami jo magyar oldalt ahol kartyatrukkoket mutatnak meg hogy kell csinalni ?
  • Guilty01
    #8
    Sajna én is ilyen oldalt kerestem,de sehol nem találtam,kivéve a sulinetet,ahol bölcsödés trükköket tanulhatsz:D
  • Dynamic
    #9
    Kártyatrükk
    :D
  • Dynamic
    #10
    Csak angol nyelvűt tudok.Abból van egy pár.
  • Guilty01
    #11
    ezt ismertem,de eszméletlen nagy!!:)
  • Dynamic
    #12
    Ja elfelejtettem beírni.Szóval a buvesz.lap.hu-n van az pár link, de 95%-ban angol nyelvűek.
  • Verseghy
    #13
    Ezt élöbe nem lehet megcsinálni az a szar..
  • Dynamic
    #14
    Dehogynem.Csinálsz 6 lapos és egy 5 lapos összeállítást.Kirakod az első 6-ot, megkéred az illetőt szemmel válasszon ki egyet.Utána megkéred, hogy hunyja be a szemét, erősen gondoljon a kártyájára és te azt megpróbálod eltűntetni .Mikor behunyja a szemét kicseréled a fake 5 lapra.Utána már csak mondod neki, hogy kinyithatja és a többi...
  • Adi
    #15
    NEM ÉRTEM!!::. .vHáááá
    akit megkérsz, hogy a lapok mentén a kést dugja be akárhol.Amit bedugja a kártyát te máris megmondod, hogy melyik lapnál dugta be.Felemed a késnél és tényleg az a lap van ott.
    Amit bedugja a kártyát?! Nem a kést!?:D
  • Dynamic
    #16
    Ja, de persze.Bocs, elírtam.:)
  • Verseghy
    #17
    És ha feltünik neki hogy nincs benne más kártya se amit látott? Mert feltünhet neki. Meg ha többen vannak látják hogy kicserélem..
  • Adi
    #18
    ÉRTEM!:D
  • Verseghy
    #19
    Én csak a mozdulatot nem.
  • Dynamic
    #20
    "És ha feltünik neki hogy nincs benne más kártya se amit látott?"
    Ugyanúgy a netes verzióban is feltűnhet.Amúgy meg ha feltűnik...hát akkor buktad:DDD

    "Meg ha többen vannak látják hogy kicserélem.."
    Csináld akkor, amikor egy ember van:)De a több emberre is lehet valami megoldást kitalálni.Összeszeded a lapokat, a hátad mögé rakod azzal az ürüggyel hogy "vakon is kiválasztod" a gondolt lapot, persze nem kiveszed, hanem kicseréled a másik paklira.
    Vagy valami ilyesmi.
  • Verseghy
    #21
    Nemrossz.

    Tudtok még többet?
  • Adi
    #22
    Király! Anyámat halálra szivattam mind a két kártya trükkel!:D
  • Adi
    #23
    Én így csináltam:
    5-5 kártya!
    Megnézztem mindegyiket gondosan.. két pakli teljesen különböző!
    Megfogom a(z) (pakli) 5 kártyát- az egyiket, összezárom őket és a sok sok kártyát ráteszem de úgy, h az az 5 kártya független legyen, h gyorsan alul kitudjam húzzni nagy zaj nélkül!
    a másik öt kártyát ráteszem az egész paklira és oda visszem. Leszámolok neki 5-öt és megmondom nézze meg! Válszon ki egyet- ő megnézzi . Erősen koncentráljon rá és hunyja be a szemét. Ő behunja, gyorsan oda nyúlok és kicserélem az alsó paklival( 5 kártya). Mondom nézze meg. És lááám nincs ott!:D
  • Vegas
    #24
    deszar D:
    az összes kártyát lecserélte D:::::::
  • Dynamic
    #25
    Íme a mozdulat:

    Így kell megfogni:



    És így kell lehúzni.A fehér nyílnál látszik ahogy a hüvelykujjal húzom a LEGALSÓ lapot(amit be kell mondani):



    Hatásosabb lehet, ha megkéred az illetőt, hogy fogja addig a kést, meg legalább nem esik le.
  • Verseghy
    #26
    Woow, érteeem
  • Dynamic
    #27
    Szvsz a 2. pakliban eggyel kevesebb kártyának kell lenni, hiszen ha elvileg kivetted a kártyát amire gondolt(legalábbis ő azt hiszi), akkor nem lehet ott újra ugyannyi.Akárcsak a netes változatban.
  • Mr_no_NaMe
    #28
    Nagyon fáradt leehtek,itt olvasom hogy midnenki meg tudta csinálni énmeg csak nézek hogy mivan???
    Nem értem egyszerűen,addig megy hogy bedugja a kést és és a legalsó lapot kell megmondani,de a fogások hogy vannak?Leírnád 1 kicsit máshogy plíz?(bocs hogy ilyen értetlen fasz vagyok)
  • Mr_no_NaMe
    #29
    Ajj nem néztem a képek magyarázatát...
    Bocs...
    Mind1 nekem még mostsem mennek...bedugja a kést,ráfogok és gyorsan kihúzom a legalsó lapot mintha az a lap lenne ahova a kést dugta?
    Bár eztis alig birom megcsinálni,annyira összevannak ragadva a kártyák hogy nem tom őket huzgosni:S
  • Mr_no_NaMe
    #30
    Ajj nem néztem a képek magyarázatát...
    Bocs...
    Mind1 nekem még mostsem mennek...bedugja a kést,ráfogok és gyorsan kihúzom a legalsó lapot mintha az a lap lenne ahova a kést dugta?
    Bár eztis alig birom megcsinálni,annyira összevannak ragadva a kártyák hogy nem tom őket huzgosni:S
  • Dynamic
    #31
    "bedugja a kést,ráfogok és gyorsan kihúzom a legalsó lapot mintha az a lap lenne ahova a kést dugta?"
    Igen, de persze nem csak a legalsót kell húzni, hanem vele együtt a kés fölötti pakli részt(a kártya baloldali végénél az a vastag rész, a kés nyele, ha valakinek nem lenne világos:D).De ez látszik is a 2.képen.Pofonegyszerű.Párszor megcsinálod, utána simán rááll a kezed a megfelelő fogásra.
  • bazza
    #32
    Elmagyaráznád? a program honnan tudja, hogy én most melyik kártyát szúrtam ki magamnak? Mert mindig az tűnik el...Hol a trükk? Mivaaa?:DDDD
  • Mr_no_NaMe
    #33
    Köcke akkor majd holnap elolvasom még párszor mer most kb annyira értek meg vmit,mintha benyomtam volna pár söröt:)
    Bazza:
    Csekkold le a többi lapot is:)
  • zaki
    #34
    na ezt hogy? :D

    update: úristen, ilyen "trükköt" baz :D
  • Adi
    #35
    Na tudom a topicba leírt összes trükköt!:)
    Van még?!
    Ha igen mondjatok!
  • OPM
    #36
    vanmár
  • jazzy
    #37
    Ha adott esetben mondjuk kör és pikk 9-es volt a 6 lapban, utána a treff és káró 9-es lesz ott, tehát másik 5 lapot rak oda, felcseréli a szineket és csak a figurák maradnak ugyanazok.
  • Verseghy
    #38
    Összes lapot kicseréli, csak Te egyre koncentrálsz, és nem jegyzed meg a többit.
  • alert
    #39
    Na akkor ezt nézzétek meg! Van ez a David Blain gyerek aki mindig az utcán bűvészkedik nem showk-ban és nem csak kártyatrükköket csinál hanem mindenféle hihetetlen dolgot... tényleg eszméletlen és nincs kameratrükk mivel az utcán szólít le embereket és ők az alanyok, akit érdekel nézzen utána. Lebegni szokott is szokott stb :) de most a topichoz visszatérve pl ez már kártyatrükk :)) Video 7,5 MB
  • Aquli
    #40
    Le tudná valaki írni, hogy ez hogy működik?