265
  • FTeR
    #25
    mitől lenne konkurencia, a linux (habár a cikk nem éppen linuxról szól) 2-3%ot "ural", windowsnál 5%os ingadozás fel sem tűnik. linuxnak volt lehetősége előtérbe kerülni, nem sikerült neki. most már nem is fog.

    a piacnak nem igénye, h az oprendszere egy özönvíz előtti gépen is fusson, a felhasználók többségét a biztonság nem érdekli (a vállalatnál meg nem gond megoldani) a stabilitás meg már rég nem gond windowsnál. a biztonságos linux meg csak téveszme. lehet, h alapkoncepcióban van vmi előnye ezen a téren, de még sosem volt valós körülmények között megméretve, egyszerűen nem jutott el odáig. open sourcenál maradva, ott a firefox, kiderült semmivel nem biztonságosabb mint más böngésző. a terjedés lendületével dőlt le a legenda.
  • immovable
    #24
    msFTeRfan reloded...
  • bakterrier
    #23
    mer windows divat nincs?
  • FTeR
    #22
    a kereskedelmi szoftver fejlesztési módszernek nincs hova hódítania, mert uralja az egész IT-t. sőt mindig csakis ez volt, 100%ról kezdte. az open source "felszín feletti" használata egy újkeletű dolog és ~15 év alatt sikerült 0%ról ~5%ra (plusz-minusz 3%) emelkednie. ez nem sikersztori és még terjedésnek sem nevezhető, nemhogy hódításnak.
  • FTeR
    #21
    érdekes, h úgy kezelik a linuxot, mintha az open source szinonimája lenne. sztem ez az egyetlen dolog, ami miatt még létezik.
  • tz19
    #20
    Valamiről még senki nem beszélt: az ÁR!
    Már csak a fontos biztonsági rések jönnek le azoknak akiknek nincs eredeti win-ük, holnap már azokat sem fogják elérni, és ez csak rosszabb lesz. Az M$ látszik, hogy egyre inkább rá akarja venni a luzereket, hogy bevásároljanak, és akkor a legnagyobb M$ fanok is elgondolkodnak mennyit is ér ez.

    A win egyszerűbb, meg felhasználóbarátabb? Fenéket, csupán mert azon nőtettek fel, mert a drága M$ támogatja az oktatást. Pontosan ezzel a "támogatással" éri el, hogy senki nem ért máshoz, és leül egy linux elé, azt se tudja mit csináljon.

    Szerintem megér egy kis doksiolvasást a vírusmentesség, a korlátlan update, és hogy nem kell tartani attól, hogy épp mit találnak ki egy kis pénzkicsikarás céljából...
  • immovable
    #19
    Nem ez nem focimecs, csak mivel "ahogy látom" észérvekkel nem lehet meggyőzni az ms fanokat, hát használom az ő szokásaikat - tehát borzolom a kedélyeiket!!!
  • dez
    #18
    Nyugi, nyugi. Félreérted. A divat-linuxos alatt azt értettem, aki csak divatból teszi fel, 1x belenéz, aztán el is felejti. Rájuk vonatkozhat SoDI megjegyzése. Mert akik kicsit komolyabban gondolják, azok nem csak divatból tették fel, és használják is szépen.
  • mousee
    #17
    legyél már értelmes kicsit... nem a másikat kell basztatni, hanem a tiednek kell szurkolni... lassan ez olyan lesz, mint egy ftc ute meccs....ott se azér mennek ki az emberek, h szurkoljanak a sajátjuknak, hanem azért hogy le kurv@anyázzák a másik csapatot, és megverjék annak szurkolóit... reméltem hogy itt nem ilyen színvonal van, de ezekszerint igen...
  • immovable
    #16
    Winfos suxx!!!
  • mousee
    #15
    Legalább ne lenne ilyen beképzelt az ms, hogy nem tekinti konkurenciának... szerintem igen is konkurencia a linux... bár elég kevesen használják, de ugyanúgy teljes értékü rendszer, és hatékonyabb is...nem zabálja fel a teljes erőforrást... pl suliban felraktam egy uhu 1.2-est (köztudottan nem a legjobb disztrib), de KDE felülettel -ami a legcsicsásabb- hamarabb betölt, mint az xp... mindezt egy 200mhz-s gépen 128 rammal... ÉS sztem a kde jobban néz ki, mint a win xp, meg a vista teljesen csicsával...de ez továbbra is csak az én véleményem :P
  • immovable
    #14
    Ott a pont!!!
  • lpapi
    #13
    Divat-linuxos, az meg mi? -ne legyetek máár lámák!!! Win. egy ürülék, remélem be is fucsol a Pistával, ti meg lazán be??opjátok amit mond... Sztm godolkozzatok má kicsit a szabad szoftverek és üzleti szoftverek közül melyik hódit 1re jobban, főleg op.rendszer szinten hálaistennek... Igen is UNIX alapon a jövő, nem álítom, hogy linux lesz a nyerő (csak remélem), de win. már halott dolog, főleg, ha tovább ba??ogatja a népet különböző SPX cuccokkal... Mi a lényegesebb, hogy működjön a rendszer vagy, hogy 3 kanyar után bebukfencezzen egy ablak?, amitől abba a pillanatban kifagy a rendszer, me még fut 2 alkalmazás... Mindenkinek, aki a linuxosokat, minősíteni meri, ajállok egy nagy romboló vírust, mi úgy sem kapjuk meg : >

    Komolyan néhány embernek, úgy odaadnám az év sötéte címet, nézzetek máár körül mi megy, M$ mindenbe belekap, mindenből pénzt akar csinállni, sehol az újj rendszerük, ha kijön is elavult lesz... Biztos véletlen, hogy egyre több válalat, kormányzat tér át linuxra, beágyazott rendszerekben sincs sehol az ablak...
  • smv
    #12
    Azt azért hozzá kell tenni, hogy én az uhumat is fagyasztottam már párszor... ;>
  • Athlon64
    #11
    Én a másik winyómra raktam próbából egy UHU Linux 1.2-est és azt kell mondjam, hogy nagyon tetszik és a fájrenszerét is már kezdem megszokni, viszont azért vannak még olyan hibái amiket WinXP alatt már nincsen vagy kulturáltabban van megoldva!

    Szóval nem reménytelen a linux, legalébbis az UHU tetszik:) !
  • dez
    #10
    "és senki nem tudja semmire sem használni őket..."

    Mert lusták, legalább egy 100 oldalas könyvet elolvasni, vagy önállóan felfedezni.
  • dez
    #9
    Esetleg vegyenek fel pár valódi szakembert, aki ért is valamit a számtechhez, mert az nem lehet, hogy aki ért hozzá, nem tudja ennyi idő alatt megtanulni, amit kell. Valószínű Windowson is csak netezni tudnak.
  • dez
    #8
    Mivel ma már az is unix (bsd) alapú, ott is fut szinte minden, mint linuxon, csak fejlettebb a gui, tehát kényelmesebb, ennyi.
  • dez
    #7
    Esetleg a divat-linuxosok kötött... :)
  • Bucser
    #6
    Nem az oprendszerekkel van gyakran a probléma hanem auserrel. Nem csak az oprendszerben van biztonsági rés hanem alegtöbb userben... Attól a Linux nem lesz stabilabb mert az a neve... Akkor lesz stabilabb ha valaki tudja is használni... Csakhogy mindenféle népeknek mindenféle distribet eladnak és senki nem tudja semmire sem használni őket... de azért hódíta linux.... csak utánaolvasni már büdös a dolgoknak:D
  • Laci73
    #5
    Iola: ezt hívják marketingnek :)

    Aspirin: a Linux rendszerek egyetelen "hátránya" hogy szakembert igényelnek, amely alatt nem helpdesk rendszergazdát, hanem C orientált/ Unixban jártas programozót értek. Teljesértékű Unix "emulátort" pedig nem kell és nem is lehet Win alá írni, mert egyrészt értelmetlen lenne, másrészt eltérő működési elvük okán könnyen holtpontra vágnák a gépet még megosztott (multitask) futás esetén is. (Arról nem beszélve: ez csak elismerést jelentene a MS részéről.) Ne is legyen gondod Unix emuval: a Linux ingyenes.

    Sodi, Cat: Legyetek nyugodtak, Unix akkor is lesz, amikor a Microsoftot (vezérének halála után) rég darabokra tépik a részvényesek. A Microsoft jelen formájában addig fog "élni", amíg Bill Gates irányítja. Belőle pedig csak egy van.
  • IoIa
    #4
    "a Microsoft Németországban fokozatosan visszahódítja azokat a felhasználókat, akik Windowsról váltva több évig nyílt forráskódú alkalmazásokat használtak." - semmi konkrétum, vagy példa. Szokás szerint hazudnak.
  • Aspirin
    #3
    Sajnos az a vállalat is ahol én dolgozom Linuxot használ, és megvettek egy jó drága hazai fejlesztésű linuxos programot. (azelőtt win3.11-en alapult a rendszertelenség).
    Ez sem stabilabb.
    Sajnos 4 és fél év után sem ért senki hozzá.
    Egyet tudnak rajta: internetezni.
    A MS-nek már csak egy jó unix emulátor kell és Linus Torvald beállhat puccerinasnak Bill Getzihez.
    Sajnos a júzer ettől sem lenne boldogabb.
  • Cat #2
    ja, most ugyanakkora hévvel az apple divat van soron
    ugyanolyan csahosan védelmezik a vállalatukat, mint 4-5 éve a linuxosok tették ugyanezt
  • SoDI---
    #1
    Én is érzem régóta, hogy szerencsére haldoklik a hülye linux-divat.