59
Véleményeket, tapasztalatokat szeretnék kérni
  • manoszey
    #59
    huhh, meg sem néztem... Remélem privát :))
  • vintage
    #58
    És hogyan csinálod, nyilvánossá teszed, vagy privát, szóval csak az ismerőseid láthatják? :)
  • manoszey
    #57
    végülis vannak még ilyen pár, de ez kétségkívül igényes kis cucc.
    Csináltam is egy eseményt a májusi házibulimnak
  • vintage
    #56
    köszi, megnéztem facebook-ot, korrekt kis api :)
    Nem hiszem, hogy lenne még más ilyen alkalmazás, minek legyen több, ha az az egy is tökéletesen működik!?
  • sztike10
    #55
    Na, az jó.Szerintem sem szedik le.
    De én ezen kívül más ilyen szervezős alkalmazást még nem találtam facebookon. Bár lehet, hogy én vagyok bengusz, és csak az akváriumig látok el. :)
    Az unicumok viszont jöhetnének. :P :D
  • monkeymajom
    #54
    eléggé függetlennek tűnik az alkalmazás a nyereményjátéktól...szóval szerintem ha már lecsengett az unicum osztogatás akkor utána is maradni fog. Mi érdekük,hogy egy okos aplikációt leszedjenek!? (költői kérdés)
  • sztike10
    #53
    Jjjjjja, bocsi. Megtaláltam. :D:D
    Mostanában mondjuk nem hinném, hogy fogok itt szerveződni, de az oldalon lévő játék lejártával még marad az alkalmazás? Vagy jó kérdés?
    Mindenesetre kedvencek között, hogy megtaláljam.
  • monkeymajom
    #52
    ezt meg se hallottam....remélem nem kérdezted komolyan!
    Hogy ne kelljen megerőltetned magad..elárulom,hogy az unicum lapján belül van egy fül: házibuli szervezés
    engedélyezed az alkalmazást és máris mehet a szerveződés.
  • sztike10
    #51
    Alkalmazás? Mire gondolsz? Beírom a keresőbe, hogy házibuli szervezés, vagy mi?:D
  • monkeymajom
    #50
    ki hogy vet ugyebár úgy arat.
    nem szabad hagyni ennyire hanyag módon megszervezni egy házibulit...ennyi erővel az is lehetett volna,hogy kb 4en mennek el vagy pedig az ellenkezője...64en..egyik se hangzik valami jól. Pontosan emiatt szoktuk mi használni a facebook-ot erre is. Ha már tényleg mindenki ott rohasztja idejét akkor kicsit fordítsuk hasznosabbra is. Főleg most mert már van ilyen alkalmazás is ami kimondottan az ilyen bulik szervezését könnyíti meg.
  • sztike10
    #49
    Egyébként nekem is az a tapasztalatom, hogy ma már mindenki (én is) neten bonyolítja le a parrry szervezést...
    Nekem volt ezzel egy rossz tapasztalatom. Facebookon üzenőfalra írtam ki kb minden nap, hogy ekkor meg ekkor lesz a buli nálam. Arra számítottam, hogy a legjobb barátaim, -akikkel személyesen is megbeszéltem- jönnek el, ez nem így jött össze. A buli kb hajnal kettőig rohadt jó volt, amíg be nem állított 4-5 volt gimistársam full részegen. Oké, jóban vagyok velük, de ez nagyon cink volt. Onnantól kb vége is volt a parádénak. Beszólogattak a barátaimnak stbstb. Szóval pártolom ezt az eseményesdis facebookos történetet.
  • monkeymajom
    #48
    a szervezésben ajánlanám figyelmedbe a facebookot!
    Kiteszel egy eseményt és oda csak az mehet akit meghívsz (természetesen ha zártnak állítod be az eseményt). Így ott tudod,hogy kire számíthatsz és azt is látod,hogy ki nem adott visszajelzést illetve ki az aki nem biztos de lehet,hogy ott lesz. Kis rendszert kapsz így...de szerintem ez a leggyorsabb és legegyszerűbb.
  • vintage
    #47
    kaptam-kaptam...azért is maradt meg :) Házigazdaként nem lehettem benne az összes "körben"... De legalább megmaradt, ha megyek valahova el tudom vinni ;)
  • mamutvadasz
    #46
    Mindig a nőkkel van baj .
    De akkor ezek szerint behajtottad rajtuk a piát, ha ennyi maradt. Ez a jó a házigazda-ságban, ami marad az a tiéd, noh persze a káosz is, dehát valamit valamiért És kaptál sokat a kedvenc Unicumodból is?
  • vintage
    #45
    kösz, már megvan a helye :D
    Mondjuk ez még a jobb eset, ha megígéri, de mégsem jön el... most volt két srác, aki egy szót sem szólt, hogy jön, vagy sem, egyszer csak beállítottak a barátnőikkel, hirtelen azt sem tudtam, hogy most mi van... azért ehhez már pofa kell, oké, hogy meghívtam őket, de akkor szóljanak, hogy úgy tervezzek... persze, pia, kaja most volt dögivel, de mi van, ha "ki van számolva"...
    mind1, legközelebb valami rendszert kitalálok, hogy tudjam, hogy ki, mikor, kivel stb... :D
  • mamutvadasz
    #44
    Jól meg kell őket nevelni, hogy máshogy ?!
    Sajnos ezzel nem igazán tudsz mit kezdeni, nekem is vannak ilyen ismerőseim - cimboráim, akikre nem lehet számítani. De az is lehet hogy a szervezésben csúszott meg valami nem?
    "Alkoholból megmaradt 1 üveg Unicum, meg egy fél üveg Ballantines, meg egy fél tálca sör, úgyhogy egy darabig van ellátmányom..."
    Ezt pedig, ha gondolod szívesen segítek elfogyasztani, akár egy utópia keretein belül ;).
  • vintage
    #43
    Na, megtörtént a házibuli :)
    Hát a pia, kaja mennyiséggel kicsit elsokalltam, a kaja elég jól elfogyott, de nagyon sok szendvics alapanyag még így is megmaradt...
    Alkoholból megmaradt 1 üveg Unicum, meg egy fél üveg Ballantines, meg egy fél tálca sör, úgyhogy egy darabig van ellátmányom...
    A 20 emberből, aki úgy volt, hogy jön végülis csak 13-an jelentek meg, valószínűleg ezért is maradt meg ennyi cucc, meg mindenki hozott magával egy-két dolgot...
    Összességében nagyon jó buli volt, csak nem tudom, hogy hogyan lehetne megoldani, hogy akiket meghívok és mondták, hogy jönnek, akkor el is jöjjenek... :(
  • mamutvadasz
    #42
    Noh igen a vödör és a felmosó mindig legyen kéznél. Vicc nélkül...
    Természetesen minden nagyobb hangvételű buliba, főleg ha házi ;), kell kaja is a pia mellé. Mert egyrészt mindenki megéhezik előbb-utóbb aki iszik, másrészt ha valaki nagyon kiütni magát, abba bele lehet tömni valamit hátha összeszedi magát. Piát pedig mindenki mást szeret, de természetesen abból legyen a legtöbb amit a házigazda szeret, ha nálad az Unicum, akkor azt hozass többekkel. Ehhez persze műanyagpohár, és műanyag a tányér is, nehogy valami összetörjön.
  • jaggell
    #41
    Majd írj hogy milyen volt a buli,és hogy milyen volt házigazdának lenni. Hogyha marad Unicum vagy valami megoszthatod velünk:P:D
  • trabiubi
    #40
    A panaszkodásra azt szoktam mondani, hogy magukra vessenek, mert nem hoztak eleget :) Egyébként mi jóideje így csináljuk és még soha nem volt ebből probléma. Mire elfogyna, addigra már úgyis berugott mindenki

    Az édessel még mindig nem értek egyet, mert nem nagyon szokott olyan lenni, aki nem iszik :D
  • vintage
    #39
    köszi a válaszokat...
    úgy tervezem, hogy azért feltankolok piával, de akinek szólok, mondom neki, hogy hozzon, amit jónak lát... általában nekem is mindig ezt mondják, amikor elhívnak valahova... én általában viszek valami piát, meg valami sósat...valószínűsítem, hogy másik is hasonlóan állnak hozzá a témához, így nem lesz olyan, hogy elfogy valami...
    azért félek az első bulitól, nem árt, ha én odafigyelek magamra, szokatlan lesz házigazda szerepben lenni, de ki kell próbálni :)
    Édes nem lesz, ezt akkor kiiktatom :D Ha panaszkodnának, hogy nincs, akkor majd tolmácsolom ide :D
  • jaggell
    #38
    Igen ez így logikus is lenne és akkor nincs gond az anyagiakkal viszont ennek az a hátránya hogyha esetleg elfogy a pia akkor balhézni fognak hogy mért nincs több aztán esetleg többen lelépnek. Szóval jól meg kell ezeket a dolgokat beszélni. Az édes süteményeket meg azért mondtam hogy ha valaki nem iszik...annak aki ivott az édes nem valami jó,ez tény:D
  • trabiubi
    #37
    Nagyjából egyetértek jaggell-el, jókat írt.
    Mi úgy szoktuk csinálni, hogy mindenki vigyen azt, amit íszik. Ha többen vannak valami drágább piára, akkor beszéljék meg. Amit a szervezőnek biztosítania kell, vagyis inkább illik az ugye a helyszín , talán némi ropogtatni való (ropi, chips, ilyesmi... ja és szerintem édes nem nagyon kell, legalábbis nálunk nem :D), meg a poharak és a zenecucc. A zenét úgyis megoldjátok szerintem :)
  • jaggell
    #36
    Az első házibulik mindig rosszul szoktak végződni,nah jó nem piszkállak de azért készülj fel a legrosszabbakra és akkor csak jó lehet:) 20 emberre azért már elég sok minden kell de annyira nem vészes. Szerintem vegyél sok süteményt meg sós dolgot,az jól jön annak aki többet iszik vagy csak nassolni akar + üdítőt. Az a legrosszabb amikor szinte csak alkohol van és mellé nincs semmi. Amúgy nem tudom hogy tervezed hogy mindenki hoz valamit vagy mindent te adsz mert az sem mindegy. Műanyagpohár meg hasonlók alap olyanokból sokat vegyél. A zene is fontos,szerintem nagyon vegyes számokat gyűjts össze mert az eltérő ízléseket így ki tudod elégíteni.
  • vintage
    #35
    Sziasztok!

    Egy kis segítséget kérnék... Házibuli szervezésében vagyok...még nem csináltam ilyet, szóval full amatőr vagyok, a kérdésem az lenne, hogy miket vegyek egy ilyen bulira, értem itt, hogy milyen kaják legyenek, valamint mennyi pia? (Itt nem csak az alkoholt értem) úgy tervezem, hogy kb. 20-an lennénk nagyjából 50-50% a fiú lány arány...

    azért kérnék mindenkit, hogy törekedjetek a normális hozzászólásra, azzal nem vagyok előbbre, hogy "jó sok alkohol, más nem kell" ...
  • mojito10
    #34
    Hááh a bulik meg a nevem passzolnak egymáshoz:P:) Unicum + sör az nagyon jó tud lenni + eléggé ütős. Mondjuk Zwack mindig jó dolgokat csinál...
  • ribot
    #33
    Nem szeretem ezeket a bolti pálinkákat...
    inkább Unicum vagy Jägermeister.
  • ragazzi
    #32
    Huhu fütyülős mézesmeggy az nem hiányozhat egy buliból sem:) Multkor csináltunk házibulit, ott is volt belőle bőven:D Jó hangulatot csinált:D
  • csabamester89f
    #31
    Van még egy üveg vadmeggy pálinka(kosher) a szekrényen, de nem akarom megkostolni mert ajándékab kaptam... Bár már gondolkoztunk rajta mert ugynéz ki hogy kezd romlani egyébként kinézetre a fütyülős után egyértelmüen a második helyezett, föleg a díszdoboz, persze egy pálinkát soha nem az üveg határoz meg: azok a jó kis félliteres colásüveges házi szilvák:D
  • annabella2
    #30
    Na van vmi fejlemény kosherügyben? És nextügyben?
  • annabella2
    #29
    Az nemrossz tényleg, de maradok a simánál... Nagyon kíváncsi lennék, miben különbözik tőle a Next... Remélem, nem 2 db citrompótlóban Tud vki belső infot a receptről?? Vagy olyan top secret, mint a CocaColáé?...
  • kicsikacsa23
    #28
    Sztem a legjobb az Unicum Next! Akárhogy is nézzük!:D:D
  • bld
    #27
    tesztalany ha kell ne keress: )))
    itt leszek majd figyelem a topicot árgus szemekkel: )))
  • szando
    #26
    ibs?
  • wander01
    #25
    áhh, még csak most indul be a műsor, eddig (meg még egy darabig) csak az adatgyüjtéssel foglalkozunk. az év végére kell elkészülni a produkcióval. ha sikerül kilobbizni lesznek tesztek :D
  • bld
    #24
    egyébként tesztelőnek szívesen jelentkezek: ))
  • bld
    #23
    na sikerült megalkotni amit meg kellett?
  • qper
    #22
    biztos hogy ez a kóser pálinka pálinka?

    nem csak pálinka jellegű ital?
  • bld
    #21
    az állomástól tartottunk kegyetlen módon balra folyamatosan a buszpályaudvar fele és ott találtunk egy utcát ami már balra ferdén ment előre egy templomhoz és tt végig az utcán ki volt rakva volt ahol kisüsti volt ahol sima, vegyes akármi szal kb minden második házban nézegettük egy darabig a kiírásokat aztán nm bírtuk tovább: ))
  • GanXstaZoleeWrk
    #20
    add a kontaktot megyek megkóstolom es veszek :)