140
  • Keldor
    #1
    ez jól hangzik
  • takraj
    #2
    Király! Csak kár, hogy csak 16 órán keresztül őrzi meg az adatokat...
  • Aspirin
    #3
    Azt hiszem legalább kettőt kell majd venni belőle, +8 512mb-os DDR modult.
    Vagy 4x512 Mb-ra felfér az XP?
    Vagy arra gondolnak, hogy a Vista?
  • takraj
    #4
    Vagy csak egyet és 4x 1024MB DDR400 ;)
  • Zsoltika 007
    #5
    Ezt már tesztelték is más oldalon. Jó dolog csak túl drága inkább akkor raid. Sebességben is ottvan valahol és nem is olyan drága ráadásul sokkal nagyobb a kapacitása. Valami ilyesmit olvastam a tesztben konklúzió-ként.
  • Aspirin
    #6
    Ide kopizhatnád azt a linket!
  • Zsoltika 007
    #7
    Ez angol mindjárt keresek magyart is. LINK
  • Zsoltika 007
    #8
    Áh meg is van A Hardwareoc-n olvastam LINK
  • saldi
    #9
    Szerintem a legnagyobb raid rendszerek tudnak csak sebessegben kozel ferni hozza, egy sima raid0 sehol nincs ehhez. foleg a kesleltetese lehet brutalisan alacsony.

    Mellesleg ha kikapcsolaskor mindig keszul rola egy mentes, akkkor nagy baj nem is lehet.
  • Zsoltika 007
    #10
    De láthatod hogy nem éri meg. Otthonra drága, vállalati körülményekre kapacitása és sebessége sem megfelelő.
  • dez
    #11
    Na, ezt már volna értelme PCI-Express x1 (vagy pár alaplapon van egy x4-es slot is) formában is megcsinálni, az méggyorsabb átvitelt tesz lehetővé. (PCI: 133MB/s, amin az összes PCI-buszon kommunikáló eszköz osztozik; PCI-Express x1 [egy vonal]: 2x250MB/s [odafelé+visszafelé].)
  • dez
    #12
    Kikapcsolt, de áram alatt lévő állapotban is kap áramot (készenléti 5V). Azaz, 16 órás áramszünet kell, hogy törlődjön.
  • dez
    #13
    Én pl. veszek majd egyet. És a régebbi ramjaimat átpakolom bele, és átteszem rá a wint+linuxot. Ja, és újra engedélyezem a swapot winben, mert így már talán nem lesz zavaró.

    Btw, egy ilyen mellett lenne értelme, ha pl. csak fél giga lenne a main ram, de az nagyon gyors...
  • Zsoltika 007
    #14
    Ha már van ramod akkor bőven megéri.
  • dez
    #15
    Ja, látom ez SATÁ-n keresztül viszi át az adatokat, nem a PCI buszon. Hmm, viszont a HOC-os tesztben mért 133MB/s nagyon hasonlít a PCI busz sávszélére... Nem lehet, hogy a SATÁ-n kezd bootolni, és utána már egy driver a PCI buszon keresztül folytatja?

    Tényleg, PCI slotba tett vinyóvezérlőről nem lehet bootolni. Mert ha lehet, akkor mi a csudának egyátalán a SATA kábel? (Szimulálhatná a cucc, mintha vinyóvezérlő kártya lenne.)
  • [HUN]PAStheLoD
    #16
    Újabb lapokon már 4 SATA II port van.. azokat betolni raid0-ba és elég széép számokat kapunk. Köv alaplapomnál biztos megcsinálom, most csak 2 SATA I portom van, így se rossz a 2x200g ... hasít is rendesen ;]
  • [HUN]PAStheLoD
    #17
    Biztos lehet .. legalábbis, ha háló kártyáról lehet, meg USB-ről ? És azok is a PCI buszon csücsülnek, akkor erről mért ne lehetne ? :]
  • DKm
    #18
    Jó ez a kis cucc! Csak az a gáz, hogy kevesebb kapacitású, mint egy winyó. Meg az hogy elvesz minden 16 óra múlva.(Azért megnéznék egy bootolást.)
  • Caro
    #19
    Csak annyit mondok: végre!
  • dez
    #20
    Hm, akkor ezt vajon miért nem úgy csinálták? Akkor nem foglalna le egy SATA portot. (Ha már úgyis csak SATA-1.) Talán ahhoz már nem értettek. Vagy úgy gondolták, minek erőltessék meg magukat, amikor sebességben ugyanott vannak (az meg legyen a felhasználó gondja, hogy így elvész egy SATA port).
  • dez
    #21
    Ha 16 óráig áramszünet van!
  • dez
    #22
    (Vagy főkapcsolóval [tápegységen] van kikapcsolva a gép.)
  • FTeR
    #23
    érdekes a cucc. adatot nem szabad tárolni rajta, de progik futtatására jó lehet. természetesen nem árt, ha egy driver(?) féleség a rendszer leállítása előtt backupol egyet.
  • onimusha
    #24
    nemtom több ramhely kéne meg azt a 16 órát fel kéne nyomni picit, az jó , hogy a windows 13x gyorsabban jön, de nekem egy fél évesosincs kikapcsolva a gépem torrent miatt max ha upgrade néha restart ,szal ..........
  • szombi
    #25
    Kiegészítő akksit is adhatnának hozzá...
  • dez
    #26
    Miért, kinél van 16 óránál tovább főkapcsolóval is kikapcsolva a gép? :)

    Viszont sajnos a Windows nem jön be 13x gyorsabban. :( Tomsos teszt szerint ilyen 30s vs. 35s. (Nem csak töltésből áll a dolog.) A többi program sem jön be drasztikusan gyorsabban.

    Szerintem leginkább a swappolást gyorsíthatja meg.
  • Drawain
    #27
    Nyílván nem csak a bootolási folyamatot gyorsítja, ha ilyenen csücsül a rendszer :)
  • hmhm
    #28
    A 16 óra, teljesen jó.
    De inkább a gyors merevlemez híve vagyok.
  • roliika
    #29
    Ez a "memóriás winyó" ebben a formában marhaság. Nem fog elterjedni. Van 1 csomó új technológia amire sokkal nagyobb az esély mint erre. Létezik nanocsöves memória, többrétegű SD memória, fejlesztés alatt a holografikus háttértár...ezek azok amik a winyót kiválthatják, és nem ez az izé...ennyi erővel firewire portra is lehetne kötni több 1BG-os pendriwe memót...és lehet jobban is járnánk, mert nem vesztené el az adatokat...hmmn...lehet szabadalmaztatnom kéne???
  • Aspirin
    #30
    Nem jó ez így. Flash memóriából kellett volna és firewire interfészen. De legalább usb2.0-án. Vagy ha ma SATA-ra teszik az ilyet, miért nem rögtön SATAII-ről debütál?
  • Aspirin
    #31
    Bocs Roli, nem láttam, hogy hasonlót írtál közben...
  • Aspirin
    #32
    Ja, és bújjanak el, ha a 100 dolcsis leptiopba megéri az 1giga mem, ők meg 50-et kérnek csak a foglalatért...
  • toyotakacsa01
    #33
    "Szerintem leginkább a swappolást gyorsíthatja meg."

    Ha csak ezt gyorsítaná, akkor inkább több RAM a gépbe, és nincs szükség swappolásra.
  • dez
    #34
    Ezt már holnap is megveheted. A flashnak meg korlátozott az írásiciklus-száma, és szerintem lassabb is.
  • dez
    #35
    Igaz. Viszont ebbe átteheted, ha van régebbi lassú ramod (persze már ddr, de pl. 266-os). És jobb is, ha a lassú ram ott van, 1-2 gyors (és drága) modul meg az alaplapon. Meg így összesen lehet akár 8GB ram is a gépben.

    Nyilván a vinyó-intenzív programokat is szépen gyorsítja. (Csak a programbetöltéseket nem különösebben, mint a tesztek is mutatták. Legalábbis ha a vinyón nem nagyon töredezetten van.)
  • Aspirin
    #36
    Kb mennyi memória kell a gépbe, hogy az XP egyáltalán ne swappoljon
  • Zsoltika 007
    #37
    Ha szeretnél is futtatni valamit akkor min 512Mb
  • pedrohsi
    #38
    Ha játszol is rajta akkor 2 giga
  • roliika
    #39
    Erre mit is mondjak....ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!
    de akkor is 1 sz@r. Na+ja. 50 dolcsi...de csak a foglalat!!! Akkor inkább 1 vinyó, ha lasabb is. Nem sebességtesztekre használom a gépem. Nemsokára/kb fél év/ és lesznek 4-5Gbites chipek is , amiknek nem kell áram, hogy megtartsák az infót. És gyorsak lesznek/ mobilokba szánják/. De azért gáz lenne, nem, ha szerver lenne 1 ilyen és hoszabb áramszünet esetén minden elszállna...de fullra. /Aspirin semmi baj.:-) /
  • dez
    #40
    De teljesen le is kell tiltani, különben mindig swappol kicsit, akármennyi ram van.