58
Szoftverek, hardveres megvalósítás, e-könyvek, e- könyvtárak, stb.
  • ivjoe
    #1
    Tehát E-book. Ma lettem figyelmes rá. Főleg a hardveres oldala érdekelne a dolognak. Vagyis egy nem túl nagy, könnyű, megfelelő kapacitású kis e-book reader. Jó kis akksival, elektronikus papírral.



    Olvasnivaló:

    akonyv.hu/

    Olvasó eszk.

    Magyar Elektronikus Könyvtár

    HP e-book - e-book tár

    Neumann-Ház - Digitális könyvtár

    e-konyvtar.lap.hu

    e-konyv.lap.hu

    E-ink


    Régebbi cikkek:

    E-papír - 2001

    E-papír - 2003

    HP elektronikus könyv - 2003

    E-Book-Reader

    Tehát: Miért is jó az e-book.
    [Topic open]
  • Sland
    #2
    tök jó dolog az e-book szeritem...
  • PrasCo
    #3
    Nálam pl. épp aktuális. :D Tudniillik az Arany Embert kéne elolvasnom, mint kötelezőt. Csakhát hétvégén nincs nyitva könyvtár, én pánik ON. Aztán előszedtem a rég elfeledett Palm m505-öst, és jött az isteni szikra. Fel a dokk.ra, feltelepít, és ránéztem a MEK-re (Magyar Elektronikus Könyvtár). Naná, hogy megvolt nekik TXT-ben. :)
    Palm Desktopon Memo Pad-ra ráhúztam, és így - igaz 260valahány darabban, de fent csücsül a palmon - abszolút mobilis, szinte súlytalan, és tíz percembe került egy "könyvre szert tenni".
    Nem tisztán E-Book, de az elv nagyjából az. Csak kicsit "paraszti" változatban. :D
    Egyébiránt anno egy Kazincy-t is kiolvastam már így.
  • Mhosah Myth
    #4
    Én a kötelezőket mindig rövidítettben olvasom...
  • Cat #5
    ez azért faszság, mert a könyveknél marhára nem a tartalmuk vagy a cselekmény a lényeg
  • Thanatos
    #6
    nem, ellenben kérdezni igazándiból csak abból tudnak..., igy aki utál olvasni annál már az is előrelépés ha röviditettet ovlas :PPP még mdinig jobb mint amikor emgnézik videon vagy hasonló :DDDD
  • PiR8
    #7
    E-book... hm... mióta az IT eszemet tudom, azóta fontos szereplője az életemnek, merthogy: EGY VAGON TUDÁSANYAG. Abból tanultam meg pl a mostani szakmámat (DTP - kiadványszerkesztés :))
    Rengeteg IT-könyvet lelek fel a neten és ami a legfontosabb.. a legzsírabb és legújabb COMIC-book-okat is azon adják ki ujabban. SpiderMan, FantasticFour, Batman, X, ésmégsorolhatnám.
  • magus
    #8
    jo lenne, de monitoron nem lehet olvasni, legalabbis ha nem lcd-d van.
  • FFX
    #9
    eggyetértek én soha a b* életbe nem olvasnák el egy könyvet monitoron keresztűl mert kifolyik a szemem, max ha kinyomtatnám. Bár hasznos, elismerem.
  • Sland
    #10
    http://forum.sg.hu/listazas.php3?azonosito=bdwteam&id=1117982055
  • ivjoe
    #11
    Ez jó, htx.
  • csüves
    #12
    Ezket a Comic Book okat hol lehet így megtalálni hogy jó is legyen meg ingyenes is?
  • tcsabi
    #13
    Pascalról E-book-ot honnan lehet találni?
  • ent
    #14
    Sziasztok!

    Van egy oldal, ahová csak úgy nem lehet bejutni, viszont én szeretnék. Ok: tudásvágy.

    Ha netán vki vagy vkinek a vkije vagy annak a vkije tud meghívót küldeni ide: http://slp.dwalin.ru/, örök hálám üldözni fogja. A többit PÜ-ben.
  • blackgamer
    #15
    és ott milyen könyvek vannak?
  • nyikolaj
    #16
    Pascalról e-book-k: itt
  • davidragon
    #17
    Látom már nem igazán él a topic...
    Nekem viszont lenne egy kérdésem, hátha benéz valaki aki tudja a választ!

    Honnan tudnék letölteni Agatha Christie könyveket?

    Ha van valakinek, az küldhetne e-mailben is, hálás lennék. [email protected]
  • blackgamer
    #18
    angolul?
  • davidragon
    #19
    nem, magyarul kellene :P
  • ivjoe
    #20
    Van már valakinek konkrét e-readere?
  • ZilogR
    #21
    HELP! HELP!

    Egy nyelvtani algoritmus (betűgyakoriság, stb...) teszteléséhez kellene mai nyelvezetű akármilyen ponyva, szórakoztató, krimi, stb... regény, novella (lehetőleg minél hosszabb), ami txt-be exportálható és MINÉL TÖBB NYELVEN elérhető (főként: magyar, angol, spanyol, német, francia, orosz, dán, svéd, finn, stb...)!

    Mondjuk pl.: Bridget Jones naplója ideális lenne!!!

    Előre is köszönöm a segítséget!
  • ivjoe
    #22
    http://mek.oszk.hu
    http://ebookz.hu
  • zeus89
    #23
    Guinness World Records 2008 kéne e-bookba ...
  • Timbo
    #24
    Philip Pullman: Északi fény kéne e-bookban :\ meg a másik 2 rész is :)
    örökkön örökké hálás lennék :)
  • grabowski78
    #25
    Nekem is rengeteg e-bookom van főleg DOC formátumban. Eddig nem igazán tudtam olvasni csak monitoron ami fárasztó de most vettem egy V3 e-book reader t a www.koobe.hu oldalon. Nagyon tetszik, mert minden formátumot megjelenít, és egyszerű kezelni.

  • ivjoe
    #26
    Létezik olyan ember a fórumon, akinek van valami célhardvere?
  • blackgamer
    #27
    készíteni vagy olvasni?
  • ivjoe
    #28
    Olvasni. ^.^
    Scannert nem para venni, de e-readert? :)
  • ZilogR
    #29
    én vettem olcsóért egy Nokia 770-et és mindent átkonvertálok pdf-be. A kis masina alapból olvassa a pdf-eket így bárhol olvashatok. A kijelző 800x480 pixel és van zoom. Egyszerűen tökéletes (és emellett persze van rengeteg más funkciója is...)
  • gsg16
    #30
    üdv mindenkinek!
    tud valaki egy linket adni,ahonnan ezt a könyvet le tudom szedni magyar nyelven?:Hagakure
    köszönöm
  • toto2700
    #31
    a pdf-eket hogy eszi? Nem lesz lassú tőle?
  • ZilogR
    #32
    most néztem utána és tényleg kifizettél érte 82.990 Ft-ot?????

    úúúúristen, abból veszel egy eeepc-t és mellé egy linux-os nokia internet tabletet és ha jól csináltad még fagyira is marad...!!!!

    de ha veszel egy jó palm-ot, esetleg egy Nokia Nxx valamit, igaz ezeknek kicsi a felbontása (bár a palm-ok 480x320-a nem is rossz) azzal simán tudsz efféléket olvasni és max 15-20eFt-odba kerül.

    Azt viszont értem, h a monokróm kijelző ilyen célra még mindig sokkal jobb mint a szines...
  • toto2700
    #33
    csak az e-olvasónak a kijelzője nem bántja a szemed, más technológia.
  • ZilogR
    #34
    ok, elolvastam, értem mitől más, különösen tetszik, h megtartja az állapotát és akkor "ki is lehet kapcsolva" csak akkor kell áramot felvennie, ha változtatni kell a kijelzett dolgokon - persze akkor animált GIF-eket nem tud így lejátszani, illetve akkor ugyanúgy működnie kell, mint más kijelzőknek.

    de ha már ez ennyire szuper, akkor miért nem csinálják ütés-, por-, vízálló, valamivel esztétikusabb kivitelben és az sem lenne rossz, ha lehetne a papír margójára firkálni (amit el is lehet tüntetni, ha olvasni akarod a könyvet és külön kimenthető később az odafirkált dolog...) Én mindig gyűlöltem, ha valaki belefirkált egy könyvbe, de egy ekönyvbe belefirkálni más, olyan, mintha egy másik, átlátszó lapra firkálnál, sőt, lehet minden felhasználónak ilyen firka fóliája, amire ő maga jegyzetelhet, vagy aláhúzhat a szövegben...
  • greg benz
    #35
    Sziasztok!

    PSP-n szeretnék Ebook-ot olvasni,és ehhez ugyebár a PDF-et át kell alakítani TXT-vé..A problémám az lenne,hogy kipróbáltam már két PDF to txt progit is (Some PDF to Txt Converterr,PDF2TXT v3.2),de egyszerűen nem jó,a txt-be konvertált anyag csak egy halom négyzetecske.. :( valakinek van valami ötlete? :(
  • bobi64
    #36
    pdf-et txt formátumba: /adobereader/pdf megnyit, szerkesztés, "mindent kijelöl", utána "másol", aztán az asztalon jobbegérgomb-új-szöveges dokumentum, majd jobbegér az üres dok.ban és "beilleszt".
    egyéb konvertálásokhoz nagyon jó az open office program. word dok.-ból lehet pdf-et csinálni egy kattintással
  • bobi64
    #37
    80ezer forint? ezért egy kissebb könyvtárt lehetne venni! én egy kis sony telefonon olvasok/kicsi kijelző, ok./, de egy egész könyvtáram van benne már, és csak húsz rugó volt. biztosan jó az az ebook kütyü, de nagyon drága . sok mp4 lejátszó is olvas txt fájlokat, és egész nagy kijelzőkkel adják már őket.
  • ZilogR
    #38
    de ugye érzékeled, h NEM ÉN akarok ilyet venni, sőt én mondom azt, h ebből a pénzből veszel egy ilyet (Nokia internet tablet N770, kb. 28-35eFt, 800x480-as kijelző, wifi, debian linux, bluetooth, touch screen)



    ÉS mellé egy ilyet:



    és még pénzed is marad...
  • Ersiman
    #39
    Itt egy érdekes cikk:
    Július végén bemutatják a Crunchpadet
  • toto2700
    #40
    hm, ez valóban érdekes. Egy ilyen nem lenne rossz.