67
Táncosok,ruhák,kiegészítők,nézők,és vélemények minden mennyiségben:)
  • arabtarab
    #67

    Khalifa Night
    KONCERT & HAFLA
    2010. szeptember 16. (20:00)

    Budapest, Fáklya Klub VI. csengery u. 68.

    Koncert (búcsúkoncert)
    Két részben, Oum Kalthum, illetőleg a XX. század nagy klasszikusainak legismertebb dalai

    Hafla
    Táncol a közönség!

    Fellépő művészeink:
    Nieto Mercedes
    Amira Németh Krisztina
    Wolmae / Olesya
    Schafer Katalin
    Malova Vivien
    Győrffy Katalin

    Külföldi vendégszereplés miatt, a Khalifa együttes búcsúkoncertje lesz!

    Mindenkit szeretettel várunk! Smile

    Info, plakát:
    www.noorah.hu
  • Khalidah
    #66
    Tud valaki segíteni, hogy mi ez a zene?: http://www.youtube.com/watch?v=C0GeGigFf4k&feature=related

    Köszönöm!
  • Sefirah
    #65
    Hastáncosok, dobosok figyelem! HOSSAM RAMZY & SERENA RAMZY workshop!



    HOSSAM RAMZY & SERENA RAMZY
    workshop

    2008. február 16-19.

    “Az arab ritmusok egyiptomi nagykövete.”


    Az egyiptomi zeneművészet világhírű előadója. Zeneszerző és az arab ütőhangszerek (elsősorban a tabla) mestere. A keleti művészetet népszerűsítendő számos előadóval együttműködött, népszerű zenei stílusokat ötvözött az arab zenével, több platinalemez tulajdonosa. Életét az arab zene-, és tánckultúrájának népszerűsítése jegyében éli. A művészet gazdagságát próbálja megismertetni a zenészekkel, táncosokkal és a közönséggel.

    Táncosnő feleségével együtt 2008. februárjában Magyarországra látogat.

    Workshopok táncosoknak: http://orientalfestival.hu/?page_id=55
    Mesterkurzus dobosoknak
    Galáelőadás Ramzyék közel egy órás önálló előadásával!


    Bővebb információért látogass el a rendezvény honlapjára:
     www.OrientalFestival.hu
    [email protected]
    Áncsán Anikó 06-20/329-1398
  • Zillo
    #64
    Pl amilyet Magdy-El Leisy csinal:) Illetve nem biztos hogy ezt hastancnak kene nevezni.Nemtudom,ö pl tancol saidi tancot(hastanc egyik nepies fajtaja),ami eredetileg ferfi tanc,es bottal tancoljak,ferfi ruhaban,csak a nök is atvettek,kifigurazva a ferfiakat.En voltam Magdy workshopon,es ö egyben balettmüvesz is,de tancolt rendes hastancot is,csak nem nöi ruhaban....Ellentétben Seres Zoltánnal,aki Magyarország egyetlen férfi hastancosa,de ö rendesen beis öltözik nönek,sminkeli magát stb..:)
  • sz4bolcs
    #63
    Milyen a férfi hastánc?
  • Zillo
    #62
    persze:)

    csak attól függ h férfi hastancot vagy nöit akarsz tancolni...:D ha elöbbit akkor nem fognak hulyenek nezni ha utobbit akkor...háát..:D
  • sz4bolcs
    #61
    Fiúk is hastáncolhatnak? xD
  • Zillo
    #60
    Igazabol ennek csak csipömozdulatok es kombinaciok vonatkozasaban van köze a hastanchoz meg nemileg a hashullamhoz is köthetö,de egyebkent a hastanc az tulontul szelesebbkörü.A hangulatarol es celjairol nem is beszelve.:) Sajnos a közhiedelemben a hastanc az effajta tancokkal azonositandok,holott az más témáju,a belsö önkifejezés és nöiesség kifejezése,mely táncművészetté nőtte ki magát.Ha megnezel egy hastancot(jobb szeretem az orientális tánc kifejezést),biztosan erzed h nem elsösorban es nem kifejezetten a csábításról és a szexualitásrol szol,söt! Sokkal inkább egy transz-szerű meditációs állapot a táncos számára,ahol nem az a lenyeg h bedobunk egy zenét és arra megy a risza-risza,hanem a zenével azonosulunk,a zene és a tánc összhangjában probaljuk kitárni a világ felé belsö énünket.

    Sadie táncát összehasonlitva a hip-roll-al azért tünik ugy,mintha a 2 stilus közel állna egymáshoz,mert a táncmozdulatok töredéke nagyon hasonlo modon lelhetö fel mindkét produkcioban.Ez azért van,mert Sadie dobszolot tancol,s maga a tancos mozdulatai a csipökombináciokra épülnek.Minden táncosnal mas mozdulatok talalhatok mas-mas aranyban.A hastanc mozdulatok egybekent kimerithetetlenek,alkotoi kedvtöl függöen barki kitalálhat uj kombinaciokat.Ugyanakkor a hastanc elnevezés is igencsak szük látokörü(régen nevezték el hastancnak,amikor bizonyos népek táncában a has mozgásának büvöletében ezt a nevet adták neki) es valojaban a hastanc az egesz testet átmozgatja,az ujjaktol a fejtetöig mindent.Az ujjbegyek is tancolnak,az arcizmok,minden...Ezek különválasztását,illetve összehangolását jelenti a hastánc. stb stb stb...:)
  • Anteris
    #59
    na azé legyen egy kis igazi hastánc is:

    sadie
  • Anteris
    #58
    egy kis házi hip-roll:

    http://www.youtube.com/watch?v=tzyqje4kxm0&feature=relatedhttp://www.youtube.com/watch?v=tzyqje4kxm0&feature=related
  • Zillo
    #57
    de van csak nem interneten.Attól függ mit értesz modern zene alatt.Ha valamely arab kultúrából származó modern zene,akkor igen,de ha pop-zene(hip-hopra és tuctuc tipusuakra feltételezem nem is mertél gondolni:)) és abszolút nincs benne semmi keleti ritmus,hangzás,eredet,akkor az már nem hastánc,hanem show-tánc.(ami ilyen zenére kissé ízléstelen és merész)A hip-roll az tulajdonképpen egy táncstílus?

    Egyébként a hastáncot szívesen táncolják show jelleggel,ahol a látvány számít elsősorban(ruha,koreográfiák,smink,stb) nem pedig maga a színtiszta hastánc,ami a show-táncban nem is jön át annyira.
  • Anteris
    #56
    videó nincs rólad? Nekem nagyon tetszik a hastánc, annyira nőies. Ami érdekes hogy lazán bele lehet vetni egy modern zene alatt is. A hip-roll is erről szól tulajdonképpen.
  • Goth
    #55
    fú de sötét vagy :0
  • Zillo
    #54
    huu de reg jartam itt.

    szemelyesen volt alkalmam talalkozni Mayaval a Hastanc Divak es Magdy El-Leisy közös gala-estjen még oktoberben.Nagyon tetszett az est.Volt esetleg vk?
  • Fido4life
    #53
    akkor jó :)
  • Zillo
    #52
    na rola még nem hallottam
  • Fido4life
    #51
    Taáltam 1 oldalt..:katt
  • Zillo
    #50
    ugyerted az elsö.mar 2 hete volt az elsö.azota mar voltam mégegyen.minden heten van 1 oram.es nagyon jo,mert kis csoportokban dolgozunk,igy lehet rendesen haladni.
  • Fido4life
    #49
    És mikor lesz az elő óra ?
  • Zillo
    #48
    nem,amig nincs fellepes addig felesleges fellepöruhat beszerezni:)
  • Fido4life
    #47
    És ruha már lett szerezve ? :)
  • Zillo
    #46
    huu talaltam itt pecsen egy tökjo tanfolyamot,mar beis iratkoztam.:) happy vagyok.
  • Zillo
    #45
    hat nyaron nemfogok garboba maszkalni meg mittudomen:D roviduju,ujjatlan,halaszgatya,rovidgatya,szoknya...
  • Fido4life
    #44
    És szeretsz nyáron lengébben is öltözködni vagy csak a táncnál ? :)))
  • Zillo
    #43
    jaja,kb:))) nem vagyok aza csontkollekcio,de köver sem vagyok sztem -.- a nödokim csinalt ilyen vizsgalatot aszonta az egeszseges kategoriaba tartozom

    es igazabol szeles csipöm van epp ezert monta is avedönö h a hastanc jol all,mert ugyebar az idealis nö az akörte alaku ;d persze izles kerdese
  • Fido4life
    #42
    És te a középtestalkatba tartozol ?
  • Zillo
    #41
    17 leszek juni elsejen,a hastanc abszolut független kortol es nemtöl(vannak ferfi hastancosok is,barmilyen szokatlan)..mar egesz pici gyerekek is eltudjak sajatitani,bar nekik még ugye nemfejlödött ki rendesen a csipöjük de azcsak jo ha mar fiatalon elkezdenek tancolni.es ottvannak az egesz idös 40 ev körüliek is...a testalkat szintugy nem szamit,bar en azon az allasponton vagyok h sem a tul köver,sem a tul vekony lanyoknak nem tul elönyös ez a tanc,persze ök is ugyanugy tudnak kitünöen tancolni,es ezert tisztelem öket h kimernek allni a szinpadra.
  • Fido4life
    #40
    Értem.. Amúgy hány éves vagy, és a kor mennyire számít a Hastáncban ?
  • Zillo
    #39
    hat mar 1 eve kb de igazan egyiptomban ereztem at ahangulatát

    azert nemvettem mert akkor még nem gondoltam komolyan a dolgot most mar sajnalom,de mindenkepp szeretnek majd visszamenni.
  • Fido4life
    #38
    Gondoltam hogy a díszítés miatt.. Akkor egyiptomban mért nem vettél ? Amúgy meg mióta érdekel, ez a Hastánc dolog ?
  • Zillo
    #37
    az anyag,a diszites,a kiegeszitök...sok hastancos maganak varrjaa ruhakat,mert igy olcsobban kijön,de nekem nem erösségem a varras.

    egyiptomban kellet volna vennem ruhat,ott rengeteg volt avalasztek minden 2. bolt televolt szebbnél szebb ruhakkal,raadasul ott ha szerencséd van felére letudod alkudni az árát
  • Fido4life
    #36
    De miért ilyen drágák ? Azért elég durva..
  • Zillo
    #35
    nahh azok minimum 60 hufba kerulnek vsz mivel külföldi oldalrol lehet öket rendelni nalunk mar 40töl is vannak,varratni meg még olcsobb elvileg
  • Fido4life
    #34
    #6 , #12
  • Zillo
    #33
    hogyertve lentiek?
  • Fido4life
    #32
    Mért, a lentiek pl milyen árban vannak ?
  • Zillo
    #31
    hat igen szeretnék majd..:) de az raer,elöbb még ruhat kene beszerezni...nem egy olcso dolog
  • Fido4life
    #30
    Na az jó lehet.. És hova akarsz fejlődni, részt is akarsz majd venni ilyen versenyeken ?
  • Zillo
    #29
    itthon neha baratnömmel,neki van ien oktato kazettaja aztan elhulyulunk,d egyedul jobban szeretek.nagy tukor meg minden..
  • Fido4life
    #28
    Hát már mindjárt itt van.. Amúgy hol szoktál gyakorolgatni ? Szoktatok közösen, vagy otthon ?