39
  • MerlinW
    #39
    Én nem is vagyok idióta op...:)
  • pemga
    #38
    Nézzétek meg a rövidhíreket is, van egy pipec kis történelmi összefoglaló és gondolatok a jövőről.
  • Piscator
    #37
    Nem tudhat mindenki mindent.......
  • Piscator
    #36
    Mint a neve is mutatja, ez IPAR. Már a művészet is iparrá vált.
  • Evil Merodak
    #35
    Hát ha egy napon arra ébredek hogy nem megy az Overnetem legfeljebb áttérek Freenetre.
  • assdf
    #34
    Nem értem hogy a RIAA miért nem kérdezi meg a felhasználókat hogy szerintük mik az okai a fájlcserélő hálózatok ilyen mértékü elterjedésének. Ahelyett hogy szélmalomharcot folytatnak talán el kéne gondolkodniuk hogy mi is az oka ennek és azon változtatni. Amig lessz aki letöltsön a fájlcserélőkről addig fájlcserélők is lesznek.És akkor majd mit csinálnak legközelebb? Lecsuknak több millió felhasználót? Inkább olcsóbban kellene adniuk a termékeket és nagyobb minőséget produkálni.Akkor tuti csökkene az illegális letöltés. De amig pl. itthon 4-5 ezer Ft egy új zenei cd (ami még ráadásul gagyi is, a többségén csak az első 1-2 szám ami hallgatható, a többi csak azért van hogy kitöltsék a helyet..), addig azt nem fogja megvenni egy átlagos fizetésü magyar user ha megkaphatja pár száz Ft-rt is.
  • ubuntu
    #33
    Szánalmas a RIAA, ezzel a lépéssel végleg open sourceá tették az edonkey hálózatot. Ezután fejlesztés csak az emule mldonkey és hasonlók keretein belül fog zajlani. Az open source fejlesztést pedig nem lehet leállítani. Ráadásul az overnetnek serverek sem kellenek, egy edonkey serverek elleni boszorkányüldözés sem hozna sikert. Főleg, hogy pár országban még legális is a filecsere.
  • [HUN]PAStheLoD
    #32
    Ez a lényeg !! ;]
  • [HUN]PAStheLoD
    #31
    van tiszta szerver lista : http://www.gruk.org/list.php
  • Feriboy
    #30
    tomo-nak teljesen igaza van, szal nem kell beszarni :D, a riaa-sok meg mpaa-sok és a magyar változataik nem veszik észre hogy már szétázott a gatyájuk a sok széllel szemben hugyozástól?
  • tomo
    #29
    EZ a hir nagyon félrevezető.
    az edonkey KLIENST vonják ki a forgalomból, de a kliens készítője (és az edonkey hálózat kitalálója) már nem rendelkezik befolyással az edonkey hálózatra, mert a protokollt visszafejtették, és más klienseket készítettek a hálózat használazához.

    az edonkey hálózatot képtelenség leallítani, pláne , hogy az eMule kliensben lévő Kad ( kademila ) hálózat önszervező, és központ nélküli, maga a kliens meg nyílt forráskódú.

    szal ez egy szenzációhajhász, féligazságokat tartalmazó , félrevezetni próbáló hír. közkeletű rövídítéssel írva FUD.
  • NuCLEARScoRp
    #28
    Na ja a Torrenten leginkább a naprakész cuccok mennek, megnézed mi kell letöltöd ennyi nem kell sokat gondolkozni... a legnagyobb előnye a nagy sebesség és hibamentesség.. , na persze ha megvan a neted hozzá...
  • vax
    #27
    Mosst akkor melyiket érdemes használni ha már ez sincs?
  • jihad
    #26
    Jameg oszama bin ladentől.
  • jihad
    #25
    A sátántól.
  • arty
    #24
    hanem?

    "Az egyik szenátornő szabályosan követelte, hogy az amerikai igazságügyi minisztérium indítson boszorkányüldözést"

    ő vajon kitől kapja az IGAZI fizetését? RIAA? MPAA? :(
  • tomo
    #23
    ez sosem fog bekovetkezni.
    es nem a felhasznalok hozzaallasa miatt.
  • vgez
    #22
    szerintem is magyar torrenten ha egy kicsivel több ideig Seed-elnék a filokat az azért a mérleg oldalát a torrent felé billentené
  • tomo
    #21
    a dc nagyon elavult technologia, es nagyobb embertomeg kiszolgalasara keptelen. nem beszelve az eroforraspazarlasarol.
  • InfectedMann
    #20
    Mindegyik fájlcserélő hálózatnak megvan a maga előnye !
    Maradjunk ennyiben!
  • InfectedMann
    #19
    Agyonkorlátozott seggfejek miatt találták fel a már biztonságosan működő klienseket pl. Strong DC CVS ! OPokat leszarom, úgysem olvasom a main chat-et !
  • InfectedMann
    #18
    hogy gyorsabb azt nem mondanám :D ha egy régi file-t akarok letölteni és senkisem tölti épp akkor várhatok vele míg lejön ! Én Torrentet csak új dolgokra szoktam használni, új filmekre !
  • InfectedMann
    #17
    Bármit csinálnak, bármilyen kampányt indítanak a DC-t sosem fogják tudni leállítani hiszen rengetegen használják !
    A kalózkodást sosem fogják tudni megállítani.
  • exidoor
    #16
    hali,

    http://freenetproject.org/

    ajánlom mindenkinek a figyelmébe...
  • takysoft
    #15
    ne haragudj, de a én ezekről a szerverekről mindig tudtam rendesen szedni.

    eDonkey... életemben nem használtam, kizárólag az eMule-t. nem nagyon zavar, ha bedöglik. max mások is áttérnek. eMule-ben legalább nincs reklám
  • szombi
    #14
    ebből háború lesz...
  • Kornan
    #13
    Szerintem a torrent sok szempontból jobb mint a dc,gyorsabb,könyebb megtalálni a dolgokat,egyre népszerűbb.De a dc-nek is van egy-két előnye pl hogy azért több minden van,több ritkaság.Szerintem az a jó ha mindkettőt használja az ember.
  • tomo
    #12
    igy van ahogy PLaci irja, az edonkey halozatot mar reg nem az edonkey fejlesztoje tartja kezben, nem beszelve a kademila halozatrol, aminek még kozponti szervere sincs ezert keptelenseg felszamolni.

    sztem senki nem fogja siratni az edonkey programot.
  • Garfield
    #11
    pl eMule+Razorback 2.0, illetve Sunny Boy?

    Muhaha, neked nem szólt senki, hogy a Sonny Boy meg hasonló szerver-sorozatok (van pár belőle) fake szerverek és feltehetőleg adatgyűjtési céllal üzemelnek?
  • PLaci #10
    ha az eDonkey kliens behal (nem lesz új nyílt verzió), akkor még ott van az eMule, aMule, MLDonkey, Shareaza és még 100 másik kliens...
  • NuCLEARScoRp
    #9
    Hajrá DC!!! Agyonkorlátozott sebbeségű felhasználok.... idióta OPok... kösz de én nem kérek belőle...

    Torrent a király!!
  • Sliders
    #8
    Kiváncsi vagyok h az a szarnátor nő mennyi pénzt kaphatott a hülyeségéért, hogy boszorkány öldözés, szegény vagy nagyon hülye vagy tetszik neki a Riaa vezetője :)
  • Ironka
    #7
    Úgy, hogy akármilyen elavult, százszor annyi mindent találok rajta. Változatosságban egy másik fájlcserélő sem vetekedhet vele.
  • toyotakacsa01
    #6
    Ha torrenttel szórakozol, akkor az után egyáltalán hogy juthat eszedbe az elavult dc?
  • DWz
    #5
    Az erre (RIAA, MPAA, vagy akar a ProArt) forditott penzt adhatnak a 'muveszeknek' akik azert sipakolnak, hogy a letoltok 'lopnak' toluk, maris nem lenne semmi problema.
  • takysoft
    #4
    én kedvelem, mert sok minden megvan edonkey-n
    a szerverek még menni fognak?
    pl eMule+Razorback 2.0, illetve Sunny Boy?
    csak nem lesz több verzió a progiból?
    vagy bezár az egész overnet? vagy van vmi központi szerver? mert ha nincs, akkor nem tudnak pl egy európai szervert lekapcsolni(nemtom razorback hol van)
  • FecaA
    #3
    ha meghal az e-donkey jön az e-izé! Nem tom, hogy mit rinyálnak! Ha máás nep DC-s leszek! De most torrentekkel szórakozok!
  • robrose
    #2
    Tiszta barmok ezek az állami szervek..

    1. Nincsenek tisztában azzal mit is takar a fájlcserélés.
    2. Azt sem tudják felfogni h soha az életben nem fogják tudni megállítani
    3. Azt meg pláne nem tudják h nem csak az eDonkey létezik, meg nem csak a torrent..

    Hogy mi a fucknak folyatatnak szélmalomharcot ennyi pénz befektetése mellet, szerintem még ők sem tudják..
  • Totinkhamon
    #1
    Hajrá DC!!!