84
  • dez
    #84
    (És most itt én sem a 940-es bontású "HD-rip"-ekből indultam ki.)
  • dez
    #83
    Ez mondjuk igaz. Sőt, sok HD-s film is homályosabb annál, hogy igazán kijöjjön a HD. (Általában sokkal jobbak az élő közvetítések, főleg sport.)
  • jihad
    #82
    A legtöbb bolti dvd film szutyok, gyorsan átdobták valami gagyi filmszalagról dvd-re, aztán olyan is, elég kevés az aminél a dvd felbontásához igazított a kép minősége.
  • dez
    #81
    Ne akadékoskodj, nézd meg a HD szabványt.
  • dez
    #80
    Dehogy. Azért írom, mert sokan egynek veszik a gyári DVD-t és a letöltött 4 gigás "DVD-R"-t.
  • dez
    #79
    Igen, és ugye neked a géped is 400k... És most akarsz csúcs-VGA-t és dual-core procit venni... Azaz azt erősíted, amit írtam. :P És akkor még te sem az 5-6eFt-osakat veszed.
  • dez
    #78
    Nem mondanám. Legalábbis a nagyképernyősöknél.
  • jihad
    #77
    A dvd fileformátumba átkódolt vhs meg dvd.
  • dez
    #76
    Ezért ajánlom az S-PVA-s monitorokat is (bár eddig csak 3-4 típust láttam). Gyors is, és nagyon szép a képe is.
  • jihad
    #75
    Így készítik a gyári dvd filmeket hogy abból kéne kiindulni?
  • dez
    #74
    Már az 1280x720 is HD.
  • BiroAndras
    #73
    Van egy nagy halom film 999Ft-ért is. Igaz, többségében a elég szarok, de azért van jó is. És vannak 2-3K körül is, ami egy jó filmért nem sok. Én szoktam venni még olyat is, amit már letöltöttem.
  • jihad
    #72
    "Ez nem monitor, egyszerű elektronikával."
    Valóban, a tv-nek _sokkal_ karcsúbb az elektronikája mint egy monitornak.
  • jihad
    #71
    Igen, mert az se 1900*1080 felbontású.
  • BiroAndras
    #70
    "és igenis számít a frissítés, és a 25 kegyetlen lassú"

    Nekem 25ms-os monitorom van, és nem csak filmnézésre, hanem játékra is jó. Persze a 8-16ms jobb, csak vigyázni kell, hogy ne a képminőség rovására menjen.
  • dez
    #69
    Mármint többségükben. Nyilván mások is vesznek, de nem viszik túlzásba. Vagy nálad halomban állnak a műsoros DVD-k?
  • dez
    #68
    De ugye nem az újratömörített, felbontásban csökkentett "DVD-R"-ekből indulsz ki?
  • dez
    #67
    Nem értem, most mit vitázol ezen. Szerintem egyértelmű, hogy azok veszegetik a műsoros DVD-ket, akik viszonylag jól állnak anyagilag. A többiek: tévét néznek, esetleg HBO, videotéka, piaci másolt DVD, hozzáértőbbek letöltés, stb.
  • dez
    #66
    "Jah, és PVA meg MVA paneleket inkább monitorokban szokták alkalmazni, és azok inkább a szép képről, de lassabb frissítésről híresek, szóval ha monitorokon nem az igazi filmet nézni, akkor ilyen panelű tv-ken se lenne, és igenis számít a frissítés, és a 25 kegyetlen lassú, meg PVA/MVA ilyen szokott lenni... Szóval biztos kettétörném, ha a többszáze-s tévémen megjelenne utóhúzás..."

    Mondom régebben még lassú volt, de már továbbfejlesztették. (És sokszor S-PVA-ként hivatkoznak már rá.) A nagyképernyős, újabb LCD-TV-kben általában ilyen van (vagy S-IPS). Sőt, már egyes monitorokban is van ilyen.

    Meg miért kell azt is még1x leírni, hogy nem a 25ms volt korábban sem a lényeg, hanem a középárnyalatok közötti váltás lassúsága (ami lehetett akár 100ms is). Nem véletlenól nem volt korábban ez megadva, csak a fekete-fehér. Pl. az (S-)IPS-ekkel nem volt ilyen gond, így egy 30ms-os S-IPS sem húzott csóvát.
  • dez
    #65
    "Ezen kívül még nem naon láttam katalógusban sem olyan TV-t, ami mondjuk 1080p-t butítás nélkül nyomta volna"

    Pedig van. Bár itthon még nem találkoztam vele.

    "Visszábbra: 1366*768-as lcd tv-t nem kapsz 400e alatt sztem."

    Sztem, sztem... De igen. Aktuális árakat írtam.

    "Meg ugye a kisebb HDTV stzabvány is 1280X720-as, szóval nem értem, miért kell nagyobbat, mert ugye lcd képe nem az igazi, ha nem natívba nézed..."

    Ez nem monitor, egyszerű elektronikával. Amúgy kérdezd a gyártót. (De azt hiszem, a Sony nyomta korábban erősen az 1366x768-at a HD-nak Japánban, a HD-s kameráik is ilyenek, és utólag méreteznek át az újabb szabványméretekre, persze jó minőségben.)
  • dez
    #64
    Láttam már "hd-ready" címkét 1366x768-as LCD-TV-n is.
  • jihad
    #63
    Gazdaságunk sose volt romoknál jobb.
  • jihad
    #62
    A dvd maximális felbontását se sok film használja ki, a legtöbb alig jobb a vhs-nél, nézd csak meg közelebbről, mondjuk monitoron, hogy lásd is a különbséget. Hiába tárolja a filmet ennyi meg annyi pixelen, ha magának a filmnek a "felbontása" gagyi. Elmosódott, homályos vonalak, kamu színátmenetek. Szted mennyire lesz maximálisan kihasználva a hdtv?

    Az ipari kalózok nyilván nem terszkós kamerával fognak dolgozni, hanem megvesznek vmi profi cuccot, úgyis visszajön az ára, amennyi veszteség meg keletkezik az 1900*1080-as hdtv film lekamerázásán az még bőven jobb mint a dvd 720*568-ánál.

    "Szóval az igazi: 6 milliós projektor, ami 1080p-t csont nélkül viszi"
    Ez egy ipari kalóznak lazán megtérülő befektetés. És elég ha 1 ember felrakja a filmet a netre. Az újdonságok most is divx-ben jönnek, nem dvd-n, nem hiszem hogy ezután rohannának az emberek antiwarez monitorokat, lejátszókat, meg 6-7 rongyos bolti lemezeket venni.
  • IoIa
    #61
    Még valami. Fokozatosan csúszik le a középréteg, a gazdaság romokban, az a kis réteg pedig, aki megengedheti magának ezt a luxust, nem képez nagy piacot...
  • IoIa
    #60
    Ez fájt...
    1. Hajléktalanok maximum mobiltelefont vásárolnak (megbízásból, mások pénzén) a boltokban...
    2. Nem a ruha teszi az embert...
    3. Ezen a fórumon csupa olyan emberrel fogsz találkozni, akinek van gépe, valószínűleg DVD írója is, vagyis nem ez a közönség vásárol (pláne nem tanulók).
  • TH448
    #59
    Jah, és PVA meg MVA paneleket inkább monitorokban szokták alkalmazni, és azok inkább a szép képről, de lassabb frissítésről híresek, szóval ha monitorokon nem az igazi filmet nézni, akkor ilyen panelű tv-ken se lenne, és igenis számít a frissítés, és a 25 kegyetlen lassú, meg PVA/MVA ilyen szokott lenni... Szóval biztos kettétörném, ha a többszáze-s tévémen megjelenne utóhúzás...
  • TH448
    #58
    Khm. khm. te keversz pár dolgot, már bocs:
    Először is: minidv kamerával elvileg kaphatsz DVD minőséget, de a HDTV egész más...
    A HD az csak azt jelöli, h nagyfelbontású, DTV kódolás meg már van, persze minden feltörhető...
    Meg a HD-n belül is van sokféle. Szóval HDMI bemenet elvileg a legjobb, mert digitális, egyébként meg attól még, hogy HD rá van írva, nem biztos, h túl nagy a pixelszám...
    Ezen kívül még nem naon láttam katalógusban sem olyan TV-t, ami mondjuk 1080p-t butítás nélkül nyomta volna, szóval nem ilyen egyértelműek ezek.
    Visszábbra: 1366*768-as lcd tv-t nem kapsz 400e alatt sztem. Meg ugye a kisebb HDTV stzabvány is 1280X720-as, szóval nem értem, miért kell nagyobbat, mert ugye lcd képe nem az igazi, ha nem natívba nézed... Szóval az igazi: 6 milliós projektor, ami 1080p-t csont nélkül viszi...
  • jihad
    #57
    A hd ready azt jelenti hogy van olyan bemenete is, ami ki is rajzolja 1:1-ben, az hd tv matricával dekorált.
  • jihad
    #56
    Ha a hd-n is olyan komoly védelem lesz mint a br-en, akkor az is suxx. De ha csak ilyan dvd szintű, bármivel kikerülhető, akkor rulez.
  • jihad
    #55
    1valamire jó lesz a hdtv: arról kézikamerázva is dvd minőséget kapsz. :D
  • dez
    #54
    Hát nem tudom, a boltok műsoros-DVD részlegén általában nem elhordott ruhában lévő embereket látni.
  • IoIa
    #53
    Ebben tévedsz.
  • dez
    #52
    Viszont műsoros DVD-t is leginkább azok vesznek, akiknek tellik drágább tévékre...
  • IoIa
    #51
    Az emberek többsége nem többszázezerért vesz TV-t. Azok meg pláne nem, akik a mostanában jelentős árzuhanású 72-84 centis hagyományos TV-t vettek.
    Egy szűk vásárlóréteg miatt nem lesznek jó ideig lemezek. Kis példányszámban ugyanis nem éri meg legyártani, nagy példányszám pedig nem fogyna.
  • dez
    #50
    1366
  • dez
    #49
    Ó, de nagyon tévedsz. :) Azok már 1388x768-asok.

    A 25ms-est tényleg nem szabad megvenni, az valami régi darab lehet (vigyázni kell, mert keverik a régit az újakkal, árban kicsi a különbség), az újabbak jóval gyorsabbak. (Itt amúgy nem a 25ms a lényeg, hanem hogy ezek a jobb képű LCD-k [MVA, PVA panel] középárnyalatok közötti váltásban ennél még jóval lassabbak voltak. Nos, már nem azok.)

    A "HD-READY" matrica a CRT, plazma, projektoros, stb. tévéknél jelenti azt, hogy fogadja, de megjeleníteni már sokszor csak lebutítva tudja. (Nem matricákra kell hagyatkozni, hanem meg kell nézni a képernyő felbontását..)
  • AquirLord
    #48
    Én a BR-nek szurkolok, hogy az terjedjen el jó áron elég hamar, de ennek ellenére ezt nem tartom valószínűnek. Hiába nagyobb a kapacitása -és most tekintsünk el attól, hogy elméletileg nagyobb csak, mert gyakorlatban, páran itt azt mondták még nem műkszik az 50 giga - ha jelentősen drágább lesz akkor úgyis a HD-t veszi majd az emberek nagyrésze! Jelenleg is van 1 és 2 rétegű DVD, egyrétegű márkás már 100Ft-körül még 2 rétegű márkás 1400Ft körül és mit vesznek az emberek? Persze hogy nagyrészt egyrétegűt. Inkább lemondanak az extrákról a DVD filmen és a fölös nyelvekről de nem adnának ki több mint ezer forinttal többet! Adatlemeznél (játék ISO-ban vagy AVI filmek) ugyanaz a helyzet! Úgyis az ár szabja meg a népszerűségét. Majd talán 2-3 év múlva ha mindkettő olcsó lesz nem ez lesz a helyzet, de addig szerintem az ár miatt a HDDVD a nyerő(pedig mint mondtam én jobban örülnék a BR-nek a nagyobb kapacitás miatt, de nem fogok sokkal többet kiadni érte). Itt inkább a lemez ára dönt nem is az íróé! HDDVD író lenne 50 ezer(majd egyszer) BR pedig 90 és a lemez ugyanannyi lenne akkor szerintem többen vennék a BR-t hiába drágább, tehát nem az író ára dönt.Ismeretségi körömben szinte mindenki csak 1 rétegűre ír, max van aki már kipróbálta a duplásat is de nem azt használja.
  • TH448
    #47
    Olyan szinten nincs igazad, h vehetsz 250-ért vagy 350-ért jó LCD TVt (bár az egy másik dolog, hogy azokban is vannak qrva nagy szarok...), de ugye azon csak 1 matrica van: HD READY. Én olyat nem vennék, ami mondjuk 1024-es fizikai felbontása van, mivel a HD-s anyagot lebutítja. Fél mikulás alatt meg nem naon (sőt) kapsz olyat, amit a 720p-s anyagot normálisan megjeleníti... És akkor még hol vagyunk az 1080p-től. És sajnos ameddig a népet is hülyítik, sokáig nem lesznek normális dolgok, csak a vastag pénztárcájúaknak, meg aki normálisan utánanéz... (Ld. Tesco, ki volt írva nagy betűkkel feature-öknél, hogy lcd tv, válaszidő 25ms. SZóval aki infóban jártas, az leköpné, de semmiképp nem venne olyat...)
  • dez
    #46
    ("LCD-s tévé": mármint HD-s.)
  • dez
    #45
    Csodálkoznék, ha a HD-DVD-nek nem lenne hasonló védelme, mint a BD-nek (BD, mint BluRay Disc - ez a hivatalos rövidítés). Ez a firmware-frissítgetés, mint védelem, meg használhatatlanná váló olvasók - nem igazán hiszem, hogy ezt megvalósítják. Többek között ehhez globális együttműködés kellene, összes kópia figyelése, stb.