149
Képszerkesztő program
  • Dj Faustus #69
    A linkelt oldalon bemutatott műveletek Gimpben is elvégezhetőek.
    Ki kell jelölni a fekete-fehér kép egyes részleteit, és új rétegként ki kell a kijelölt részeket színezni.
  • syberia2
    #68
    Hello
    Szeretnék csinálni egy ismerősömnek ajándékba olyat, hogy a régi, feketefehér képét, kiszínezem neki.
    Én csak arról tudok, a Gimpben, hogy ha megvan az eredeti színes kép, csak úgy lehet színezni, nem úgy, mint a Photoshopnál
    Vagy nem?
  • Razero
    #67
    Ez bevált. Köszönöm szépen.
  • bardocz
    #66
    Esetleg a regeditnél töröld ki a gimp által hagyott nyomokat, ha vannak.(futtatás>regedit)
  • Razero
    #65
    Természetes uninstalláltam a régit és minden mappát/fájlt töröltem amiben benne volt az, hogy GIMP...
    Így valami ötlet esetleg?
  • caprine #64
    Hali! Ne csak simán rakd fel az újabbat (v2.6.6 magyar is van), hanem előtte uninstall a régit, majd töröld le a program files-ban lévő gimp könyvtárat, és a profile könyvtáradon belül lévő gimp könyvtárat is. Utána telepitheted az újat.
  • Razero
    #63
    Helló!
    Én jó pár éve felraktam a GIMP 2.4 et a gépemre. Nem volt vele semmi gond de pár hete amikor elindítottam akkor betöltés közben lefagyott a program...és akárhányszor indítom el mindig ezt csinálja.
    De a legfurcsább az benne, hogy letöröltem aztán visszaraktam a programot, de ugyan ezt csinálta, másik verziót raktam föl, akkor is ezt csinálta...
    Ez a program hibája vagy a gép miatt van???
    Van rá megoldás?
  • Dj Faustus #62
    Mint az összes többi képszerkesztő (meg más jellegű) programban:
    1. Megnyitod a forásképet (amiről másolni akarsz) - Fájl/Megnyitás menüpont
    2. Kijelölöd a másolni kívánt részt - Gimp esetén az Eszköztár tetején találhatsz rá eszközöket
    3. Másolod - Szerkesztés/Másolás menüpont
    4. Megnyitod a célképet (amire másolni akarsz) - Fájl/Megnyitás menüpont
    5. A célképnél beilleszted a kimásolt részt - Szerkesztés/Beillesztés menüpont

    Szinte ugyanúgy mint Wordben/Excelben/Jegyzettömbben/Paintben/stb...
  • soponyai laci
    #61
    n mtudjátok hoan lehet másolni egyik képről a másikra?
  • jhetedikj
    #60
    Hát konkrétan nem ismerem egyiket sem csak régen egyik partícióra fel volt telepítve a Linux és ott megtetszett ez a gimp. Nagyon nem értek semelyik szerkesztőhöz az Irfanview-et talán még elnavigálom..:)
    Viszont van 1-2 fénykép amit gondoltam kiretusálhatnék(legalábbis megpróbálom), arra úgy tűnik ez megfelelő. A 24# hozzászólásban van egy tutorial most azt olvasom aztán majd alkotok valamit ha jobban lesz rá időm. ;]

    Köszi a linkeket.
  • Dj Faustus #59
    "Ezt a Gimpet érdemes manapság még használni"
    Mivel
    - rendszeresen fejlesztett
    - erre van a legtöbb tananyag
    érdemes használni.

    Nem tudom, te mit preferálsz egy ingyenes képszerkesztő-szoftverben, de itt, vagy itt találhatsz még párat.
  • jhetedikj
    #58
    Csáó! Ezt a Gimpet érdemes manapság még használni vagy van jobb is ami ingyenes?
  • plck
    #57
    jaj dejó köszikösziköszikösziköszikösziköszi
  • Dj Faustus #56
    [url=http://imagerz.com/QEQXCktvAwIAUV4YFgVQ]#1[/url]
    [url=http://imagerz.com/QEQXCktvAwIAUV4YGQVQ]#2[/url]
  • plck
    #55
    Sziasztok, nekem az a kérdésem lenne a GIMP-el kapcsolatban hogy hogyan lehet előhzni a "RÉTEGEK" ablakot?!:)
  • MANOWAR
    #54
    pl ne nyúljon a kép hanem "inteligensen" hajoljon ívben.
  • qetuol
    #53
    hogy érted h ne torzuljon? a hajlítás maga a torzítás.
  • MANOWAR
    #52
    netán valaki tudja hogy lehet egy hosszúkás képet (pl bannert)úgy meghajlitani egy kör köré hogy ne torzuljon?
  • RelakSfromhome
    #51
    Használ valaki GIMP-et?

    Olyan a gondom, hogy ha kijelölök valamit, akkor a kijelölést tudom mozgatni, nem pedig a kijelölt területet. Hogyan lehet erről leszoktatni a gimpet?
  • zvaragabor
    #50
    Nem használok GIMP-et, így nem ismerem, de ha olyasmit keresnél, hogy File > paste into new image?
  • zritya
    #49
    Hali valaki tudna segiteni aki proo GIMP be priv be adna egy msnt fontos lene elöre is Köszi!
  • KaiotEch
    #48
    Hello! Pls help! A régi 2.2.4-es GIMP-ben, ha kivágtam egy darabot a kívánt képből és egy új lapra akartam csinálni, akkor az új lapot a kivágott kép méreteire optimalizálta egyből, de mióta a legújabb(2.4.6) van nekem azóta nem olyan. Ezt be lehetne valahol állítani? Köszi
  • II Rocky II
    #47
    INTELIGENS olloval körbevágom a képet és ha a kivágásra megyek akkor miért az egészet vágja ki?:S:OO vki segitene?
  • hykao #46
    üdv. legújabb GIMP-hez találtam egy dds plugint, beraktam a helyére, de mégsem nyitja meg a dds fájlokat, megnyitáskor kiírja, hogy nem tudja megnyitni... mit kéne még beszerezni vajon, hogy jó legyen? :O
  • PJohn
    #45
    Raptor22: Ahhoz amit te akarsz csinálni nem kell a GAP, egyszerűen egymásra dobálod a rétegeket és lemented, onnan a gimp maga a szádba rágja:D

    WATERwebpage: Töltsd le a legújabb GIMPet (GIMP 2.4), abban lehet állítani az ecsetek méretét gyorsan, egyszerűen
  • WATERwebpage
    #44
    hi

    azt szeretném kérdezni, h ecset minták méretét h lehet állítani? mert leszedtem ien növény ecsetet, csak vmi 500*200 as, nekem meg sokkal kissebb kellene... =(
  • Dj Faustus #43
    "Kössz ! Azért magyart is adhatál volna nem csak egyet namind1 köszi!"
    1. A Gimp nem magyar fejlesztésű.
    2. Az informatika nyelve - bármennyire nem tetszik - az angol.

    raptor22:
    Ingyenes Gif-animátorok
    Meg még egy

    Illetve a GIMP Animation Package innen érhető el.
  • raptor22
    #42
    sziazstok
    ha én gif-es animáciot szeretnék csinálni és megvannak a képek (90db) akkor azt mivel érdemes megcsinálni? letöltöttem ezt: Animated GIF Booster Pack csak nem tom használni mer aktiválni kell vagy micsoda. és az animásios plugint holt találom ( amit 2 hozzászolással előrébb van)?
  • caseih9400
    #41
    Kössz ! Azért magyart is adhatál volna nem csak egyet namind1 köszi!
  • Dj Faustus #40
    Gimp egyszerű animációki
    Gimp haladó animációk
    Gimp animációs pluginjának használata
    Magyar csevegés erről
  • caseih9400
    #39
    hogy lehet animációt csinálni??? MSn címem : [email protected]
    Előre is köszönöm a válaszotokat
  • Dj Faustus #38
    Az alábbi lehetőségek vannak:
    * Gif: sajnos maximum csak 256 színt kezel, de animálható, és kezeli az átlátszóságot.
    * Png: csatornánként akár 16 bites bitmélység (!) kezelése - sajnos IE alatt gondok vannak vele - de az átlátszósághibák és a színproblémák megoldhatóak.
    * Flash: külön plugin, külön szerkesztőprogram, trükközés a beillesztés körül - de egyesíti a Gif és a PNG előnyeit (animáció, átlátszóság, sok szín).
  • finaltrekker
    #37
    És a gif-en kivűl nincs más kiterjesztés, ami az xp explorerében is kezeli az átlátszóságot?
    Vagy esetleg a Gimpben nem lehet valahogy beállítani, hogy a gif képen ne legyen zaj? Mert a részben átlátszó képet, amit csinálok a gif kiterjesztés tönkre teszi.
  • Ch_Slater
    #36
    IE6- a png-k nem átlátszóak. különféle png hack-eket kell használni, ha azt akarod, hogy ott is átlátszó legyen. ha jól emlékszem van rá vmi htc.
  • finaltrekker
    #35
    Üdv!
    Lenne egy nagyon kezdő kérdésem (nem kezdő létemre).
    Régen csináltam átlátszó képet png formátumba, ami működött explorer alatt is, de most valahogy a png fájlom nem lesz átlátszó. Valamit lehet, hogy elálítottam a Gimpben. (Már próbáltam újra telepíteni, de a rossz beállítások maradtak.)
    Valaki tudna segíteni, mit kell beállítani, ahhoz, hogy a png átlátszó legyen?
  • nh1
    #34
    clone tool + airbrush mint regen mint barmelyik masik progiban
  • DaniDeee
    #33
    ha vki tud segitsen ,vagy ha nincs ilyen funkció a gimpbe akkor meg ha tudtok irjatok vmi olyaan progit ami ezt tudja..kösz a helpet előre is!
  • DaniDeee
    #32
    hali!

    egy olyan kérdésem lenne hogy gimppel hogyan lehet képet kiretusálni? mármint ezt ugy értem h. van egy arckép és mondjuk eltüntetni a ráncokat meg a hibákat, vagy éppen szakállat..stb..
    ???
  • nh1
    #31
    Gimp rulez!

    evek ota tolom produkcios szinten, filmekbe, webre amire csak lehet.
  • Gabo
    #30
    Én is a Gimpet használom. Otthonra kép szerkesztésre tökéletesen megfelelő.
    Azért vannak vele problémák. Ha nagy méretű pl. A2 vagy A3 méretű 300 dpi-s képet akarsz készíteni egy tablettet használva, akkor bizony előjönnek a hiányosságai. A toll mozdulatatit csak erősen késleltetve követi a progi, így lényegében képtelenség vele rajzolni/festeni. PS-nél nem találtam ilyen problémát.
    Szóval ha nem is jobb, mint a PS, azért sok szempontból felveszi vele a versenyt.