149
Képszerkesztő program
  • Dj Faustus #109
    Kép/Kép átméretezése menüpont
  • jhetedikj
    #108
    -kisebb felbontást hogyan tudom beállítani?

    többit szerintem megtalálom, de ezzel még nem találkoztam
  • Dj Faustus #107
    Mint minden képszerkesztő/-konvertáló programban, a Gimpben is úgy csökkenheted egy képállomány méretét, ha:
    * kisebb felbontást használsz
    * kevesebb színt
    * más tömörítési metódust
    * veszteséges tömörítés esetén (például JPEG) magasabb tömörítési arányt/rosszabb minőséget állítasz be
  • jhetedikj
    #106
    Van olyan módszer a GIMP-ben amivel egy kép bit-ben mért méretét lehet csökkenteni?
  • jhetedikj
    #105
    Tárgytalan közben magamtól is rájöttem!:)
  • Razero
    #104
    Köszönöm...akkor a gondolatmenetem jó volt, csak rossz eszközt használtam:D
  • jhetedikj
    #103
    Köszi!

    Azt hol tudom megadni, hogy a rétegek mennyi idővel kövessék egymást?
  • Dj Faustus #102
    Nézet/Réteg-határvonal megjelenítése ne legyen bejelölve.
  • Dj Faustus #101
    Ha arra gondolsz, hogy magát az egyik képen kreált kijelölést akarod felhasználni egy másik képen; alakítsd át az első képen útvonallá a kijelölést (Kijelölés/Útvonallá alakítás), majd megnyitod az Útvonalak párbeszédablakot (Eszközök/Útvonalak), ahonnan kimásolhatod az adott vektorgrafikus útvonalat (jobb klikk az útvonalon/Útvonal másolása). A másik képen ugyancsak nyisd meg az Útvonalak párbeszédablakot (Eszközök/Útvonalak), majd ott illeszd be a kimásolt útvonalat (jobb klikk az Útvonalak párbeszédablakon/Útvonal másolása), amit aztán visszaalakíthatsz kijelöléssé (jobb klikk az útvonalon/Útvonal kijelöléssé alakítása).
  • jhetedikj
    #100
    Én ha írok egy szöveget, utána ott marad a kijelölés(sárga-fekete keret) azt hogyan tüntessem el onnan?
  • Razero
    #99
    Helló

    Az lenne a kérdésem, hogy az kivitelezhető-e gimpben, hogy:
    Egy képen kijelölök valamit és a kijelölést átteszem egy másik képre.
    Próbálkoztam olyannal, hogy a kijelölést csatornává alakítom, azt másolom és a másik képen visszaalakítom, de nem lett pont olyan mintha ott jelöltem volna ki....
  • Dj Faustus #98
    Chroma key compositing-et (green-/blue-screen/box) lehet vele csinálni, bár inkább állóképek esetén (mivel nem videószerkesztő).

    Felveszed a képet a kék/zöld háttér előtt, és a Szín szerinti kijelölőeszközzel kiválasztod a hátteret. Invertálod a kijelölést (Kijelölés/Invertálás menüpont), másolsz, megnyitod a kívánt háttérképet, és abba beilleszted.
  • syberia2
    #97
    greenscre4en effektet tud ez a gimp? Vagy ahhoz milyen progi köll?
  • jhetedikj
    #96
    4. Link alapján próbálkoztam, ami magyar de valami más verzióval csinálhatták, mert nekem sok dolog máshogy van.

    Azt próbáltam megcsinálni, hogy a logómban a nevem feltűnjön a semmiből. Első próbálkozásra ilyen lett:



    Mikor szerkesztettem még színes volt, de ahogy elmentettem fekete-fehér lett.

    A sok linket megnézegetem majd köszi őket.:)
  • alratar
    #95
    Itt találsz hozzá tutorokat: >>katt<<
  • Dj Faustus #94
    Pár cikk:





  • jhetedikj
    #93
    A gimp-el hogyan lehet gif animációt készíteni?
  • davis98
    #92
    Kösz rendesek vagytok !!!
  • syberia2
    #91
    kijelölöd a karaktert, fent klikk: Kijelölés/invertálás, DELETE gomb:)
  • Dj Faustus #90
    Ha arra gondolsz - legalábbis ez jön le a hozzászólásodból - hogy van például egy kép, aminek van egy háttere, és azon egy "karakter", akkor:
    1. Kijelölöd a karaktert (Lasszó eszköz, Olló kijelölőeszköz, stb...).
    2. Invertálod a kijelölést (Kijelölés/Invertálás menüpont)
    3. Törölsz (Szerkesztés/Törlés menüpont, vagy Radíreszköz).

    Vagy ha közel homogén (egyszínű) a háttér, akkor kijelölöd a hátteret - [url=http://docs.gimp.org/en/gimp-tool-fuzzy-select.html]"Varázspálca"[/url] kijelölési eszköz, Szín szerinti kijelölési eszköz (ha hozzá akarsz adni a kijelöléshez nyomd le a Shift billentyűt a kijelölés közben) - utána lásd a 3. pontot.

    De olvashatsz itt is oktatóanyagokat:
    [url=http://www.gimp.org/tutorials/Changing_Background_Color_1/]#1[/url]
    [url=http://www.gimp.org/tutorials/Changing_Background_Color_2/]#2[/url]
    [url=http://www.google.hu/search?q=gimp+background+remove]#3,4,5,...[/url]
  • davis98
    #89
    ŐŐ nem sikerült :( Leírnád pontosan hogyan csináljam ?? Lépésről lépésre légyszíves. :)
  • davis98
    #88
    Kösz
  • Dj Faustus #87
    Ha a karakteren és a háttéren kívül nincs más a képen, akkor a karakter kijelölését invertálod, és törölheted a hátteret.
  • davis98
    #86
    Ha kivágtam egy karaktert a képről, akkor utána hogyan tudom kitörölni a hátterét ??

    Választ előre is köszönöm !
  • syberia2
    #85
    Melyik a legtutibb módszer régi feketefehér képek szinezésére? Hogy azért ne narancssárga legyen a szegény ember?
  • Multipumukli
    #84
    Köszönöm!
  • Dj Faustus #83
    1. Megnyitod a fehér hátteret tartalmazó képet amiről másolni akarsz.
    2. Kijelölöd a fehér hátteret vagy a "varázspálca" kijelölőeszközzel, vagy a szín szerinti kijelölés eszközzel. Kijelöléshez hozzáadni a Shift billentyű lenyomásával, és kijelöléskori nyomva tartásával tudsz.
    3. Invertálod a kijelölést (Kijelölés/Invertálás menüpont).
    4. Szerkesztés/Másolás menüpont
    5. Megnyitod azt a képet amire másolni akarsz. Ennél a képnél Szerkesztés/Beillesztés másként/Új réteg.

    A 3. és 4. pontok helyettesíthetőek a szabadkézi és "olló" kijelölési eszközökkel.
  • Multipumukli
    #82
    Megtudná mondani valaki hogy hogyan lehet a gimppel úgy másolni egy képet egy másikra hogy ne legyen mögötte fehér háttér?
  • wordsworth
    #81
    SZiasztok!

    Hogyan tudom azt gimppel megcsinálni, hogy van egy alap képen, és azon több képet szeretnék előhozni majd eltüntetni lassan. Egy képpel sikerült egy tutorial alapján, de több képpel már gondom van :)
  • Donna05
    #80
    http://gimp.qwqw.hu
  • syberia2
    #79
    jobklikk/Tulajd/Társ-Módosítás/Windows fotótár, vagy amit akarsz
  • Zero07
    #78
    hello! lenne egy KIS gondom:miután fölraktam a GIMP-et minden képet az nyit meg.Ilyenkor mi a teendő, hogyha én az alap windowsos-at akarom?
  • syberia2
    #77
    Még valami: egy videóban, pl lézerkardot akarok operálni a kezembe, meg tudom csinálni, legalább képkockánként?
  • wordsworth
    #76
    Köszönöm, működik :)
  • syberia2
    #75
    Valaki tud linkelni vagy magyar leírású, vagy angol videós tutorial-listát?
  • syberia2
    #74
    Powerpointnál van egy ilyan szín-kijelölő eszköz(áttetsző szín megadása), azzal a fehérre klikkelsz, és eltűnik:)
  • wordsworth
    #73
    Sziasztok!

    Van egy kép amit prezentációnál szeretnék használni, viszont a gond az, hogy teszem fel a prezentációm háttérszíne fekete, míg a kép háttérszíne fehér. Egy térkép van a képen. Meg lehet valahogy azt csinálni, hogy csak a térképet szúrjam be? ( tehát nincs se háttér, se semmi)

    (sajnos a prezentáció színátmenetes, szóval az nem jó, ha a hátteret változtatom meg)
  • syberia2
    #72
    Szerintetek melyik a legjobb színezési mód? Én sokfélét láttam, valamelyik elég furcsa, valamelyik élethű és szép...
  • syberia2
    #71
    megoldva:)
  • syberia2
    #70
    Nincs ilyen videó GIMPhez, mert nekem a photoshop ismeretlen
    (vagy valaki leírja nekem a lépéseket GIMPben?)