169
130/80
  • hykao #41
    Erről jut eszembe: az alacsony vérnyomás önmagában még nem baj, hacsaknem valami kóros elváltozás okozza... :)
  • Magnumrolcsi
    #42
    Nincs semmi káros elváltozásom jól vagyok.
  • _Vegeta_
    #43
    20evesen gyogyival 130/80 atlag, ez normalis ertek ne jacc orvost itt nekem. ;)
    A legjobb ertek akarmennyi eves vagy 120/60. Nekem idegi dolgok miatt magas. Gyakorlatilag 10eves korom ota (akkor kezdtuk meregetni) 1xx/80-90 volt, de nem foglalkoztunk vele, aztan erettsegi utan felment (szarul is voltam) 230/140korulire. Akkor korhazba mentem mindent atvizsgaltak es felirtak egy gyogyit amit azota is szedek(raadasul csak féladagot), es jo mert kevesebbet idegeskedek.

    Kielegito valasz? :>
  • hykao #44
    Meglepő egy érték az már biztos... 180/30 ...hatalmas az eltérés a szisztolés és a diasztolés értékek megszokott arányaihoz képest...de a "normál esetű" 130/50 is módfelett fura...
  • _Vegeta_
    #45
    Jo neked ihatod a kávét mint az uditot. :)
  • hykao #46
    120/80 az átlagos normális érték...nem mondanám legjobbnak, mert ha ennél alacsonyabb, az még önmagában nem probléma.

    130 20 évesen gyógyszerrel ...nem mondom, hogy nem normális...ahogy lentebb sem ezt írtam...csupán azt: "Egy normális orvos - fiatal ember esetén - már 130 körüli szisztolés érték esetén életmódbeli változásokat kéne, hogy javasoljon..." - és ehhez nem kell orvosnak lennem, hogy tudjam...
  • jazzy
    #47
    Hat mivel altalaban nem vagyok nyugalmi allapotban biztos magasabb mindig mint kene de basszus nem akarok 80 eves koromig elni, a gyogyszereket utalom, azokat ugysem szedem be, tudom hulye felfogas, de egyszeruen nem hiszek benne.
  • _Vegeta_
    #48
    Bocsika enis rosszul mondtam mert "tudomasom szerint" a normalis ertek 120/70hg. Minel alacsonyabb foleg a masodik szam annal nagyobb az eselye h elajulunk. Bar nekem full gyogyszeradaggal a kikiserletezo szakaszban volt h 100/30 volt.
    Na mindegy lenyeg a lenyeg h 120/70 az optimalis de 10-15erteket nyugodtan elmozdulhat mindket szam.
    Enis orulnek ha nem volna ilyen bajom 20evesen, de en ilyen idegeskedo vagyok. :)
    Azert megnyugtato h nem csak a labam miatt nem focizhatok versenyszeruen. :D
  • _Vegeta_
    #49
    Szerintem valtozni fog még a felfogasod. ;)
  • hykao #50
    Hátha csak az idegeskedés miatt magas, akkor azon lehetne változtatni gyógyszer nélkül is...
    Amúgy milyen gyógyszert szedsz?
  • IlluminatoR
    #51
    1603 lol
  • IlluminatoR
    #52
  • Calver
    #53
    80/60, ahhoz képest elég aktív ember vagyok
  • Pedrosz
    #54
    Beszkennelhetem a papírt ha gondolod. A célfrekvencia 99%-át teljesítettem. A nővér is azt mondta hogy makkegészséges a szívem. Mondjuk kapkodtam is után levegőért rendesen.
  • _Vegeta_
    #55
    5mg-os Coviogal. Nem is ismertem. :) De ennek is csak a felet veszem be/nap.
  • FtranX
    #56
    Nekem 1-2 évvel ezelőttig mindig 120/60 körül volt a vérnyomásom. Mostanában inkább 130/70.
    Haveromnak, aki 23 éves és gyógyszer nélkül 160-180/90-100 között van. :/
  • maozedong
    #57
    lál
    általában rohatt alacsony, de kit zavar?
  • jazzy
    #58
    Mondjuk nalam elhizas miatt van magasabb vernyomasom altalaban de ha leadok par kilot visszaall normalisra gondolom.
  • Esrohnoil
    #59
    agylágyulás rulez. :)
  • Esrohnoil
    #60
    "A nővér is azt mondta hogy makkegészséges a szívem."
    Nekem a nővér azt mondta h. szív(ás)egészséges a makkom. :D
  • hykao #61
    Az bétablokkoló ugye? Mellékhatások nincsenek?
  • jazzy
    #62
    Megin eltevesztetted, mondtam mar KORhaz nem BORDELY
  • szanics
    #63
    Én egy emberről tudok a földön - most már kettőről :P -, aki 200 feletti pulzusra képes. Lance Armstrong.
  • maozedong
    #64
    a tiedet is belágyítom :)
  • _Vegeta_
    #65
    Nincsennek halistennek.
  • Dzsega #66
    2143
  • Dzsega #67
    nem tom mennyi de azt tudom hogy alcsony. (21 vagyok)
    kicsit zavaró de annyira nem hogy kávét igyak utálom.
  • Vlala #68
    120/80 stabilan... aszongyák jó :)
  • Shaman
    #69
    huh az má halál-közeli élmény lehetett...
  • Shaman
    #70
    120/80 a jó akárki akármit mondd. (óvos family)

    nos akinek alacsony annak max anny baja lesz,hogy ha leesik beájul viszont erre nincs gyógyszer,max ihatsz sok kávét.
    ha magas akkor már sokkal komolyabb bajok lehetnek (agyvérzés,stbiak),viszont arra van gyógyszer.

    mindenki döntse el melyik a jobb :-pppp
  • Loál János #71
    Beverem a orrodat, nem lesz agyvérzésed. -.-
  • Ewron
    #72
    Rosszul tudod. Én is voltam terheléses vizsgálaton és akkor 196 volt nálam a max pulzus amit el lehetett érni - igaz megfuttattak rendesen :).

    Bicajozni szoktam pulzusmérővel, ott is volt már 192-es pulzusom nagyon brutális emelkedőn, ahol már szinte halszálkázva 8-9 km/h-val tudtam csak felmenni :)
  • hykao #73
    ...s az érvágás, mint nyomáscsökkentő??? :)
  • hykao #74
    Kicsit utánakerestem, s ezt találtam:

    "A nyugalmi pulzus a felnőtteknél 60-90 dobbanás/perc, de sportolóknál lényegesen alacsonyabb is lehet. Egy 20 éves fiatal szervezet képes a pulzusfrekvenciáját akár 200 dobbanás/percre is feltornázni, egy 70 éves idős ember max. 150-re.A következő szabály segítségével kiszámolhatjuk, hogy az adott életkorban mi az elméletileg elérhető legmagasabb pulzusfrekvencia:

    MAXIMÁLIS PULZUS = 220-ÉLETKOR (nőknél) = 205-ÉLETKOR FELE (férfiaknál)

    Állóképességi edzés közben az ajánlott pulzusfrekvencia nagyban függ a sportoló egészségi állapotától. A sportmozgás intenzitásának növekedésével növekszik, a terhelés csökkenésével csökken a pulzusszám is. Egy jó kondícióban lévő és rendszeresen edző sportoló esetében a terhelés alatti ajánlott pulzusszám a max. pulzus 70- 80 %-a. Egy kevésbé edzett egyén edzés közbeni pulzusszámát célszerűbb ennél alacsonyabban tartani."


    Persze ettől eltérések lehetnek...
  • kiserik
    #75
    Hehe :)

    Épp tegnap volt melóhelyen vérnyomásmérés, meg ÉKG, meg ilyenek.
    Az én eredményem: 23 évesen (magasság 182, súly 90kg) 185/89; pulzus 102. Ez egy kis lépcsőzés után volt (1 emelet). Utána pihenve 153/76 p:67 (ez ma reggeli, a tegnapi kb 146/75; p: nem emléxem).
    A dokinő teljesen beparázott, most meg gyógyszereket akar irkálni nekem, meg küldeni kórházba.
  • Aquir
    #76
    most megmértem, 70 :)
  • hykao #77
    Nem csodálom, magas a vérnyomásod, mint állat!
  • hykao #78
    Ma elviszem az edzésre a vérnyomásmérőt, kíváncsi leszek miket fog mérni... :)
  • cyrus #79
    dúvákat, megölöd szegénye gépt :|
  • JackDaniels #80
    Rosszul tudod.