14
  • Tbone
    #14
    Lehetne most is csinalno 20 orat kibiro notebookot, de az nem lesz 2.5kg az biztos:)
  • IoIa
    #13
    Lehet, de a hír arról szólt.
  • dez
    #12
    Lehet, hogy nem csak a szivárgási áramot csökkentik.
  • Murdoc
    #11
    Bazeg, hol vagyunk még a 20-30 órás nótbuk aksiktól....ejjj, pedig jó lenne ezt fejleszteni, mertszivesen venném, ha mondjuk elmegyek nyaralni a dzsungel közepébe, és ott is tudnék gépezni. Amíg nem lesz legalább 20 óra az aksiidő, addig nem is veszek nótbukot! :)
  • IoIa
    #10
    "Ezerszeres élettartamot ígér az Intel az akkumulátoroknál" - ez így marhaság. Az Intel nem aksikat gyárt...
    Egy aksinak önkisülése is van, vagyis előbb-utóbb magától is lemerül. Az intel által gyártott termékeken kívül egyéb fogyasztók is vannak egy készülékben/számítógépben, ráadásul csak a szivárgási áram csökkenésére tettek igéretet.
  • shabba
    #9
    Ezredrészére csökkenti a szivárgási áramot az Intel új gyártástechnológiája
  • shabba
    #8
    Ami a cikk címében szerepel olyat az Intel sosem ígért, ez max a cikkíró fantáziájának a szüleménye. Az Intel a szivárgási áramot csökkentette ezred részére.
  • stinkydiver73
    #7
    Nekem úgy rémlik, hogy a szivárgási áram a fogyasztás 25%-át adja. Ha ezt 1milliárd %-kal csökkentik, az akkor is csak 25%-kal több aksiidő.
  • applebalaton
    #6
    ...már csak a "sokat" zabáló merevlemezeket vagy az állandóan swappelő operációs rendszereket kell lecserélni, és a gépeket alapból 2 G rammal árusítani.
  • HUmanEmber41st
    #5
    Ha most 1 órát megy az akksiról a notebook, majd megy 2 órát..
    Ha a methanolos akksival kombinálják, már elég komoly eredményeket lehet elérni..
  • arty
    #4
    hiszem ha látom :)

    szerintem itt megint marketingesek a szóvivők :)
  • dez
    #3
    Akkor viszont az nem 1000%, hanem 100000% (100*1000). (Tehát nem is célszerű itt a % használata, mert azzal max. párszoros szorzót, vagy "osztót" szoktak megadni.)
  • juhand
    #2
    Az eredeti Inteles cikkben is 1000 szeres van írva. Ez szerintem is sokak tűnik, de majd kiderül. Mindegy ez csak a szivárgási áram, az átkapcsolási töltés változás azért még marad.
  • dez
    #1
    Ejj, ejj, általános iskolai matekot legalább tudni kellene: 1000% az nem 1000-szerest jelent, hanem csak 10-szerest...