67
írjatok tapasztalatokat, beszerzési helyeket és mindent a gombákról.
  • Prof William
    #27
    Nem mártani kell bele, hanem benne kell tartani. Befőttes, vagy nagyon üveget megtöltöd tejjel. Gomba belerak, ferő rá aztán másnap reggelre... meglepetés! Amúgy nehogy ombának képzeljétek el... Úgy néz ki mint valami rendkívül bolyhos mosórongy, vagy mint egy kis marék agy...
    És
  • rohamsisak666
    #26
    Hihetetlen mik vannak..
  • sz4bolcs
    #25
    akkor hogyan él? tejből veszi ki a számára szükséges kaját? És ha így van, akkor milyen rendszerességgel kell tejbe mártani, hogy ne száradjon el?
  • Prof William
    #24
    Ezt nem. Simán belerakod a tejbe.
  • sz4bolcs
    #23
    És ezt nem kellvirágföldben tartani? Csak úgy van a polcon, és néha berakod a tejbe?
  • Prof William
    #22
    Nekünk van gombánk! Egy biogazász haverunk adta. Akkora volt mint egy fél dió. Fel kelett önteni tejjel (ÉS IGAZI tejel, nem azzal a pasztőrizált zacsis tejjel, mert abban behal.) és 24-48 óráig álni kelett hagyni. Aztán ki kell szedni a gombát, megmosni és újra lehet tejbe rakni. Nagyon finom és jó kefirt álít elő. Tényleg jobb az mber közérzete+minden ha azt issza. Bár ez a féldiónyi gomba még csak alig egy pohárnyi kefirt kées csinálni de nagyon hamar megnő. Ha már túl nagy akár ki is dobhatod, vagy adhatsz belőlle valami havernak.

    Hop láto ezt már alant beírtam. Na de mind1.
  • Tobacco
    #21
    a kristályról semmit nem tudok. csak azt, hogy gomba...
  • REALista
    #20
    Nem a kefírre értettem , hanem a hülye kristályokra!!!A méregteenítés egy kitalált fogalom!Mit gondolsz miért van az embernek mája?Kész vicc az egész!Na dehát mindíg lesznek olyanok akik beveszik az ilyen átveréseket!Ha lenne egy kis eszem én is ezzel foglalkoznék, nagy pénz van benne!
  • Tobacco
    #19
    Nem értelmetlen. Szerintem.
    Gyógyít is, és olcsó is. Most napi 4 kefírt, ill joghurtot veszek 89ft/db áron, az 356 ft, és 6 deci(mert csak 150 gramos a joghurt). Ha lenne kefírgombám, akkor a 109 ft-os tejből lenne egy liter kefírem. Spórolnék naponta 247 ft-ot, ami havonta 7410 ft spór,és ez sem utolsó szempont. :-)
    Arról nem is beszélve, hogy a kaukázusi kefírt szeretem, ami meg nagyon drága és csak néha veszek. Meg kombucha natur joghurtot is csak néha tudok venni :-(
    Ha nem is igaz a sok "mese" a rák gyógyításról, amire a gomba képes, akkor is a bélflórát rendbeteszi, Candida ölő...stb.
  • REALista
    #18
    Mert ilyen értelmetlenségekre akarod költeni!!!
  • Tobacco
    #17
    mert?
  • REALista
    #16
    Túl sok a felesleges pénzed???
  • Tobacco
    #15
    Továbbra is várnám, hogy valaki jelentkezzen aki tud adni, eladni egy darab kefírgombát, japánkristályt, kombucha gombát.

    Még mindig nem sikerült találni egyiket sem senkinek, ismerőseim közt.
  • John Wayne #14
    De állítólag a Rossmannban is van...

    http://www.kombucha.hu/index.phtml?id=30&lang=hu
  • John Wayne #13
    Bioboltokban kapható. Másutt már aligha, a 380 körüli ár miatt nem éri meg a nagy szupermarketeknek. És a bioboltokban is 1 db van jó esetben, de persze rendelnek neked, ha kérsz. A koncentrátum inkább előfordul.
  • vizes
    #12
    Nekem is volt...
    Kinyiffant a nyavalyás...
    Legénylakás... ugye...a sör több törődést kapott.
    Pedig egy gombatenyészetet kipusztítani nem semmi ám!
  • Prof William
    #11
    Nekünk van! Egy kis üvegcsében tartjuk. Naponta/kétnaponta leöntjük rólla a kefírt. Megmossuk és feltöltjük tejjel.
    A kefír tényleg nagyon finom!

    Ráadásul mivel tejet "eszik" lassan nő is a gomba. Minél töb annál több tejet tud átdolgozni. + ha már elég nagy adhatsz másnak is!
    És házi tejel az igazi! Egy haverom egyszer bolti "tejet" adott neki és belepusztult. Szóval kíváncsi vagyok mi van a bolti tejben...
  • vizes
    #10
    A kefírgombával házilag készített kefírről nem tudom, hogy egészséges e, (biztos az) de, hogy finom az biztos. Pláne ha házi tejjel készíted.
  • sz4bolcs
    #9
    Mik ezek, amikről szó van? Életemben nem hallottam róluk, mik ezek?
  • Prof William
    #8
    Kombuchat egyszer barátoméknál isttam pesten, ott valami boltban lehetett venni, mint a fantát de azót (3-év)sehol sem találtam.

    Hol kapható ez?
  • Rózsalány
    #7
    tesómnak is van ijen kristályszerűség. meg másoknál is láttam már pl kombucsát is, és az a tapasztalatom, hogy ez így kézről kézre jár, szal akinek van ismerőse akinek van, az ad a másiknak és így tovább:)
    elképzelhetőnek tartom, hogy drogériákban, vagy gyógynövényboltban - a jobbakban - van ijesmi!

    viszont a tesóm issza ezt a kristályos izét és neki pl az epéjével voltak bajok és azt nagyon jól karban tartja. szal mióta ezt issza nincsen görcse meg ilyesmi. meg női problémákra is nagyon jó - ilyen felfázásra, hólyaghiurutra meg ilyesmire:)

    volt egy iserősöm akinek mellrákja volt és itta a kombucsát és az sokat javított a közérzetén a kemoterápia alatt!:) más kérdés, hogy borzasztó gusztustalan volt számomra:)
  • Sir Quno Jedi
    #6
    Itsz ÖLÁJV !!!
  • Loál János #5
    Látványra nekem sem tetszett, amikor egy haveromnál láttam, de valahogy mégis jó volt látni, hogy az az érdekes dolog ott "él". :)
  • qper
    #4
    nagyon régen anyámnál láttam ilyen kombucha gomba telepet, hát ritka kiábrándító (vagy inkább gusztustalan volt). nekem spec. a gyomrom is felfordult tőle ahogy az a nagy "izé" ott lebegett a vízben vagy miben.
  • Montanosz
    #3
    ha nem iszol csapvizet, hanem ásványvizet, megspékeled némi vitaminokkal, bérescseppel, vagy enyhe gyógyteákat iszol (citromfű,mentatea) nem kell ilyen dolgokkal bíbelődnöd.
  • St
    #2
    japánkristály volt nekünk, készülj fel rá, hogy kib. büdös
  • Tobacco
    #1
    Feleségem barátnője, szólt minden ismerősnek, persze nekünk is, hogy próbáljunk meg szerezni kaukázusi kefírgombát, japánkristálygombát, és kombucha gombát, mert otthon akarja "gyártani" a családnak az állítólag egészséget tökéletesen helyrehozó akármiket.
    Ha már érdeklődöm, hogy honnan lehetne ezeket Budapesten beszerezni, akkor már érdeklődnék, hogy mire jók ezek pontosan? És mik a tapasztalatok ezekkel kapcsolatban?