20
  • uniu
    #20
    Nem urban legend, mint ahogy az sem, hogy a korszak alkoto talalmanyokat is nagyreszt magyarok fedeztek fel.
  • abelr
    #19
    szerintem is nyomjuk le usat
  • Caro
    #18
    Én inkább Veszprémbe raknám :)
    Bár az nem baj, ha a nagy egyetemekhez közel van.
    De szerintem stratégiai okok miatt nem túl előnyös Magyarország. Bár nem tudom, hogy egy ilyen kutatóintézet mégis mennyire fontos az EU-nak.
  • [HUN]PAStheLoD
    #17
    Ideje [volt] lépnie az EU-nak is ... Budapest tényleg esélyes, reméljük a legjobbakat!
  • valamit
    #16
    ez csak egy jól hangzó legenda, de tévhit
  • Gade
    #15
    Nem lesz erre Magyar országnak pénze. Sokkal reálisabb lenne szerintem Francia vagy Német országban. Ezzel nem azt mondom, hogy ellenzem a budapesteni helyszint.
    Meg a terroristáknak is célpontja lehet.
  • Mice
    #14
    bár én keleten lakok de Pécsnek és Győrnek szerintem nagyobb esélye lenne

    a többi európa nyugati felétől túl távol van :(
  • Mice
    #13
    én is nagyon örülnék neki, de ismervén, hogy a történelemben hányszor hagytak ki minket mindenből...
  • razsasc
    #12
    Ha a Baráth Etele intézi, akkor ez is "világkiállítás" szintű lessz!
  • juzosch
    #11
    Nyugi nem Budapesten lenne, hanem csak a közelében, asszem a zsámbék-medencét jelölték ki erre.
    Egyébként nem tudom mi lesz az usá-val, ha ez sikerül. Nem lesznek tudósaik:)
  • nickname
    #10
    Végre! well done! remélem hamar megvalósul, ha meg még Budapeste is lenne...
  • Benoke
    #9
    Budapesten ne legyen, mert igy is káosz a közlekedés. Inkább valamelyik nagyobb város környékén. Szeged, Debrecen, Miskolc.
  • kukacos
    #8
    Tudomásom szerint az MIT nem csak kutatóintézet, hanem a legerősebb amerikai műszaki egyetem is egyben.
  • Kutuvoz
    #7
    Jó lenne, ha nálunk lenne, de szerintem nem is ez a lényeg! A lényeg az, hogy az európai kutatók ne vándoroljanak ki az USA-ba és ne az ottani iparnak hozzanak hasznot az újításokkal és a találmányokkal. Az USA technikai fejlettségét az európai és orosz/ázsiai tudósainak köszönheti.
  • Fen3gyerek
    #6
    Pénz beszél, ember kussol...
    Sajnos.
    Megmondom őszintén, kevés esélyt látok arra, hogy nálunk legyen, bármennyira is szeretném/nk...
  • uniu
    #5
    Sott, a legtobb Nobel dijjas magyar volt.
  • lpapi
    #4
    végre!!! már untam, hogy amerika az isten fa??a ilyesmiben is, majd most megmutatjuk európaiak, magyarok... persze jó lenne pesten, de mind1 sztm, hol lesz, magyarok úgy is sokan lesznek
  • juzosch
    #3
    Budapestnek drukkolok, és esélyes is, mivel már sok terv késült egy Zsámbék-medencei kutatóközpontról.
  • moran
    #2
    Nagyon szép gondolat. Azért remélem azt ők sem gondolják komolyan, hogy egy onlájn felmérés fogja eldönteni, hogy hol és mivel foglalkozzon az EIT, ugye? SMS küldésével nem lehet szavazni? :)
  • stinkydiver73
    #1
    Örülünk, ha lesz ilyen. Ha meg Budapesten lesz, akkor könnyű lesz bejárni :)