2482
Magyar Labdarúgó Szövetség és a Liga topikja
  • szanics
    #469
    Nem na ne már, hanem ez így működik.
    Egy klubedző ismeri a játékosait, és ha megfelelő a kapcsolata a kapitánnyal, akkor meg tudja neki mondani, hogy XY-t most ne rakd be, mert kisebb sérülése van, Z viszont jó formában van, szerintem rá számíthatsz.
    Nem csak arra gondolok, hogy ki legyen válogatott, hanem arra, hogy a kapitány bő (harmincas) keretéből kire számítson leginkább.

    "Raadasul tudjuk, hogy kerulnek be a jatekosok mostanaba a csapatokba.
    Ki, kinek a kije."
    Pontosan. Csak nem a klubcsapatokba, hanem a válogatottba...
  • [Jakuza]
    #468
    Na ne mar.
    En inkabb a sajat szememnek hiszek es lehet tobb jatekost kiprobalnek, kulfoldikent, mint 75 jsatekos, hiszen ne a Kis Pista mondja meg, hogy van nekem egy jo jatekosom tedd be oreg.
    Raadasul tudjuk, hogy kerulnek be a jatekosok mostanaba a csapatokba.
    Ki, kinek a kije.
  • szanics
    #467
    Attól tartok, Te nem olvasod el végig, amit írok.
    Harmadszor írom le, hogy NEM a klubedzőnek kell menni a kapitányhoz, hanem a kapitánynak a klubedzőkhöz, ez mindenhol így van a világon. A szövetségi kapitány edzéseket látogat, és ő keresi a kapcsolatot a klubedzőkkel, nem pedig fordítva.
    Ezért mondtam azt, hogy a magyar edző nem fog tanácsot kérni a kapitánytól, ha úgy érzi, hogy az semmi másban nem partner (azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy edzőként meccs közben olyan hibákat vét, amiért egy német edzősuliból páros lábbal rúgnák ki...). Sajnos éppen Matthäus az, aki fennhordja az orrát, és nem áll le konzultálni a magyar edzőkkel. Lehet így is dolgozni, csak nem érdemes, mert ebből így nem lesz jó válogatott.
    Tehát: vitán felül áll, hogy Matthäus játékosként profi volt, de ez már egy másik szakma, ahol még semmit nem tett le az asztalra, úgyhogy lehetne egy kicsit visszafogottabb.
    És amíg képtelen együtt dolgozni másokkal, ahogy egy kapitánynak kell, nem is lesz itt jó válogatott. Én többek közt ezért mondom azt, hogy menjen.
  • B0B0
    #466
    Szerintem is! A legtöbb magyar edző még mindig a 70-es éveknél tart
  • B0B0
    #465
    Már megint félreértettél valamit!
    A magyar edzőknek nem a saját játékosukat kéne fényezni a kapitánynál, hanem tanácsot kéne kérni tőle (mondjuk:miért hajtja szét az agyát a játékosom a válogatott meccsen és miért nem hajt nálam?)
    A magyar edzők most ingyen(!) tanulhatnának egy kis profizmust!
  • Ramore
    #464
    nézzétek el verebes a mágus úrnak a tudatlanságát, de ő nem up to date a fociedzők 2005-ös profi világában. az más kérdés, hogy korábban az volt-e.

    verebesnek szerintem egy Rtl kibeszélő showban lenne a helye, hiszen egyrészt egy bohóc, másrészt csak a fröcsögéshez ért, máshoz nem, a műsorba pedig ennél több nem kell.
  • szanics
    #463
    Gondolom, ezt nekem írtad.
    Az a probléma, hogy ahhoz, hogy a válogatottnak menjen a játék, Matthäusnak kutya kötelessége lenne konzultálni az edzőkkel, nem pedig fordítva. 16 edző hívogassa Matthäust, hogy "a Géza jó formában van, rakd be!"??? Ne már...
    Matthäus egy első osztályú csapat edzésén volt kint eddig, ez marha kevés.
    Pedig ha kimenne, talán nem kéne 75 játékost kipróbálni a válogatottban két év alatt. Belegondolni is sok, pláne, hogy így történt...
  • B0B0
    #462
    Én azt mondom, hogy bárcsak játszottak volna nálunk is Signori-szintű játékosok a 90-es években. Nagy név, nagy név, de Matthäushoz képest ipari tanuló az tény! Mindenesetre én azt mondom, ha a tudás minőségét nézzük, a magyar edzőknek kéne felkeresniük Matthäust, de ezt nem teszik meg mert pökhendiek. Az egy dolog, hogy fordítva is igaz, de valljuk be, Matthäusnak inkább van mire pökhendinek lenni, mint nekik!!!!!
  • B0B0
    #461
    Jó kis parázs vita lett itt délután óta :))) Szerintem egyébként Matthäus azért játszik egy csatárral mert nincs több! Nem engedhet meg egyenlőre többet magának, mert sem a középpályáról, sem a védelemből nem vehet ki embert ,mert akkor nagy baj lenne (így csak kis baj van :))
  • Monoton
    #460
    ha ez már be volt linkelve akkor BOCS!!!

    Amugy jó kis oldal!!!
  • Monoton
    #459
    Bakker nem tudod lezárni a témát !!!!?
  • [Jakuza]
    #458
    Tudjuk nalad Robi Carlos is balszelso. :P
  • Monoton
    #457
    pénz beszél a magyar foci + lassan haldoklik
  • Monoton
    #456
  • rushman
    #455
    szerintem is álljunk má le a témáról, kiegyezünk döntetlenben
  • Monoton
    #454
    4-3-3
  • rushman
    #453
    így van annyit hozzáfűzve, hogy amúgy is szinte minden meccsre más felállásban jönnek ki a fiúk
  • Monoton
    #452
    és itt is!!!!!!!
  • djemba-djemba
    #451
    A Manu támadásban tuti, hogy 4-3-3-at játszik. Rooney csatár, és nem középpályás az tuti! Ronaldo is csatár...

    Tehát a 4-5-1 sztem is 4-3-3!

    Akkor már inkább a barca játszik 1 csatárral, mivel zsűli és ronaldinnyó is visszább helyezkedik, mint eto!

    De ezek a felállások, nem annyira statikusak. És soxor nehéz megmondani, hogy hogy is áll fel egy csapat. Szerintem a modern fociban az a jó csapat, amelyiknek nehéz definiálnia a felállását. Annál kiszámíthatatlanabb, minél megfejthetetlenebb...
  • rushman
    #450
    a magyar labdarúgásban mindenki ért mindenhez, csak nem engedik elég közel hozzá

    ezért szép a magyar foci
  • rushman
    #449
    Mattheusnak raadasul nem csak ezzel kell megkuzdenie, hanem a legkorrel is
    hja, könnyen pofázik a hegyi meg a púl, semmit sem tesznek azért, hogy a mindenkori szövkap alkalmas játékosállományból válogathasson. én a helyükben befognám a pofámat
  • rushman
    #448
    ellenlink jakuzának
  • [Jakuza]
    #447
    Szoval visszaterve, Mattheusra.
    Igazan illik ide a mondas szegeny ember vizzel foz.
    Tehat neki ezzel a jatekosallomannyal kell azt jatszatni, amit nagyon sok nagycsapat jatszik.
    Konnyu ebben a formacioban jatszani egy Chelseanek, aki mogott ott van egy milliardos, raadasul az egy klubcsapat es mas nemzetisegu jatekosok is lehetnek benne.
    Mattheusnak raadasul nem csak ezzel kell megkuzdenie, hanem a legkorrel is.
    4-5-1nel raadasul nem art egy igazan jo csatar es nem art ha a szelsovedok is felernek a tamadashoz.
    Na persze ehhez jo hazai jatekosallomany kene.
  • djemba-djemba
    #446
    Szerintem se feltétlen védekező felállás a a 4-5-1...

    Igaz ahhoz megfelelő emberek kellenek, hogy támadásban átforduljon 4-3-3ba!

    De ebbe ne nagyon menjünk sztem bele, mert itt sztem senki sem ért olyan szinten ehhez a részéhez a focinak, hogy érdemben tudjunk erről tárgyalni!
  • djemba-djemba
    #445
    Matthäus meg a világon...

    Csak ennyi a különbség köztük!
  • djemba-djemba
    #444
    a TV-re tényleg ne alapozz...
  • miccoli002
    #443
    Barátom ha itt valaki hibázott kettőtök közük az te vagy mert sok Verebest nézel.
    Hiába van hogy az ember hülyeségeket beszék de akkor ismerje be mert hogy te óriási baromságokat írsz az tuti.
  • Monoton
    #442
    4-4-2
  • miccoli002
    #441
    JAKUZZA FOREVER!!!!!!!!!!!!!!!!
  • DJ Bee18
    #440
    mondjuk eddig én is így hallottam mindenütt, hogy az angolok a 4-4-2-t szokták legtöbbször alkalmazni :DD
  • DJ Bee18
    #439
    Azért ezt de bírom a fórumon. Mindenki mondogatja, hogy ismerje már be, hogy hülyeséget mondott, de közben ők is ugyanúgy nem képesek beismerni :DDD, mert nem sűrűn látunk beismerést a fórumon :DDDD
    (Témától függetlenül!!)
  • Monoton
    #438
    de én legalább beismerem
  • Monoton
    #437
    jó azt elismerem!!!!!!!!!!!!!!
  • Monoton
    #436
    Ki vagy te, Urbán Flórián!!! te nagy edző!!!:)))))és stratéga!!!

    mért gondolod hogy neked van igazad!!!!!!!!!!!

    én maradok a 4-3-3 nál ---Idén ez van

    Tavaly 4-4-2 volt:)

  • DJ Bee18
    #435
    TV
  • [Jakuza]
    #434
    csapatosszeallitas
  • [Jakuza]
    #433
    Csak tisztaba tettem a hulyesegeteket.
    Teahat Mattheus ugyanazt probalja jatszatni a valogatottal, amit a tobbi nagycsapat jatszik.
    Szal ezert kar kritizalnotok.
    Foleg akik nem veszik eszre a formaciok kozti kulonbsegeket, hanem ravagjak, hogy a TV is ugy mutatta. :P
    LOL
    A merkozest kene nezni, nem pedig a gombfoci figurakat a csapatosszelaitas kepernyon.
  • Monoton
    #432
    Nyiss egy ilyen topicot: 4-5-1&más
  • [Jakuza]
    #431
    Sose jatszott az MU 4-3-3at ertsd mar meg a 4-4-2t valtogatja a 4-5-1el.
  • [Jakuza]
    #430
    Neked kene a hibakat beismerni. Mondjuk neked ha a Ferguson emlitene meg a 4-5-1-et akkor is kitalalnal valami mas kifogast.