2482
Magyar Labdarúgó Szövetség és a Liga topikja
  • B0B0
    #1402
    A megfogalmazás kissé erős, de egyetértek :))
  • B0B0
    #1401
    Kisteleki állandóan hazudozik, úgyhogy boritékolhatjuk, hogy nem tekintélyes külföldi szakembert hoz!
  • Ramore
    #1400
    pedig van, ugyanis a játékosokat nagyon könnyen meg tudják zsarolni az illetékes elvtársak, mondjuk nem hajtsanak annyira, jöjjenek a vereségek, egyszóval buktassák meg az edzőjüket.
  • Grenzjager
    #1399
    ha meg nem rác, oláh, tót akkor egy "no name" nyugatról
  • Grenzjager
    #1398
    Koppány átka, a turáni-átok látszik a magyar fociban is... "ne legyen összefogás és megértés, csak torzsalkodás"

    ...de mindezek után képtelen leszek a Kisteleki féle csűrhe sikeréért szorítani... ha Matthäus nem marad szívből kívánom, hogy ne kapjunk EB-rendezést (csak szegény króbótokat sajnálom, ők jobbat érdemelnének), a következő szövetségi kapitány - főleg ha szerb lesz - a saját szarában fulladjon meg, és Liechtenstein 5-1-re mosson le minket Debrecenben 500 néző előtt.


    Amen
  • szanics
    #1397
    Külföldi lesz, ne aggódjatok...
  • Állatvédő
    #1396
    Kurva kíváncsi leszek, kit hoz majd kapitánynak. A hazudozásaiból tanulva valami Bicskei féle lesz, de elég erős a gyanúm, hogy Egervári
  • Állatvédő
    #1395
    A egész oka Kisteleki. Ez egy szemét hazudozós fasszopó gennyláda cápa, akinek mindennél fontosabb a vagyongyűjtés. Kurva annyát, mire fö pofázik ő? Az egész ország útálja mint a szart!
  • JackDaniels #1394
    Olvasd már el, mire is írtam, hogy a németnek igaza volt! Ki van emelve vastag betűvel.
    Meg igaz is, minek nekünk egy EB? Dugjuk a fejünket a homokba, oszt főjjünk a saját levünkben. Igazad van.
    Igenis kell azaz EB, nem azzal van a gond, csak az ilyen fasszopó Kisteleki-féléket kell előbb a Dunába lőni!!
  • Grenzjager
    #1393
    gáz az, hogy nincs még egy sztárjátékosunk sem !!!

    mert ki lenne az ? a Gera? ugyan már, még 20-30 meccset lenyom a WBA-ban az irány a Championship (angol II.), ha nem a WBA-val kerül oda... Fülöp?? belőle se lesz egy Daszajev...

    illetve egy talán (azért én sem adom fel)


    17 éves, magyar állampolgár és a Sampdoria U17-ben játszik.

    Az apja ukrán állampolgárként játszott a kisebbik szombathelyi csapatban a Savariaban, az édesanyja is sportoló volt, ő Haladásban kezdett focizni. Nagyon jól. Ő mindenidők legfiatalabb NBI-es játékosa, mert amikor a Hali már tuti kieső volt, akkor a Mihalecz becserélte.. 14 évesen !!!!!!!!!

    ő Vladimir Koman magyar-ukrán állampolgár, és sűrgősen be kéne hívni egy meccsre az utánpótlás válogaottba !!


    A másik akiből még lehet valami, szintén 17 éves, az Újpest neveltje, de most a VfB Stuttgart junior bajnok csapatának a tagja. A német korosztályos válogatiottba már hívták, de ő nemet mondott !!!!!!!! Ő SZALAI ÁDÁM
    őt is bekén már hívni a korosztályos válogatottba!!!



    ..hopsz azért 2 reménysugarat találtam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • torrente
    #1392
    Én meg nem a Mattheusnak adok igazat, akármennyire is bírom.
    Annak meg mi értelme, hogy rendezünk egy olyan foci EB-t, ahol 3 csoportmeccs után búcsúzunk, a stadionokat az EB után meg szétszedik a futball-huligánok. 500 szurkoló miatt felesleges 30 ezres stadionokat építeni. Majd 2025 körül, ha végre lesz egy jobb csapatunk, megérdemeljük. A világ 70x. helyén álló csapatok nem sűrűn rendeznek világeseményeket. Nem véletlenül.
  • Grenzjager
    #1391
    nics köze a témához, mert ott Pini a fönők (akkora fönők, hogy a Kozareket a tartalékok Nb1-es meccsén le is cseréltette, Tornyit is addig szívatta, meg az egész MLSZ-t meg MLL-t ameddig csak lehetett). DOLCETTI tuti marad, szerencsére !!
  • torrente
    #1390
    Nem látok relációt a két személy munkássága illetve eltávolítása körül.
  • Ramore
    #1389
    Én nem tudom szeretni a kézilabdát, és a vizilabdát, amiért a világ sem igazán, ugyanis a labdarúgás mindenek előtt!!! A magyar emberek is csak azért "szeretik", mert néha néha van sikerélményünk benne.
  • Ramore
    #1388
    Szerintetek meddig maradhat Dolcetti a honvédnál, ha Matthaust végleg eltávolították?
  • Grenzjager
    #1387
    – Hogy aludt kedd éjszaka?
    – Köszönöm szépen, jól, de nyilván nem ezt a választ várta – mondta Lothar Matthäus, akinek december 31-én járt le a kapitányi szerződése.
    Valóban valami másra számítottam…
    – Volt már nyugodtabb éjszakám is. Dühöngtem és dühöngök, hiszen ahogyan mást, úgy engem is derült égből villámcsapásként ért, hogy az elnökség két tagja lemondott tisztségéről, ezzel ellehetetlenítve a működést.

    – Mi a véleménye az elnökségi tagságáról kedden lemondó Horváth Cs. Attiláról és Nemes Ferencről?
    – Csak remélni tudom, hogy a mostani lépésük után senki nem akarja többé őket a magyar futball közelében látni. Azzal ugyanis, hogy kedden beadták a lemondásukat, nem csupán rövid távon sodorhatják még mélyebb gödörbe a magyar labdarúgást, hanem akár tíz-húsz évre is visszavethetik az ország futballéletét.

    – Tíz-húsz évre?!
    – Igen. Ezek szerint maguknak fogalmuk sincsen, mekkora esélyünk volt arra, hogy kétezer-tizenkettőben mi rendezhessük meg az Európa-bajnokságot. Nyissa csak ki a szerdai olasz lapokat. Mindegyik örömódákat zengett arról, hogy Budapesten áll a bál, óriási zűrzavar van, ezzel pedig a magyarok maguk alatt vágják a fát, hiszen így nem sok sanszuk maradt a torna megrendezésére. És talán igazuk is van ebben. Ez kivégzés! Igen, igen, ezzel a lépéssel saját magunkat végeztük ki.
    – Ön korábban az optimizmusáról volt híres, most azonban mintha kicsit megtört lenne a hangja.
    – Az is. Titkon azonban reménykedem abban, az illetékesek ráébrednek arra, hogy ezzel hercehurcával mekkora lehetőséget szalasztunk el. Nem csupán a futball, hanem az egész ország profitálhatna a kontinensbajnokság megrendezéséből, de úgy látszik, bizonyos embereket sokkal jobban érdekel az, hogy a saját zsebükbe mi kerül.

    – Az egyik kollégám beszélt Kisteleki Istvánnal, a liga első embere pedig azt mondta neki, elképzelhetetlennek tartja, hogy továbbra is ön maradjon a szövetségi kapitány.
    – Nem érdekel, mit mondott, hiszen mindenki tudja, hogy Kisteleki István milyen hazug ember, és miként provokál mindenkit. A köré csoportosulókat úgy mozgatja, mintha marionettbábuk lennének, és egyértelmű, számukra egyáltalán nem lényeges, hogy kétezer-tizenkettőben Magyarország és Horvátország közösen rendezze meg az Európa-bajnokságot.

    – Még bízik abban, hogy maradhat a válogatott élén?!
    – Mit gondol, kedden miért ültünk össze a stábbal a Kempinski Hotel kávézójában? Továbbra is végzem a dolgom, még akkor is, ha a szerződésem december végén lejárt, és kíváncsian várom, mit hoz az előttünk álló két-három hét. Egy biztos, az Európa-bajnoki rendezésre csak akkor van remény, ha a jövőben is Bozóky Imre lesz a Magyar Labdarúgó-szövetség elnöke...
    (ns)
    +

    Földindulásról legalábbis bajosan beszélhetünk a 2012-es Európa-bajnokság megrendezéséért hozzánk hasonlóan kandidáló, s változatlanul versenyben lévő országokban az MLSZ-szel kapcsolatos keddi fejlemények után. Hogy pontosak legyünk: szerdán sem az ukrán, sem a lengyel, sem az olasz médiumokban, de még az egyébként szövetséges szomszédos állam, Horvátország sportsajtójában sem kapott kitüntetett figyelmet a budapesti összeomlás, nevezetesen az MLSZ-elnökség és az elnök mandátumának megszűnése.

    Zágráb hallgat, talán szolidaritásból (végtére is egy hajóban ülünk), a mindig jól értesült sportnapilap, a Sportske Novosti kizárólag a szikár tények közlésére szorítkozott, s Vlatko Markovic, a horvát szövetség elnöke sem kommentálta a kétségkívül váratlan eseményeket, csupán annyit jegyzett meg: "Budapesten tudomásom szerint rossz idő van…", amit a szélesebb közönség értelmezhet akár a szenilitás, netán a letaglózó megütközés, végső esetben a költői véna jeleként.
    Apropó, Vlatko Markovic… A prezident a zágrábi Jutarnji listben a közelmúltban úgy nyilatkozott: "Kétezer-hat december nyolcadikán lemondok a tisztségemről, azon a napon ugyanis megkapjuk a hat év múlva esedékes Európa-bajnokság rendezési jogát, s ezzel az én misszióm véget ér. Ez az esemény megmentené a horvát labdarúgást. Ez életem nagy álma, amelyet meg is fogunk valósítani. Biztos vagyok benne, hogy – a magyarokkal közösen – mi láthatjuk vendégül a legjobbakat a kétezer-tizenkettes kontinenstornán."

    Visszatérve vezérfonalunkhoz: egyelőre Varsó és Kijev (a lengyelek és az ukránok szintén párosban gondolkodnak az Eb-rendezés kapcsán) sem pezsgődurrogástól hangos, de a Lothar Matthäus által vázolt olaszországi örömtüzeknek sem találtuk nyomát a szerdai lapokban.
    Talán ma oda is eljut a magyar foci rossz híre…
  • JackDaniels #1386
    ...és sajnos nem mondott hülyeséget a német.
  • B0B0
    #1385
    Asszem ennek lesz következménye:

    "ÚJSÁGÍRÓ:Az egyik kollégám beszélt Kisteleki Istvánnal, a liga első embere pedig azt mondta neki, elképzelhetetlennek tartja, hogy továbbra is ön maradjon a szövetségi kapitány.
    MATTHAUS:Nem érdekel, mit mondott, hiszen mindenki tudja, hogy Kisteleki István milyen hazug ember, és miként provokál mindenkit. A köré csoportosulókat úgy mozgatja, mintha marionettbábuk lennének, és egyértelmű, számukra egyáltalán nem lényeges, hogy kétezer-tizenkettőben Magyarország és Horvátország közösen rendezze meg az Európa-bajnokságot."
  • B0B0
    #1384
    Az a baj, hogy a foci sokkal több ember szívügye, mint a vízilabda vagy a kézilabda. Pedig nem így kéne lennie. Vicc, hogy egy röplabda meccsen 50-en vannak kint amikor az euroligában ott van egy magyar csapat a 8 között
  • Grenzjager
    #1383
    Az elmúlt 20 évben Magyarország megmutatta, hogy hazai berkeken belül képtelen megoldani

    a szövetségi kapitány kérdést
    az MLSZ ügyeit
    az MLL ügyeit
    és lassan az NBI csapatok kispadját is. (Nagyon jó példa erre ALDO DOLCETTI kíváló munkája, szinte a semmiből, kiváncsi vagyok, hogy 5 év múlva hány külföldi edző fog az NBI-ben dolgozni, szerintem legalább 5-7)


    és az sem véletlen, hogy a margitszigeti vizilabda EB-n, a pót és mobil lelátókkal együtt a magyar csapat meccsein 10.000 voltak (ekkoriban volt az amikor a stadionban 575 fő -!!!!- vett jegyet a Magyar-Lett vagy Észt meccsre...). A szlovák-szerb vizilabda meccset 6 ezren drukkolták végig. Az összes külföldi csak ámult...

    Benedek meg is jegyezte : " Ej mi lenne itt ha lenne egy jó futball csapatunk..."

    Szóval nem vagyok elkeseredve, mert a magyar foci csődjéből más sportágak tudnak profitálni. Nem lesz már Détári vagy Kiprich példakép, mert ott lesz Steinmetz, Kiss Gergő stb....

    Legalább ennek örülök...

    persze jobb lenne ha...

  • B0B0
    #1382
    Ezzel egyetértek, de emellett a #1378-cal is
  • Monoton
    #1381
    ...és fanatikus szurkolókat kellene kinevezni "főnőköknek" akiket a foci érdekel és nem az hogy milyen vastagra tudják tömni a zsebüket! :DDDDDD
  • csum666
    #1380
    Nincs remény az összes emebrt elkéne onnan tünteni kezdve a tornyival a mészölyön át a kistelekiig aztán hogy ki legyen....
  • Monoton
    #1379
    De hisz ha mindenki megutálja és elfordul a magyar focitól akkor tényleg minden remény elveszett!!!!

    De amíg a szurkolók hisznek a magyar foci jövőjében addig van remény!

  • Grenzjager
    #1378
    jó tanácsok kiábrándultaknak

    - utáld a magyar focit, mert akkor könnyebb lesz elviselned a jelent és a jövőt.

    - szeresd a vízilabdát és kézilabdát
  • Ramore
    #1377
    Amire itt a helyzet esetleg megváltozhat, addigra már régen alulról fogjuk szagolni a virágokat.
  • [Jakuza]
    #1376
    Csodalkozol, barmin is egy ilyen orszagban ?
    Mashol mar reg meglincseltek volna mind a regi, alavalo rendszerbol maradt fergeket. Ezzel szemben itt ugyanazok ulnek most is mind a politikai, mind a sportelet vezetoi posztjain.
    Remelem egyszer ujjaszuletnek majd Kolumbiaban egy ugyanilyen helyzet utan.
  • Ramore
    #1375
    még arra lennék kiváncsi, hogy az mlsz-ből kilépő két egyénnek mennyi "dossziét" kellett átadni a kisteleki maffiájának.
  • Ramore
    #1374
    Én úgy éreztem jó úton haladtunk, hogy megkapjuk az eb rendezését Matthausékkal, talán ez volt a soha vissza nem térő alkalom.

    kistelekit (és a támogatóit) csak a hatalom és a pénz érdekli, magasról lesz@rja, hogy mit gondol az ország róla, gondolom az efféle hozzáállása miatt lett ilyen "sikeres" üzletember.
  • B0B0
    #1373
    Kisteleki->
  • B0B0
    #1372
    Kisteleki->
  • Grenzjager
    #1371
    rosszabb, hogy ma ami van a magyar fociban az a CSÚCS !!!

    már csak rosszabb jöhet...még rosszabb
  • szanics
    #1370
    Eb-re már harmadszor adtuk be a pályázatot (egyszer osztrák-magyar, egyszer saját, most horvát-magyar), úgyhogy ezt komolyan gondolják. Kb. 5-en.
    De nem fogjuk megkapni,
    ...mert a horvát és a magyar "szurkolók" megítélése olyan, amilyen
    ...mert olyan ország, amelyik nem tudja eldönteni, hogy kell a jelenlegi kapitány vagy sem, nem hiszem, hogy másban határozottabban döntene
    ...mert nálunk most sem az a kérdés, hogy ki legyen a kapitány, hanem az, hogy kié legyen a konc, ami megint csak jó fényt vet az országra
    ...mert nálunk csak tervek vannak, előrelépés nincs.
  • B0B0
    #1369
    Ja! És asszem nem csak mi ketten gondoljuk így!

    Komolyan mondom, odamennék Kistelekihez és megmondanám, hogy nézz magadba öreg! Miattad most az ország 96 %-a le fogja szarni a válogatottat, mert mindenki tudja, hogy egy hazudós pénzsóvár seggfej vagy. Egyvalamihez értesz, de ahhoz nagyon! A romboláshoz! Gratulálhatsz magadnak!
  • B0B0
    #1368
    Egyetértek!
  • a.carkey
    #1367
    Amikor még Orbánék előhozták, mind az EB-t, mind az Olimpiát, ment az undor, hogy minek. Most jönnek a választások, ismét téma mindegyik. Nem kéne azt hinni, hogy komolyan meg akarjuk kapni!

    A horvátok amúgy még nagyobb békák mint mi, szóval tök mindegy mi lesz velük. Megjegyzem, nem hinném, hogy az olaszok mellett labdába rúgnánk!
  • Ramore
    #1366
    az eb pályázat miatt nem kell aggódnunk, egyértelmű, hogy Matthaus nélkül nem kapjuk meg, legalábbis nagyon remélem!

    én elég régóta nem tudtam drukkolni azoknak az embereknek, akik vezették a magyar válogatottat, most legalább volt egy rövidke időszak, amikor újra átélhettem ezt az érzést. Matthaus nélkül drukkoljon nekik a rohadás!
  • B0B0
    #1365
    Én azt mondom, hogy ezt a topicot be is lehetne zárni. A Matthaus témának vége (sajnos) :((
  • Grenzjager
    #1364
    Én most már azért drukkolok, hogy az Olaszok vagy az Oroszok kapják meg az eb-t, sőt inkább a Lengyelek, de ne mi !!!! mert csak jobban leégetnénk magunkat...meg szegény króbótokat akik csak naívan bíznak bennünk... pedig...

    Mi szart se tudunk rendezni focival kapcsolatban !!!

    TILTAKOZOM A HORVÁT-MAGYAR EB ELLEN !!!

    HORVÁTORSZÁGOT NE DEGRADÁLJUK !!! AZ EGY TISZTESSÉGES FÖLD !!!
  • Girondins
    #1363
    ez már szégyen nem csak a focira, de az országra nézve is!
    Én egyike voltam azon embereknek akik talán még hittek a magyar foci felemelkedésében, aki még akkor is bizott a csapatban mikor már tényleg kurva szarul játszottunk, mikor liechtensteinben ikszeltünk vagy mikor a jugoktol 2 meccsen 12 kaptunk, stb. Én hittem bennük, magunkban, igaz hittem azt is hogy megadjuk a kettős állampolgárságot a határon tuli testvereinknek. Lehet én vagyok/voltam túl naiv! De az is lehet hogy ez egy olyan ország, nemzet, amely csak is abban leli örömét ha seggbe kurhatja saját magát!!!!
    Én ebben nem veszek részt. Köszönöm elég volt Magyarország!