28
  • uniu
    #28
    A homerseklet csokkentesevel is lehet segiteni. Olyan h fenyfoton nincs, csak olyan hogy a lathato tartomanyba eso. De a lampakat nem nagyon erdekli h az emberek mien tartomanyokat huznak, minden fenynek az osszeteteleben, van uv es infra is. Foleg azoknak szeles az infratartomanya amik magas homersekleten mukodnek.
  • Caro
    #27
    Nem voltam elég érthető?
    Az a lényeg, hogy van egy határhullámhossz, amitől a kamera CCD-je elkezdi "venni" a jelet, addig semmi nincsen.
    Ez azért van, mert az anyag kilépési munkájánál nagyobbnak kell lennie a foton energiájának, ha nem nagyobb, akkor nem észlelhető az a foton(talán, ha valamilyen feszültséggel rásegítenek, de pontosan nem tudom, hogy csinálják).
    Mivel az infratartományba eső fotonnak kisebb az energiája, ezért nem érzékelhető annyira, mint a fényfoton, aminek nagyobb. Ezért jóval több kell belőle, hogy megzavarja a kamera fényerőbállítását.
    Remélem így már világos :)
  • uniu
    #26
    "infra erősebb legyen a fénykomponensnél", "kilépési munkáról nem is beszélve" sztem pihenny 1et, mar ugyis keso volt:)
  • aaaaa
    #25
    Egy kissé nevetségesnek tartom, hogy a fő mumus, és legnagyobb terrorista a kamerás filmkalóz.
    De hát már nálunk is fogtak egy szerenecsétlen gyereket, országszerte mutogatták is, mert most ez a menő...
    Elég szánalmas ez az egész, a régiókódokkal,a DRM védelmekkel együtt.
    Milyen érdekes, hogy pl. azokból a konzolokból, amiknél megoldható volt a másolás nagyságrendekkel többet eladtak, mint amelyikeknél nem. Pl. Playstation vs Nintendo 64.
  • Caro
    #24
    Persze, van neki infra komponense is, de egy ilyen vetítőgép nagyon magas hőmérsékleten megy, és ott már kevés neki. Szóval azzal nem fogják a kamerát babrálni, ahhoz az kellene, hogy az infra erősebb legyen a fénykomponensnél, ami nem könnyű, tekintve, hogy a kamerák azért mégis csak a fényre vannak optimalizálva, a kilépési munkáról nem is beszélve, és akkor is új filmet kell kifejleszteniük.
  • Dr4gonlord
    #23
    Megmondja, csak a kiadó lesz@rja, mert van sok vadb@rom, aki a sok selejtet is megnézi, és ameddig van profit, addig minek? Hosszútávon ők fognak szívni, szerintem.
  • NEXUS6
    #22
    Ez az erölködés, jól kifejezi a kereskedelmi és a open fejlesztési mód közöttti különbséget.

    A laborban 10 komoly ember 30 milkóért 2 év alatt kifejleszt valami fenomenális védelmet, amit aztán 10 000 jókedvű fiatal próbálkozik "ingyen" feltörni, ebből az egyikkük kb 2 hét alatt sikerrel is jár;))))

    Bezzeg Afrikában meg ennyi pénzből valamelyik 100 éve gyógyítható betegséget meg lehetne szüntetni.

    -Azannyát, már megint olyan demagóg voltam;)-
  • blakshep
    #21
    arról a bevételről miért nem beszélnek sose amit a világ leghatékonyabb ingyenreklámja, amit internetnek hívnak, hoz a konyhára?
  • uniu
    #20
    "Mert a mozigép vetítőlámpája nem bocsát ki infra tartományba eső fényt" ez biztos igy van ? nem hinnem:))ez azt jelentene, hogy nem melexik, meg a fenycsovek is melegednek, pedig azok az UV tartomanyhoz kozelitenek, hat meg egy ilyen nagy teljesitmenyu lampa.
  • HUmanEmber41st
    #19
    30 millió.. máskor meg sírnak, h a sok kalóz miatt nincs bevétel, csak éppen hogy elvegetálnak..
    ki érti ezt ????
  • aki kérdez
    #15
    Pont most volt egy-két hete itt az SGn a hír hogy asszem talán valami norvég forma megoldotta a WMV feltörését...
  • Caro
    #14
    A digitális jel lényege, hogy minőségromlás nélkül másolható.
    Akármit tesznek, mindig ki lehet majd játtszani.
    Lásd ez a mozis baromság.
    Gondolom infra tartományra gondolnak, mert azt nem látja a szem, de a kamera igen.
    Ha ezt be akarják vezetni... nem tudják. Mert a mozigép vetítőlámpája nem bocsát ki infra tartományba eső fényt. És a filmnek is másmilyennek kellene lennie, mert az RGB ekkor ugye nem jó.
    Digitális mozinál meg olyan projektor kéne, amiben van egy negyedik komponens is, ezért drágább, és a mozik nem hinném, hogy örülnének nekik, nem beszélve arról, hogy 4-es irányításhoz új tervezés is kell.
    És ami a legLOL-abb az egészben: egy pár száz forintos színszűrőt a kamera elé raknak, és az 20 nanométer pontossággal engedi csak át az ilyen zavaró komponenseket.
    Akkor már sokkal egyszerűbb, ha a bejáratnál van egy EMP valamicsoda.
    Ez esetben visszatérnek a hagyományos filmszalagra :)
    Vagy leárnyékolják a cuccot.
    A másik:digitális médiáról. Abszolút esélytelen, bármilyen próbálkozás is. Aki business szerűen csinálja, úgyis megbuherálja a lejátszóját.
    A netre kötött DVD lejátszó meg megalol. És semmilyen jogalapja nincs. De akkor is van kimenő jel, és azt fel lehet fogni, akármivel.
    Ez pénzpocsékolás. Sok kutatócsoport örülne 30 millió $-nak, és sokkal értelmesebb dolgokkal foglalkoznának, mint ilyen kígyó a saját farkába harap c. megoldásokkal.(mert végül is erről van szó)
  • M2 #13
    Amilyen nulla filmeket készítenek, nekem az a védelmi megoldás tetszene leginkább, ami a megtekintést is lehetetlenné tenné. Így legalább végképp megóvnának minket - maguktól.
  • Razgon
    #12
    A netre kötött asztali DVD-k még egy darabig biztos nem válnak valósággá, de később jó esély lesz rá...
    Aztán vagy elfogadják az emberek, vagy megbukik.
  • Razgon
    #11
    ÉS tönkremennek. Ha lemásolni nem lehet, nem is fog terjedni. És ha nem terjed, akkor a kutya sem fog tudni róla.

    Nem lesz megoldás a másolásvédelem.

    Egyébként a StarForce és a WMV az tényleg eléggé hatékony.
  • Andris
    #10
    Hát remélem nem sikerül nekik ... amúgy meg sajnos egyre jobb másolásvédelmeket találnak ki, és szerintem néhány éven belül (vagy néhány 10 éven belül :) meg fogják akadályozni az illegális másolást.

    Már így is elég sok jól működő másolásvédelem van. Pl. StarForce vagy mi a csuda... feltörték ugyan, de csak kompromisszumokkal, mert valamilyen CD-nek a meghajtóban kell lennie.
    Ráadásul ott van a Microsoft WMV3 kodek amiben az a fánya DRM bigyó van :) ...csak MediaPlayerrel játszható le, és csak ha megvetted a licenszt! Még most csincs rá törés, pedig már jó 2-3 éve van ez!

    Kíváncsi vagyok mikor lesznek az asztali DVD lejátszók netre kötve, mert akkor nagyon megszívjuk. Addig nincs nagy veszély.
  • arty
    #9
    a miénkből.

    pár centel drágul majd a dvd és meg is van a lé :)

    a mozis ötlet jó, a TC verziók ugyis nézhetetlenek :)
  • uniu
    #8
    "A tervek szerint az emberi szem ezt a sugarat nem látná, viszont a felvett anyagon kockák, csíkok jelennének meg." Es amikor hazaernek, baltaval kettevagnam a csaladot, me nemtom me. Volt mar erre pelda, csak akkor 1-2 kepkockat vagtak be a filmbe(reklam). Ami nem latszodott de megis felfogta az agy.Be is tiltottak ezt a fajta reklamot. Ez a vibralas meg ki tudja mit okoz ??
    Arra vagyok kivancsi, hogy ezt a 30 millat kiknek a penzebol csinaljak.
    Amugy meg a mozibol nem a kozonsegen keresztul kerul ki a film...:)
  • Razgon
    #7
    Nagyon egyszerű a megoldás, az érintett stúdiók ne csináljanak több filmet. Megmaradna a 30 millájuk, és a másolatokkal sem lenne több gond.

    Nem veszik figyelembe azt az apróságot, hogy ami lejátszható, az másolható is.


    A moziban való kamerázással kapcsolatos ötlet ultraLOL.

    Csak minőségi, és korretkt árú termékek szoríthatják vissza a "kalózkodást" .
  • testerlnx
    #6
    egy nagy piros LOL macit nekik :)
  • DWz
    #5
    Elkepzeltem, hogy beviszik a filmkalozokat a laborba, aztan pedig kiserleteket vegeznek el rajtuk a feher kopenyes urgek. ;)
  • galocza
    #4
    igen, ezt pár milliárd zenehallgató/játékos/filmkedvelő tudja, csak sajna senki nem mondja meg a kiadóknak...
  • Dr4gonlord
    #3
    Én tartom azt az álláspontot, hogy a kalózkodást csakis minőségi termékek előállításával lehet visszaszorítani.
  • BlueGold
    #2
    Na Valakik megint "eladták" a studioknak az ötletett,hogy lelehet levédeni a filmeket. 30 mila nem is rossz pénz egy olyan munkáért aminek a végeredménye=0. ( vagy max. 1-2 hétig tartó védelem )
  • Asperot
    #1