12
  • HUmanEmber41st
    #12
    Olkiluoto építkezés ellen biztonsági előírások be nem tartása miatt.

    Biztos az egyik melóson nem volt szemüveg, vagy védősisak ...:):)

    Bár az atomerőművekkel szemben az a legnagyobb baj, h a sugárzó hulladékot nincs hova tenni..
    Szal. több a baj a hulladékkal, mint az erőművel.
  • pipaxy
    #11
    Nincs benne semmi forradalmian új dolog, csupán Európában fejlesztették ki ezt a típust. Ezért hívják így.
  • hmhm
    #10
    "európai nyomottvizes technológiával"
    mit takar ez ?
    személy szerint örülök neki, mivel más módon nem tudunk olcsón energiát előállítani nagy méretekben.
  • mixi
    #9
    A mókuskerékben? :-)
  • dez
    #8
    Ha jól emlékszem, azért ott is keletkezik kis mennyiségben sugárzó anyag.
  • dez
    #7
    A környezetszennyezés milliószor nagyobb.
  • teddybear
    #6
    Tiltakoznának ellene, de én is.

    Szerintem állatkínzás lenne...
  • Sammen
    #5
    Felépíthetnénk a grínpíszeseknek a nyomatlanvizes mókuskerék rendszerű erőművet, ahol az ő futásukat konvertálnánk természetes energiává. na az ellen tiltakozzanak
  • Xantia
    #4
    Az egész környezetvédelem NAGY üzlet.
    Azok a cégek patronálják, akik szűrő és szennyeződés elhárító berendezéseket gyártanak. A környezetvédelmi előírások nélkül senki nem venné meg ezeket.
    Nem a környezetvédelem ellen vagyok, de a környezetvédők nem hitelesek. Nem tudjuk mennyibe kerül nekünk a környezetszennyezés, mindenki állít pro és kontra.
  • Frenzy
    #3
    A greenpeace a Franciaországban épülő kisérleti reaktor (talán fúziós, most nem emlékszem a pontos nevére ... szóval ami a hidrogénnel -> hélium dologgal operál, asszem) ellen is tiltakoztak. Pedig az aztán abszolút környezetbarát.

    Szóval eléggé érdekesek, hogy pontosan mit is akarnak :-P
  • csibra
    #2
    Azért nem tudnak, mert olyan nem létezik. Nem azért nem létezik, mert nincs biztonságos atomerőmű, hanem azért meg létezik a greenpeace. Nem tudom feltűnt-e már, de a greenpeacenek semmi sem jó.
  • irkab1rka
    #1
    Nem egészen értem, hogy miért nem képesek egy olyan erőművet építeni, amibe a greenpeace sem tud belekötni.
    Nem a mutánsok akarnak olcsó áramot jövőre, hanem az unokáim :)