16
  • irkab1rka
    #16
    Ugye itt az az érdekes, hogy 1 de facto szabványból tényleges szabványt csinálnak.

    Azzal meg hagyjatok, hogy txt-be pakoltok, mert ez nyilván ostobaság. 127 bites karakterkészlettel kódolod el, vagy utf-8-al? Hogyan teszed bele a képeket, linkeket, fontokat, style-okat? Hogyan tömöríted? Hogyan oldod meg a tartalomjegyzéket, netán az oldalszámozást? Hogyan csinálsz belőle nyomtatható dokumentumot, ha pl író vagy? Hogyan teszel bele vízjegyet, és hogyan véded a tartalmat az illegális másolástól. Hogyan írsz le egy matematikai képletet??

    Persze erre a sok nyüanszra mind van megoldás, pont hogy sok is.

    Open your eyes, open your mind and close your mouth...
  • Dj Faustus #15
    És a Postscript? Azt nem használják mint ipari szabvány?
  • Inquisitor
    #14
    Amúgy meg van egy jó kis full ingyenes szerkesztő, azt hiszem Tomahawk PDF+ a neve, magyarul is tud, telepíteni nem kell, csak kicsomagolni.
  • Inquisitor
    #13
    http://www.acropdf.com/
    Itt van a PDF Speedup program, ha érdekel valakit.
  • Caro
    #12
    Na igen, az Adobe reader nem egy villám...
    Egyébként jó a PDF, csak a koncepciójával nem értek egyet. Még mindig nagyon erősen ragaszkodik a papírhoz.
    Akkor már jobb a html.
  • h4x0r
    #11
    Ja, csak ha valaki kissebb ablakot hasznal, mint a sorhosszod, esetleg mas a shiftwidth-je, es maris masmilyen lesz :)
  • Inquisitor
    #10
    Ezért telepítem mindíg a Acrobat Reader Speed patchet, kb. 20x gyorsabb lesz ;)
  • aDannyBoy
    #9
    kinek mi :)
    Én azért szeretem, mert a saját anyagaimat, régebben jegyzeteket ebben küldtem és így jóval kevesebben tudták sima névátírással plagizálni.
  • zippofcy
    #8
    Jó ez a PDF, nélküle nem lehetne benne a warezban az összes angol meg amcsi magazin, és nekem fizetnem kéne értük. MEGÉRDEMELTE, na.
  • MacrosTheBlack
    #7
    Legyen izzó szabvány!
  • MacrosTheBlack
    #6
    Viszont a txt filehoz nem kell mindenféle lassító szemetet felpakolni a gépedre, és nincs ami elbaszódjon, és akkor nem látsz semmit az adatodból, a la excel, word.
  • BlackRose
    #5
    A PDF már DE FACTO INDUSTRY STANDARD... ezért nem nagyon izgat, hogy ISO vagy nem ISO, már annyira szabvány, hogy ezt megváltoztatni nem lehet (és nem is kell)...
  • Fenjoy
    #4
    megérdemelte már a formátum
  • dnes82
    #3
  • Inquisitor
    #2
    Hagyjál logva ... kapok tonna számra textet, meg RTF-et, sőt dokot is ... nagyrészt átláthatatlan szemét, nem mellesleg többségét ki se lehet normálisan nyomtatni. Azért nem rossz a PDF.
  • DWz
    #1
    Ha text-ben eltarolom, akkor is olvashato lesz, meg evek mulva is! Wow. ;)