100
Nagyon jó arab zenéket hallottam mostanában. De hol?
  • sgigi
    #60
    Hááát... van a véremben némi török vér... ;)
    De ennek ellenére nem tudok jól hastáncolni, így nem is nagyon mutogatom senkinek. Inkább a magam kedvére tombolok a lakásban néha, néha.
    A darbukát imádom, és felforr a vérem, ha hallom -- főleg élőben! Az apám játszik rajta, de szintén hobbi szinten.
    Igazad van, sok pancser van, és a kívülállók azt hiszik, hogy olyan a hastánc, mint amit ők produkálnak.
    Olvastam, hogy te hastáncolsz. Biztosan nagyon szereted csinálni! :)
  • sgigi
    #59
    Nos, ez lenne, másold be, nem tudok linkelni:

    http://www.youtube.com/watch?v=haOGP9A_kqM
  • sgigi
    #58
    Szóval...
    Több változatban hallottam, azt hittem, ez egy török szám, de úgy néz ki, nem.
    Itt van, megnézheted, de csak hallgasd inkább, mert a tánc az szörnyű...
  • sgigi
    #57
    Affene, nem linkelhetek... Pötyöghetek mégeccer!... :(
  • Zillo
    #56
    ja varjal az az amibe vm olyasmit enekelnek h allah allah yaba islamalic yaba sidi mansur yaba v vm ilyesmit? az megvan,asszem rengeteg verzioja letezik,nekem 2 van belole,egy-a dallamra epult klasszikus verzio hossam ramzytol asszem,meg egy nepiesebb amibe enekelnek
  • Zillo
    #55
    amugy te is hastancolsz,v darbukazol?:) sajna ez nem csak nalunk van igy,h olyan tancosok mondjak magukat hastancosnak akik leginkabb csak izolacio nelkuli seggriszat produkalnak...a masik pedig h a mai modern felfogasban minden stilust osszevegyitenek,igy peldaul a tribal fusion es gothic bellydance is csak kitalalt fantazia tanc...lehet h vkinek bejon vannak szep koreok,de vannak csapnivaloan szanalmas probalkozasok is...

    en pl legutobb egy olyan probalkozast lattam amiben a `torzsi` produkcio keveredett a neptanccal...showtancnak kituno volt,hastancnak megbotrankoztato :) raadasul mindezt egy HASTANC versenyen
  • Zillo
    #54
    lanyt
  • Zillo
    #53
    a sidi az lanzt jelent tudtommal a mansurt nemtudom :) maga az aloado tuneziai vagy csak tuneziaban hallottad a szamot?
  • sgigi
    #52
    Te, Zillo! Mit jelent szerinted a Sidi Mansur? Van egy ilyen tunéziai szám, ez a címe, Te, gondolom, ismered. :-)
  • sgigi
    #51
    Igen, igen, kihallatszik ám! Hmm... nagyonis! :)
  • sgigi
    #50
    Tudod, nekem is inkább a darbuka miatt tetszett...
  • sgigi
    #49
    Igen, jól csinálja, de még nem az igazi. Manapság elszaporodtak a "hastáncosok" kis hazánkban, de nem sok közük van az igaziakhoz...
    Láttam igazi beduin törzsi táncot, igazi beduin nőkkel, élő zenével. Na, az igen!
  • Zillo
    #48
    ha akartok hallani igazan beteg megis ütemes es tipikus arab zenét akkor nezzetek meg ezt(az elejet leszamitva,mertaszcsak bohockodas,ugyanis asszem ezegy lionel richie parodia,es egy filmböl van,a csoka egy nepszerü egyiptomi komikus): Mohamed Saad

    ha jol füleltek kihallatszik a maqsum alapritmus DUMTAK TAKDUM TAK a tak-ot tek-nek kell ejteni :)
  • Zillo
    #47
    most nezem h a szara bö szal nem cicanaci hanem vm szimpla nadrag fu nagyon gazos :) legalabb vm bö törökbugyogoba tancolná..
  • Zillo
    #46
    jol nyomja a csajszi bar valszeg közephalado lehet,a profitol még messzevan,legalabbis az öltözékét és az arckifejezését tekintve.Illendö tudni h hastancot plane dobszolot nem tancolunk cicanaciban :)

    amugy adarbuka solo iszonyat jo,nekem ma volt a 3. darbuka oram,es elmondani nemlehet milyen rohadt nehez egyaltalan ugy megutni a dobot h azt ahangot adja ki,amit kéne..
  • Zillo
    #45
    ez mnden csak nem arab :) sajnos a legtobb turistaparadicsomnak nevezett varosban (plane ha tuneziarol van szo) inkább a kulfoldi slagereket nyomjak,igy az europai toplisták élén szereplö szamokat.Ez sztem vm spanyol lehet,vagy inkabb olasz bár nemigazan ertem a szoveget,de utobbi a valoszinubb(tuneziaban es egyiptomban tömegevel lehet felellelni az olaszokat es oroszokat,legalabbis egyiptomban tapasztalataim szerint igen).Az ütemböl mindenesetre vilagosan hallatszik h semmi keleti ritmus nincs benne.Az arab zenék sajátossága pl a baladi ritmus (dumdum takdum tak) vagy pl a maqsoum (dumtak takdum tak),ettöl fügettlenül persze lehetnek ezek is 4 negyedes popularis szamok,de a keleti alapritmusok közül vmeiknek muszaj bennelenni.:)
  • sgigi
    #44
    nahát!
  • sgigi
    #43
    Ez hogy tetszik nektek?

    http://www.youtube.com/watch?v=mYB7P8zVV1s
  • sgigi
    #42
    Ez nem igazán arab zene, ahogy hallom. :)
  • rcstuning
    #41
    Most vettem észre, hogy van egy ilyen topic is. Nem ismeri valaki ezt a zenét: ZENE
    2006-ban Tunéziában vettem fel véletlenül kamerával és elég gyenge a minősége, de ott, akkor nagyon ment ez a szám.
  • sgigi
    #40
    Örülök, hogy nem vagyok egyedül ezzel a zenei ízlésemmel! :-)
  • Zillo
    #39
    nekem vannak nagyon jo arab szamaim,par kituno elöado,akit ajanlhatok: Mezdeke,Nancy Ajram,Natasha Atlas,Hossam Ramzy,Emad Sayyah,Iheb Taufik
  • Ryleh
    #38
    hali....sehogysem tudom konfigolni ezt a progit....Emule,P2p,dc,stb kel sima ügy de ez az istenért nem akar kapcsolodni...mi lehet a gáz??...gonolom én,de esetleg vmi help??köszi:)))
  • zakika
    #37
    itt nezzzetek korul
    kicsit lassu, de talan megeri

    http://sarzamin.org/Category.asp?catid=a
  • MIMACSKA
    #36
    Látom, nincs ötlet, szal ez kifulladt.... hm
  • Gorvik #35
    pehh, my bad
  • Tobacco
    #34
    DALER MEHNDI számát linkelted be, de ő nem arab, hanem indiai.
    Daler Mehndi jobb változatban
  • EmThor
    #33
    mokka - leili
  • Gorvik #32
    Nesztek, arab zene

    Véleményt plz
  • Saddalim #31
    ha már megtaláltam ezt a helyet, azért beírok egy aranyos számot.
    Sam the sham - Ahab the Arab
    angol, de ha valaki érti, akkor iszonyuakat lehet rajta röhögni. szöveg itt.
  • Montanosz
    #30
    mondom hogy próbáld az emule-t, azt írd be hogy arab és kész.
    dobálja a zenéket, általában zipben vannak a full albumok
    az earthstation 5 pedig mivel arab, ezért dugig is van az is efféle zenével.
  • MIMACSKA
    #29
    Gondolod, hogy ezen nem vagyok már túl egy napi kutatás után? hm?
    Leírom miken vagyok túl!
    Arabic musik
    Arabic musik hits
    Arabic musik 2005
    Arabik mix cd
    summer music 2005
    Summer greece music
    ecetera ecetera

    Később már cd borítókra kerestem, de mivel nem tudom, hogy ki és mit, így nehéz.
  • Carlos
    #28
    Man O to a király Arash-tól. Bár kicsit hajaz Tarkan kolléga Kis-ére.
  • Ryleh
    #27
    Nagyon örülök ennek a topicnak!!!!!:))))))))
    Komolyan!!!
  • Montanosz
    #26
    EARTHSTATION 5
  • Montanosz
    #25
    vagy írj az amerikai külügyminisztériumnak, ők biztos tudnak segíteni)))
    vagy a earthstation 5 fájlcserélőt használd, az "palesztin".
    csak kiabálj hogy shalom, shalom jerusaleim és mindjárt adnak szálat)))
  • Phat Smoker
    #24
    írj be kezdésnek ennyit, hogy 'arabian' ..aztán majd kialakul :)
  • Csirke4
    #23
    Pandzsami emcí :D
  • MIMACSKA
    #22
    Ja csak kicsit ideg mert egész nap kutatott és semmi.
    Nekem is van két fájlcsereprogim, de ha nem tudom, hogy kitől mit, úgy nem sokat segít.
  • Montanosz
    #21
    emule pro
    fájlcserélő progi
    egy-egy szerveren olyan 1,4millióan is lógnak.
    tuti duri hely a ritkaságoknak
    én is onnan szedem a zsidó zenéimet, ritka filmeket (észt,litván)
    sorban állós, de ha beindul jön lefele