19
  • BiroAndras
    #19
    Hopp, elírtam, természetesen DDR, és nem DDR2.
  • BiroAndras
    #18
    "Mellesleg szerintem a mai napig kiválóan teljesít ez az RD konfig."

    A TBird14000 + DDR2 is.

    "Érdekes módon ezen soha nincs valamiért rendszer összeomlás, ütközések egyebek. Játékoknál nincsenek megmagyarázhatatlan jelenségek stb... Minap pl.Az AOE3 demó egyik gépen játék közben desktopra dob, a másikon hibaüzi hegyek, ennél semmi."

    Ez szar minőségű hardver/driver kérdése. A RAM hibák random fagyásokat okoznak, mást nem nagyon. De a RAM hiba nem jellemző, én még nem láttam ilyet, pedig rengeteg gépet raktam már össze.
  • sse2
    #17
    Tessék: RDk
    Rambus io
    Mellesleg szerintem a mai napig kiválóan teljesít ez az RD konfig. (6800GT-vel szárnyal) Érdekes módon ezen soha nincs valamiért rendszer összeomlás, ütközések egyebek. Játékoknál nincsenek megmagyarázhatatlan jelenségek stb... Minap pl.Az AOE3 demó egyik gépen játék közben desktopra dob, a másikon hibaüzi hegyek, ennél semmi. Ez csak megy, megy folyamatosan tökéletesen a 4 éves XP telepítéssel, pedig lett nyúzva rendesen.
    Sajnos jól elbaltázták ezt a céget a vezetőik, jól elsült megint főokosok agya. Pedig igen szép ez a Rambus architektúra ...
  • BiroAndras
    #16
    "AMD sd rammal utolérte p4 et ?"

    Jó, lehet, hogy csak DDR-rel, de a lényeg, hogy az ár/teljesítmény arányban az AMD fölénye vitathatatlan volt.
    Persze attól is függ, hogy mit nézünk. Multimédiában a P4 volt az erősebb, játékokban meg az AMD.
  • KDOG
    #15
    miért van az hogy windows témában tuti megjelenik egy véresszáju linuxos, és inteles témában egy naaaagypofáju amd-s :)

    Multkor láttam ilyet... Napster polo + amd baseball spka + szemüveg + palmtop + ipod :)

    Röhögö görcsöt nem tudtam visszatartani szinte :)
    Naná, hogy számtech nagykerben láttam :)

    Engem is érdekel a téma, de mégse öltözök be szánalmasnak, és nem szurom fel karora azt aki mást használ mint én.
    Ezek meg beteg emberek.
  • KDOG
    #14
    ugye erre szedsz gyogyszert ember ? :)
    AMD sd rammal utolérte p4 et ?
    P4 be neked a celeron is benne van, mint tesconál ?
    Fontos itt már megint ilyen vitát inditani ?

    Amugy jo lenne RD ha visszajönne. Igaz hogy anno 4 éve (vagy mrá régebben?) volt vagy 120 rongy csak az alaplap és a memoria. (800as samsung 512mb)
    DE A MAI NAPIG MÜKÖDIK !
    Nem is akárhogy, amit egy 1,8 northwood biztosit.
    28 fokon gyári ventilátorral, ami már azota megy amiota a gép megvan.
    i850 es asus lapka, meg az intel i850MV .... jo lapok ezek :)

    Nah persze amd-t sd rammal tudom... nem közeliti meg :D
  • BiroAndras
    #13
    "ez egy általános kijelentés (már majdnem flame) ami így ebben a formában nem biztos hogy igaz"

    Nem értem. Nem igaz, mert általános? És mitől flém? Talán nem igaz?
    Én történetesen épp akkor vettem az előző gépem (4-5 éve), amikor a P4-ek bejöttek. Néztem teszteket és árlistákat, és rövid úton arra jutottam, hogy egy AMD konfiggal sokkal jobban járok. A P4 iszonyat drága volt akkor(drága proci, drága alaplap, és drága RAM). Végül egy 1.4GHz-es TBird magos procit vettem és nem bántam meg. Csak tavaly nyáron cseréltem le, de azóta is vígan dolgozik az öcsém gépében, és bőven elég a teljesítménye.
  • dez
    #12
    Cash Latency? Rejtett pénzösszegek!? Csodálkozol, hogy nem beszélnek?
    (Bocs, nem lehetett kihagyni.)
  • szombi
    #11
    épen ez az, amiről senki sem beszél!
    hogy mennyi a CASH LATENCY értékük!
  • tehen_m
    #10
    És milyenek az időzítései?
  • szombi
    #9
    ami annyit jelent, hogy az RDRAM 4 éve képes lett volna arra, amit csak tavaly sikerült a boltokba vinni,
    ma pedig az egyetlen(nem duál) DDR400-as memóriám alapból veri.
    Ha annak idején nem árulták volna olyan drágán a licenszet,
    na meg sunyi módon nem azt figyelték volna hogy mikor ,,sérti meg valaki'' a szabadalmukat,
    akkor ők lennének a legnyagyobb memóriagyártók.
    Nem a reklám, hanem a stratégia volt pocsék!
  • sse2
    #8
    Most készítettem egy riportot, a legújabb everest teszt progival. Alany egy 4 éves(!!!)rambuszos megaatomstabil, 512MB (RD1066/Rimm4200) P4-2.53 Ghz-s masina. Íme:
    Rambus io
  • concrete
    #7
    ez egy általános kijelentés (már majdnem flame) ami így ebben a formában nem biztos hogy igaz
  • concrete
    #6
    "Nem értem miért nem használtak (tudomásom sz) soha RD memóriákat a VGA vasakon."

    mert esetleg eszméletlenül magas licence dijjat kért (volna) a rambus ezért ...
  • BiroAndras
    #5
    Nem voltak olyan jók az RDRAM-ok. Az AMD procik SDRAM-mal is utolérték a P4-eket.
  • akyyy
    #4
    de jó hogy Rasmust olvastam:D LOL
  • mrzed001
    #3
    Talán nemsokára lehet majd kapni olcsó RD Ramokat ?
    Visszahozhatnák, az élők sorába
  • szombi
    #2
    Holnap a Rambus bejelenti, hogy a mosógépet is ők találták fel,
    és perelni fogják a Siemenst, LG-t, Samsung-ot... :)
  • szgombos
    #1
    Nem értem miért nem használtak (tudomásom sz) soha RD memóriákat a VGA vasakon. Talán ezért (is) jutott idáig a fentnevezett. Pedig anno az RDramos alaplapok kitűnően teljesítettek - persze méregdrágák voltak. A piac sosem a minőség, hanem a fizetőképes kereslet szaga után indul. Sajnálnám ha "jó" kezekbe kerülne.