27

minden ami XML programozással kapcsolatos
  • Mocsok22
    #27
    Megoldódott:)
  • Mocsok22
    #26
    Sziasztok.....

    Nem tudom hogy valaki tudna-e esetleg segíteni......
    Én a weblapomat a joomlával készítettem....mert így nem szükséges programozási nyelv ismerete.....nagyon szépen haladok vele.....
    De most vagyok nagyobb bajban.....mert bele kéne nyúlnom a kódolásába.....
    Van egy képgalériám amiben a kis képekre kattintva fel nagyulnak.....és a fel nagyult képem mérete 640x480-as....
    Én a nagyított képméretemet szeretném 1024x768-ra.....a joomlás fórumon megtudakoltam miben kell átírni a kódolását.....meg is találtam csak valamit nem jó csinálok......mert hiába írom át benne a kép méretet.....valamit még át kellene csak nem tudom mit....mert hibát ír ki.....
    Ha valaki tudna segíteni nekem....és esetleg vetne rá egy pillantást hogy mi lehet a baj?....az jó lenne.....a configom másolatát elküldeném priviben.....xml-be van írva.....
    Nagyon szépen köszönöm a segítséget előre is.....
    Már vagy 2 hete próbálkozom de sehogy se jó.......ezért már szükségem lenne valakinek a segítségére.....addig még próbálgatom....
    Még egyszer köszönöm.....
  • ILLNeo
    #25
    linket nem tudsz megadni xml-be...

    csak egy olyan Node-ot, ami linket tartalmaz.

    Pl.:
    <flashdata>
    <node>
    <pic>jpeg.jpg</pic>
    <url>www.valami.hu</url>
    </node>
    </flashdata>
  • mEsSs
    #24
    csa, lehet h hulye kerdes , de ha van egy xml filem akkor mi a kodja a linknek ?
    Ugy mint pl HTML -be <a href=http://lol.hu>lol</a>
  • ILLNeo
    #23
    Az időzítőt, azt flashben egy visszaszámlálóval meg tudod oldani. Az XML-hez pedig az SWF.hu találsz tutorialt.
    SWF.hu
  • akyyy
    #22
    én olyat keresek, nemtudom lkétezik e, hoy xmlból olvasná ki a flash az adatokat, és ha letelik egy bizonyos nap, akkor a következő hírre ugrana.
  • ILLNeo
    #21
    köszi
  • Newfronter
    #20
    http://www.cartoonsmart.com/XML_and_MP3_player.html
    Flash alapú MP3 lejátszó, XML-ből olvassa az adatokat.
    Eléggé jó kis tutorial, a netről letölthető...
  • Newfronter
    #19
    Számalk
  • sufnituning
    #18
    Melyik suliba jársz?
  • Newfronter
    #17
    Nemsokára szerintem a suliba is tanuljuk, hiszen C#-al foglalkozunk és az használja aktívan az XML-t.
  • ILLNeo
    #16
    Épp ezért. Ez a topic egyszer nagyon beindul majd.
  • Newfronter
    #15
    Neked is.. habár már "késő"

    Csak annyit hogy még nagyobb hangsúlyt kap az XML a Vistaban. Meg úgy minden más progi elkezdi szépen, lassan használni...
  • ILLNeo
    #14
    Kellemes ünnepeket és boldog új évet mindenkinek!
  • ILLNeo
    #13
    Melyik suliba jársz?
  • Newfronter
    #12
    Kösz szépen, ezek nagyon jók.
    Szakdolgozatról csak annyit, hogy csináltam egy weblapot flash-el ill. Dreamweaver-el, és a képeket úgy raktam a flashbe, hogy az XML segítségével hivatkozott egy helyre, ahonnan kiolvasta a képeket. Amúgy a HL2 volt a téma:)
  • ILLNeo
    #11
    A tutorialok:
    W3 School
    XML.COM
    XML FILES
    XML Tutorials

    Egyenlőre ennyi elég lesz szerintem...
    De szól még ha kell...

    Beszélnél egy kicsit a szakdolgozatodról? De csak ha akarsz...
  • ILLNeo
    #10
    Az szerintem jelent valamit, hogy mostanában bármilyen olyan program ami kijön és szöveget lehet bele írni, azzal szerkeszthetsz xml-t.
    Quark, Indesign, Dreamveawer, Notepad, és még egy csomó free program van, ami kezeli és módosítja az xml fájlokat...
  • ILLNeo
    #9
    Köszönöm Dichter!

    Igazad van...
  • ILLNeo
    #8
    Egy csomó adatstruktúra között híd, egyébként a CISCO System már rég elkezdte az XML alapú routerek gyártását, ami szerintem nem egy utólsó dolog az xml jelentőségét nézve
  • SoDI---
    #7
    XML lehet szöveg (Abiworld), lehet grafika (SVG), lehet adatbázisállomány, és lehet bármi.
    Mihez köll? :D
  • Dichter
    #6
    Az xml nem egy programozási nyelv, hanem egy adatstruktúra.
  • Newfronter
    #5
    Sziasztok!
    Akkor én is idetolom a pofámat
    Én is az swf.hu-n láttam azt a tutort, és az volt a szakdogám része. Ebből kiindulva szeretnék jobban megismerkedni ezzel a nyelvvel, hiszen már a Vista is széleskörűen használja majd, és ez is alap lesz, vagy már az is.
    Én is ismerkedem ezzel, és jól esne ha valaki belinkelne olyan oldalakat, ahol tutorialok, leírások vannak.
  • QuippeR
    #4
    programnyelvnek nem nevezném, max leíró nyelvnek.
  • ILLNeo
    #3
    Persze, van egy csomó ilyen dolog erről lehetne mit beszélni
  • Ch_Slater
    #2
    most hirtelen az a flash tutorial ugrott be, ami xml-ben tárolja a menüelemeket, és abból csinálja meg a flash-menüt. könnyű változtatni, nem kell mindig az fla filet szerkesztgetni...
    az swf.hu-n láttam ezt...
  • ILLNeo
    #1
    Itt elsősorban az XML programozásával szeretnék foglalkozni, és azzal, hogy milyen sokrétű ez a programnyelv, és mennyi minden támogatja...

    Olyan embereket várok ide akik legalább egy kicsit konyítanak az XML-hez, de szeretnék másokkal is megosztani a tapasztalataikat és esetlegesen a problémájukat!

    Hajrá