117
  • boszi1968
    #117
    bizony butaság. a bakelit lemezeknek örök értékük van.nekem is van bakelit lemezem:nagy lemezem 254db
    kis lemezem 366db
    lemezjátszom még a legrégibb orosz kiadás.
    és még mindig megtudom hallgatni őket.pedig a legrégebbi lemezem is 40 éves.
  • INNUENDO
    #116
    Mit jelent az hogy egy tű Magnetic ?????
  • INNUENDO
    #115
    Ilyen a régi hifikben biztos nincsen
  • INNUENDO
    #114
    Á, értem.
  • dez
    #113
    Nem ismerem túlzottan a lemezjátszókat, de ha jól veszem ki, ez arra való, hogy mindig a track közepén tartsa a tűt, ne "kacsázzon" a két oldal között (egyszer az egyik, egyszer a másik oldalhoz nyomódva jobban).
  • dez
    #112
    Hát, szerintem nem ettől függ. (Bár az a 47kOhm lehetne inkább 4.7, de ez sem létkérdés.)
  • INNUENDO
    #111
    Egy előerősitőnek volt ez a jellemzője,
    Input Impedance: 47k Ohms in parallel with
    either 100pF or 200pF
  • INNUENDO
    #110
    Ja, bocsánat, rosszul betüztem, aztz írtam hogy anti-sakting, de anti-skating -ot akartam
  • dez
    #109
    pF? Akkor pikofarád. Ez a kapacitás mértékegysége. Hogy melyik a jobb? Az attól függ, hol van... :)
  • dez
    #108
    Ha anti-shaking, akkor rázás-gátlás v. rázásállóság.
  • INNUENDO
    #107
    Na jó, akkor itt egy másik kérdés, mik azoka 100pf meg 200pf ? Miféle jellemzők ezek és melyik a jobb (mi a különbség) ?
  • INNUENDO
    #106
    Senkinak nincs kedve megmagyarázi ....
  • INNUENDO
    #105
    Mi azaz anti-sakting ???? Az angol magyarázatot nem sikerült megértenem
  • INNUENDO
    #104
    Azt olvastam mindenhol hogy az S-alakú kar jobb minőséget ad és kevésbé roncsolja a lemezt mint az egyenes kar ... franvba, nekem egyenes kar van
  • dez
    #103
    Lefelé fokozatosan gyengül.
  • INNUENDO
    #102
    Amúgy a bakeriten hogy vannak a frekvenciák ? A RIAA korrektálás előtt ? Úgyértem, mondjuk a felsők-alsók erősek és a középsők gyengék, vagy hogy ?
  • dez
    #101
    Illő lenne, de nem tudom, mi a szokás. Talán attól is függ, milyen célra való, ha pl. digitális feldolgozás lesz utána, akkor jobb ezt is digitálisan csinálni (az analóg EQ-zás többféle torzítást visz bele).
  • INNUENDO
    #100
    Hát én sem tudom. De gondolod hogyha line-out van rajta akkor azon már RIAA korrektált jel van ?
  • dez
    #99
    2 mondatban? :) Pár év kellett hozzá, hogy lehet igazán jól csinálni. (És még nem tudok mindent erről.) Viszont viszanylag(!) jót tudsz úgy csinálni, hogy rákeresel a neten, van egy halom kapcsolás. És aztán elkezdesz utánajárni, melyik alkatrészeket tudod beszerezni. Ha az egyikhez minden megvan, akkor pl. veszel még egy próbanyákot (nem jut eszembe, van-e ennek valami spécibb neve, mindenesetre az, amelyiken minden raszterpontban van egy lyuk, plusz egy forrszem), és összerakod.

    De most akkor tényleg nincs normál line-out, hanem phono-out? Erre nem válaszoltál. Vagy te sem tudod? Előbb utána kellene nézni. (A manualban én nem láttam erre vonatkozó adatot, amiből arra következtettem, hogy nincs, de nagyon is lehet, hogy tévedek, nem ismerem az ilyen újabbak "szokásait".)
  • INNUENDO
    #98
    "Én magam inkább összeraknék egyet"

    Akkor azt mond meg azt hogy kell....
  • dez
    #97
    Nem ismerem, de jobb, mint a semmi (a semmi itt túl alacsony, és módosított balanszú jelet jelent), főleg hobbi célra. Amúgy az embernek van két füle is, használni kell. :) (Bár nehéz, ha eleve nem jön át egy rendszeren az infó.) [Én magam inkább összeraknék egyet.]
  • dez
    #96
    Nem tudom, nem volt még szükségem SRC-zésre (inkább eleve kerülöm az ilyesmit, bár pl. egy zenésznek rendszeresen szüksége lehet rá). A helyedben én fognám, és lemérném pl. RMAA-val. (Hogy nem tudod, mi ez és hogyan, ne kérdezd, nem vagyok élő gugli, vagy helpdesk. Már bocs. :))
  • INNUENDO
    #95
    "Nem volt célom semmit reklámozni. :)"
    Na jó, azér csak tudsz tanácsoni valamit egy tudatlannak. Ez pl.: http://cgi.ebay.com/Phono-Preamp-Pre-Amp-Turntable-Record-Player-Amplifier_W0QQitemZ5811091545QQcategoryZ48648QQrdZ1QQcmdZViewItem
  • INNUENDO
    #94
    "jobb szoftverrel konvertáld 44.1-re" - A Felximusic Wave Editor az pl. jól konvertál ?
  • dez
    #93
    Nem volt célom semmit reklámozni. :)
  • dez
    #92
    Aha. (És utána valami jobb szoftverrel konvertáld 44.1-re, ha szükséges. [És ha megint kötekedne valaki: nem 4cm-es pc-speakerből kellene kiindulni, máshol nagyon is hallható a különbség. És különben is, a kis minőségromlások lassan összeadódnak.])
  • INNUENDO
    #91
    Ja, esetleg tudsz egy konkrét terméket javasolni jó minőségű előerősítő gyanánt ?
  • INNUENDO
    #90
    Kösssz ! Szóval ha Live kártyám van akkor 48 kHz -en csináljam ?
  • dez
    #89
    Erről beszéltünk eddig, nem? Digizéshez: mivel úgy tűnik, nincs szabványos line-out rajta, csak phono-out, ezért vagy a cikkbeli cucc kell neked (vélhetően viszonylag jó minőségű, de az is elég valószínű, hogy nem olyan igazán profi). Vagy, kell egy jó, bakelhez való előerősítő (lehetőleg RIAA korrektorral, bár ez elvileg digitálisan is megoldható), és egy lehetőleg legalább félprofi hangkártya (ha 44.1kHz-re akarunk digizni, akkor főleg nem Live/A1/A2, csak majd X-Fi). Hallgatáshoz: egy fenti előerősítő, és a továbbiakban mi más, mint egy jó erősítő, jó hangfalak. (És megfelelő kábelek.)
  • INNUENDO
    #88
    Oké. Tegyük fel hogy van egy ilyenem: http://www.geminidj.com/TT02.html

    Mi kell még a jó minőségü bedigizéshez ? VAgy egyáltalán a hallgatsához ....
  • INNUENDO
    #87
    És hogy lehet állítani hogy a barázdán belül is hol olvasson, és így kikerülhetjük a tű által esetlegesen már megkoptatott vonalat
  • INNUENDO
    #86
    Hát itt az áll hogy képes olyan jó / jobb hangot csinálni minta tű, de ellentétbenvele ez nem kárositja a felületet és önmagát
  • dez
    #85
    Érdekes. (A technikai megvalósításon áll vagy bukik, tényleg jobb-e, mint egy igazán jó tűs lejátszónál.)
  • dez
    #84
    Ha esetleg vennéd a fáradtságot, és visszaolvasnál (!), látnád, hogy arról volt szó, hogy termászetesen azon is sima line-in van.
  • INNUENDO
    #83
    http://www.elpj.com/about/index.html

    Egy ilyen nem lenne rossz
  • INNUENDO
    #82
    Vagyis valaki
  • INNUENDO
    #81
    Valami Platinum -ot emlegettél ...
  • dez
    #80
    Hát a cikkbeli kütyün van... :) Hangkártyán én még nem láttam.
  • dez
    #79
    Ha megfelelően jó a digitális EQ megvalósítás (ha már kell), akkor azt alapvetően jobb használni, mint az analóg megoldásokat (mert nagyon nehéz megoldani, ha egyátalán lehet, hogy az ne vigyen bele mindenféle torzítást). De lehet, hogy esetünkben szinte mindegy. (Amúgy attól nem iktatódik ki az EQ áramkör, hogy középen vannak a potik.)
  • INNUENDO
    #78
    Ja, és mintha láttam volna valahol említést róla, de nem taláom ... Melyik aza hangkártya amelyiken van phono-in ?