29
  • Kori
    #29
    tudna valaki segíteni!!!!!!!!!!!!!

    most kaptam egy Sony DSC S60-as gépet de nincs magyar nyelvű leírásom hozzá
    esetleg valakinek van ilyen és felrakná olyan helyre ahonna le lehet tölteni

    azt a tippet nem kérem hogy rendeljek a cégtől mert 15k-ért adnak
  • sonyv1
    #28
    Egyébként a T* egy bevonatot jelent az objektív lencséjén ami által jóval több fényt nyel el , kevesebbet ver vissza. Valóban nem ugyan az mert a Hasselbladon lévő sokkal nagyobb
  • sonyv1
    #27
    Ez gondolom egy kit obi..............
  • cloud.strife
    #26
    http://www.sony.de/staticcontent/flashprojects/dime/R1/downloads/mtfComparison.jpg

    érdekes :))
  • sonyv1
    #25
    Tulajdonképpen nem erről beszéltünk......?
  • aaaaa
    #24
    Ez a T* azért nem az a T* ami Hasselbladon van :)
    Ha megnézed egyre gagyibb cuccokra is rárakják az ED-t a Nikonnál, szerintem a Canon L is egyre olcsóbb objektíveken is ott fog díszelegni.
    Nincs rossz képe a gépnek, végül is az árához képest. Messze jobb bármelyik eddigi kompaktnál, sokkal korrektebb képe van bármelyik kis gépnél. Aki nem szeret, vagy nem is akar objektívet cserélgetni, és megelégszik ezzel az átfogással tényleg jól járhat vele.
  • aaaaa
    #23
    Canon EOS 1Ds, Canos EOS 1Ds MkII, Canon EOS 5D Nikon D2X, Kodak DCS 14/n, Kodak DCS SLR/c /n
  • aaaaa
    #22
    Ok te csak olvass szaklapokat és teszteket, én meg nézem a gagyi Nikon képét :) Olyan dolgokról teljesen felesleges vitatkozni, amit saját szememmel láttam. Az 50mm Nikonnak jó képe van és ennyi (ha gagyi, ha nem, és nem csak 6 Mpixelen :). Talán nézd meg, és ne a "szaklapoknak" higgy, mert azok ritkán fognak fix objektíveket tesztelni, és főleg nem ilyen Bridge gépek zoomjaival összehasonlítani.
    Tény hogy minden fix korlátozottan használható, de egyszer javaslom, hogy próbálj ki egyet-kettőt, és nem fogsz LOL-ozni :)
  • aaaaa
    #21
    Nem mindenkinek van szüsége a 24mm-re. Természetesen ha ennyire kell a nagyátószög lehet hogy nem egy rossz választás.
  • Bircsike
    #20
    Hé! Van már 10 Megapixelnél is nagyobb digigép? Ha van melyik?
  • Skynet
    #19
    Úgy néz ki hiába értékelik a szaklapok az egyik legjobbnak a Carl Zeis-t, egy gagyi nikon is odaalázza mi?:)
    Lol
  • concrete
    #18
    a 70-80 baráti ár, még darabonként is :)
  • sonyv1
    #17
    Mert ha fix obikkal szeretnél operálni az akkor legalább 3-4 db-ot jelentene mondjuk 1-esével 70-80 ezer magyar forintért.
  • sonyv1
    #16
    aaaaa légyszi mutass nekem egy Dslr-t 1000$-ért 24-140 mm-es T* szintű objektívvel. Lehet , hogy nem fogsz tudni.......
    És azt értsd már meg , hogy teljesen más kategória . 3 objektívet cipelni nem kellemes. Ez egy Bridge gép képminőségileg közel a Dslr-hez.
    Dslr-t nemsokára fog kiadni a SONY a Minoltával.
  • cloud.strife
    #15
    Azt olvastam vhol, hogy az élesség és az aberráció a nagy zoom miatt volt és ebbe azért raktak 5x telét, hogy ezt kiküszöböljék.

    Mindettől függetlenül a gép ára mo-n kb 200-210e lesz, így aszem egy olyan felhasználónak, aki nem akar 3 féle obit magávalcipelnie, annak nem olyan rossz kis gép ez. Pláne aki sok portré, tárgyfotót csinál, hisz kontúrban verhetetlen a Zeiss T*.

    Vagy nem? :)))
  • cloud.strife
    #14
    Nem is tudtam, hogy az ebben a kategóriában a legjobbnak ítélt Carl Zeiss T* műanyag lenne. ??????
  • envagyok
    #13
    Ezekbe a legnagyobb gáz az, hogy ha szar az objektiv, akkor kuka, mert nem tudod jobbra cserélni.
    olvastam 1-2 előzetes tesztet a neten, és bizony szidják az új sony objektívjét rendesen :
    életlen, sok kromatikus aberráció,és egy jó adag vignyettálás.

  • Zedas
    #12
    Már a 828-ban is volt.
  • aaaaa
    #11
    Van benne CF foglalat is.
  • aaaaa
    #10
    Szeretem mikor boldog kompakt gép tulajdonosok védik a vélt igazukat... A C64 tulajdonosok is így viselkedtek annak idején, mikor kijött az Amiga :)
    Azért az 1000 $ és a műanyag között vannak fokozatok...
    A másik. Az ezen lévő obi sem egy 1000 $ -os obi, mondjuk egy közepes 2-300$-os darabnak felel meg.
    Az olcsó obikról meg annyit, hogy a Nikon AF 1,8D 100 $, Canon EF50mm 100$, és garantáltan leveri a Sony, vagy bármelyik kompakt optikáját, sőt nem egy 1000 $-os zoomot is, ha hiszed ha nem. Igaz fix obik, de nézz meg egy két teszt képet...
    A kompaktok pedig ahogy fejlődnek, egyre inkább a DSRL-re próbálnak hasonlítani, de mindig lesznek határaik.Pl a TFT kereső nagy fogyasztása, bekapcsolási késedelem, exponálási késedelem stb.
  • Hedgehunter #9
    1000 euroert mar nem csak belepo szintu dslr kapsz...
  • onimusha
    #8
    picivel többért már nikon D70et kapsz nem memory stickes szappantartót
  • sonyv1
    #7
    Alap műanyag obival???
    Meg is nézheted az erdményt.
    még vehetsz 1000$-ért egy obit akkor már jobb képe lesz
  • concrete
    #6
    1000$-ért inkább belépő szintű DSLR-t vennék...
  • Cat #5
    "eddig példátlan méretű képérzékelő, mely a hagyományos kompakt érzékelők méretének sokszorosa"
  • Zedas
    #4
    Ezér:

    http://www.dpreview.com/articles/sonydscr1/
  • lev84
    #3
    Valaki magyarázza már el, hogy miért olyan forradalmi ez a fényképezőgép
  • Loál János #2
    Úgy van. :)
  • Rigley
    #1
    Nekem tetszik...
    100$-ért most rögtön előrendelném ;)
    inkább 1000$.