26
HDD GUARDER RECOVERY CARD nyugalom, biztonság
  • HENCIG
    #26
    A működésén már többen gondolkodtak, de igazából én sem tudom, hogy mi a stájzli vele..
    Annyit viszont tudok, hogy semmi gond nem volt addig egyikkel sem..
    Általában a frissítéseket kétszer szedem le...elsőnek próbálom, hogy nemkem jó-e az a frissítés vagy új progi...
    Aztán ha jó akkor vissza egy restarttal az alapot... arra teszem fel és mentem újból le...lásd példának a SONYbuziknak a DVD-ken terjengő kémszoftverét..
    Hehe! Még jó, hogy a fentiek szerint jártam el vele... nálam egy restarttal eltűnt a Sony kémprogija!
  • HENCIG
    #25
    Mint említettem külön gépük van...
    Ja és az már csak természetes, hogy a gyerkőcé az ütős gép...lévén Ő használja a gépet játékra..
    Én csak netezni használom a 2,6 -os Athlon XP, 1,5 giga ddr400-at stb...stb.. gépet.
  • HENCIG
    #24
    Nem-nem! Szóva sem említettem, hogy a kártyán 2 mega van.... a vinyón foglal 2 megát a szoftver része a cuccnak, de ha beletörölsz akkor a legközelebbi indításkor autómatikusan visszapakolja a maga kis 2 megáját és jön az "üdvözöljük" képernyő.
    Amit a nyakamban fogok hordani az az USB-s változat és 12 giga lesz rajta..
  • HENCIG
    #23
    Na kérlek szépen!
    Azért nincsenek fijókok mert a gyereknek is meg az asszonynak is külön gépe van!
    Tehát ez az enyém az meg az övé a harmadik meg a gyerkőcé..
    Ami a legfontosabb! A gyermek saját kárán tanulhat és azt bűvészkedhet a géppel amit csak akar..mivel nincs bünti csak egy restart meg közben egy 9-es...
    Tudod mikor a rendőr állatkertbe viszi a gyermekét......
    ..pedig Ő való oda!
  • Borg
    #22
    Ha nem tévedek, ez a PCI kártya csak a winyo első partíciójának FAT tábláját tudja tárolni.
    Azért elég a pár MB kapacitás, és ezért van korlátozva 12GB-ra a aprticio mérete.

    Nem túl elegáns megoldás, hisz az adatok mind ottmaradnak a winyon a visszaállítás után is, csak éppen értelmezhetetlen, összefüggéstelen halmazokban. Olyan, mintha "láthatatlanná" tenné az újonnan felkerült adatokat, úgy, hogy csak a régiek címzését tartja meg.

    Ebben mondjuk azt nem értem, hogyha pl egy file tartalma megváltozott (win update), akkor annak hogyan nem veszíti el a "fonalát". Mert ugye a file megvan, lehet hogy a címzés is stimmel, de hossz és a tartalom meg már lehet, hogy nem. Márpedig a régi file felül lett írva, az újjal. Szal gyanítom ha közben a windowsba is piszkálva volt (márpedig melyik be nincs, updatek, registry stb), ott azért lehetnek felállási gondok a visszaállítás után. Aztán lehet, hogy én képzelem el rosszul, de csak így tűnik logikusnak a működése.
  • izb
    #21
    Mondjuk azt el kell ismernem,hogy ez egy nagyon pöpec kis rendszer visszaállítási lehetőség.
    És ha ugyanabban a cipőben járnék mint te,hogy otthon mindenki szétszedi a gépet,lehet én is vennék egy ilyet,vagy többet.
    Lévén az asszony és a gyerek nagy veszélyforrás:))
  • izb
    #20
    Azt azért magad sem hiszed,hogy a 2MB tartalmazza mindazt amiből visszaállítja a wint!!!
    Ha igy lenne,akkor milyen egyszerű is lenne a világ,és mindenki a saját win konfigurációjával a nyakában szaladgálna internetkávézóból kávézóba és helyre állítana mindent amit csak lehet.
  • izb
    #19
    Tehát ha minden gépedben van plussz egy vinyó egy másik op rendszerrel,akkor lehet nem az lett volna a legegyszerübb,hogy fogod raid 0-ba vágod az egészet,és a felhasználók hozzáfárási státuszát beállítod?
    Tehát hogy ne rendszergazda módban nyomja mondjuk a fiad,hanem mint korlátozott fiókkal rendelkező user léphetne be.
    Igy semmi rosszaságot nem tud művelni a gépen,lévén hogy nincs joga hozzá,hogy kitöröljön dolgokat.
    Ja arról nem is beszéltem,hogy ez a vírusoknak,és a többi kis aranyosnak is rendesen betesz..
  • HENCIG
    #18
    Ja!
    A vinyón összesen 2 Mb-ot foglal...ezen lenne a cucc?
  • HENCIG
    #17
    Végülis teljesen igaz!
    Persze a szoftveres megoldással nekem az volt a gondom, hogy sacc/kb annyi idő alatt mentette le vagy vissza mint amennyi idő alatt telepítettem a rendszert!
    A másik meg, hogy valóban elszállhat a vinyó! Sőt! Le is éghet a házunk,de ez eddig nem fordult elő....
    A vinyó ellen csak azzal védekezem, hogy minden gépemben 2 db van így hát 2 db azonos oprendszer is van bennük...
    Tehát a 6 rugesz nem sok szerintem a kényelemért és a sacc/kb 3-4 mp alatti visszaállításért...ja és nekem már van náluk plusz 1000 ft kedvezményem!
    A biztonsági szintről meg csak annyit, hogy a szoftveresen van lementve akkor az könnyen fertőződhet is...még a hardveresen mentett cucc kevésbé... szerintem.
    Ettől függetlenül én áldom a napot amikor az elsőt megvettem. Azóta csak új szűz gépre kellett telepítenem....lassan el is felejtem, hogy hogyan kell cd-ről bootolni!


  • izb
    #16
    Jónak tűnik,de ez mégsem az igazi.
    Mi van akkor,ha a vinyó száll el?
    A nyakadban csak a definicciók vannak,az anyag a vinyón van.
    Tehát egy sima szoftveres megoldással ugyanúgy el tudod érni ezt a biztonsági szintet,mint ezzel.
    Tehát az a 6000ft kidobott pénz egy csöppet...
  • HENCIG
    #15
    A 10 rugós változat az hálózatban menedzselhető változat.
    Van belőle 6 rugós is ami nem menedzselhető hálózatban tehát 1-es gépekhez jó...
    Szerintem egy otthoni 1 gépes felhasználónak bőven elég 6 rugós változat!
    És nem régen hallottam, hogy ki fog jönni belőle az USB-s változat tehát a mentés a nyakadban lóg egy kulcstartón mint egy pendrive!!!!
    Ez lesz az abszolút védelem!



  • HENCIG
    #14
    No ez teljesen érthetetlen számomra!
    Hová is menti a korlátlan cuccot?
    Mennyire van biztonságban a vírusoktól?
    stb...stb....stb..
  • HENCIG
    #13
    A telepítéskori állapot került mentésre!
    Ha az kakys akkor a mentés is kakys lészen!
    Ezért csak mentés után kezdődik a barangolás a neten!
  • HENCIG
    #12
    Igen amennyiben a fullra rakott win nem haladja meg az említett 12 giga korlátot!
  • HENCIG
    #11
    Semmi ilyen gond nincs vele!
    Csak a visszaállítás után a frissítéseket kell telepíteni... win, norton, vírusleírások, egyéb progik...stb :) De egy restarttal ezeket s hozzámentheted kb 2-30 mp alatt a mentéshez :) A lényeg, hogy hozzámentés előtt mindig vissza kell tenni az alapot, hisz elméletileg az a legjobb-leggyorsabb stb.. Viszont ezt követően a hozzámentett cucc is benne lesz az alapban...
  • HENCIG
    #10
    Teljesen profi!
    4 db gépemben van már! Annyi a lényeg, hogy a "c" 12 GB lehet. Elméletileg 1 vinyós gépekhez jó...ehez képest nekem minden gépemben 2 db vinyó van és tökéletesen müxik!
    A lényeg, hogy a telepítéskori állapotot őrzi meg. Ezért visszaállítás előtt mindig érdemes lementeni a kedvenceket stb...
    Továbbá töröl minden a mentés utáni cuccot a "c"-ről!!! De CSAK A "C"-ről!!!
    Tehát ha valaki a "d/játékokba" telepíti a játékokat akkor azok visszaállítás után is müxeni fognak csak előtte a játék mentéseit pl.commanderrel le kell menteni mert minden adat és beállítás elvész a "c"-ről.....
    Másik előny, hogy mióta használom azóta csak ingyenes/időkorlátos progikat használok hiszen pl. 15 nap múlva visszaállítást követően újból használhatjuk az időkorlátos progit hisz annak a bejegyzéseit is törli így nem jegyzi meg a gép.(közben beszélnek hozzám :( )
    Másik előny: Anyósom is kapott a gépébe, fiam is kapott a gépébe!
    Mióta megvan azóta egyik gépet sem kellett telepítenem mert csak egy restart és máris eredtei szűz win van fent!
  • Tobacco
    #9
    ???
  • Tobacco
    #8
    és nincs vele semmi olyan gond, mint a ghosttal, hogy újra telepítés után bizonyos programokat nem lehet telepíteni, és futattni a gépen?
  • PiR8
    #7
    Fullra megrakott winfost is lement amugy? Mert nekem egy ghostolás után nincs kedvem felrakni ujból fél tonna progit + beállítást. Akkor már mentse le egyben.
  • Yossarian
    #6
    10.000
  • jefferson83
    #5
    Ez tényleg jó. Árban elfogadható?
  • Shep
    #4
    DE ezzel pl a thunderbird és egyébb progik beállításai is megmaradnak?
  • Garfield
    #3
    Ugyanez szoftverben, no 12 GB korlát, csak egy reboot és mintha mi sem történt volna. Netcafékba iskolákba ideális.
  • Crem
    #2


    Info:
    HDD Guarder - hardverrel a vírusok ellen

    idáig nem is hallotam ilyen létezéséről!!!
    Nagyon jó!
    Kösz.
  • HENCIG
    #1
    Valakinek van már? Nekem igen! Nagyon állat! Csak egy db. "szűz" wint-t kell telepíteni és többé nem! A Ghost-tal szemben ez 1-2 másopdperces csúszással teszi vissza az eredeti cuccot.Nem kell félni az ismertlen oldalaktól! Nem kell félni a telepítgetésektől! 1 db restart és újból szűz, alap winünk van fent!
    Nagyon állat!