426
Ez keményebb mint a Sars-vírus???
  • pikk8
    #105
    és egyre többen lesznek. nem vagyok rasszista, de patkányokhoz tudom hasonlítani őket. túlszaporodnak egy helyen, onnan elindul egy kolónia keresni egy másik helyet ahol nyugodtan szaporodhatnak tovább. most az európai országok vannak soron. mi is kaptunk belőlük eleget.
  • Gabesz amd64
    #104
    úgyis el vannak szoporodva
  • jefferson83
    #103
    Azt gondoltam, de milyen dolog már, pusztuljon egy pár millió sárga, meg afrikai, hogy aztán jobb legyen nekünk.
  • Gabesz amd64
    #102
    nem! arra utal,hogy sok sárga van
  • jefferson83
    #101
    És feláldoznád magad e nemes cél érdekében?
  • awak3n
    #100
    Nem igen olvasgattam vissza,de sztem az emberiség úgyis túl elszaporodott,persze nem jo ez tmodnani,de lehet,h nem ártana egy ilyne cucc =O
  • Gabesz amd64
    #99
    Én szívbaj nélkül lelőném a csurit ha az fertőzőtt lenne...
  • pikk8
    #98
    A derék határőreink
  • qper
    #97
    nem ölök állatokat

  • Gabesz amd64
    #96
    majd Te szépen kiálsz azt lövöd le őket folyamatosan :PPP
  • qper
    #95
    De tényleg. A költöző madaraknak ki a fene fogja elmagyarázni, hogy ne jöjjenek már Európába? :)

  • tomo
    #94
    :)
  • haxoror
    #93
    Hát ja remélem így lesz :)
  • qper
    #92
    "Orvos pedig mindig lesz max nem magyar hanem román, bulgár stb."


    A frászt, lesz magyar orvos is, miután rájönnek hogy ha egyszer súlyos milliókért kitaníttatták őket a SOTE-n, ne engedjék el őket. A nyakam rá, hogy pár éven belül hatalmasat fog nőni az orvosok alapfizetése, vagy olyan juttatásokat/engedményeket vezetnek be a számukra, hogy ne érje meg nekik kimenni Angliába.
  • qper
    #91
    még szerencse hogy nem vagy orvos.
  • haxoror
    #90
    Ezt most komolyan nem értem, szal ha csonttöréssel jön be vki akkor azt meggyógyítja de ha mondjuk TBC-s akkor nem mert fél hogy elkapja?

    Ha lecserélik az esküt egy szerződésre ami ugyan arra kötelezi őket az jobb?
    Vannak feladatok amiket el KELL látnia néhány embernek (jelen esetben a gyógyítást az orvosoknak) hogy a társadalom működhessen, aki orvosnak megy az tudja hogy mik a szabályok és gondolom nem éri meglepetésként hogy esküt kell tennie.

    Orvos pedig mindig lesz max nem magyar hanem román, bulgár stb.
  • jefferson83
    #89
    eskű
  • jefferson83
    #88
    Az esküt azért nem kell ledegradálni. Igenis indokolt és soha nem is fog megváltozni ez a rendszer. Hippokratesz óta fennmaradt és nem véletlenül. Ha baromság lenne már rájöttek volna. Azért még a mai világban is az emberek többségének egy eskü igenis jelent valamit, ezt mint pesszimista mondom.
  • tomo
    #87
    majd egyszer olvasd el az esku szoveget es rajossz egy baromsag.
    az meg igenis a tarsadalom szegyene, ha az orvosokat holmi eskuvel valo zsarolassal kenyszeritik indokolatlanul munkara.

    (jo a halalos influenzajarvany talan nem indokolatlan )

    a mai vilagban , mar nem iyg mukodik. 10 ev mulva nem lesz aki dolgozzon magyarorszagon , mint orvos. majd meglatjatok.
  • haxoror
    #86
    Aha, szóval ha egy rendőr felesküszik hogy életét kockáztatva is megvédi a polgárokat akkor az valójában azt jelenti hogy zűrös helyzetben pl. ha lőnek is simán úgy csinálhat mintha nem látna semmit?

    Ez-nem-így-működik.
    Aki orvos akar lenni annak eskűt kell tennie, ha ez számára elfogadhatatlan akkor menjen zöldségesnek vagy akárminek.
    Nehogymár minden elvtelen szardarab turkálhasson másokban.
  • haxoror
    #85
    Nem fogok belegondolni ilyen hülyeségbe mert a sorsra semmi ráhatásom sincs, kár idegeskedni meg azon görcsölni hogy "Jaj, csak engem és a szeretteimet ne!", ami meg van írva odafennt az fog történni :)
    Az élet nem biztonságos, benne van a kalapban hogy elcsap a villamos vagy az első áldozata pont én leszek egy kiejthetetlen nevű vírusnak.

    Sztem te se tudod hogy minek írtad ezt :)
  • tomo
    #84
    az eskuvel zsarolasrol le kene mar szokni, az esku egy baromsag, nem illesztheto bele a 21. szazad mentalitasaba.

    has nekem egyszer valaki felhozna ezt az esku szoveget, az megnezhetne magat.
  • qper
    #83
    Ez szerintem olyan lehet minta háború. El kell fogadnod, hogy akár meg is halhatsz, illetve elvesztheted a szeretteidet. Tenni lehet ellene term., de bele kell törődni, hogy az esélyedid a túlélésre akkorák mint a szomszédé, a szomszéd szomszédjáé ésígytovább.
  • Gabesz amd64
    #82
    csak az nem lesz mindegy hogy a holtak közt leszel vagy sem...és gondolj bele,ha egyik családtagod kapja el a fertőzést.
  • haxoror
    #81
    Európa túlélte a fekete halált és a spanyol náthát. Halottak lesznek de talpraállás is lesz utána.

    "en arra leszek inkabb kivancsi, hogy vajon az egeszsegugyi dolgozok hajlandoak lesznek e apolni a betegeket? en , ha korhazban dolgoznek, lehet nem mennek be amig veget nem er a cirkusz, a masik elete, lehet nem er annyit, hogy a sajatomat aranytalanul nagy veszelybe sodorjam. geppuskaval se lehet oket kenyszeritenia munkara...

    az esku meg nekem nem szamit semmit. arra mindig csak a csicska nep hivatkozik :P"

    Ó dehogynem lehet géppuskával munkára kényszeríteni az embereket :D
    Ha a között kell választanod hogy talán elkapok vmi bajt vagy talán itt helyben agyonlőnek sztem te is bemennél inkább ágytálat cserélni, krízishelyzetben a demokrácia meg az emberi jogok eléggé felejtősek :)
    Az eskűről meg annyit hogy a cirkusz lezajlása után az aki megtagadta a segítségnyújtást kereshet magának új munkát (miután szabadul) mert praktizálni sehol sem fog, és ez még a legjobb ami történhet vele :)
  • qper
    #80
    szerintem is fogják ápolni a betegeket. Általában nagy kaki esetén képes összefogni a társadalom.
  • jefferson83
    #79
    Többek között ezért is mondtam, hogy elképzelhetetlen a betegek magára hagyása. Manapság az eskü mit ér? [sóhajt]
  • qper
    #78
    De mintha az orvosok fel is esküdnének valami ilyesmire nem?


    Emlékeim szerint az ebola járvány alatt is ápolták a betegeket. Sőt, az egyik apáca meg is halt ebolában (talán ő volt az egyetlen európai áldozat)
  • qper
    #77
    az onzetlenseg nem jelent evolucios elonyt a mai vilagban.
    aki onzetlen azt eltiporjak, es ehendoglik az utcasarkon, mindenki es minden a siker penz csillogas harmasa korul forog. ebben a vilagban ehberert gurizni, nem trendi.


    Sajnos nagy igazság van ebben a mondatban...


  • jefferson83
    #76
    Persze ha beülsz egy széfbe elég mennyiségű étellel és itallal egy pár évre, még meg is úszhatod :))
  • jefferson83
    #75
    Én is ezt mondom, de szerinted ha neadjisten lesz egy nagy járvány akkor a betegeket hagyják ott meghalni ahol vannak? Nem hiszem. Az önzés természetes dolog. Mivel ember vagyok megadatott az, hogy gondolkozzam (némelyik embernél nem:).

    Beteg vagyok, önző módon kérem a segítséget és elvárom azt.

    Orvos vagyok, dönthetek, hogy mit csinálok. Én is önző maradok és teszem hozzá joggal féltem saját egészségemet, vagy felülemelkedek mindenen az anyagiakat is beleértve és segítek.

    Mindenkinek saját szuverén joga dönteni. Mint említettem pesszimista vagyok és nem mondanám, hogy ismerek ilyen embereket a közelemben. Orvos ismerőseim nincsenek :P
  • tomo
    #74
    nem specifikus abban az ertelemben, hoyg barmelyik influenza varians ellen jo.

    masreszt, gondolj bele, hogy' viszonyulnal egy olyan helyzethez, ha azt mondanak neked, hogy a munkadert nem kapsz penzt es meg lehet hogy bele is halsz.

    aztan nezz korul az ismeretsegi korodben, hany olyan embert ismersz, aki hajlando lenne az eletet aldozni masokert.
    vagy hogy kisebbet mondjak, az egzisztenciajat/vagyonat aldozna masokert ( de nem csak annyit amennyit gondol, hanem mindenet elveszitene / odaadna )

    ez egy ures halmaz. es aki esetleg megis ilyen, azt csodabogarnak, orultnek, szanalmas balfeknek nezzuk.

    szal, szep dolog az onzetlenseg, de nem kifizetodo. masreszt te is abban remenykedsz , hoyg lesz valaki aki segit neked, mint embernek, mi ez , ha nem onzes? es ha te onzo vagy, hogy meggyogyitsanak/kezeljenek, akkor o miert ne lehetne onzo, hogy feltse a sajat eletet?
    (ez sarkitott pelda, es ne vedd magadra, termeszetesen nem vagy onzobb mint en vagy barki mas. az elv a lenyeg.)

    egyszoval, en nagyon kivancsi leszek az eu rendszer allokepessegere , egy jarvany eseten.
    meg arra is , hogy lesznek kepesek fenntartani a rendet,ha az emberek bepanikolnak ( nezd csak meg new orleanst, ott is mi volt fosztogatas , gyilkossagok stb )
  • Prof William
    #73
    Vagy mondjuk készkleteket hamozok fel és ki nem mozdulok házból, amíg a járvány tart.
  • jefferson83
    #72
    Bevallom férfiassan nem tudtam mi az a neuraminidaz gátló, bár lehet kellett volna :)) Már tudom. Gondolom ez is specifikus, tehát nem minden vírusra alkalmazható. Az evolúció maga önzésre épül, de azért vagyunk emberek, hogy ne mindig ösztönlényként cselekedjünk. Én is pesszimista vagyok és nem sok ilyen orvost ismerek, de merem remélni, hogy akad 1-2. Az önzés jó dolog és segíti a fejlődést, de nem minden esetben kell önzőnek lennünk.
  • tomo
    #71
    neuraminidaz gatlo, nem oltoanyag, hanem a virus sejtekbol valo kijutasat gatlo vegyulet, egyfajta gyogyszer, de csak a fertozes korai szakaszaban hat.

    en egyre kevesebb orvossal talalkozom, foleg a fiatalok kozt , akik rendelkeznenek a te "eletfilozofiaddal". es ez igy normalis, az onzetlenseg nem jelent evolucios elonyt a mai vilagban.
    aki onzetlen azt eltiporjak, es ehendoglik az utcasarkon, mindenki es minden a siker penz csillogas harmasa korul forog. ebben a vilagban ehberert gurizni, nem trendi.
  • jefferson83
    #70
    Ez a veszély nem áll fent, mert csak akkor lesz ellenszer, ha kitör a balhé.
  • jefferson83
    #69
    Orvosnak lenni nem csak egy szakma, hanem életfilozófia. Az "igazi" orvosnak eszébe nem jutna nem segíteni másokon. Persze mindenhol vannak kivételek.
  • tomo
    #68
    meg a neuraminidaz gatlok, ha az ember preventive szedi oket. csak gondolom, akkora mar nem lehet majd kapni, amikor kitor a balhe.
  • Gabesz amd64
    #67
    nemcsak a Biblia,hanem Nosztredamus is
  • jefferson83
    #66
    Értem és igaz is,de ebben a verzióban a legfontosabb, hogy időnek előtte tudják azt merre tart a kórokozó,mert mégegyszer csak azt tudom mondani amiről nem tudsz attól nem tartasz. Így úgymond kordában lehet tartani a vírust. Ez a verzió ebolánál megoldható, de ki merem jelenteni ha olyan kórokozó "születik" ami a légtérben is hosszú ideig képes fennmaradni, az ellen képtelenség bármit is tenni. Csak a megfelelő vakcina segíthet ez esetben, ami még kifejlesztésre vár.