426
Ez keményebb mint a Sars-vírus???
  • jefferson83
    #25
    Leírtam már :P
  • jefferson83
    #24
    Nincs, egyenlőre szerintem [nem biztos benne]. Mint említettem madárinfulenza ellen nem is nagyon kell.
  • Gabesz amd64
    #23
    meg arra is,hogy miként fertőzödik meg egy ember az állat által?
  • Gabesz amd64
    #22
    erre Én is kiváncsi lennék!
  • skeagen
    #21
    és van madárinfluenza elleni védőoltás?


  • jefferson83
    #20
    Na a vége mégegyszer: erről még nem kell beszélnünk. Sorry
  • jefferson83
    #19
    A magyarázat szempontjából nem volt lényeg, mert skeagen nem egészen értette. Persze, hogy az egyik legfontosabb dolog, de madárinfulenza esetében szerencsére erről még nem beszélhetünk.
  • fifi
    #18
    "Egyszercsak megváltozott a vírus valami hatására (ez most nem lényeg)"

    már bocs, de éppen ez a lényeg, mert emberre veszélyessé vált a dolog...
  • skeagen
    #17
    és van madárinfluenza elleni védőoltás?
  • Gabesz amd64
    #16
    kétlem! ez nem vicc.A spanyol náthában is elhullotak 40 millióan
  • jefferson83
    #15
    Lényeg eredetileg volt egy olyan betegség, amelyik csak állatokat betegített meg. Ha a kórokozóval érintkezett is az ember akkor sem lett beteg. Egyszercsak megváltozott a vírus valami hatására (ez most nem lényeg) és veszélyessé vált az emberre is. Ugyan ettől lehet tartani a madárinfulenza esetében is. Fogalmazni azt nem nagyon tudok :)
  • jefferson83
    #14
    Amit a SARS-ról tudni kell, amenyiben érdekel.
  • skeagen
    #13
    na ezt nem értem
  • jefferson83
    #12
    Jó a párhuzam. Házikedvencek kisállatok vírusából mutálódott. Ázsiából eredő vírus és ez is olyan mutáció következtében alakult ki ami kezdetben az emberre nem volt patogén, tehát nem betegített meg senkit (mármint az eredeti kórokozó). Tünetekkel annyira nem vagyok tisztában, de jó pár ember halálát okozta.
  • skeagen
    #11
    hát ja
  • jefferson83
    #10
    Hát remélem te is.
  • Davidus
    #9
    szarsz vírus az melyik? az a hasmenéses?
  • skeagen
    #8
    ezt viccnek szántad?
  • jefferson83
    #7
    Ha elkezd habzani a csőre akkor mindenképp
  • skeagen
    #6
    dobjam ki a papagájom?
  • jefferson83
    #5
    A tisztánlátás kedvéért a madárinfulenzától nem kell félni. Az csak akkor veszélyes, ha a madárpiszok (ürülék, guanó) por formájában a tüdőbe kerül. Tehát ettől nem kell tartani egyáltalán. A lényeg , hogy az ember csak madár útján fertőződhet. A szakértők attól félnek, hogy kialakulhat egy emberről-emberre terjedő mutáns változat, ami viszont nagyon veszélyes lehet. Ezt a fajta mutáns változatot még nem mutatták ki sehol.
  • haxoror
    #4
    Ez csak hisztikeltés, ugyan ez volt a kergemarha-kórral.
  • Zsolo007
    #3
    Hát ezzel riogatnak mostanában...majd kiderül :)
  • Gabesz amd64
    #2
  • Gabesz amd64
    #1
    Azt mondják hogy világszerte 50 millió halott várható.
    Európában pedig 7,5 millió-ra lehet számolni.

    A madárinfluenza a WHO szakemberei szerint az 1918-ban kitört spanyolnátha óta a világ legnagyobb járványügyi fenyegetését jelentheti. A vírus gyors terjedéséért a vadludakat okolják, amelyek vándorlásuk során jelentős távolságokat képesek megtenni.A vírus – amely 2003-ban bukkant fel újra – 60-70 embert ölt meg Ázsiában, most Európa felé halad.

    ez igaz?