426
Ez keményebb mint a Sars-vírus???
  • tomo
    #65
    itt inluenzarol van szo, es azt nem lehet karantenba zarni, a mai vilagban nem. tul kozel vagyunk egymashoz.

    "Az influenza relatív könnyű lefolyású ezért az emberek szarnak rá és a járvány alatt is fölszellnak a zsúfolt metróra (pláne mennek vele még egy extra kört is, jól jön egy kis bónusz betegszabi év végén :D) egy komolyabb járvány nem terjedne ENNYIRE szvsz"
    epp ezt irtam, a driftes influenzak a konnyu lefolyasuak ( kiveve oregek es csecsemok, akikre halalos is lehet ), viszont itt shiftrol nagy virusvaltozas van keszuloben, ennek lenyege, eppen az , hogy nem lesz konnyu a lefolyasa, es sokkal tobb lesz a szovodmeny/halalos eset.

    en arra leszek inkabb kivancsi, hogy vajon az egeszsegugyi dolgozok hajlandoak lesznek e apolni a betegeket? en , ha korhazban dolgoznek, lehet nem mennek be amig veget nem er a cirkusz, a masik elete, lehet nem er annyit, hogy a sajatomat aranytalanul nagy veszelybe sodorjam. geppuskaval se lehet oket kenyszeritenia munkara...

    az esku meg nekem nem szamit semmit. arra mindig csak a csicska nep hivatkozik :P
  • haxoror
    #64
    Akkor így:
    Ha tudom hogy influenza járvány van akkor nem zavartatom magam és élem a mindennapi életem de ha vmi komoly beüt akkor nem megyek sűrű helyekre.
    Nem azt mondom hogy ez megelőzi az egészet de a továbbterjedést mindenképp, influenza miatt nem rendeltek még el karantént csak kórházakban látogatási tilalmat, izmosabb járványnál komplett városokat zárnának le és demokráciától függetlenül simán agyonlőnének mindenkit aki megpróbál kiszökni (és igazuk is lenne mert mindig a többség számít)
  • jefferson83
    #63
    Ez nem igaz, ameddig az ember nem tudja mi a baja, ugyanúgy felszáll a metróra. Egy esetleges járvány idején sem fog megállni az élet. Az első időkben igen is nehéz lesz kiszűrni. Sztem...
  • haxoror
    #62
    Az influenza relatív könnyű lefolyású ezért az emberek szarnak rá és a járvány alatt is fölszellnak a zsúfolt metróra (pláne mennek vele még egy extra kört is, jól jön egy kis bónusz betegszabi év végén :D) egy komolyabb járvány nem terjedne ENNYIRE szvsz
  • haxoror
    #61
    "Ha valamelyik fertőzöttnek sikerült volna felülni egy repülőre"

    De nem sikerült, nyugi a rohatt imperialisták nem olyan töketlenek mint amilyennek hiszi a nép őket, nekik se érdekük hogy a birka adófizető/vásárló tömegesen hullani kezdjen :)
  • qper
    #60
    Hogyan akadályoznák meg a terjedését? Az ebola is csak azért nem tudott továbbterjedni, mert iszonyat gyorsan kinyírta az embert, és nagyon rövid lappangási idővel jár(t) együtt. Szóval szvsz a továbbtejedést nem az ember, hanem maga az anyatermészet szabályozza.

    Ha valamelyik fertőzöttnek sikerült volna felülni egy repülőre mielőtt kijönnek rajta a tünetek, lehet hogy ma már pár(tíz/száz)millió emberrel kevesebb élne a földgolyónkon.
  • qper
    #59
    A Biblia is megjósolta, hogy 2000-után jön a sárga veszedelem :D
  • qper
    #58
    "arra, hogy mekkora jarvany tud kialakulni , csak annyit, hoyg tegye fel a kezet, aki nem volt influenzas az utobbi ket evben. "


    Úgy jelentkezem hogy majd' kiverem a kezemmel a monitort, ugyanis pont most pénteken kapott el és döntött ágynak valami tetű rohadt vírus :D Még most is képtelen vagyok a munkafelvételre, itthon netezek mint egy hülye.

    Csak annyi volt az előzménye, hogy az idétlen bátyám a múlt hét közepén pont akkor tudott otthon felkeresni amikor rohadt beteg volt... Egy kettőt köhintett, és már meg is kaptam...

  • Gabesz amd64
    #57
    De ez is csak a sárgáktól jöhet
  • Gabesz amd64
    #56
    nem baj ha majd ekterjed akkor mindenki majd kapkodja a fejét hogy mitévő is legyen...
  • Gabesz amd64
    #55
    utálom a papgájokat dugjál meg Te egy papagájt ha akarsz
  • tomo
    #54
    ja es vedooltast csak akkor lehet ELKEZDENI fejleszteni, ah megvan az a virus ami kepes emberrol emberre terjedni.
  • tomo
    #53
    arra, hogy mekkora jarvany tud kialakulni , csak annyit, hoyg tegye fel a kezet, aki nem volt influenzas az utobbi ket evben.
    na errol van szo, marha konnyu elkapni, csak a regi varian ellen mar gyorsabb az immunreakcionk, mert mar "ismeri" a szervezet.

    az influenza virusoknak 2 feluleti antigenje van a H es az N ( hemagglutinin es neuraminidaz ) ezeket szamozzak pl H1N2 vagy H5N2 stb.

    ket jelenseg letezik az un "drift" , amikor a virusban csak kisebb valtozas kovetkezik be, ilyenkor, a korabban egy masik varianssal fertozott szervezet, nemikepp felismeri a virust, es hatekonyabban vezdekezik ellene, bar az ember megbetegszik, de viszonlyag hamar felepul belole. ezek a driftek gyakran tortennek.

    es van a "shift" amitol most tartanak, ez a virusban nagyobb valtozast okoz egy uj subtipust letrehozva, ami ellen sokkal kisebb a vedekezokepssege az immunrendszernek. igy lassabb a felepules, tobben kapjak el, es tobb az aldozat is.

    egy ilyen shift tortenik most eppen, azaz a shift mar megtortent , csak meg az a lepes hianyzik a jarvany kitoresehez, hogy emberrol emberre is terjedjen a virus.

    nya valami ilyesmi, a drift gyakori, a shift van 20-30 evente.
  • jefferson83
    #52
    Egyetértek, a kulcsszó : "időben kapcsolni".
  • jefferson83
    #51
    Az biztos.
  • skeagen
    #50
    de ez egy kicsit másabb
  • haxoror
    #49
    Nincs olyan vírus ami 100% halálozási rátát tudna produkálni szal szegény vidéken sokan, nálunk páran meghalnának és ennyi de ennek az esélye nagyon kicsi, sokkal valószínűbb egy kifejlesztett vírus pl. terroristáktól de még annak is kevés az esélye, a világ a járványok kitörését nem tudja megakadályozni de a terjedésüket igen, nem kell félni egy 12 majom féle világírtó vírustól.
  • jefferson83
    #48
    Persze az ebola a levegőben csak pár métert tud megtenni és ez a szerencse, mi lett volna ha nem ?
  • jefferson83
    #47
    Igaz,de csak egyszer kell beletrafálni a mutációnak és az elég :(
  • jefferson83
    #46
    Jaja, hozzáteszem én 5 évet lehúztam laborban az iskolapadban, de többnyire csak vízzel foglalkoztunk :)
  • qper
    #45
    kéne ide valami képzett laboros vagy egy virológus, hogy világosítsa meg nekünk egy kicsit a témát :D
  • haxoror
    #44
    Ez azért ennél egy picit bonyxolultabb :)

    A mutálódás is csak hiszti, több ezer vírus van ami így vagy úgy mutálodhat aztán nekünk annyi de ez önmagában még mindig nem elég egy járvány kitöréséhez.
    Kár ezen görcsölni az ebola ténylegesen járvány méretűre nőtt anno és hány áldozata volt Európában? Egyse.
    Inkább örüljetek hogy nyugis helyen éltek és élvezzétek a napsütést amíg tart. :)
  • jefferson83
    #43
    ...mutáció során... Egyszer megtanulok írni.
  • jefferson83
    #42
    Nem tudom a menetét pontosan, de szerintem egy esetleges mutáció sok variáns lehetséges és nem hinném, hogy egy feltételezett vírusra feltennék azt a több millió dollárt amibe a vakcinák előállítása kerül. Az oltóanyag a jelenlegi létező madárinfulenza ellen jó, sztem. Bár nagyon nem tudom :)
  • qper
    #41
    Hát épp ezért vannak a laboratóriumok. Ott kitenyésztenek mindenféle szirszart, új mutációkat kísérleteznek ki, és azokon dolgozzák ki az ellenanyagot.
  • jefferson83
    #40
    Én attól tartok, hogy egy még nem létező vírus ellen hatásos oltóanyag még nem lehet. Remélem nagyon, hogy nagyobb lesz a lángja mint a füstje. Jobb félni mint megijedni.
  • qper
    #39
    csak nehogy mutálódjék, mert akkor nagy gebasz köszönt ránk.

    És ez az oltóanyag vajon megfgátolja az ember-ember közötti fertőzést is?

  • jefferson83
    #38
    #31- ben írtam, hogy igen voltak. Madártól kapták (ez a fontos!!) és egyáltalán nem járványméretű dologról van szó.
  • motorolanokia
    #37
    De voltqak emberek, akik a madárinfluenza következtében haltak meg, mert átterjedt rájuk is!
  • jefferson83
    #36
    Lehet csak mint említettem amitől félnek az egy kialakulóban lévő vírus. Az ellen előre oltóanyag, hát nemtudom. Asszem egyébként a szólás szabadsága c. Fridi műsorban volt téma valamelyik nap. Sajna csak a végét láttam :(
  • qper
    #35
    már van. itthon is kifejlesztették. csak elég nehéz lesz egy esetleges járvány kialakulásakor legyártani milliárdos tételben. az emberek beoltása is elég komplikáltnak tűnik számomra, bár nem dolgozom az egészségügyben :)
  • skeagen
    #34
    Mekkora hülyeség mintha ők fontosabbak lennének nálunk!
  • qper
    #33
    egy olyan 6-7 évtized múlva tervezem a dolgot, igen :)
  • qper
    #32
    lol, pont most akartam erről topikot nyitni, 3 órával megelőztél :))

    Én spec. nem tudom, mit gondoljak. A SARS vírussal egyértelműen bemutatta a média, hogy a bolhából is elefántot csinál, illetve megmutatta hogy mennyire hírérzékenyek lettek az emberek a 21. századra. Viszont akkor a WHo abszolute nem tartott a járvány eszkalálódásától ha jól emléxem a dologra.


    Most viszont a riportokból az derül ki, mintha maga a WHI is erőteljesen be lenne sz*rva. A múlt héten hallottam az INFO Rádióban egy hírt miszerint Nagy Brittannia 1.4 millió darab "XY" nevű oltóanyagot rendelt meg egy gyógyszergyártó cégtől, amivel kizárólag a kormánypárti politikusokat, minisztereket, a katonaságot, a rendőrséget, a tűzoltóság a kórházak személyezetét illetve a TV/rádióbemondókat, műsorvezetőket tervezik beoltani.

    Namost nem tudom mennyire kacsa a dolog, mert sem a neten sem más adón nem hallottam/olvastam a hírről. De ha igaz a hír (hogy csak ezeket az embereket oltják csak be) akkor marha nagy sz*rra kell felkészülni.
  • jefferson83
    #31
    Valószínű már haltak meg igen.
  • skeagen
    #30
    hogy?
  • tigeroo
    #29
    haltok meg??
  • skeagen
    #28
    nagyon vicces vagy ma
  • haxoror
    #27
    Ha megdugsz egy papagájt akkor elkapod :D

    A spanyolnátha tényleg kemény volt de akkor olyan hogy Járványügy még nem is létezett, sztem is érik már egy világjárvány de nem hiszem hogy a madárinfuelnza lesz az és abban szinte biztos vagyok hogy a harmadik világ fog megint a fasz rossz végén állni, Európában USA-ban nem lesz sok áldozat.
  • skeagen
    #26
    A tisztánlátás kedvéért a madárinfulenzától nem kell félni. Az csak akkor veszélyes, ha a madárpiszok (ürülék, guanó) por formájában a tüdőbe kerül. Tehát ettől nem kell tartani egyáltalán. A lényeg , hogy az ember csak madár útján fertőződhet. A szakértők attól félnek, hogy kialakulhat egy emberről-emberre terjedő mutáns változat, ami viszont nagyon veszélyes lehet. Ezt a fajta mutáns változatot még nem mutatták ki sehol.