116
az F1 előszobája:]
  • Laffite
    #36
    Alonso volt a 10%, a többiek a 90%...
  • dodgecharger
    #35
    nem is tudom mikor volt utoljára, hogy egy nagydíjat mindenki befejezett.
  • Laffite
    #34
    Junqueirának az volt a szerencséje, hogy akkor kikapott :)
    Amúgy a F-1 legnagyobb baja az, hogy 20 autóval nem lehet versenyhétvégét csinálni, egyszerűen nem látványos, mint ahogy éppen ezért kevés a hely is. Az ideális állapot az 1989-es volt, akkor ha jól emlékszem kb 20 csapat nyomult a 26 kiadó helyre, de volt is izgalom bőven - és persze népes mezőny...
  • dodgecharger
    #33
    Alonso most engem nagyon emlékeztet Albersre.
    Nyilván nem lehet virgonckodni azzal az autóval, de nagy tehetség a srác szerintem.
    Nem örülnék neki, ha vissza kéne mennie a DTM-be.
  • robotnyk
    #32
    ő is finn?
  • dodgecharger
    #31
    Nagy kérdés, hogy hol kap majd állást.
    Hallottam ilyet, hogy esetleg a Renault-ba Alonso mellé..dehát nem tudom.
    Végülis a Renault utánpótláscsapat tagja..
  • robotnyk
    #30
    én is ezt akartam mondani :)

    azért mondjuk a vegetálás nem igaz teljesen, mert pl amikor Alonso a Minardiban bohóckodott, én bizony ki nem néztem volna belőle azt, hogy jó lesz még valamire
  • Laffite
    #29
    Én ebből a mezőnyből Kovalainent látom kiemelkedőnek egyedül, vannak még jók, de ő lesz a zseni, legalábbis van egy ilyen érzésem
  • dodgecharger
    #28
    F1-gyel a legnagyobb abaj az, hogy kurva nehéz bekerülni, és nagyon hamar kilehet kerülni.
    Sok nagy tehetség vesződött el, akit tehetségtelennek tituláltak, átment másik sorozatba, és sikeres lett.

    99-ben mikor Junqueira és Button ShootOut-olt a 2. Williamses helyért, Button nyert, Junqueira pedig ellett felejtve.
  • Laffite
    #27
    Jó verseny volt, de Glock elfogyott a végére nagyon
  • dodgecharger
    #26
    a Bajnokság álláas pedig:

    1. Heikki Kovalainen Arden International 99
    2. Nico Rosberg ART Grand Prix 93
    3. Scott Speed iSport International 61
    4. Alexandre Premat ART Grand Prix 53
    5. Adam Carroll Super Nova Intl Racing 46
    6. Giorgio Pantano Super Nova Intl Racing 43
    7. Neel Jani Racing Engineering 40
    8. Nelson Piquet Jr. HiTech Piquet 36
    9. Gianmaria Bruni Coloni Motorsport 33
    10. Jose Maria Lopez DAMS 28
    11. Oliver Pla David Price Racing 20
    12. Nicolas Lapierre Arden International 18
    13. Clivio Piccione Durango 14
    14. Borja Garcia Racing Engineering 12
    15. Hiroki Yoshimoto BCN Competition 11
    16. Ernesto Viso BCN Competition 5
    17. Ferdinando Monfardini Durango 5
    18. Sergio Hernandez Campos Racing 3
    19. Mathias Lauda Coloni Motorsport 3
    20. Can Artam iSport International 2
    21. Alaxandre Negrao HiTech Piquet 2
    22. Ryan Sharp David Price Racing 2
    23. Fairuz Fauzy DAMS 0
    24. Juan Cruz Alvarez Campos Racing 0
    25. Giorgio Mondini David Price Racing 0
    26. Toni Vilander Coloni Motorsport 0
  • Laffite
    #25
    Sem Sebastien Bourdais, sem Bruno Junqueira azért nem B.ZS. kategória volt. Mindkettőnek ajánlottak F-1-es állást, de nagycsapatnál nem volt hely, a többihez menni meg vegetálás, ahol vagy felfigyelnek rád (10%), vagy elfelejtődsz (90%). Inkább elmentek Amerikába és szétrúgták a seggeket (főleg a francia srác alázza a népeket keményen) és keresnek egy csomó pénzt + igazi sztárok lettek.
  • dodgecharger
    #24
    a Monzai 2. verseny eredménye:

    1. N. Jani Racing Eng.
    2. N. Rosberg ART
    3. G. Pantano Super Nova
    4. F. Monfardini Durango
    5. H. Kovalainen Arden
    6. A. Carroll SuperNova
    7. S. Hernandez Campos Racing
    8. T. Vilander Coloni
    9. C. Artam iSport
    10. B. Garcia Racing Eng.
    11. F. Fauzy DAMS
    12. M. Lauda Coloni
    13. A. Negrão Hitech Piquet
    14. C. Piccione Durango
    15. S. Speed iSport
    16. H. Yoshimoto BCN Comp.
    17. J. Alvarez Campos Racing
    18. A. Premat ART
    - G. Mondini DPR
    - N. Lapierre Arden
    - J. Lopez DAMS
    - N. Piquet Hitech Piquet
    - E. Viso BCN Comp.
    - O. Pla DPR
  • dodgecharger
    #23
    maradt az Indy Racing League, asszem.
  • robotnyk
    #22
    most éppen hogy hívják a rivális sorozatot? IRLig voltam képben
  • dodgecharger
    #21
    Örültem volna, ha Glock megnyeri a Kanadai futamot, érdekesen mutatott volna!
  • Laffite
    #20
    A ChampCar-ban Glock is jól megy, sajnos az a mezőny egy kicsit felhígult, hiszen a legtöbb nagy név átigazolt a másik oldalra (Kanaan, Carpentier, Herta, Castroneves, Franchitti...)
  • dodgecharger
    #19
    Panis pont akkor vonult vissza, mikor a Toyotával lehetett menni a dobogóér':[
  • robotnyk
    #18
    nemtom, sok függ attól, hogy ki kinek a segge végé, mennyi zsé van mögötte, vagy mikor van valaki jó helyen. BZs pl F3000ben sem volt sehol sem, mégis sikerült befizetnie magát F1be. (mondjuk annyit is ért vele)
    Junqueiranak, Bourdaisnak (bonyolult nevük van, nemtom jól írtam-e :P), Wilsonnak sem volt lehetősége F1es kocsiba ülni, inkább átmentek az államokba, és ott oktatják a többieket :))
    Panis is egy azok közül, akik soha nem tudtak beülni olyan kocsiba, ahol tudtak volna mutatni valamit. (halódó ligier, mclaren teszter, kezdő toyota..)
  • dodgecharger
    #17
    FHM-es képeit láttad?:]
  • Laffite
    #16
    Tudom, hogy nagyon off, de nálam még mindíg ő a GP1!!! :)
  • dodgecharger
    #15
    Wilson az F1-ben nem vitte sokra, mint ahogy összességében Pizzonia se, viszont Wilson egészen jól megy a Champ Car-ban.
    Pedig mikor 2003-ban Webber elkapapálta azon a néhány versenyen, sokat nem néztem ki belőle
  • dodgecharger
    #14
    Speed megérdemelné azt, hogy DC oldalán ottlehessen jövőre, bár lehet hogy 2007-ben erre sor kerül
  • Laffite
    #13
    Én Rosbergben sem hiszek. Láttunk már néhány meggyőző versenyzést a másodosztályban, kezdve Dannertől, Modenán, Badoeren, Comason, Sospirin, Panison át egészen Wilsonig, de nagyon kevesekből lett valaki, pedig mindegyikük bajnokságot nyert...
  • robotnyk
    #12
    Scott Speed a Red Bull 3dik számú pilótája lesz jövőre F1ben
  • dodgecharger
    #11
    Fú, nem tudom mi lehet a kis Laudával.
    Egyszerüen tehetségtelen?
    Akire érdemes figyelni : Scott Speed, Kovalájnen, Rosberg és Piquet.
  • robotnyk
    #10
    Rosberg szerintem egész jól megy, belőle lehet valami, Piquetből kevésbé, a kis Lauda meg vicc.
  • Laffite
    #9
    Furcsa, hogy én még mindhárom nevet láttam versenyezni, csak azok még az öregeik voltak... Ezzel együtt én eddig egyedül a Villeneuve "gyerekre" mondom azt, hogy méltó volt az apja nyomába lépni és nem csak a vb címe miatt, de amit a CART-ban művelt azzal is mindenképpen. Hill csak a Williams pillanatnyi fölényét tudta kihasználni, de az apja fényévekkel nagyobb jelenség volt mint ő, és látva az általad említett 3 srácot, hát őszintén szólva nem félek tőle, hogy bármelyikük is F-1-es világbajnok lesz.

    Akit még nagyon sajnáltam, hogy olyan hamar feladta, az Michael Andretti. Ő tényleg volt olyan jó, hogy egy jó autóval világbajnok lehetett volna apja nyomdokain, de mindent egyszerre akart, egy év alatt, pedig mindenki tudta, hogy gyors, csak egyrészt elnyomták csapaton belül, másrészt neki minden pálya új volt, nem csoda, hogy nem ment neki...
  • dodgecharger
    #8
    Néztem ma az F1-et is természetesen, de valahogy gyenguska lett összességében, csak az tartott izgalomban, hogy mi lesz Montoyával a végén.
    Pantano meg kifejezetten színfolt a Gp2-ben, igaz esik, kel.
  • dodgecharger
    #7
    Igen, az utóbbi időkben voltak efféle problémák.
    Az kifejezetten jót tesz a sorozatnak, hogy nagy publicitást kap (ellenben pl a World Series by Nissannal..az szörnyü volt minden tekintetben - de még az F3000 is)..
    A Szponzoroknak meg szerintem kifejezetten megéri a GP2, hiszen mindig sikerül izgalmas versenyeket csinálni, és több csatornán is mutogatják a versenyeket.
    Nembeszélve arról, hogy ottvannak a jól csengő Piquet, Lauda, Rosberg nevek is:]
  • Laffite
    #6
    Mióta a F-1 létezik folyamatosan keresik a "másodosztályt", amit hol F-2-nek, hol F-3000-nek, hol GP2-nek hívnak, de az igazság az, hogy mindegyik halálra volt/van ítélve, mert a F-1 soha nem engedett nekik elég területet, így a szponzorok rendre elfogynak, a másodvonal sorozata pedig mindíg tönkremegy... Ilyenkor persze új sorozatot szerveznek, új szponzorokkal, és a végén az egésznek nem lesz már semmi értelme, mert mire megszoknánk a dolgot, mire a bajnokok névsora megtöltene legalább egy negyed oldalt, addigra úgyis új kiírás szerveződik... :(
  • dodgecharger
    #5
    mármint hogy izgalmasabb mint az F1, mert az autók közt kicsik a különbségek
  • dodgecharger
    #4
    jóval izgalmasabbak a futamok szvsz
    Nekem Pantano vezetési stílusa tetszik nagyon. Nagyon gyors, sokszor ész nélkül megy, és teljesen kiszámíthatatlan:]
  • JGTC
    #3
    nem sokat láttam belőle de az nem volt rossz!
  • dodgecharger
    #2
    egy kis müszaki áttekintés:

    A 2005-ös szezonban minden csapat Dallara karosszériát, V8-as Renault motort és Bridgestone gumit használ.

    A Dallara által készített 585 kg-os, szénszálas karosszéria megfelel a forma-1-et is irányító FIA biztonsági előírásainak.

    A 2005-ös szezonban a motor egy 4 literes, 580 lóerős, V8-as Renault motor. Ezzel egy GP2 versenyautó motorjának a teljesítménye körülbelül 70% egy forma-1-es motorénak. A szezon kezdete előtti tesztek szerint egy körön belül ez mindössze néhány másodperces lemaradást jelent a forma-1-es Renault motorhoz képest. A szabályok szerint egy motort csak 4000 versenyben megtett kilométer után lehet kicserélni. Ezzel is a költségeket, illetve a gazdagabb csapatok előnyét szeretnék csökkenteni.

    A GP2-ben hat sebességes, félautomata sebességváltót használnak. Maga a váltó a forma-1-hez hasonlóan nem botváltó, hanem a kormányon elhelyezett kapcsoló.



    A Hivatalos Honlap

    Egy GP2-es autó a Paul Ricardi tesztpályán:

  • dodgecharger
    #1
    Mivel még ilyen topik nincsen, így hát létrehoztam:)
    Ma 10 órától, tehát 1 óra múlva kezdődik a Monzai verseny 2., tehát sprint futama.

    Láthatjuk a kis Rosberget, kis Piquet-t, kis Laudát..