39
  • BiroAndras
    #39
    Ez már kezd egy kicsit unalmas lenni.
  • juzosch
    #38
    Két bolygó beszélget:
    - Mi a gond, olyan nyúzott vagy.
    - Á ne is mondd, Homo Sapiensem van.
    - Azt ismerem, nyugi nem kell kipiszkálni, elmúlik magától.
  • Armani
    #37
    tök mind1 amilyen hülyék az emberek tuti h azt a bolygót amire áttelepülnénk gyorsabban szétcsesznék mondván h már van gyakorlatuk amúgy a kínaiak is bekaphtaják kezdem megérteni az amcsik atombombás lépését
  • CsabiDuke
    #36
    1Ahogy Smiths ügynök is megmondta már:
    "Az ember egy vírus, ami a földnek a rákosodása.."
    feléljük a tartalékokat, és keresünk más hódítható területeket..
    De lassan ezek a területek már elfogynak és a nyersanyagok is el fognak fogyni.. én ajánlom hogy rá kéne állni minél jobban az űrutazás tökéletesítésére, és mielőtt teljesen kikészítjük a földet, áttelepülni más bolygóra. :) Csak ott nem kellene lejátszani ugyan ezt :)
  • Fen3gyerek
    #35
    Ne felejtsétek el, ott van India, ott sokkal jobbak
    elektronikában, szoftfejlesztésben, övék lesz a jövő...
  • Fen3gyerek
    #34
    Ettől lehet a legjobban félni...

  • Fen3gyerek
    #33
    A selyemhernyót tényleg elloptuk, de a lőport azt nem. Azt egy szerzetes találta fel Európában, persze jóval a kínaiak után...
  • Bret
    #32
    Sokan vagyunk, ez a baj
  • Looooser
    #31
    Na miaz emberek csak nem megijedtünk egy kis vegyi háborútol a természet ellen??? Ejnye bejnye!!!! Aki erőszakot használ a természet ellen erőszakot fog visszakapni tőle!!!! Nem vagyok természet védő de nem is vagyok rongáló és nem is félek tőle mert ha azt mondja hogy hurrikén itt és megöli ezt akor ő meg teheti!!!!! úgyse fogjuk iránítani!!! És Ő mindig vissza vág!!!! tehát meghaltunk emberek NE FÉLJETEK!!!!!!
  • lyzu
    #30
    bazz, magyarországot nem lehet így összehasonlítani Kínával, fogd már fel, hogy sokkal nagyobb ország mint mi, és hiába számoltok mindenféle adatokat, anno a "fejlett nyugat" is végig ment ezen az úton...
    lmisi: jah, egyetértek veled
    meg végülis senki se dumálhat, mert régen mi loptunk el mindent tőlük (lőpor, selyem stb...) ők meg most törlesztenek...
  • HuAn82
    #29
    "Ha már ez utolsó fát is kivágtátok, az utolsó halat is kifogtátok, az utolsó
    folyót is megmérgeztétek, akkor rá fogtok jönni majd, hogy a pénzt nem lehet megenni."
  • uniu
    #28
    Remelem nem az lessz a vege mint '40-es evekben A Furernel... Ok is megindultak elsore az iparral utana meg massal is:)
  • lmisi
    #27
    Kína főprobléma már most!
    Igazándiból ebbe nekünk nincs nagy ráhatásunk.
    Nem kérdés 20 éves távlatban number1 akarnak lenni minden fontos területen.
    Tulajdonképpen a földfelszínen, hogy mekkora ereje van egy országnak azt a technológiai/gazdasági fejlettsége és a piacnagysága határozza meg. Ha ezeket nézed predesztinálva vannak az első helyre.
    Hogy ehhez magas légszennyezettségű út visz oda, no és a többi fejlett álamnak is az vezetett. Miért éppen ők tanusítsanak önmérsékletet, mikor az elöttük lévők sohasem tették és most se nagyon teszik. Azt hogy +1milliárd ember jóliti ellátására nem elegendőek a jelenlegi nyersanyag készletek, arra mondhatják aki többet fizet azé!
    Vegyenek vissza az eddigi haszonélvezők!
    Hogy ki jött előbb és egyéb csacskaságok senkit nem érdekel. Kína 4000 évig a világ legfejlettebb részének számított a földfelszínen, csak ez nem érdekelte az Ópiumkereskedőket és a fejlett világot. Akkor a nyugat volt az erősebb, most átvették a "nyugati" módszereket-szabályokat és ŐK kezdenek erősebbek lenni, kérik a jussukat. Termékeikkel elárasztják a világot, mint annakidején ópiummal....
    Mint látható mindent magunknak köszönhetünk és ne mutogassunk másokra.
    Ez persze nem változtat cikk szomorú tényein, inkább csak a hozzászólásokhoz igyekeztem pár gondolatot hozzárakni.
  • jefferson83
    #26
    Inkább a GNP érdekelne ami ugyebár nem területre korlátozódik, hanem a kínai állampolgárokat veszi figyelembe, mert ugyebár a kínaiak mindenhol ott vannak.
  • juzosch
    #25
    lyzu engem nem érdekel hány fő termeli a sok szennyet.

    Mennyi is a kínai GDP/fő? És a magyar?
  • Ronny
    #24
    a hivatalos álláspont szerint a lakosság 19%-a középosztálybeli, 500+ millió él városi környezetben!
    Nulláról indulva, 27 év alatt ez azért nem rossz.
  • Dracad
    #23
    Nyilvan lakik egy 100 millio ember a gazdag varosokban, persze abbol se mind gazdag de legalabb a fejlett kornyezetben el. Viszont mentel volna csak le videkre ahol a maradek 1 milliard lakik.
  • dondore
    #22
    a mult 7en voltam naluk - igaz gazdagabb reszen - dehat hozzajuk kepest mi jarunk gozhajoval baratom;)
  • lyzu
    #21
    azért arra is gondoljatok, hogy pl az USAban sokkal nagyobb az 1főre jutó szennyezés, azért lett Kína első káros anyag kibocsájtásban, mert több mint 1,3 milliárd lakosa van !
  • juzosch
    #20
    Hát igen, az atomerőmű mindenkinek jó lenne. Nekik sok olcsó energia, nekünk kisebb szennyezés, illetve kicsit kevesebben lesznek:D
  • Mice
    #19
    legalább megsülnek, csökken a számuk és helyreáll az ökoszisztéma

    kár hogy semmi sem ilyen egyszerű és nekünk is keresztbetesznek :(
  • Fatanur
    #18
    Hát igen...
  • jefferson83
    #17
    Egyetértek veled, viszont azt hozzátenném, hogy az usának sokkal több lehetőség van a kezében saját szennyezésének visszaszorítására. Kína ebből a szempontból kényszerpályán van, kevesebb alternatív lehetőségei miatt. Legalábbis szerintem.
  • juzosch
    #16
    EGyébként remélem építenek vagy 100 atomerőművet, amivel megkímélik a kőolajkészleteket, mert különben egyszerűen nem lesz elég.
  • juzosch
    #15
    Igen, pontosan erre gondoltam, és ezért voltam határozatlan, mivel jó eséllyel nem az a célja, hogy minél kisebb legyen a szennyezés, inkább csak látszatintézkedés. De usa hamarabb fogja visszafogni a szennyezést, mint kína. Kína most szép sorban el fogja követni azokat a hibákat, amiket mi (többi fejlett ország) már elkövettünk. A környezetszennyezéssel is ez a helyzet, mi épp kezdünk rájönni, hogy kéne tenni ellene valamit, miközben ők épp csak elkezdik a szennyezést.
  • jefferson83
    #14
    Megvan, azt hiszem ere gondoltál:

    Hat ország megállapodását jelentette be a Föld felmelegedésének megállításáról George W. Bush amerikai elnök. A megállapodás, amelyet az Egyesült Államok, India, Kína, Japán, Dél-Korea és Ausztrália írt alá, a felmelegedés elleni küzdelem mellett az energiabiztonságban és a tiszta energiák felhasználásának előmozdításában is együttműködést irányoz elő. "A paktum igazságosabb és hatékonyabb, mint a kiotói jegyzőkönyv: nem jár munkahelyek megszüntetésével és az ipar büntetésével" - közölte John Howard ausztrál kormányfő.

    És a másikoldal:

    A kiotói egyezmény védelmezői szinte azonnal nekiestek a hatok elképzelésének. A WWF szerint ez utóbbi egy olyan békeszerződésre hasonlít, amelyik csupán felhatalmazást ad egy fegyverszünetre.Washington és Canberra lehetővé teszi, hogy jelentős fejlődő országok, mint Kína vagy India egyszerűen kibújjanak a kiotói vállalások alól. Az eredmény: a világ négy legfőbb szennyezője közé tartozó USA, Kína, India és Ausztrália iparát védve nem vállal csökkentést.


    (Mindenki, döntse el maga mire megy ki a játék, én már megtettem.)
  • jefferson83
    #13
    Ja még valami Amerika 2001-ben kilépett a kiotói egyezményből.
  • jefferson83
    #12
    Nem tudod melyik egyezmény, ha nem a Kiotói, mert érdekelne? Amerikában meg túlságossan ne bízz. A Kiotóit kéne elfogadniuk végre, csak akkor egy kis pénztől elesnének a határérték betartások miatt. Mindenesetre szép gesztus lenne. Lehet, hogy egyre több Katrina hurrikán kellene, hogy aláírják.
  • Caro
    #11
    Benne van a fúziós projectben.
  • burninhell
    #10
    kiirtják magukat :)))
  • mobal
    #9
    meg minket is. ügyes faj ez az emberiség. atombomba, légszennyezés, globális felmelegedés. asszem ahogy lehet veszek jegyet a marsra....
  • Pharaoh
    #8
    Már megindulat egy ideje nyugatra, hát mennyi kínai van már minden nyugati városban, még BP-en is.
  • Dracad
    #7
    "csak az lesz majd a gond,ha ott(Kínában) annyira szar lesz a helyzet,hogy megindulnak nyugatra" mivel? gozhajoval?
  • myke
    #6
    csak az lesz majd a gond,ha ott(Kínában) annyira szar lesz a helyzet,hogy megindulnak nyugatra.Emberanyaguk van rendesen,aztán majd mondhatjuk,hogy:Annyian vannak,mint a....kínaiak
  • juzosch
    #5
    Amerikában én bízok, nemrég született egy egyezmény a kiotói mellett. De kína esélytelen. Következő 100 év fő problémái kínából fognak eredni. Akár egy világháború is.
  • waterman
    #4
    ez egyszerűen röhej, hogy a 21. században náluk is lejátszódik egy ipari forradalom, olyasmi amit európa a 19.század elejétől élt meg. feltalálják a gőzmozdonyt.. nem hiszem, hogyha nem lenne ilyen elzárkózott, szemellenzős kormányuk, akkor nem lehetne kisebb légszennyezéssel akár több energiát is termelni. atomrakétákat gyártanak, meg újraélesztik a hidegháborút, ahelyett, hogy csinálnának pár atomerőművet. beszálhatnának a fúziós erőmű dologba is.. ha mással nem is, akkor pénzzel. mi lesz majd ott 10 év múlva? elkezdik felégetni az erdőket, mert más nics. európában meg erőlködnek, hogy ennyi meg annyi százalékát az energiaszükségletnek megújuló forrásokból KELL nyerni és kész. tök mindegy mi mit erőlködünk, ha a kínából, meg amerikából elindulú savasesők körbemossák a világot..
  • Nethyrrea
    #3
    naigen.
  • izb
    #2
    Nem csak magát.....
  • Caro
    #1
    Úgy látszik Kína idővel elintézi magát...