350
Savage 2: A Tortured Soul
  • kozik
    #70
    na, regeltem, beírtam, hogy sabzitól hallottam róla, ha kapsz érte egy puszit, kérem a felét ;-)
  • Borgi
    #69
    nekem a legkisebb mindig 160-170 körül van, pedig 4mbites netem van ;*-C
  • Filder
    #68
    Az összes szerver a listán van, nem csak a hivatalosak. (Mivel ingyenes a játék, nem hiszem, hogy lennének ezen kívül tört szerverek.)

    Én általában a ping alapján rendeztetem a szervereket, s az európaiak között szinte mindig van 70 alatti. (Bár nem ez alapján választok.)
  • Borgi
    #67
    én ma találtam rá a játékra, reggel, és azóta nyomom :)

    nem tudtok valami közelebbi szervert? mindenhol ilyen 250-300 körüli pingem van, kicsit gázosnak érzem. :C
  • Filder
    #66
    Jól gondolod.

    Magyar klánról nem tudok. (Ami azt illeti túl sok magyar játékosról sem.)
    A klánnak egyébként is talán "csak" a bajnokságoknál van szerepe.
  • sabzi
    #65
    meg valaki kérdezett a kaparós kártyákról
    az én elképzelésem szerint különböző "achievements"-ekért kapod pölö javíts 10 000-et meg ölj 75-öt meg ilyenek. De ez egyáltalán nem biztos hogy így van.
  • sabzi
    #64
    Hali! Van magyar klán vagy ilyesmi? Mert, ha van belépnék, ha nincs meg benne lennék szívesen az első 5-ben ami kell klánhoz. Sabzi a nevem játékban is vegyen fel nyugodtan barátnak aki gondolja.
  • Filder
    #63
    Szerintem nézd meg a hivatalos fórumot. (Egyénként az ott írtak szerint a program futtatásához legalább 128 MB-os videókártya kell.)

    Ha a videókártyád "nagyobb", esetleg érdemes frissíteni a directx-et.

    Más ötletem nincs.
  • pongi10
    #62
    Na megoldottam azt a problémát is kijött ez.
    CHost::Init() - D3D_SELECTMATERIAL: problem with NULL shader
    :g_iCurrentVertexShader invalid, g_iCurrentPixelShader invalid


    ez mi a fene?
  • pongi10
    #61
    Hali! letöltöttem a játékot és azt írja miután feltelepítem hogy d3dx9_33.dll nem található.már 20szor újratelepítettem de semmi. mi a baj?
  • csgj
    #60
    Már full ingyenes a game, csak extra cuccokért lehet fizetni... :)
  • Filder
    #59
    Már az sokkal szórakoztatóbbá teszi, hogy a "profi gyilkológépeken" kívül másokkal is találkozol, és neked is van esélyed megnyerni egy-egy párharcot.

    Persze változatlanul érvényesül a rutin. Vannak, akik a 10 fős csapat mintegy kétszáz "gyilkolásából" egyedül 90-et teljesítenek. :) (exezic)

    Szerencsére, köszönhetően a sok játékosnak, most jobban érvényesül a csapatjáték.

    Száz szónak is egy a vége, aki szereti a saját ügyességen alapuló pvp-t annak most érdemes kipróbálnia. A regisztrációt követően 5 óra játszható ingyen. (Természetesen nem dob ki egy meccsből, ha letelt az 5 óra, végig tudod játszani.)

    Az esetleges érdeklődöknek még egy tanács: mindenképpen nézzetek vissza ismétlésben meccseket, hogy lássátok a játék menetét. (Úgy tudom, ez nem fogyasztja az 5 órát.)
  • Probatbicol
    #58
    Megnéztem én is, tényleg pörögnek most a szerverek, és ez az új harcrendszer sokkal élvezetesebb, nem hal meg az ember fél másodperc alatt. Nagyon jó meccseket játszottam.
  • Filder
    #57
    A múlt héten kijött egy komolyabb patch, benne néhány új pálya, s harcrendszer "kis" módosítása.

    Az új patch óta rengeteg új játékos kezdte el a Savage 2-t. (Ha jól sejtem ez valami akciónak köszönhető. Mondjuk a honlapon nem láttam erre utaló szöveget.)

    Szóval most érdemes kipróbálni. (A kezdőknek szánt szervereken is folyamatosan mennek a meccsek.)
  • Probatbicol
    #56
    Mi a fenének fizettél érte amíg nem próbáltad ki? 5 órát lehet ingyen játszani vele.
    Egyébként nálad szar valami mert nekem több gépen is megy tökéletesen, pont most nyomtam egy meccset.
  • Deni15
    #55
    szar ez az egész kibaszott szar fizettem érte erre meg nem megy szar az eggész
  • Rage47
    #54
    10 dolcsi steamen ezen a hétvégén.
  • Probatbicol
    #53
    Igen, az kapja, aki az utolsó, halálos találatot beviszi a playernek. Nagyon látványosan ki is száll belőle és belédcsapódik
  • Kiado
    #52
    Lelkeket miért kapok, playerek leöléséért?
  • Probatbicol
    #51
    Hellbourne unit minkét oldalon lehet, az tudja előhívni aki birtokolja a scar-t. A megszerzett lelkekért cserébe változhatsz hellbourne-á.
    Egyszer nézd meg amikor a csapat foglalja el a scart, iszonyat jól néz ki ahogy a kis ördögök másznak ki a föld repedéseiből, fel a kőoszlopokra.

    A cardokról nem tudok semmit, én még nem kaptam egyet se :(.
  • Kiado
    #50
    Bocs mégvalami, ezeket a lekaparható card-okat miért kapjuk?
    Azt olvastam, hogy reklámért, ha megadom ismerősnek, de ma megkaptam a 3. at és nem adtam meg senkinek se.
  • Kiado
    #49
    Jah értem, fura volt, hogy Lobby-ban lvl 3 vagyok, game-ben meg télleg 6 voltam :)
    Human-nal nincsenek olyan unitok, mint a másik oldalon a Hellbourne-ok?
  • Probatbicol
    #48
    Nem szívtad meg, akkor mentődik el az xp, ha a meccs elején azt válaszolod a kérdésre, hogy rögzítse a meccs adatait.
    Ja és persze attól, hogy a meccsen belül 10-es szintet értél el attól lehet, hogy a globál xp-ben a 2-est sem léped meg.
  • Kiado
    #47
    Ma vettem meg, azthittem, hogy az xp így elmentődik, de úgy néz ki megszívtam :/
  • Probatbicol
    #46
    Valóban nem, de ennek nincs akkora jelentősége, mert egy meccsbe elég 8-15 ember, és azért meccsek folyamatosan vannak.
    Az eleje tényleg elég kemény és ez sokaknak elveszi a kedvét, az ingyen 5 óra alatt pont nem jössz bele annyira, hogy ne csak könnyű préda légy.
  • Rage47
    #45
    gondolom nem sokan játszanak vele:/
  • Probatbicol
    #44
    Most akció van, 5$-al olcsóbban adják a játékot (így már csak 24.99) ha steam-en keresztül veszi valaki.
  • Probatbicol
    #43
    Ez kb a legjobb online pvp játék amit láttam. Írok róla egy kicsit mert szerintem érdemtelenül ismeretlen, hátha valaki kedvet kap hozzá.
    Kb olyan amilyennek a wowban ígérték a battlegroundokat a megjelenése előtt. Vannak benne RTS FPS MMO elemek is. Ahogy már írták is korábban, tulajdonképp egy megszemélyesített RTS ahol az egységeket playerek alakítják FPS-TPS nézetben, de minden csapatban lehet egy parancsnok is, aki hagyományos felülnézetből látja a pályát, utasításokat adhat, építkezhet.
    A cél az ellenség bázisának lerombolása.Közben persze fejlesztgetni kell a sajátot.
    Olyan csaták tudnak kialakulni amilyenekről a wowban, de szerintem még az eljövendő warhammerben is csak álmodnak. Siege unitok, hellbourne unitok (kvázi bossok), mindezt gyönyörű grafikával.
    A harc erősen közelharc alapú, vannak persze távolsági sebzések, de általában kisebbet sebeznek a közelharcnál.
    A melee harc viszont a legélvezetesebb amit ilyen fantasy-s játékokban láttam. Alapvetően három fajta akciót hajthatsz végre: támadás, védekezeés, megszakítás. Ha megütsz egy védekező playert akkor te sebződsz és be is stunnolódsz. Ha sikerül megszakítani a blokkolót akkor ő sebződik és stunnolódik. Itt a stun kb 1.5 másodperc szóval nem az van mint néhány mmo-ban, hogy 10-15 másodpercig állsz mint egy birka és végignézed ahogy levágnak. Ez az idő pont arra elég, hogy 1-2 tiszta ütést bevigyél az ellennek.
    Az egész játék a skillre épül. Minden csatában mindenki 1-es szintről indul és max 15-ös szintet lehet elérni. Szintlépésenként attrib. pontokat lehet osztani különböző tulajdonságokra. Egy csatában összesen 2 db olyan tárgyat tarthatsz magadnál ami kis mértékben erősít és csatáról csatára megmarad.
    Szerintem még kritikus ütés sincs benne, ebben nem vagyok biztos, mert a sebzések mértékét nem írja ki, csak a vér fröccsen :). Van ugyan intervallum a fegyverek sebzésében, de ez szerintem abban nyilvánul meg inkább, hogy mennyire pontos a találat, ill. az ellenfél háta mögül nagyobb a sebzés stb. Egyébként nincs kijelölt target, szóval minden vágásnál irányban kell lenni és megfelelő távolságra. A közelharc egy iszonyat pörgős tánc tulajdonképpen.

    Ez a skill alapúság nagyon jó dolog és az mmo-s topicokban mindig azért sírnak mert a legtöbb helyen ez nem érvényesül, de azért be kell látni, hogy vannak hátrányai is. Nevezetesen az, hogy ha valaki jobb nálad, akkor az mindig le fog győzni. És mindig van jobb :)
    Szerintem ennek is köszönhető, hogy nem annyira népszerű a játék, ugyanis a kezdőkre elég sanyarú sors vár, le fogják őket vágni. Sokszor. És ez sokaknak elveszi a kedvét. Pedig egy kis türelemmel hamar el kezd fejlődni az ember, és nagyon jó érzés, hogy nem azért javul a statisztikád mert kifarmoltál egy cuki rucit vagy fegyvert, hanem mert ügyesebb vagy.

    A játék ára több mint kedvező 5000 Ft egyszeri díj, de ha ezt sem akarja valaki kifizetni akkor egy accountal 5 órát játszhat, és a klienssel unlimited lan játékra van lehetőség, ha megvan a megfelelő parti. Ezt nevezem nagyvonalúságnak.
  • Des
    #42
    a game jó, sajnos kevés az EU-s szerver. kemény csapatjáték, ésszel rendelkezőknek ajánlott csak!
  • Kiado
    #41
    Tényleg nagyonjó a game, én is 5 órás demo-t próbáltam ki, nekem pl. csak 1 serveren laggolt és akkor is csak kb. 1-2 percet.
  • Mr_no_NaMe
    #40
    Itt a bökkenő...
  • Des
    #39
    qrvajó a game pár napja vettem meg, 30 dolcsi ~ 5.5k HUF, nem tétel. nem havidíjas, cserébe qrvajó.

    valaki nem tud hostolni magyar szervert???
  • hapi
    #38
    Karácsony óta játszogatok ezzel a progival és ha hiszitek ha nem kb 2 naponta jött hozzá ki patch. rengeteget fejlődött a progi ezalatt a fél hónap alatt, és ha ebben a tempóban halad nagyon jó kis game lesz ez.
    Ha jól tudom még csak néhány dolog van optimalizálva az enginben, mondjuk nekem soha nem akadt core2 duó-val csak laggolt néha. Mivel a LAN részéz állítólag teljesen ingyenesre hagyják ezért jó esély van hamachin nyomulni vele később is.
  • Mr_no_NaMe
    #37
    Maradt 260 mega pecs amit ki kéne adni :DD
  • TurboX
    #36
    Az első pecs már meg is jött ^^
  • Mr_no_NaMe
    #35
    Nah játszogattam...hát kb nekem is ez a véleményem.
    Jó játék lesz ez csak kell neki még kb 300 mega pecs. Valahogy meg kéne szerezni eredetiben :S
    Remélem feltörik és lesz tört szerver és hasonlók. Nagy probléma még, hogy laggosak a szerverek. Alig talál az ember 100 ping alatti szervert :S
    Ha meg találok akkor azis maximum csak 80 vagy 90.
  • TurboX
    #34
    Én is letoltam havernál egy 8v8-at, mondanom sem kell hogy a beastekkel szétszaggattuk az embereket úgy 40perc alatt . Sok minden még nemvilágos pl. építgetni csak egy adott karakterrel lehet? (jelzem hogy életem első játéka volt)
    A konfig amivel játszottam: amd6000+, 1gb ddr2, HD2600pro 256MB (korántsem csúcskategória)
    1280*1024 high beállítások melett vígan futott a játék, kivéve persze amikor bebugzott mindenkinél és akadozva kelett játszani 5 perc erejéig.

    Mindent összevetve rosszabbra számítottam.
  • Mr_no_NaMe
    #33
    Na megnéztem.
    Hát nem vagyok elájulva tőle. Először is az a demó az a full, csak időkorlátos. 5 órát lehet vele játszani aztán pedig meg kéne venni.
    Elvileg ilyen 60-70-80 szintek is vannak a játékban és nem olyan mint régen, hogy 1 meccs alatt lvl20 azt gg, hanem minden meccset és statot rögzít amit vissza lehet nézni, és nem veszted el a pontjaidat sem.
    Nagyon összetettnek néz ki, csak akad. Nadon akad. Telljesen full maxon késik az egér és csatározásnál ilyen 15-20 fps (cor2duón és 8600 GTS-en) cserébe egyáltalán nem szép.
    Olyan sokat nem tudok róla írni mivel csak a tutorialt vittem még végig. Nah nekiugrok a rendes játéknak :D
  • TurboX
    #32
    Kár, fizetni nem fogok érte, annyira nem győzött meg a video. Megnézem azt a pár órás free demo acc-ot azt jónapot.
  • Mr_no_NaMe
    #31
    Holnap elvileg csak a demó fog kijönni, de ha mégsem, akkor sem lesz ingyenes mivel reg után az első kérdése az oldalnak, hogy mivel akarsz fizetni :(