85
ki,mit tud róla?
  • dronkZero
    #45
    Hogy a térképedet milyen alapfelületre vetítve ábrázolod. Ugye alapvetően gömbfelületet akarunk leképezni síkra. Tehát valamilyen torzítás biztosan lesz. Alapvetően attól függ, hogy mekkora területet akarunk leképezni. Kis területre, várostérkép, turistatérkép, stb, jó a sík. Magyarország-térképek általában hengerpalást alapúak, a nagyobbak (Európa-, világtérkép) gömbpalást.

    A lényeg az, hogy két különböző alapfelületű térképet nem tudsz egymásra tenni, máshogyan torzak. Tehát ami vonal az egyiken egyenes, az a másikon még véletlenül sem az.

    Pl gondolj a szélességi-hosszúsági körökre. Azok tökéletesen egyenesek és egymásra merőlegesek. Ha síkvetületű térkép, akkor a térképen is egyenesek és merőlegesek. Ha hengerpalást, akkor a vízszintes délkörök egyenesek és párhuzamosak, a függőlegesek összetartanak, esetleg be is görbülnek. Ha gömbvetület, akkor sem a függőleges, sem a vízszintes körök nem egyenesek (klasszikus Föld-térkép, szélei "gömbölyűek"...

    (Asszem inkább gömbhéj, a gömbnek nincs palástja, mea culpa)
  • Anaid
    #44
    Miért, mit jelentenek ezek a kifejezések?
  • dronkZero
    #43
    Ja, fogalmam sincs, mi az a Hartmann-háló. De ha az is ilyen rettentő komoly, akkor valószínűleg azzal is lennének problémáim.

    Egyébként hadd kérdezzek vissza a Ley-vonalakra: szerinted igaz, vagy sem?
  • dronkZero
    #42
    Ezt most mire írod? Persze hogy azok, a valóságban. De a linkelt cikk arról beszél, hogy ezek a kusza, összevissza vonalak "földmágneses tér földfelszínen tükröződő alakzatainak minimál-potenciálfelületei". Ennek így sok értelme nincs, de a mágneses erővonalak észak-déli irányúak.

    Abba meg még nem is kötöttem bele, hogy milyen szép egyenesek ezek a vonalak.
    Na de sík, hengerpalást, vagy gömbpalást alapfelületű térképen? (Mert ami az egyiken egyenes vonal, az a többin nem, és fordítva) Gyanítom, hogy a kedves szerzők azt sem tudják, mit jelentenek ezek a kifejezések, csak fognak egy térképet, meg egy vonalzót, azt rajzolnak, ami jólesik...
  • Anaid
    #41
    Észak déli irányúak a mágneses erővonalak....
    A Hartmann-háló létét is vitatod?
  • dronkZero
    #40
    Akkor kezdjük ezzel:
    Hogyan rajzoljuk meg ezeket a vonalakat?
    "Megpróbáltuk a magyarországi fővonalak elrendeződését megtalálni, és ehhez alapvetően a szent helyek elrendeződése adott kiinduló pontot."
    Aztán megállapítjuk, hogy:
    "Ugyanis kiderült, hogy ezek az olykor tízezer évvel ezelőtt mesterségesen emelt halmok olyan rendszert alkotnak, ami pontosan beillik a korábban említett fővonalak rendszerébe."

    Oh, ugye mennyire csodálatos, hogy ha egy szent helyre vonalat húzunk, akkor erre a vonalra pont ráesik a szent hely? :D
    Nem kezdődik rosszul! :D

    "Már korábban is használtunk különböző típusú sugárzásmérőket ufóleszállási nyomok helyszínének, gabonaköröknek de a Hartmann-háló (földsugárzási háló) vizsgálatára is. Az eredeti (nem hamisítvány) nyomok mindig fokozott háttérsugárzást mutattak"

    Nem hamisítvány ufóleszállási helyszínek? :D Vicces arcok ezek...

    Aztán... Mit is mérünk?
    "mely sugárzásnak sem keletkezését, sem pontos viselkedési módját, sem minden egyes összetevőjét nem ismerjük pontosan, ám tulajdonságaiban annyira jellegzetes"

    Aha, szóval a jellegzetes semmit? Rettentő kézzelfogható. Nyilván, szakértő kell, hogy a Ley-vonalak "jellegzetességét" felismerjük. Tehát _ők_ el tudják nekünk árulni, hogy jellegzetes, vagy nem, de azt nem tudják megmondani, hogy hogyan. Nehogy véletlenül mi is meg tudjuk mérni, esetleg máshol is kimérjük ugyanazt a jellegzetességet. Persze, én vagyok rosszindulatú, mi?

    Aztán a közepén egy ilyen, hogy:
    " (A töltések folyamatos jelenléte miatt a kőzetek piezoelektromos tulajdonságai megváltoznak, emellett a felfakadó forrás ionösszetételében is bekövetkezhetnek változások, emiatt a víz gyógyvízzé válhat, révén egyes beteg sejtek nem tudják elviselni a normális vízétől eltérő ionösszetételt.)"

    Egyrészt ez nem egy gyógyvizes tanulmány, teljesen kizökkentő, semmi keresnivalója ennek itt. De elindul a ködösítés, piezoelektromosság (hogy _hogyan_ változik meg, azt persze balladai homály fedi), ionösszetétel, csak hogy jól megkavarjon. Emellett én ilyenről nem hallottam, hogy "egyes beteg sejtek nem tudják elviselni", ez teljes mértékben kitalációnak tűnik.

    "A síkvidékeken a dombok, a hegyes vidékeken az ingókövek jelzik a vonalak haladási irányát, egyben gyakran erősítőkként is működnek. (Nem feltétlen minden domb és minden ingókő, hiszen azoknak csillagászati, temetkezési és egyéb szerepük is volt.)"

    A temetkezési hely nem "szent hely"? Egyébként meg természetesen csak az a szent hely, meg "erősítő domb" számít, amit ők kijelölnek. A többi nem "igazi", vagy mi?

    "Ha a fővonalak megmaradnak - márpedig így tesznek - akkor felfoghatók állóhullámokként, és mivel a mellékvonalak rendszere változik az összenergia mennyiségétől függően, a fővonalak ráadásul minimál-potenciálfelületet is alkotnak (hasonlóan a szappanbuborékokat egymástól elválasztó síkokhoz). Tehát kimondható: a Ley-vonalak nem mások, mint a földmágneses tér földfelszínen tükröződő alakzatainak minimál-potenciálfelületei."

    Ködösítés. Ennek nem sok értelme van. A mágneses tér nem hullám, pláne nem állóhullám, a vonal nem felület, a földmágneses tér nem tükröződik a felszinen. Ezek értelmetlen kifejezések. Tipikus ködösítés.
    Ráadásul nem következik belőle semmi.

    Egyébként a földmágneses erővonalak észak-dél irányúak. Különben kidobhatnánk minden iránytűt...

    Az utsó bekezdés meg már abszolút wishful thinking, nagyon szeretnék, ha ez az egész Ley-féle marhaság igaz lenne, mert ilyen jó dolgokat lehetne vele csinálni.

    Tehát az egésszel a problémáim:
    1. Elméleti fejtegetésből indul ki, nem a világ megfigyeléséből. Eldönti, hogy vannak ezek a Ley-vonalak, és megpróbálja megtalálni őket.
    2. Mivel teljesen fiktív mérési módszert használ, így meg is találja őket. (Nahát).
    3. Aztán fejteget mindenféle marhaságot, ködösít, meg elmeséli, hogy ezzel a világot meg lehet váltani, kvázi istenné lehet tőle válni.

    Ez pont az a fajta érvelési technika, amire kapásból, ránézésre rá lehet vágni, hogy 100% kamu, átverés. Ennek már utána sem járok, kár bele az energia.
  • dronkZero
    #39
    Oh, most megy. Naakkor...
  • dronkZero
    #38
    Fura, most nem megy az oldal. Kicsit szemezgettem volna belőle... Nagyon-nagyon tipikusan áltudományos, kitűnő példa. Ha majd elérhető lesz, kielemezgetem. Hozzáállásbeli és módszertani problémák, erős elfogultság, koncepciótlan mérések, szakszavakkal ködösítés, tekintélyelvre hivatkozás... Nagyon durván állatorvosi ló, alig két oldalban. Szép teljesítmény, bárki is követte el...
  • Anaid
    #37
    http://tttweb.hu/gyujtemenyek/cikkek/regi/Vegyes/Magyarorszagi%20Ley-vonalak.htm
    Sajna nem sikerült linkként beszúrni, hibát ír folyton. Érdekes olvasmány, mérésekről szól. Igaz, vagy sem? Jó kérdés.
  • Desiderata #36
    amíg nincs rá egyértelmű bizonyíték, addig csak a pénzedet húzza ki a zsebedből a sok varázsvesszős kuruzsló
  • Zsoldos
    #35
    Hat, ha elolvasod a lent levo 6 esetet, mind mast allitott. Tehat a 6 csapatbol 5 mindenkepp kokler volt.. Tehat meg legoptimistabb esetet feltetelezve (hogy 1-nek igaza volt) is csak minden 6. csodadoktor ert hozza.

    Mivel az egesz nincs tudomanyosan magyarazva, nem lehet objektiv, "helyes" eredmenyt mondani, az allitasaikat leellenorizni. A kivaltott hatas is kozvetett, viszonylagos, nem egzakt. Igy az eletben nem tudod megmondani senkirol, hogy megalapozott kijelenteseket tesz, vagy hasrautesszeruen mondd vmit, es viszi a penzed.

    Lehet, hogy ez az egesz nem okorseg, de a fent vazolt okok miatt erre kiadni egy fillert is az..

  • BomBa
    #34
    nem ökörség, csak kevés ember van, aki télleg ért ezekhez
  • Placebó
    #33
    no de jól elkanyarodtunk...:)
  • Placebó
    #32
    vesszőkkel mindig bajban vagyok...sry
  • Placebó
    #31
    :)nem olyan biztos az, találkoztál már bárkivel aki hallotta valakitől akinek az unokatestvére hallotta valahol hogy én bizony az a vitamintól vakultam meg, én még nem igaz, attól még tuti hogy megvakulnék...
  • Zsoldos
    #30
    500 mg-tol eleg hamar megvakulnek :)
  • Placebó
    #29
    na igen de ezt próbáld meg mondjuk az A vitaminnal..
  • Zsoldos
    #28
    Nemrég vettem C vitamint, nem volt vényköteles, 500 mg-os tablettak vannak benne. Az ára pedig nem tul magas, megegyezik az ugyanolyan kiszerelésű 100mg -os árával.
  • FtranX
    #27
    Hát igen, a pénzhajhászás a gyógyszeriparban is bejátszik. A gyógyszergyártók sem az emberiség önzetlen szolgálatáért léteznek. De azért szerintem nem olyan rossz a helyzet. Egyetlen gyógyszer kifejlesztése, letesztelése, engedélyeztetése milliárdokba és sok-sok évbe (klinikai tesztek) kerül. Természetes, hogy ezt vissza akarják kapni és még nyerni is rajta.

    Ezzel ellentétben, ha valaki előáll egy -gyógyszernek nem minősülő- csodakészítménnyel (pl. egy homeopatikus szerrel), ahhoz asszem csak egy élelmiszer-ellenőrző hatóségi engedély szükséges és máris lehet teríteni. De ezt csak mellékesen jegyeztem meg.

    Az hsz-od végén felvetett vitamin-téma már szóba került a Cenzúrázott egészség topicban. Nem rég találtam egy cikket a témában.

    http://www.sulinet.hu/cgi-bin/db2www/ma/et_tart/lst?kat=Abbr&url=/eletestudomany/archiv/1996/9644/25.html
  • Placebó
    #26
    Természetesen a magyar egészségügy a te általad vázolt állapotokat tökéletesen tükrözi, viszont a gyógyszeriparból származó, ide sorolhatjuk a "csoda" készítményeket is mint például zsírégetők, alakformálók, a szépségipar egy része is ..stb így számomra ez globális probléma marad, mind azok mellet amiket írtál. Annak idején mikor Rokefeller kiatalálta (rengeteg tőkével rendelkezett már akkor az olajból) ezt az iparágat és orvosi egyetemeket hozott létre melyekben az általuk gyártott, létrehozott gyógyszereket tanították csak a medikáknak, és mikor már annyira be tudott törni az oktatásba hogy ő diktált, azok az egyetemek nem kaptak támogatást(Így lemaradtak, nem jutottak korszerű felszereléshez, feltételekhez) kik nem voltak hajlandók behódolni nekik és beépíteni a tananyagba a gyógyszereit, már a kezében volt az egész egészség ügy. Ügyesen csinálta, már a képzéskor elatta a termékeit.
    Természetesen nem csak hasztalan és mellékhatásokkal teli gyógyszerek vannak piacon. Viszont ami szerintem nevetséges hogy a független amerikai orvosi mittomén szabályozta be azt is hogy C vitaminból az ember napi adagja 60mg, (ami nagyon kevés a napi szükségletekhez főleg hogy már növényekben sincs annyi cucc mint rég) nagyobb konncentrációjú készítmény már vagy vényköteles vagy aránytalanul többe kerül, így alakulnak ki a hiánybetegségek is mint a rák is.
    Amúgy amit írtál az helyén való.
  • FtranX
    #25
    Nem kellenek ide műszerek. Először arra kéne valamilyen bizonyíték, hogy a radiesztéták valóban egy jól körül írható és létező(!) jelenséget éreznek/mérnek és nem annyi félét, ahányan vannak.

    Milyen megbetegesési statisztikák igazolják a vízerek létét?
  • FtranX
    #24
    Én úgy vettem észre, hogy az ehhez hasonló vélemények, a hagyományos orvoslással szembeni kritikák többek között a magyar egészségügy jelenlegi -katasztrofális- állapotából fakadnak. Az emberek nem örülnek hogy ha órákat kell várniuk egy koszos városi rendelőben, hogy aztán a rosszkedvű, alulfizetett orvos 2 perc alatt elintézze őket a kezükbe nyomva egy-két receptet. A kórházakról meg ne is beszéljünk...

    Egy másik ok pedig az "alternatív" oldal igen erős propagandája, melynek célja a hagyományos orvoslás (a konkurenciájuk) lejáratása, eredményeinek ledegradálása.

    A profitorientáltsággal meg szerintem nincs semmi baj, csak meg kell szabni a határokat. Ami szvsz kéne, az egy állam által erősen pénzelt, jól működő, állami tulajdonban lévő egészségügy. Csak attól félek, hogy MO-n nem ez fog megvalósulni, mert a rendszer olyan nagy beruházásokra szorul, amelyekre az államnak belátható időn belül nem lesz pénze. A magántőke bevonásával az a baj, hogy az hosszú távon sokkal többe fog nekünk kerülni, mint az előbbi megoldás.
  • HUmanEmber41st
    #23
    Ha csak mindig a negatív példákat hozod fel, az még nem jelenti azt,h a jelenség nem létezik.
    Majd gyártanak megfelelelően érzékeny műszereket, és majd az ilyen materialisták is be fogják látni, h nem csak kóklerek vannak... Amúgy megbetegedési statisztikák is igazolják a vízérek létét...
  • haxoror
    #22
    Nem tudom, ezt még nagyon régen hallottam vhol de már arra sem emlékszem hogy hol és kitől csak vhogy megmaradt bennem (lehet hogy bekevertem az állatokat) ez vmi népi bölcsesség vagy ilyesmi :)

    Ami pedig a sugárzást illeti, amióta az emberiség letelepedett már nem az ösztönök (ha egyáltalán van ilyen) határozzák meg hogy hol alszunk hanem a praktikum, az emberiség még mindig itt van szal kb. annyira lehet ez veszélyes mint a természetes háttérsugárzás, mire veszélyessé válna már rég leélte az emberke az életét és eltemették :)
  • Placebó
    #21
    Igen, magam sem fogalmazhattam volna meg jobban! Korrekt
  • Zsoldos
    #20
    mint=minta
  • Zsoldos
    #19
    Hat ez orvosfuggo. Vannak olyanok, amit leirtal, vannak megkeseredettek, de azert akad 1-2 aki szivbol csinalja. Ha valaki talal egyet, nem szabad elereszteni. En sajat tapasztalatbol, egyre bovulo mint alapjan ugy latom, kb 4 orvosbol van 1 jo, 1 nemtulrossz es 2 nagyon pocsek.
  • Placebó
    #18
    Én a gyógyszeriparra gondoltam, túlzott általánosítás nélkül bár ez a piac az egészségügy ugymond járóbetegállományát és természetesen a fekvőbetegek nagy részét is érinti. Nem lázítani akarok én a az úgymond "hagyományos" gyógyítás iránt. Azért vannak orvoslátogatók kik jutalákért és egy két Al inclusive "orvsi konferencia, tanulmányút"-ért írnak fel olyan drága gyógyszereket amik egyrészt nem javítják a beteg állapotát, másrészt az orvos által nem ismert, vagy csak általa ismert az összes mellékhatása. Nem az orvosokat fikázom, sőt valahogy teljesen nem is tudom hibáztatni őket ezért. Én csupán a betegekre épülő ipartól hányok, a profit éhségétől, és azon érdekétől hogy te beteg légy, vagy ha nem is az legalább az egészség és a betegség határán maradj, az ajópénz nekik.

    Nem akaram senkit sehova állítani, ez csupán informatív, nem buzdítok senkit a gyógyszerek megtagadására, vagy ne adj isten az orvosi segítségére.

  • Zsoldos
    #17
    Jokis szoveg... ezek utan dontse el mindenki mit hisz.
  • Zsoldos
    #16
    Azert ha van egy vakbelgyulladasom elmegyek a profitorientalt piacra epulo korrupt egeszsegugyre es antibiotikummal tomom meg magam, vagy kivetetem, hogy meggyogyuljak, nem az agyamat tologatva halok meg egy szinten profitorientalt tarsasagnak perkalva..

    Nem azt mondom, hogy van tokeletes opcio, de azert nezzuk mar realisan a dolgokat tulzott altalanositasok nelkul..
  • Placebó
    #15
    "valos kezeles helyett "- a profitorientált, lehúzó piacraépülő egészségügyre gondolsz? Ezeknek nem bizniz ha egészséges vagy. Rokefeller Clan az egészségügy is az egész világon. Az olaj után a maásodik legynagyobb biznisz ha nem tévedek
  • FtranX
    #14
    Egy érdekes történet: Esetem a radiesztétákkal
  • Zsoldos
    #13
    ja felreolvastam, szoval a macskak szeretik.. akkor halalvagyuk van :) Nekem eddig ugy mondtak, a macska is sugarmentes helyre megy. Elternek a velemenyek a "szakmaban". Nomeg eszerint a kutya is szereti, itt a harmadik verzio.. :)
  • Zsoldos
    #12
    Egy rokonom nagyon komolyan veszi ezeket a foldsugarzas dolgokat. A vicces, hogy varazspalcaval vagy ingaval merik ki a hivatasosok kb 10-20.000 ft-ert. Mondjak, hogy az allatok is megerzik a karos sugarzast, es oda nem fekszenek. Hat ehhez csak annyit, hogy az en macskam rendszeresen ott fekszik, ahova hartmann-vizer keresztezodest mondtak. Es a kutyam is szinten "sugarzott" helyre fekszik, o ugyanis homerseklet alapjan valaszt.

    Poen, hogy mar 2 csapat csinalt merest, es az egyik egeszen mas, mint a masik. Jott is a "magyarazat": Ezek a sugarzo helyek nem statikusak, mozognak. Ezért 1-2 havonta ki kell méretni (khm..). Hát kerdem en erre, minek lemerni, athelyezni agyat stb, hogy kikeruljunk belole, ha ugyis mozognak es nem vagyunk sokaig benne.. A masik: magyarazza meg nekem vmelyik, ha a sugarzasnak a mese szerint tektonikai okai vannak, miert tud valtozni. A vízér hogy mozog arrébb.

    Ujra es ujra meglepodok az emberi hiszenysegen, miert ilyen hihetetlen nagy a kereslet a csodagyogymodok irant. Az emberek szeretnenek meggyogyulni kezrateteltol, lathatatlan energiaktol, vagy eppen raverni a betegseget vmi kitalalt indokkal. Az a veszelyes es kartekony, mikor egy tenyleg beteg ember elmegy egy ilyen 'gyogyaszhoz' es valos kezeles helyett arrebbtolatjak fel meterrel az agyat, persze jo penzert..
  • FtranX
    #11
    A fölsugárzás az aurával, a bioenergiával és asztrológiával egy kategória. Magyarul ökörség.
  • Placebó
    #10
    Ebben is sok kókler van... jön Józsibácsi aki egyeneságú leszármazottja egy még Vereckén bejött magyar sámánnak igaz hogy őt Swartzembergnek hívják de istenem ha egyszer magyarosítani kellett..:) Botot vesz a kezébe és sokezerér beméri a lakást óriási hozzáértéssel. Ha rutinos meggyőző akkor a delikvens még azt is be tudja magának dumálni hogy jobban alszik a faltól kb 32fokban elforgatott ágyon igaz az ajtót már becsukni nem tudja, de ha a mester mondta akkor az ott is van! Természetesen a kóklereken kívül vannak akik mögött van némi tudás, de ezt is egy olyan "szakma" amit nem nagyon ismertek még el és nagyon nem is lehet mérni.
  • joebacsi
    #9
    hát a főd sugárzása piros, de ha beleteszunk egy kis kék sugarat, akkor az egész kékre változik...legalábbis a fájnöl fántáziba ez vót
  • haxoror
    #8
    Én olyasmit hallottam hogy a macskák szeretik a sugárzós helyeket és odafekszenek szunyálni de a kutyák nem szeretik, régen ha épült egy ház az első éjszakán bezártak oda egy kutyát és ahol másnap reggel találták (ahol elszunyált) oda került az ágy mert az okés hely volt.
  • jointeer
    #7
    hejes válasz
  • Davidus
    #6
    ez nem kamu viszont nagyon sok kamu arc foglalkozik vele:P